kubilov

První filmové setkání Pedra Almódovara s Penélope Cruz a druhé s vynikajícím Javierem Bardemem,avšak první, ve kterém Javierova role stojí vůbec za řeč. Od první scény "zrození Victora" až k poslední, "zrození dalšího Victora", je tento film dalším za vlasy přitaženým kouskem z dílny tohoto svérázného Španěla, avšak jako obvykle oplývá spoustou různorodých a nesmyslných vztahových kliček, až z toho vznikne tak těžce uvěřitelný příběh, kterému snad právě kvůli tomu divák začne věřit. Javier Bardem absolutní král filmu, už dlouho jsem neviděl někoho tak skvěle zahrát takto indisponovaného člověka, za což si zaslouží náležitý obdiv. ()

Hrabovo

Hysterické, přepjaté, nerealistické, nehodnověrné, nablýskané. Nemohla jsem se dočkat konce, který to samozřejmě všechno ještě zhoršil... ()

Vots

Almodóvar má zvláštní dar. I když se jedná o příběh, který je naprosto neskutečný, dokáže ho vykreslit a podat tak, že nám najednou připadá naprosto logický a věrohodný, s absolutní nemilosrdností nás do něj vtáhne a my se nestačíme divit tomu, že mu najednou věříme. Je to skvělý vypravěč. Střídá se zde tolik protichůdných emocí, že by to bylo na většinu snímků až příliš, ale zde, opět díky Almodóvarově talentu, to působí dokonale podmanivě. Výborná propracovanost nejenom děje, ale i postav. Postavy jsou tak krásně vykresleny, že se do nich člověk dovede vcítit a i přes jejich častou absurditu s nimi na chvíli dokáže řešit jejich problémy a přemýšlet nad důvody jejich činů. Herci jsou si vědomi svých rolí a snaží se z nich dostat maximum. Od začátku jsem zírala s otevřenou pusou a konec to ještě víc umocnil. Velice moudrý film, režisérské řemeslo dovedeno k dokonalosti, bravo, to je skvost! ()

elanista1

Privela náhody v scenari niekedy skodi. Dovod preco som to vobec zapol: Pedro Almodovar ma navnadil svojim eroticky podmanivym filmom Koza, v ktorej zijem. Zla sprava: Pravdepodobne to bola len nahoda. ()

calculus

Upřímně, děj tohoto příběhu by mohl klidně pocházet z nějaké telenovely, ale Španělům to prominu:-) Jeden podstatný rozdíl tady ale je. Skvělí herci, ve výsledku to mělo styl. ()

Lethe

Scénář k tomuto filmu byl určitě (zvládnutou) výzvou - jak to udělat, aby byly vztahy uvnitř milostného pětiúhelníku zřetelné a všechny procházely svým vlastním vývojem, aniž by se nesmyslně zamotaly? Všichni zůčastnění od začátku až do konce trpí a nedá se jednoduše určit, čí vina to je. Každý z nich si své vlastní problémy a trýznivé emoce vykládá jako hlubokou lásku k druhému. I když je Almodóvar patetický a záměrně se zaměřuje na vyhrocené okamžiky lidí mimo většinovou společnost, tak to nepůsobí křečovitě, ale až magicky realisticky. Jeho režie je originální a dokáže jí zprostředkovat to, jak barevně a divoce vidí svět. Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec ale zvítězily mé sympatie k Javierovi Bardemovi na vozíčku. A to jsem chtěla být objektivní. ()

FandaF

Velmi nadsazené hodnocení. Ale proč? Pro ten šíleně překombinovaný a nepravděpodobný příběh? Mimochodem těm posledním dvěma jsem opravdu nefandil... ()

tomino28

Španělský spletenec osudů, který se může navrch pochlubit slavnými jmény před i za kamerou, zůstává někde na půli cesty. Na půli cesty k divákovi, který podle mě bude mít problém uvěřit reálnosti celého příběhu a také motivaci a chování některých postav. Almodóvar ale uchvátit umí, o tom bez debat. Zde se mu to ovšem nedaří tak často, jak bych si přál a představoval. ()

bobbec

Pre mna najlepsi Pedrov film. Videl som ich malo(Mluv s ní, Vše o mé matce), ale z troch sa da urobit poradie;-) Aj ked jeho vsetky(tri, co som videl) filmy su velmi slne a velmi pravdive. Jeden z najoreginalnejsich europskych reziserov sucastnosti. ()

pmultimix

Mé hodnocení je 4,5 hvězdičky. Protože na pět se mi to nezdá, a čtyři je málo. Skvělý milostný pětiúhelník. Poklidný film, mezi jehož silné stránky patří lidské vztahy a láska. Mezi slabší (je jich málo) třeba někdy nevěrohodnost každopádně super ()

cajda77

Čas od času je dobré zkusit zase něco nového - španělský romantický thriller je přesně to co pomyslným sítem nepropadne. Za pozoruhodné cesty osudu dávám... ()

Wolfvater

Opět jeden z Almodóvarových skvostů, přesto jej v jeho tvorbě neřadím nejvýše (narozdíl od mnohých jiných diváků). Film mě rozhodně bavil a zaujal, ale jiná Almodóvarova díla mne dostala do kolen více. Zde jsem byl velmi příjemně baveným a zaujatým divákem, avšak do děje jsem se vtáhnout nenechal. Slabinou filmu (pro mne) byla hudba, respektive mečivý zpěv snad jakési národní písně Španělska, to nevím, ale uši mám vytahané ještě teď. ()