Rocky62

Síla ženské přitažlivosti? Akceptuji v případě Francescy Neri, ale ta MILFka, která zaučovala zajíčka Victora mě moc nejracovala. Milostnýmu trojúhelníku jsem moc nevěřil a úvodní scénu s porodem v autobuse jsem nějak nepochopil pro zbylý koncept filmu. Přes tyto šrámy je to za mne solidně řemeslně zvládnutý počin s minimem hluchých míst. Čert vem pár wtf kiksů. PS: Že by Bardem tou lízačkou v koupelně na sebe prásknul svou oblíbenou praktiku, podobně jako Tarantino ve From Dusk Till Down ? :) ()

emma53

Ať je to jakkoliv neuvěřitelný příběh, tak Almodóvar přesně ví, jak se dostat pod kůži a nemilosrdně zatřást s našimi emocemi. Zatím to je můj nejintenzinější zážitek z jeho tvorby a doufám, že ne poslední. Bezvadně vykreslené vztahy, hloubka citů, vášeň i bolest, výborné herecké výkony a to všechno zabalené v krásných barvách s nádhernou hudbou. Prostě skvělé. ()

Mariin

No, erotické motivy jsou natočeny s velkým úsilím a umělecky, vždyť je to Almodóvar - otázka je, jestli je na tom filmu vůbec něco dobrého, pozitivního... Samozřejmě, že ne, vždyť je od socialisty Almodóvara podle Ruth Rendellové. Porodní křik jako pointa s narážkou na režimy, to je ovšem přímo stupidní... Asi jsem k dnešnímu dni sám (samé 4-5 hvězdiček), ale tohle já rozhodně nebaštím. ()

kinej

Almodóvar je skvělý vypravěč. Dokáže i jakkoliv i nevěrohodné příběhy vylíčit tak, že působí logicky a lidsky. Tento film je navíc obklopen jakousi až magickou aurou. Podobně pohádkově na mě působily knihy G. Marquéze. K tomu je Almodóvar i skvělý řemeslník a tak je film prosycen spoustou krásných a hravých záběrů. Tento režisér si zkrátka umí svého diváka podmanit, umí do filmu naládovat tolik často i protichůdných emocí, až si někdo může říct, že je to na jeden film příliš. Herci jsou si významu svých rolí vědomi a je patrné, že do filmování jdou s absolutním nasazením. Na dno vášně je skvělou demonstrací všech Almodóvarových předností. ()

Zagros

Výborný film, který jsem viděl několikrát, naposledy ale před mnoha lety. Přesto si jej pamatuji z většiny velmi dobře a některé scény a dialogy dokonce naprosto přesně. Zajímavé postavy, které se mezi sebou stále zaplétají. Překvapivé zvraty a skvělá zápletka, která vás ohromí. Dobrá atmosféra a vystižení naděje, beznaděje a opět naděje. Za mě čtyři hvězdy a chuť na další setkání, po kterém možná přibude i ta pátá. Jo, to byly doby, když byl Almodóvar ještě ve formě, poslední jeho díla jsou o poznání slabší. ()

• Doslovný překlad španělského názvu znamená "třesoucí se (chvějící se) těla". (D3VIL)