Obchod za rohem

The Shop Around the Corner

Komedie / Romantický

USA, 1940, 99 min

Oldschool shoppin a retro dopisovaci romantika. Inspirace pro nemene kvalitni moderni verzi "You've Got Mail" s Tomem Hanksem. Samozrejme James Stewart je James Stewart, navic cernobily retro feeling bude vzdy automaticky romantictejsi, nez moderni era, skoda, ze je podobnych filmu tak malo. 7/10(6.2.2013)

Pro mě romantická komedie, která až příliš naplňuje žánrový vzorec. Hašteřivý vztah dívky a mladého muže se změní v hlubokou lásku za dozoru rázovitých figurek a legračních postaviček. Nečekaně se tu sice objevuje lehký sociální podtón v obavě před přísným šéfem a ztrátou místa, ale jinak tenhle film, i když je roztomilý, nenabízí nic navíc. Možná proto, že o hašteření mezi hlavní dvojicí se víc mluví, než že by se v reálu ukázalo. Škoda, slovní přestřelky ve stylu souboje pohlaví můžou být nejsilnější zbraní romantických komedií. Navíc tady je nepřátelský vztah zdůvodněný až ke konci filmu a i to dost slabě.____ V Lásce přes internet je příčina napětí mezi hlavním párem dobře pochopitelná všem už od začátku. _____ Není to ale rozhodně špatný snímek, má atmosférů starých časů, kdy se i prodavačky chovaly jako dámy a prodavači jako gentlemani. A James Stewart zklamat nemůže.(21.9.2012)

Uznávám, že remake z roku 1998 má mnoho předností - výborné herce, příběh, jiskření mezi hlavním párem, příjemný humor, ale se vší úctou k Tomu Hanksovi, nemá Jamese Stuarta. Jeho odzbrojující nesmělý šarm pro mě povyšuje tuto roztomilou romantickou komedii do nebetyčných sfér a už nyní ji zařazuji mezi své oblíbené klasické filmy.(11.1.2014)

Pro mě jedna z nejlepších romantických komedií, které byly v 30.-40. letech natočeny. Díky výbornému scénáři jsem se po celou dobu bavil, se zaujetím sledoval vývoj příběhu a zároveň si vychutnával vtipné dialogy. Předobraz Lásky přes internet má zkrátka všechno, co si žánr žádá (včetně Jimmyho Stewarta :). Takových filmů není nikdy dost! 9/10(12.9.2009)

You've got mail...pardon, vlastně letter. Snímek který se zabývá romantickým evergreenem, kdy z velké nenávisti se rodí ještě větší láska a zjevně nezáleží na době. Očividně i po více jak sedmdesáti letech tohle funguje, i po sedmdesáti letech se romantik jako já bude rozplývat nad omyly a popichováním ústřední dvojice. Škoda jen, že to popichování nebylo přece jen torchu ostřejší, o to víc by si pak divák užil to láskyplné finální zmagoření těch dvou. Tenhle příběh prostě nikdy nezrezaví a Láska přes internet, jako remake, o tom diváky přesvědčí minimálně stejně kvalitně.(20.5.2011)

• - Ernst Lubitsch pozdržel začátek natáčení, dokud nebyli k dispozici James Stewart a Margaret Sullavan. (Cheeker)

• - Všetky scény boli natočené po poradí. (shimik77)

• - Při natáčení využil režisér Ernst Lubitsch své zkušenosti, kdy jako mladý pracoval v otcově obchodě v Berlíně. (Fugas.cz)