Na dno vášně

Live Flesh

Na dno vášne

Drama / Romantický / Thriller

Španělsko / Francie, 1997, 103 min

Trošku mě mrzí, že Pedrová osobní umělecká můza Penelopička (jak se vyjádřil o Penelope Cruz sám Pedro) a moje osobní španělská nadbohyňka (jak jsem se vyjádřil o Penelope Cruz sám já) film v úvodních deseti minutách skvěle rozjela, ale tím taky ve filmu skončila. Nicméně film pokračoval v krasojízdě až na konečnou. Nádherně zapletené vztahy, které se s blížícím se finále stále více a více zaplétali a já se úplně těšil jak se to všechno rozetne. V tomhle je Pedro fakt jak Yoda mezi filmaři a do toho ty krásný a originální záběry. Nikdo neumí natočit milostný scény z takovým citem pro obraz jako Pedro.(21.3.2012)

Psychologické drama.Jsou mraky filmů s označením psychologické drama, ale jen jeden Almodóvar. Filmy o realitě jsou málokdy populární. Krásný film, dle obecného vkusu, přece musí mít jednoznačně vytýčené zlo a dobro, pokud možno jednorozměrné postavy, krásné triky, krásné lidi, krásné exteriéry a pak z něj umdléváme...a potom tu je evropská nebo světová kinematografie a neo realismus, resp. realismus šedesátých let, ta kvalitní část, která v každém příběhu má postavy takové, které můžete potkat v reálném životě, reálné příběhy, a postavy nejsou černobílé, je nutno více přemýšlet, ale o to jsou takové filmy krásnější.(18.1.2004)

Poměrně poutavý příběh (poutavým není myšleno reálný - až moc "náhod" ), s propletenými vztahy pěti hlavních představitelů. Už samotný vstup hlavní postavy na scénu (porod) je vymyšlen ve velmi atypickém prostředí a celkově film ani na chvilku nenudí, je zajímavé sledovat, kdo je kam ochotný zajít a žádná z postav není vysloveně kladná, resp. bez viny... A navíc mě osobně vývoj snímku často překvapoval, což je jedině plus. Doporučuji, bez výhrad za 5 :-)(26.6.2015)

• NinadeL

První Almodóvarův film, který otvírala scéna s Penélope Cruz, v hlavní roli s Javierem Bardemem. Na dno vášně je klasický španělský vztahový chaos, ve kterém se všichni chovají jako ufo, vypadají jako ufo a na festivalech všichni předstírají, že je to tak zajímavé, nové, originální a čímsi objevné. Tak fajn. Pokud vám tohle stačí ke štěstí, dejte si třeba reprízu.(26.2.2015)

Ať je to jakkoliv neuvěřitelný příběh, tak Almodóvar přesně ví, jak se dostat pod kůži a nemilosrdně zatřást s našimi emocemi. Zatím to je můj nejintenzinější zážitek z jeho tvorby a doufám, že ne poslední. Bezvadně vykreslené vztahy, hloubka citů, vášeň i bolest, výborné herecké výkony a to všechno zabalené v krásných barvách s nádhernou hudbou. Prostě skvělé.(9.2.2013)