• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2019, 87 min

Sam Liu

Tento dvojfilm pridávam to na tretie miesto za Dark Knight Return a Flashpoint Paradox. Skvelý príbeh aj priebeh. Dostali sme to, o čom v hraných filmoch môžeme zatiaľ len snívať, skvelá akcia, dobré obsadenie hrdinami, zaujímavá potitulková scéna ála Indenpendence Day 2. Teším sa na prípadné pokračovanie.(6.2.2019)

Solidní animák, který ale nepřekvapí ničím neokoukaným. Justice League je velmi rychle z obrazu, což zamrzí, když je nejlepší postava Green Lantern a ještě má dabing od Filliona, ale příběh o Supermanových náhradnících je akční a dostatečně poutavý. Konflikt Supermanových náhradníků je hezky přízemní a kdyby zůstalo u něj, hvězdu bych přihodil. Bohužel je do toho vhozen Darkseid a typicky naivní DC agitka o ovládnutí světa. Naštěstí to ale dost táhne Lois Lane a Lex Luthor, je to zaměřené na dospělejší publikum (lidé tu krvácejí a umírají a dokonce mluví sprostě!) a celkem tomu fungují emoce. Ať už smutnější začátek nebo feel-good konec. Dabing je super i bez Conroye, nenudil jsem se, ale od WB Animation a i samotného Sama Liua už jsme dostali řadu lepších a originálnějších věcí.(9.2.2019)

Pozor na spoilery! Navzdory celkem netradiční zápletce a velkému počtu poměrně zajímavých a neotřelých charakterů film nedokázal zcela naplnit má očekávání a zůstává trochu ve stínu svého předchůdce, který možná nasadil laťku příliš vysoko. The Death of Superman dokázal dobře cílit na divákovy emoce, což se zde daří v daleko menší míře. V Darkseida jsem tajně doufal, ten ovšem zůstal v roli manipulátora v pozadí a tvůrci si ho zřejmě schovávají až do třetího dílu, což naznačuje i potitulková scéna. Roli "záporáka" tak trochu nečekaně přebírá Hank Henshaw aka Cyborg Superman, který sice v závěru působí dostatečně šíleně a odhodlaně, ale ve výsledku budí spíše soucit a pochopení pro muže, který už ztratil úplně vše, na čem mu záleželo a žije už pouze pro pomstu. Akčních scén je ve filmu celkem dost, ale většina z nich není příliš zapamatováníhodná či odlišná už od mnohokrát viděného. Filmu by rovněž slušelo i trochu epičtější finále. Na druhou stranu se jedná o velmi zajímavý snímek, který uvádí v širokou známost i některé méně známé postavy ze supermanovského universa. 75%(3.2.2019)

Jak jsem tak nějak podvědomě tušil,minimálně o třídu lepší,než Death of Superman. Je to opět ironie,že s masivní předlohou,která ve formě knihy má slušných 480str.! které prostě nenarvete do 80min.,ani pokud byste se rozkrájeli.:) se to má tak,že mám raději Death of S.než World without S.a závěrečná Return of S.,a u adaptace je to právě naopak. A dokonce mi ani zde nevadilo,že je děj opět velmi změněn a comicsem je jen zběžně inspirován,než že by zde šlo o přímou adaptaci. P.s.potitulková scéna,je fakt úlet.:) Tímto mažu předchozí film a nechám si jen tento.(17.3.2019)

Další animák od Sama Liu, který se nijak výrazně neliší od těch ostatních. Navazuje na Smrt Supermana a působil na mě jako kombinace filmů Soudný den a JL: Válka. Přesto, že mě potěšila přítomnost Darkseida nebo Juscite League, sledovat nekonečné bitky dvou a více Supermanů moc zábava není, něco tomu chybělo. Snad se to příště povede líp. I tak se mi tu líbil Luthor a další známé DC postavy. Animáky pořád táhnou. "Ti ho sni zaživa."(6.2.2019)