Mat21

Již svým narozením v noční lince městského autubusu v Madridu dal Viktor najevo, že jeho život bude výstřední. O dvacet let později přichází o své panictví s Helenou, drogám propadlou feťačkou kdesi na nočním večírku, čímž si k ní vytvoří velmi pevné citové pouto. Avšak pro jeho cit a jakékoliv setrvání vztahu nemá Helena pochopení. Na uklidnění jejich hádky doráží dvojice policistů, situace se však vyhrocuje v okamžiku, kdy je David - jeden z policistů postřelen. O šest let později, zatímco je David připoután k vozíku a šťastně ženat s Helenou, opouští Viktor brány věznice a navrací se do běžného života. Stále se však nemůže zbavit citové vazby a hořkosti z učiněné křivdy, nalézá Helenu a začíná pracovat v útulku pro děti, který ona finančně podporuje. Současně poznává Kláru, manželku notorického druhého policisty z onoho osudového včera, a poměrem s ní dává možnost vzniku milostného vzájemně citově propleteného pětiúhelníku. ║26.4.2009║ ()

fifi.m

Tak to jsem vůbec nepochopila...děj a souvislosti mi nějak unikali. Navíc ta divná až nepříjemná atmosféra. Možná že mi ale jen uniklo něco důležitého. Můj první a na dlouhou dobu (možná navždy) poslední film od Almodóvara. ()

adriane9

Pro mě nejlepší dílo od mého oblíbence Almodóvara..Děsně mě to vtáhlo do děje, úžasné postavy, supr dialogy, rajcovní postelové scény a v neposlední řadě hudba...A Victora bych moc ráda potkala :-) ()

kamigava

Také jsem od filmu očekával více, než jsem čekal. Hodnocení mi přijde přepálené. Javiera Bardema jsem viděl poprvé v jeho mladší roli od dnešního Skyfall, kde hrál padoucha. Já nevim, čekal jsem jiný styl pomsty než ošukávání manželek policajtů. :) Ale už od pohledu na toho mladíka, který odešel z vězení s diplomem pedagogiky mi bylo jasné, že ten nebude mít žádný extra vražedný plán. Film je o blbé náhodě a jejích blbých následcích. Je tu hodně nevěry, ale celá zápletka už na mě moc nepůsobila. Postupně se vytratila chuť po pomstě hlavního hrdiny Victora. Je to sice sympaťák, jak se dokázal ve vězení změnit k dobru a bylo mu to vlastně i přínosem, když se tam jen vzdělával. Na druhou stranu filmu pak ztrácí hlavní pointu pomsty a divák už jen tak proplouvá filmem a kouká na čas, kdy to celé skončí. ()

Narciska

Javier Bardem opět exceluje a ostatní herci mu zdárně sekundují. Film je velmi dobře promyšlen a bravurně splétá nitky jednotlivých osudů. Jde si za svým cílem a současně nám jasně říká, že nazíráno prizmatem vášně, je veškeré hnutí postav zcela dané a pochopitelné... ()

Endlessly

Almodóvar a ja, to bola jasná láska na prvý pohľad. A keď ho máte radi, nemáte byť veľmi čím sklamaní, pretože v každom jeho kúsku dostanete to isté, to čo na ňom tak milujete, ale vždy trochu inak. A tak sa každým ďalším filmom sa do neho zamilovávam viac a viac:-) Carne trémula-príbeh možno klasicky o láske, vášni, nevere ale aj pomste a vražde, toto všetko však namixované do netradičnej podoby, no s klasickým rukopisom pána režiséra. Typická hudba, výnimoční herci, skvelá kamera (musím vypichnúť milostné scény) a to čo mám na ňom najradšej- emócie tak uveriteľné, že som úplne vtiahnutá do deja a filmom žijem. Čo viac si môžem priať? Zrazu je koniec a ja si zasa raz hovorím, že ten chlap naozaj vie čo robí, a robí to veľmi dobre. ()

Páně

"Bravo Pedro, dokázal jsi, že tímto filmem nastal Tvůj čas. Čas, který vyvrcholil dalšími dvěma díly. A tak vznikla trojice Tvých nejlepších filmů. Díky Ti za ně." Na počátku svého tvůrčího vrcholu nám Pedro Almodóvar předvedl v nejlepším světle své nejsilnější stránky, především v práci s postavami a jejich charaktery. Jeho příběhy ze života oplývají nejen poetikou, ale i velkou porcí uvěřitelnosti. V "Na dno vášně" nám ukáže, že cokoliv v životě není nikdy definitvní. Že neexistují charaktery čistě jen dobré nebo špatné. Na světě není nic černobílé. Protože všichni jsme jenom lidé, smrtelní, omylní. A vztah dvou lidí se může neuvěřitelným způsobem vyvíjet. Buď jako v případě Eleny a Victora k nečekanému souznění, nebo jako v případě Sancha a Clary k propastnému hořkému konci. ()

Akana

Almodóvar se tentokrát zaměřil na to jak naše životy poznamenávají a směřují vášně, jak spoutávají, dělají z nás sobce, vedou k žárlivosti až za hranice pudu sebezáchovy. Nimrání se ve smyslu nebo poselství ale nemá u Almodóvara jako obvykle moc význam, protože jde především o vyprávění příběhu bez ohledu na pravděpodobnost a přece uvěřitelně a přesvědčivě. A to tenhle film splňuje. ()

Luk Skywalker

U mě lepší než Co jsem komu udělala?, i když jde o úplně vážný film. Milostné propletence (ani nepočítám kolika úhelník to je) jsou zajímavé a vytváří tak prostor pro děj, který je o životě postav, které jsou takové běžné. Tento film se Pedrovi povedl. ()

kkarx

Dal bych víc, kdyby to tomu největšímu blbečkovi a hajzlíkovi všechno neprošlo s tak minimálním trestem. Jeden z filmů, kde se dá přát Bardemovi, ()

GMVajgl odpad!

Jedním z úplně základních principů vyprávění příběhu je tzv. "Čechovova zbraň", který říká: Jakýkoli prvek zmíněný na začátku děje (například rekvizita, monolog) musí nabrat význam v pozdější části příběhu, jinak nemá být zmiňován vůbec. Podle tohoto principu se Almodovar rozhodně neřídí - už hned celý začátek nemá žádnou souvislost s celým zbytkem filmu. Zato se zřejmě řídí principem "čím víc míření na sebe pistolí, tím víc drama". Takže se tu všichni spolu navzájem vyspí, zároveň na sebe všichni navzájem žárlí a pak na sebe míří pistolí. Naivní, hloupý, ubohý film. Je to skutečně DNO, ale ne vášně, nýbrž filmografie. Zdejší komentáře bez uvedení důvodu tvrdí, že je to Almodovarův vrchol. Tak to abych se tomuhle režisérovi vyhnul obloukem, že? ()

Biopler

Silný príbeh. Dve ženy a traja muži navzájom zapletení v mašinérii, ktorá sa volá vášeň. Je to sila, pred ktorou sa nedá brániť. Skvelý film a konečne mi u Almodovara sadla hudba. ()

frbulka

Moje druhé setkání s Almodóvarem, za které se s ním chci setkat ještě někdy. Originálně pojaté dílko o lidských vztazích a pomstě okořeněné lehkou dávkou erotiky. Javier Bardem byl jako vždy charizmatický a jediné, co je mi líto, že jsem film neviděla v originálním jazyce. 80%. ()

siloalampa

Ďalší z Pedrových surových filmov. Nemám ich rád, pretože sa pri nich nedá snívať. Sú tak hnusne realistické, podvratné, zvrátené a nechutné, že mi vždy pripomenú bitku so životným osudom, nad ktorým sa nedá zvíťaziť. Fuj. Musím si rýchlo pustiť nejakú rozprávku... ()

truby

S prominutím za ten slaboduchý komentář, ale nemám slov. To bylo skvělé, úžasné. Ten hodinu a půl dlouhý děj neměl skulinu, nenechal čas k zamyšlení. Tak to prostě bylo,přesně tak, jak to pan Almodovár naservíroval a hotovo. ()