Zrozen bez porodu (E01) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

Česko, 2009, 1 h 17 min

Čétéčko nám poslední dobou servíruje nové a vcelku zajímavé TV filmy, které sice postrádají "to něco navíc", ale pořád je to v rámci ostatních debilovin docela dobrá podívaná. Je pravda, že jsem čekal trochu lepší výsledek vzhledem ke zvučným jménům (Renč, Stašová, Kukura), který se nedostavil, ale co se dá dělat, buďme rádi aspoň za to málo. Nelogičností a děr ve scénáři je několik, nicméně přežít se to dá a s klidem můžu o tomhle snímku tvrdit, že splňuje kritéria pro "průměr".(22.3.2010)

Je jedině dobře, že i do naší veřejnoprávní televize občas proniknou nějaké modernější filmové prostředky. Tady to bude zřejmě zásluha režiséra. Jen mi opět připadá, že (jako v jeho několika posledních filmech) tu jsou dvě skupiny herců. Jedni se snaží vypadat přirozeně, druzí přehrávají či karikují. A ono to takhle vedle sebe většinou nepůsobí dobře. I ten hlavní hudební motiv musel brnkat v hlavě každému, komu něco říká slovní spojení Pink Floyd. Ale jinak celkem dobré.(21.3.2010)

• Enšpígl

První díl z cyklu Vetřelci a lovci. Trošku nechápu zdejší rošádu, každý díl zde má svůj profil a současně zde má profil i název celého cyklu Vetřelci a lovci, ale tak to jen na okraj. Dá mě docela zabrat se oprostit od alergie na Filipa Renča a jeho reciproční obchody s ODS a nedat rovnou odpad, ale jelikož ta reciproce se týká jinýho filmu, tak to nějak dejchnu. Téma filmu bylo jistě poutavé a zajímavé, ale bylo to s ním jak na klouzačce, s přibývajícím časem, šlo napětí a drama níž a níž a samotnýmu závěru jsem se musel spíš smát. Smích byl i v případě těch snových vizí, to jako kdyby točil Ferda mravenec, práce všeho druhu a za kameoru stál brouk pytlík, opravdu úděsná amatéřina. Silný byl naopak námět, umím si představit, že takový hajzlové co manipulují s daty a může to vést až ke kriminální činnosti na uřádech skutečně sedí.(16.1.2012)

• paascha

Zmar a bída vládne českou kulturou, kde nejoblíbenějšími jsou herci škvárově podřadných neverending mýdlovek trapných vysílačů reklam, kde hlavním pořadem prvojarního večera je přehlídka blbun s vytrčenou sanicí a chybějící zadnicí, a kde hovadina na úrovni školní práce kdysi talentované naděje je hodnocena stejnými 63%, jako třeba Muž z prvního století.(21.3.2010)

Docela zajímavý příběh byl hodně przněn rádoby uměleckými serepetičkami v podobě idiotsky ztvárněných snů hlavní hrdinky a nájezdy kamery, mající navodit strach a úzkost. Film také trpěl špatnými hereckými výkony. To ovšem neplatí o výborné Simoně Stašové, díky níž se to celé drží na docela přijatelné úrovni.(14.1.2011)

• - Autor scénáře Josef Klíma se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Nejprve uvrhuje diváka do stále hlubší deprese, avšak v závěru dává naději, že když člověk nepodlehne a spolehne se především sám na sebe, může se ubránit. (Elwanelyn)

• - Věra Podlipná (Simona Stašová) dostane obsílku od soudu, aby ohlásila adresu pobytu svého syna. Když však zajde za soudkyní, tak ta jí adresu dá, ale přitom ji údajně nevznali, a proto si Podlipnou pozvali. (Terva)

• - Točilo se převážně v Brně. Továrna, kde se odehrává část příběhu, se nachází u Blanska a jmenuje se Klamova Huť. Filmovalo se také v Jevíčku. (Marator)