• Austrálie

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2019, 87 min

Sam Liu

Amy McKenna

Přímé pokračování Supermanovy smrti je opět nesmírně povedenou záležitostí, která si stále uchovává vysokou kvalitu předchozích filmů a zároveň překvapivě navazuje i na úplně první film ze série. Velice povedená akce, spletitý příběh a skvělá animace. Sice se od předlohy odklání ještě víc, než první část, ale to je dost možná i dobře.(8.8.2019)

Solidní animák, který ale nepřekvapí ničím neokoukaným. Justice League je velmi rychle z obrazu, což zamrzí, když je nejlepší postava Green Lantern a ještě má dabing od Filliona, ale příběh o Supermanových náhradnících je akční a dostatečně poutavý. Konflikt Supermanových náhradníků je hezky přízemní a kdyby zůstalo u něj, hvězdu bych přihodil. Bohužel je do toho vhozen Darkseid a typicky naivní DC agitka o ovládnutí světa. Naštěstí to ale dost táhne Lois Lane a Lex Luthor, je to zaměřené na dospělejší publikum (lidé tu krvácejí a umírají a dokonce mluví sprostě!) a celkem tomu fungují emoce. Ať už smutnější začátek nebo feel-good konec. Dabing je super i bez Conroye, nenudil jsem se, ale od WB Animation a i samotného Sama Liua už jsme dostali řadu lepších a originálnějších věcí.(9.2.2019)

Jak jsem tak nějak podvědomě tušil,minimálně o třídu lepší,než Death of Superman. Je to opět ironie,že s masivní předlohou,která ve formě knihy má slušných 480str.! které prostě nenarvete do 80min.,ani pokud byste se rozkrájeli.:) se to má tak,že mám raději Death of S.než World without S.a závěrečná Return of S.,a u adaptace je to právě naopak. A dokonce mi ani zde nevadilo,že je děj opět velmi změněn a comicsem je jen zběžně inspirován,než že by zde šlo o přímou adaptaci. P.s.potitulková scéna,je fakt úlet.:) Tímto mažu předchozí film a nechám si jen tento.(17.3.2019)

Sice se jedná o slabší pokračování po The Death of Superman, ale ve finále se jedná o dobrej kousek. V první polovině se řeší odkud se vzali ti cyborg supermani, tam to trochu pokulhává Pak dojde k zvratu o kterém si myslím, že není vůbec špatný, mě se to líbilo. Liga Spravedlnosti tady měla méně prostoru než v předchozím díle, ale opět pobavil humor, Green Lanterna jsem si oblíbil. Konec to ale vyzdvihuje a já se opravdu těším na pokračování, kde bude Darkseid! Hodnocení 3,5.(20.11.2020)

Další animák od Sama Liu, který se nijak výrazně neliší od těch ostatních. Navazuje na Smrt Supermana a působil na mě jako kombinace filmů Soudný den a JL: Válka. Přesto, že mě potěšila přítomnost Darkseida nebo Juscite League, sledovat nekonečné bitky dvou a více Supermanů moc zábava není, něco tomu chybělo. Snad se to příště povede líp. I tak se mi tu líbil Luthor a další známé DC postavy. Animáky pořád táhnou. "Ti ho sni zaživa."(6.2.2019)