Reklama

Reklama

Occupation

  • Nový Zéland Occupation (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Na malé mestečko kdesi v austrálskom zapadákove pomaly padá tma a miestna komunita sa pripravuje na dôležitý futbalový zápas. Zrazu zaznie streľba a ohromení diváci a hráči si pomaly uvedomujú, že sa práve stali cieľom nečakaného útoku. Len niekoľkým šťastlivcom sa podarí záhadným útočníkom ujsť a ukryť sa v neďalekej divočine. Ešte väčším prekvapením je zistenie, že útočníci nie sú z našej planéty. Rôznorodá skupinka utečencov musí spojiť sily, aby sa pokúsila zobrať si späť to, čo im do nedávna patrilo... (beso74)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (16)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ono šest milionů dolarů jsou hezké peníze, ale ne pro film, který potřebuje mnohonásobně víc. A ten nedostatek byl vidět všude. Nejvíc to bylo asi při efektech. Pokud by se tvůrci soustředili jen na partyzánský boj s oplechovanýma ufounama, tak by to bylo ještě oukej. Jenže tady byla znát záliba ve vybuchování všeho a všude a to v souvislosti s chybějícíma doláčema působilo místy hodně směšně. Herecky to taky bylo příšerné a postavy byly do jedno dementní, přičemž prim v tom hrála dvojice rugbyových konkurentů. Samozřejmě se tu najde řada legračních momentů, jimž vévodí závěr, u kterého si nejsem doteď jist, jestli byl myšlen vážně. 25% ()

beso74 

všechny recenze uživatele

Už to bola nuda, ďalší a ďalší emzáci a stále a stále si na pristátie vybrali LA, poprípade nejakú inú atrakciu v Spojených štátoch, len poniektorí zavítali aj inde a to do Spojeného kráľovstva. Teraz sa situácia dramaticky zmenila, Austrália ma vlastných ufónov. V jednom zapadákove sa práve zvečerieva, chystá sa najväčšia (a široko-ďaleko aj jediná) spoločenská udalosť - športový zápas a tu zrazu nastanú problémy s prúdom, a z neba prichádza peklo. Nesúrodej skupinke  protinožcov sa podarí zdrhnúť do blízkej divočiny a začnú partizánsku vojnu, za ktorú by sa ani Che Guavera nehanbil (samozrejme, najprv by si preveril, či emzáci sú kapitalistické svine alebo intergalaktický proletariát). Kradnú zbrane, eliminujú vesmírnych rytierov a doslova sa im vysmievajú do ich čudesných gebúľ. A to všetko dlho bez nejakej patričnej odozvy. Priemernej akcie je osolená ingredienciami v podobe humoru, drámy, romantiky a všetko okorenené údernými hláškami. Ale... ako celok vôbec nefunguje, hlášky sa míňajú cieľom, akcia je monotónna s množstvom nepatričných spomaľovačiek a bez akéhokoľvek napätia. Navyše, postavy vás svojím správaním presvedčia, že záchrana Zeme ich nejako nevzrušuje. Čo sa dá pochváliť? Nuž snaha tvorcov, decentné efekty a výzor filmu, tvári sa, že stal tak 2-3 krát viac ako v skutočnosti. P.S. A postreh na záver - po americkej, sovietskej či ruskej, britskej a čínskej som konečne videl viať vo vetre hrdo a propagandistický aj tú austrálsku. No neprihoďte tam za to jednu hviezdu navyše... ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Nezávislý snímek, který musí být pro mnohé diváky, chtě nechtě, hodně silným a těžko uchopitelným artiklem. Scenárista a režisér v jedné osobě Luke Sparke pojal tento svůj vcelku rozdivočelý počin jako souhrn snad všeho, co bylo v posledních několika málo let, v oblasti sci-fi, k vidění. A je to další snímek v řadě, při jehož sledování může divák hádat, z kterého známého snímku která scéna je převzatá.  Den nezávislosti, ZnameníMonstrum , District 9, a několik dalších. Plně efektová, ve všem přemrštěná, popcornová zábava, při kterém se divák bude buď nadneseně bavit, nebo naopak skřípat zubama nad přemrštěností všeho možného. U sci-fi filmu s nízkým rozpočtem je to vždy na štíru ohledně scénáře a hlavně vizuálních efekt. A to jak klasicky technických, tak i novodobých CGI. Studio Asylum budiž příkladem. Avšak tady si tvůrci dali setsakramentsky hodně záležet a dá se bez skrupulí dá tvrdit, že v tomto hodně dosahují kvalitní lajny lecjakých vysokorozpočtových blockbusterů. V tomto skutečně klobouk dolů. Celý koncept udržuje sci-fi zábavu, především v akci, a to po celou stopáž v přijatelném tempu. Že to všechno vypadá značně kýčovitě? Možná v tom byl i záměr, neboť se zdá, že do spojitosti tohoto příběhu byly vybrány právě ty nejkýčovitější scény z výše daných filmových předobrazů. Týká se to také postav, kterých je tu vlivem toho až nadbytečně moc na to, aby se v nich i čert vyznal. Vývoj mnohých je očekávaně, na takovýto zmatek, v daných událostech poměrně dost kostrbatý, takže to v podstatě nestojí ani za řeč. Prostě tu jsou a hotovo. A jak už to bývá, nad logikou není potřeba přemýšlet. Žádná tu není. Snad kdyby z toho byl seriál, ve kterém by se všemu dalo vice prostoru. Buď jak buď. Námětově sci-fi filmový guláš bez bázně a hany pro vybraný vkus diváckého zájmu. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Austrálsky pokus o mix filmov Deň nezávislosti a Vojna svetov v takom lepšom Sci-Fi Channel prevedení.  Najviac ma bavil úvod v ktorom spoznávame celkom sympatické postavy a prvotný útok mimozemšťanov v ktorom všetko možné vybuchovalo. Síce to bol viacmenej chaos, ale skutočné výbuchy si zakaždým užívam. Prostredná časť filmu pôsobí jak zostrih jednej sezóny nejakého sci-fi seriálu. Všetko je zbrklé, chýba tomu atmosféra a ani s postavami sa ďalej nepracuje a postupne mi začalo byť jedno, kto z nich prežije. Trochu to potom nakopne veľkolepé finále s pár ďalšími peknými výbuchmi, ale celkovo je akcia znova jeden veľký chaos, takže nejaké pamätné scény tu nie sú. Na TV pomery to je celkom OK sci-fi jednohubka napriek tomu, že to bol asi pokus obrovský austrálsky blockbuster, hehe. Trailer na dvojku vyzerá ešte veľkolepejšie, tak ak akcia nebude znova taký totálny chaos, tak jej dám šancu. 4/10. ()

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele

Film brutálně zabíjí stopáž 112 minut (6 minut jsou titulky) je prostě moc. Takže po úvodním seznámení absolutně nezajímavých postav (jacýsi 2 sportovci, těhotná ženská, otec, kterého propustily z vězení a jde do Austrálie na projížďku, jakýsi asiat, holka co si píše internetový blog nebo co to tam mlela za sračky, chlápek co maluje kresby, chlápek co dělá v rádiu ) zde máme zhruba 40 minut vaty ve stylu jak těžký život má 10 lidí a jak se brání proti útokům mimozemšťanů, kteří vypadají jako nějací futurističtí rytíři. Pak přijde armáda a oni s její pomocí vyhrají, aby na konec nabídly mimozemšťanům mír, který příjmou jen někteří co na tom, že v průběhu filmu umře těhule i otec dítěte hlavně, že bude mír. Kdyby se tam všeci netvářily jako největší drsňáci na světě (kde se na ně hrabe Arnold Schwarzenneger v Predátorovi) tak by se to dalo, ale to přehrávání je příšerné (vede postava Amelie, které bych nevěřil ani kdyby si uprdla natož tak, že je takovou zabijačkou emzáků o postavě té blondýny ani nemluvím radši) Na konci už přijde klasický patos ve stylu je to naše země budeme jí bránit a takové sračky a nesmí chybět ani australská vlajka. 0 procent tohle bych doporučoval všem co dávají odpad například takovému Skyline a Skyline 2 případně Světové Invazi jelikož proti těmto je tohle monstrsračka. P.s. do nedávna jsem považoval za nejdrsnější scénu tu v filmu Hostiles kde ženská vyprázdila zásobník do mrtvého indiána nicméně tenhle film to překonal scénou kdy chlápek umlátí basebalkou zajatého mimozemšťana (opravdový hrdina zabít bezbranného) ()

Galerie (14)

Zajímavosti (8)

  • Miestny futbalový klub nesie meno Dropbears. Je to označenie pre vymysleného predátora, ktorého si vymysleli Austrálčania. Koale podobné krvilačné zviera útočí tak, že z konárov stromov skáče na nič netušiace obete. Je to veľmi rozšírená austrálska obyčaj, ako si vystreliť z dôverčivých cudzincov a potom pobavene sledovať, ako s úzkosťou sledujú konáre stromov nad sebou. (beso74)
  • Natáčanie trvalo 6  týždňov, v máji-júni 2017 v Queenslande, v šiestom najväčšom austrálskom meste Gold Coast a v severnej časti Nového Južného Walesu. (beso74)

Reklama

Reklama