Přivedla žebráka na mizinu (E05) (epizoda)

Drama / Komedie

Československo, 1984, 29 min

 • TheDarKnig
  ****

  hm, co říct, je to smutné, aneb jedna z těch nejlepších povídek malostranských se skvělým Peškem, a příběhem o síle a hrůznosti pomluv a závisti. Velmi důstojné ztvárnění se vším, co je důležité.(10.3.2011)

 • Aky
  *****

  Viz. můj komentář k Dr. Kazisvět(27.12.2008)

 • LEGACY
  ****

  V pořadí už ani nevím kolikátý film z povinné četby byl parádní. Pan Vojtíšek byl zahrán úplně na jedničku a z děje jsem byl dost smutný, protože vzít člověku, který už tak nic nemá i tu poslední maličkou radost ze života je opravdu hnusný. Hold měl smůlu, že potkal tokový parchanty. Bohužel závist je vlastnost, která k lidskému životu odjakživa patří a patřit bude. Rozesmutnil mě a to asi i chtěli, takže dobře odvedená práce. Hodnotím 85%(8.9.2012)

 • blackrain
  ****

  Závist je špatná lidská vlastnost, která dokáže napáchat velké škody, stokrát horší je v případě, že se k ní přidají nejrůznější pomluvy a nepravdy. Těm pak člověk horko těžko odolává. O tom se na vlastní kůži přesvědčil žebrák z Malé strany, pan Vojtíšek. Byl to opravdu dobrosrdečný muž, kterému závist zničila život a přichystala mu nepěknou smrt. Baba Milónová by zasloužila nakopat.(15.10.2009)

 • NinadeL
  ****

  Neskutečně depresivní závěr kariéry představitelů několika epoch, které jsme milovali již od počátku 30. let. Jmenovali se Jiřina Štěpničková a Ladislav Pešek.(25.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace