poster

Reign of the Supermen

 • Austrálie

  Reign of the Supermen

 • Nový Zéland

  Reign of the Supermen

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2019, 87 min

Režie:

Sam Liu
 • iXtr3m3
  *****

  Tento dvojfilm pridávam to na tretie miesto za Dark Knight Return a Flashpoint Paradox. Skvelý príbeh aj priebeh. Dostali sme to, o čom v hraných filmoch môžeme zatiaľ len snívať, skvelá akcia, dobré obsadenie hrdinami, zaujímavá potitulková scéna ála Indenpendence Day 2. Teším sa na prípadné pokračovanie.(6.2.2019)

 • Raziel_cz
  ***

  Solidní animák, který ale nepřekvapí ničím neokoukaným. Justice League je velmi rychle z obrazu, což zamrzí, když je nejlepší postava Green Lantern a ještě má dabing od Filliona, ale příběh o Supermanových náhradnících je akční a dostatečně poutavý. Konflikt Supermanových náhradníků je hezky přízemní a kdyby zůstalo u něj, hvězdu bych přihodil. Bohužel je do toho vhozen Darkseid a typicky naivní DC agitka o ovládnutí světa. Naštěstí to ale dost táhne Lois Lane a Lex Luthor, je to zaměřené na dospělejší publikum (lidé tu krvácejí a umírají a dokonce mluví sprostě!) a celkem tomu fungují emoce. Ať už smutnější začátek nebo feel-good konec. Dabing je super i bez Conroye, nenudil jsem se, ale od WB Animation a i samotného Sama Liua už jsme dostali řadu lepších a originálnějších věcí.(9.2.2019)

 • JohnZ87
  ****

  Pozor na spoilery! Navzdory celkem netradiční zápletce a velkému počtu poměrně zajímavých a neotřelých charakterů film nedokázal zcela naplnit má očekávání a zůstává trochu ve stínu svého předchůdce, který možná nasadil laťku příliš vysoko. The Death of Superman dokázal dobře cílit na divákovy emoce, což se zde daří v daleko menší míře. V Darkseida jsem tajně doufal, ten ovšem zůstal v roli manipulátora v pozadí a tvůrci si ho zřejmě schovávají až do třetího dílu, což naznačuje i potitulková scéna. Roli "záporáka" tak trochu nečekaně přebírá Hank Henshaw aka Cyborg Superman, který sice v závěru působí dostatečně šíleně a odhodlaně, ale ve výsledku budí spíše soucit a pochopení pro muže, který už ztratil úplně vše, na čem mu záleželo a žije už pouze pro pomstu. Akčních scén je ve filmu celkem dost, ale většina z nich není příliš zapamatováníhodná či odlišná už od mnohokrát viděného. Filmu by rovněž slušelo i trochu epičtější finále. Na druhou stranu se jedná o velmi zajímavý snímek, který uvádí v širokou známost i některé méně známé postavy ze supermanovského universa. 75%(3.2.2019)

 • PKD
  ****

  Jak jsem tak nějak podvědomě tušil,minimálně o třídu lepší,než Death of Superman. Je to opět ironie,že s masivní předlohou,která ve formě knihy má slušných 480str.! které prostě nenarvete do 80min.,ani pokud byste se rozkrájeli.:) se to má tak,že mám raději Death of S.než World without S.a závěrečná Return of S.,a u adaptace je to právě naopak. A dokonce mi ani zde nevadilo,že je děj opět velmi změněn a comicsem je jen zběžně inspirován,než že by zde šlo o přímou adaptaci. P.s.potitulková scéna,je fakt úlet.:) Tímto mažu předchozí film a nechám si jen tento.(17.3.2019)

 • Kothy
  ****

  Další animák od Sama Liu, který se nijak výrazně neliší od těch ostatních. Navazuje na Smrt Supermana a působil na mě jako kombinace filmů Soudný den a JL: Válka. Přesto, že mě potěšila přítomnost Darkseida nebo Juscite League, sledovat nekonečné bitky dvou a více Supermanů moc zábava není, něco tomu chybělo. Snad se to příště povede líp. I tak se mi tu líbil Luthor a další známé DC postavy. Animáky pořád táhnou. "Ti ho sni zaživa."(6.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace