Režisér Filip Renč vrátil ke kriminálnímu příběhu ze současnosti, když v Centru dramatické tvorby brněnského studia České televize natočil příběh, do jehož hlavních rolí obsadil Simonu Stašovou a Juraje Kukuru a který podle skutečných událostí napsal populární novinář a publicista Josef Klíma. Ten se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že "...na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Vniknou potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už existenčně, finančně či přímo fyzicky..." a dodává: "...tak je tomu i v tomto případě, protože náš příběh se skutečně odehrál - bohužel ovšem bez šťastného rozuzlení. Fabulace ho posunuje z pouhé anatomie zla (které je už dnes všude nadbytek a uvrhuje diváka do stále hlubší deprese) směrem k naději. K naději, že přestože se musí řadový občan v džungli dnešní doby spoléhat nejvíc na sebe, má šanci ? pokud nepodlehne malomyslnosti - ubránit se. A to přesto, že jeho situace vypadá často beznadějně." Takto beznadějně vyhlíží i situace zdravotní sestry Věry Podlipné, která sice nemá existenční problémy, neboť zdědila majetek po rodičích, ale které jednoho dne dorazí dopis s opravdu podivným obsahem... (Česká televize)

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Co to má znamenat? Co to má znamenat?? . . . Psycho na kvadrát... Tentokráte zase jednou ujetě >veřejnoprávě< z Brniska... %-o . . . Jen čistě technickou: Proč Stašová leze do stejné tramvaje (linky která navíc neexistuje), ze které pár minut před tím vylezla? . . . A proč Nosek >jako náhodou< (že...) telefonuje v dlouhém >p.p.< záběru přímo před vlezem do jakési >nejmenované< (že...) pofiderní nonstop herny - asi v rámci toho klimoffského boje za lepší svět (že...)? Co na to dramaturgové či rovnou vedení televize veřejné služby? . . . Jinak je to opět formou i obsahem naprostá sračka, škoda víc už času, škoda už víc slov... - - - - - (Poprvé a naposledy sledováno na >prorodné jebničce< 15.1.2012, hodnocení 482., komentář zde se znechucením jako devětašedesátý - 15.1.2011) ()

paascha

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zmar a bída vládne českou kulturou, kde nejoblíbenějšími jsou herci škvárově podřadných neverending mýdlovek trapných vysílačů reklam, kde hlavním pořadem prvojarního večera je přehlídka blbun s vytrčenou sanicí a chybějící zadnicí, a kde hovadina na úrovni školní práce kdysi talentované naděje je hodnocena stejnými 63%, jako třeba Muž z prvního století. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 3/10 Prostředí 7/10/// +Brněnský film, známé prostředí, Juraj Kukura se v českém filmu jen tak nevidí, Jaromír Nosek i Jan Hrušínský jsou pěkní záporáci, opět zajímavý Jiří Dvořák a výborná Simona Stašová -nevýrazná hudba, vlastně skoro žádná/// Opět jsem si přistihl u toho, že mě české kriminálky/thrillery začínají nesmírně zajímat a že si užívám herce v jejich postavách. Nemít to i na krátkou stopáž vlažný, někdy hodně utahaný děj hodnotil bych ještě lépe. Mimochodem, tohle se opravdu stalo???/// Celkem 66%/// ()

Enšpígl

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První díl z cyklu Vetřelci a lovci. Trošku nechápu zdejší rošádu, každý díl zde má svůj profil a současně zde má profil i název celého cyklu Vetřelci a lovci, ale tak to jen na okraj. Dá mě docela zabrat se oprostit od alergie na Filipa Renča a jeho reciproční obchody s ODS a nedat rovnou odpad, ale jelikož ta reciproce se týká jinýho filmu, tak to nějak dejchnu. Téma filmu bylo jistě poutavé a zajímavé, ale bylo to s ním jak na klouzačce, s přibývajícím časem, šlo napětí a drama níž a níž a samotnýmu závěru jsem se musel spíš smát. Smích byl i v případě těch snových vizí, to jako kdyby točil Ferda mravenec, práce všeho druhu a za kameoru stál brouk pytlík, opravdu úděsná amatéřina. Silný byl naopak námět, umím si představit, že takový hajzlové co manipulují s daty a může to vést až ke kriminální činnosti na uřádech skutečně sedí. ()

Gilmour93

Pochopil jsem to správně, že se jedná o videoklip k High Hopes od Pink Floyd, v němž Klíma obžalovává české soudy, podnikatelíčky mafiánských praktik i státní správu a Kukura představuje Daredevila? Ještěže každý divák není Daredebil, aby se nechal ošálit exhibováním s formou, nicméně jak řekl bývalý ředitel ČT George Edgar Janeček, to, že je pořad paradebilní, ještě neznamená, že není sledován.. ()

• Věra Podlipná (Simona Stašová) dostane obsílku od soudu, aby ohlásila adresu pobytu svého syna. Když však zajde za soudkyní, tak ta jí adresu dá, ale přitom ji údajně nevznali, a proto si Podlipnou pozvali. (Terva)
  • Autor scénáře Josef Klíma se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Nejprve uvrhuje diváka do stále hlubší deprese, avšak v závěru dává naději, že když člověk nepodlehne a spolehne se především sám na sebe, může se ubránit. (ČSFD)
  • Točilo se převážně v Brně. Továrna, kde se odehrává část příběhu, se nachází u Blanska a jmenuje se Klamova Huť. Filmovalo se také v Jevíčku. (Marator)