Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

veverysiak

Veľmi strohá zápletka, v podstate klaustrofobická atmosféra, zdanlivo bezvýznamný časový úsek, dokonca aj Tom Hanks, a predsa musím uznať, že ide o úžasnú vojnovú drámu, pre niekoho patetické, alebo umelé, alebo neuveriteľné, alebo prehnane patriotické, pre mňa zo všetkého trochu a ešte veľa naviac, neviem si predstaviť reakcie drvivej väčšiny mudrákov na meste hlavného hrdinu, jeho dôstojníkov, či ktoréhokoľvek radového vojaka v rozhodne vypätých situáciách, aké sú zhutnené do celkom krátkeho príbehu, tiež absolútne nevadí, že nie je založený na vernom prepise skutočnosti, pre mňa vystihol všetko, čo v tých časoch museli morskí hrdinovia zažiť, takže 85%. ()

kpt.Johanson

Za mě vlastně celkem super jednohubka. Trošku takové námořní rychle a zběsile. Lodě druhé světové ve výru otoček Formule 1.. Ale asi by to ani nevadilo, protože je to prostě akčňáček na fajn večer. Obě dvě hvězdy dolů tak ztrácí jen díky své digitálnosti. Pravda efektů tam je požehnaně a ano, je to TV produkce.. Jen prostě.. dnesk auž to jde líp a kdyby to bylo líp, tak je to super! Takhle za tři. Ostatně, až to bud emít scénář, tak možná jednu i přihodím :-D ()

TOPmoovie

posobi to rychlo, a vecne. ziadne predohry, hned tvrdo akcia. technicky je to ok, ale nie perfekt. chyby nemeckych ponoriek posobia nerealne aj keby v nich boli novacikovia. a par momentov je fakt napinovych. ()

spider74

U tohohle filmu jsem měl strach ze tří věcí z USA patosu, vedlejší zamilované linie a rozplizlého příběhu. Uff nic z toho se naštěstí nekonalo, je to absolutní pecka a napínavá jak malý gatě. Hlavně co se týče ponorek je to skvěle syrové, výborně vybraný hudební podkres když se objeví na scéně a napětí a akce od začátku až do konce. Velice zdařilé skoro by se dalo říct takový ponorkový Black Hawk Dawn. ..........................................................................................................jinak pro : rtgBrant - dle Tvé jadrné mluvy a vyjadřovacích schopností bych si tipnul, že Tvá profilová fotka zcela odpovídá originálu. Jinak doporučuji si vykloktat, neboť to co z Tebe vypadlo obvyklé vychází jiným tělním otvorem. Urážky a vulgarity nejsou mezi normálními lidmi argumentem. Ostatním se omlouvám za Spam. ()

Slack

Nenapadá ma nič čo by som mohol vytknúť. Správna dávka napätia. Keď sa vynárali ponorky, tak atmosféra ako prasa. Žiadne trápne momenty ako boli v Bitke o Midway. Tom Hanks skrátka vie. ()

Agnostik

Dobrý film.Masakr od začátku do konce tak jak správný válečný film může být.Pomalu stárnoucí Mistr Tom Hanks dovede opět rozjet jízdu. ()

FiRST

Libilo se, moc... A vite proc? Dostali jsme to nejlepsi v 90 minutach, bez zbytecne dlouhych scen tak jako to bylo u Pearl Harboru. Primo film ponori do deje a ledoveho Atlantiku. 10/10 ()

Dechman

Tom Hanks je záruka, výborné tempo, výborná kamera či efekty, áno takto ťažko vyzerá vojna! Na pár hluchých miest výborný film...nevadila ani ta "heroes" omáčka, ako celok výborné...užite si oceán! ()

Skyw4lker7

Skromná vojnová dráma ,ktorá šľape od začiatku až do konca. Tá stopáž vôbec filmu neublížila a vlastne sme sa zbavili tej cca polhodinovej "vaty" ,ako to už býva u každého jedného filmu kým začne akcia. Tu sa ide hneď na vec a musím povedať ,že mi to vôbec nevadilo. Ani chvíľu som sa nenudil a nie raz som si počas filmu povedal ,aká je veľká škoda ,že si to v kine nebudem môcť pozrieť. Herecké výkony boli na slušnej úrovni a výkon Toma Hanksa opäť skvelý :) Po "Dunkirku" a "1917" ďalší vojnový film, ktorý sa vydaril. 🐺💨🚢⚓📢🔔 ()

Pavlo

Také iné poňatie Hon na ponorku, kde chýba udržateľné napätie, sympatické postavy, riadna fyzika a niekedy aj logika. No napriek tomu to rýchlo ubehne a film skončí práve včas. Škoda že, aj tých historických faktov je tam povedaných veľmi málo, takže ani z tohto hľadiska film nie je prínosný. Výhradne určené pre milovníkov vojnových filmov. Koniec hlásenia. ()

Kodousek

Určitě by si motiv zasloužil delší stopáž i tak jsem byla k mému multi zařízení přikovaná a ani jsem nepauzla, abych načla the next beer. WW IInd je opravdu studnicí ještě nevyčerpaných příběhů..... nepřestává fascinovati děsit. Tom Hanks a jeho tradiční výkon. Dávám 5.. ()

Martens14

Vynikající epizoda II. světové války z bitvy o Atlantik, kdy americké obchodní lodě převážejí přes Atlantik tolik potřebný válečný materiál do Anglie a jejich spojence. Kolik takových konvojů bylo, a kolik bylo přitom potopených lodí a zabitých námořníků ponorkami U-Boot tzv. Vlčími smečkami nacistické Kriegsmarine, se dočtete i v mnoha knihách zabývající se touto tématikou. Příznivcům zabývající se II. světovou válkou vřele doporučuji. ()

Sidenius

Tom Hanks by obecně v dnešní době netočil komerční reklamu, seriál z prostředí střední školy a určitě ne béčkový film. Hanksovo herecký výkon opět výborný. Vše podle skutečné události mi vždy baví, zároveň zamrazí že se tohle skutečně dělo. Doporučuji - málo známý aspekt druhé světové války a bitvy o Atlantik. ()

toos

Hra na kočku a myš, ve který si obě strany z minuty na minutu mění strany. Z lovce se stává kořist a naopak. Zamlouvala si stopáž, která nedávala čas na zbytečnou omáčku kolem. O hlavním hrdinovi víme jen to, že je oddanej křesťan a rád by se oženil se svou přítelkyní. O ostatních nevíme už vůbec nic. A to se mi líbilo. Lepší tři hvězdy. ()

Akrub

Technicky moc pěkně natočené, ale historicky tak strašně nesmyslné v mnoha ohledech, že tomu se dát víc prostě nedá, škoda... ()

pichta

Vcelku dobre natočený film. Stále sa pojednávalo o jendom avšak pútavo. Prežitie na mori. A to je celé. Žiadny vedľajší príbeh. ()

tulen

Není to úplně špatný film, ale scénář je trochu o ničem a samozřejmě trpí obvyklými neduhy všudypřítomné digitální animace současné produkce (i když proti jiným v ještě snesitelné míře, tak do reality to má daleko). Plus potřeba filmařů přidat napětí nesmyslnými scénami - přestřelky s ponorkami, scéna kdy oba torpédoborce téměř na ponorku najedou, motají se jeden druhému a ta je ostřeluje ... Je to jako v leteckých filmech, kdy jsou taky souboje obvykle nerealistické, letadla se za sebou honí ve vzdálenosti pár metrů atd. Nebo různé nelogičnosti - např. kapitán neví, že je třeba šetřit s hlubinnými náložemi a že už je vystřílel ?? Škoda, že tyhle "drobnosti" pak film zbytečně shazují z úrovně komorního realistického dramatu na nějaké akční béčko nebo videohru ... Hankse a jeho pořád stejné grimasy a psí oči moc nemusím, ale tady mi tolik nevadil. Ovšem nemám pocit, že by to někdo jiný nezahrál líp. Což platí celkově, protože ostatní jsou spíš kompars, takže film žádné velké herecké výkony ani postavy nenabízí. Chtěl jsem dát 3 hvězdy, ale když nad tím přemýšlím, nějak je sám sobě neumím obhájit, takže snižuju. ()

KraLuban

Nebylo to dějově žádné veledílo, ale fakt mě to bavilo. Mám rád tu dobu...navzdory všemu, kdy Západ nebyl po*raný z toho, že se máme dobře. Jinak boje jsou fakt libovka. ()

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (více)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (více)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (více)