Na dno vášně

Affonso Beato

José Salcedo

Scénografie:

Antxón Gómez

+3* Těšil jsem se na tuto lahůdku, která tu patří do skupinky nejlépe hodnocených Pedrových filmů a odcházel jsem z ním mírně zklamaný. Nezpůsobila to ani technická stránka, či herecké výkony, které jsou naopak skvělé. Ale nejspíš téma, které mi nepřipadlo dostatečně uvěřitelné a možná až přehnaně překombinované. Emočně mě to míjelo a to nedokážu překousnout. Ale snad lepší tři hvězdičky jsou taky moc hezká známka. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](23.10.2016)

Pedro mě ještě nikdy nezklamal. Vždycky přijde s něčím co mě naladí na jeho vibrace. Sledovat jak se mění Madrid je v jeho podání jednoduše lahůdka. V tom Madridu krom toho všeho ještě žijí individua, který se v setkávají a rozcházejí. Ježiš to zní banálně, že? Heh ale v tom případě je banální život. Protnout se na cestě s lidma, kteří tě někam posunou to je dar. Dík Pedro, potkali jsme se!!!(19.2.2009)

Je vidět, že se Almodovar posunul v průběhu času filmařsky hodně nahoru. Jeho dřívější počin Zákon Touhy, který rozebírá stejné téma, je o velký kus horší než toto jeho dílo. Všichni hrají skvěle, Bardem jak už je u něj zvykem výborný. Výjmečně se zde neobjevují Almodovarovi oblíbení transvestiti, gejové a jinak odlišné osoby. Děj je solidně vypointovyný a nakonec mi bylo Bardema líto, že se na něj jeho milá vykašlala. Doporučuju, nuda to není.(17.2.2009)

film v ktorom Almodovar ide absolutne odlisno ucestou nez doposial. jeho svojim sposobom najsugestivnejsie filmove dielo hovori klasicke myslienky o vasni a parafrazuje ich do pohyblivych obrazkov. Zacitovat sa mi chce Maraiove Sviece doharaju: ,,Kazda vasen sa premeni na popol" a presne o tom je aj ten film. na prvykrat to nepojde, lebo tomu jednoducho nepochopite, ono je to cele postavene aj odohrane v ramci vasne. je to o vasnivych postavach, ktore spolu vasnivo sexuju a ktore vasnivo konaju. natocil to vsetko najvasnivejsi reziser vsetkych cias a nazval tento opus magnum Na dno vasne. sto bodov pedro.(28.4.2009)

Skvěle zinscenované drama vztahů mezi muži a ženami, které spojila střelba, nevěra, láska, nenávist. S jejich kartami si nejvíce pohrál Victor a nejen díky svému jménu se stal absolutním vítězem. Byl mladý, přitažlivý, šel si za svým a jeho přáním bylo uspokojit ženu po všech stránkách. Oba jeho rivalové byli v evidentní nevýhodě a své potrestání si zasloužili. Výborný J. Bardem a L. Rabal.(27.6.2012)