Na dno vášně

Affonso Beato

José Salcedo

Scénografie:

Antxón Gómez

Paradoxní: Almodovarovy vášně a sentimentu je tam ze všeho nejméně. Že by autor hledal svůj nový koncept uzavřeného cyklu, který pak uplatnil ve Vše o mé matce a Mluv s ní? Jen ať se tam ten šestákový román vejde celý! A opravdu - bez závěrečných scén by to asi nebylo ono ani nic jiného. To jsou slabší čtyři. Jsou to tři rovné a a půlka za nový koncept.(2.8.2009)

Pomalu se vracím Almodovarovou minulostí po schodech postavených z jeho filmů, Na dno vášně je zatím nejstarší, ač v předsálí už se hřeje Kika i Květ mého tajemství (budu sledovat zanedlouho) a na opačném konci čekají rozkoukaná Rozervaná objetí (dokoukány budou zítra). Mini srovnání stále vede Volver, ačkoliv Na dno vášně je opravdu dobrý, a v tomto případě bych k rozlišení nuancí potřeboval spíše desetistupňový žebříček. Pedrovy filmy mají hodně společného - hraje v nich Penélope, dost často také Javier Bardem, a taky pokaždé se v zápletce totálně ztratím, ačkoliv přesto nic není ztraceno, protože moje slečna mi pokaždé děj vysvětlí. A asi to se mi na Pedrových filmech líbí ze všeho nejvíc, fakt nejsou pro blbce.(17.10.2009)

• becki_tu

Tak tady mi asi něco uniklo. Almodovár neAlmodovár, tomuhle filmu jsem prostě za celou tu hodinku a půl na chuť nepřišel. Jak tady tak pročítám některé komentáře, tak se mi zdá, že někteří v tom vidí i to, co tam není a za každých okolností budou slepě uctívat Almodovára, i kdyby natočil třeba pokračování Kameňáku. Neříkám, že je to špatný film, ale filmů s podobným námětem "běhá" po filmovém světě docela dost. A někdy i daleko lepších. 50%(1.8.2008)

No, že by se jednalo nějak extra vášnivej film, to se teda říct nedá. Na druhou stranu celkem zajímavá zápletka o ženskejch a o chlapech a jak to tak na Světě bývá, tak i o nevěrnejch ženskejch a nevernejch chlapech. Film má výhodu v tom, že není vůbec dlouhej, uteče jako voda. Taky má ale nevýhodu v tom, že to není až tak supr zápletka (wau, to teda píšu velký parády :o) ). Tyhle europský filmy budou asi dycky jinačí než filmy ze zámoří. Průměrnej film si tedy říká o průměrné hodnocení.(18.11.2015)

Také jsem od filmu očekával více, než jsem čekal. Hodnocení mi přijde přepálené. Javiera Bardema jsem viděl poprvé v jeho mladší roli od dnešního Skyfall, kde hrál padoucha. Já nevim, čekal jsem jiný styl pomsty než ošukávání manželek policajtů. :) Ale už od pohledu na toho mladíka, který odešel z vězení s diplomem pedagogiky mi bylo jasné, že ten nebude mít žádný extra vražedný plán. Film je o blbé náhodě a jejích blbých následcích. Je tu hodně nevěry, ale celá zápletka už na mě moc nepůsobila. Postupně se vytratila chuť po pomstě hlavního hrdiny Victora. Je to sice sympaťák, jak se dokázal ve vězení změnit k dobru a bylo mu to vlastně i přínosem, když se tam jen vzdělával. Na druhou stranu filmu pak ztrácí hlavní pointu pomsty a divák už jen tak proplouvá filmem a kouká na čas, kdy to celé skončí.(17.7.2014)