• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2019, 87 min

Sam Liu

9/10 O poznanie lepšie ako prvý diel. Reign of the Supermen je nabitý dejom, zvratmi, tajomstvami, mytológiou - všetkým, čo prvému filmu chýbalo. A Lois s Dianou sú rozkošné BFF! K dokonalosti filmu chýba skrátiť o zopár nudných akčných scén a pridať prvé dejstvo s prestrihaným The Death of Superman na tretinu.(16.1.2019)

Tento dvojfilm pridávam to na tretie miesto za Dark Knight Return a Flashpoint Paradox. Skvelý príbeh aj priebeh. Dostali sme to, o čom v hraných filmoch môžeme zatiaľ len snívať, skvelá akcia, dobré obsadenie hrdinami, zaujímavá potitulková scéna ála Indenpendence Day 2. Teším sa na prípadné pokračovanie.(6.2.2019)

Solidní animák, který ale nepřekvapí ničím neokoukaným. Justice League je velmi rychle z obrazu, což zamrzí, když je nejlepší postava Green Lantern a ještě má dabing od Filliona, ale příběh o Supermanových náhradnících je akční a dostatečně poutavý. Konflikt Supermanových náhradníků je hezky přízemní a kdyby zůstalo u něj, hvězdu bych přihodil. Bohužel je do toho vhozen Darkseid a typicky naivní DC agitka o ovládnutí světa. Naštěstí to ale dost táhne Lois Lane a Lex Luthor, je to zaměřené na dospělejší publikum (lidé tu krvácejí a umírají a dokonce mluví sprostě!) a celkem tomu fungují emoce. Ať už smutnější začátek nebo feel-good konec. Dabing je super i bez Conroye, nenudil jsem se, ale od WB Animation a i samotného Sama Liua už jsme dostali řadu lepších a originálnějších věcí.(9.2.2019)

Tenhle film byl sice o poznání akčnější a dějově pestřejší než předchůdce The Death of Superman, i tak jsem byl ale trochu zklamán. Na film navázali vážně pěkně, lidé se už otřepávají ze smutku a hrdinové se za Supermana schválně a hrdě převlékají, aby nezanikl symbol míru, kterým se stal. Když se ale ve filmu objevil už asi šestý Superman (k tomu nejmíň 3 Supermani s totožnou tváří) a každý z nich byl na jiné straně (které se mimochodem postupem filmu stejně měnili), začal jsem se ale opravdu ztrácet. Minulý film si Superman ukradl pro sebe a tady je tomu stejně tak, jen je ho tu mnohem víc (respektive, obsadil se do všech rolí)... Kvalitu si snímek drží stále stejnou, mrzí mě, že celá Liga je tu opět odříznutá ze scénáře, snad už příště dostanou svůj prostor. A modlím se, ať se Darkseid v budoucnu více podobá své prvotní formě z JL: War nežli této, kde z něj udělali typického naivního zlouna...(14.2.2019)

Další animák od Sama Liu, který se nijak výrazně neliší od těch ostatních. Navazuje na Smrt Supermana a působil na mě jako kombinace filmů Soudný den a JL: Válka. Přesto, že mě potěšila přítomnost Darkseida nebo Juscite League, sledovat nekonečné bitky dvou a více Supermanů moc zábava není, něco tomu chybělo. Snad se to příště povede líp. I tak se mi tu líbil Luthor a další známé DC postavy. Animáky pořád táhnou. "Ti ho sni zaživa."(6.2.2019)