Christine (festivalový název)

Christine

Christine

Životopisný / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 119 min

Smutné. Christine si užila svých patnáct minut slávy. Za jakou cenu? Bohužel bylo vidět, že skutečně není v pořádku a vše nebyla vina jen jejího věčně nespokojeného šéfa. Problémy měla i před tím a né málo. Bydlení ve 30 letech s free matkou, o otci jsme se nic nedozvěděli, v místě předchozího působiště také hrůza, žádnýho chlapa, sociální soužití také nic, kamarádi nula, k tomu nemoc a hrozba, že nebude mít žádné děti. Fuj, pozitiva žádná. Klady: role přesně pro Rebeccu Hall; v roli spolureportéra Dexter.(2.2.2017)

Depréze je strašná mrcha. Pokud jí nemáte z plezíru, protože se zrovna chcete cítit mizerně a chcete mít pocit, že vám svět nerozumí, prosím, ale když vás roky drtí ta pravá, která vám ani nedovolí krok k sebereflexi a změně postoje, protože touha po uznání je tak velká, že vás oslepí, spolehněte se, že vás sežere. Depresista bude vinit vždy ty okolo a je jedno jestli k tomu má důvod nebo né. On ho vždy vidí. Rebecca Hall mne fascinovala tím, jak dokonale dokázala zahrát tak složitou osobnost jakou byla Christine Chubbuck. Možná né až tak složitou, ale díky pocitu nenaplněnosti, neuznání byla zlomená a nemocná. Ve skutečnosti byla Christine Chubbuck uznávanou, krásnou a velmi kvalitní reportérkou, ovšem zřejmě jen do času právě díky svému vnitřnímu rozpoložení. Její pocit nedostatečnosti jí vehnal do pasti, ze které se bohužel dokázala vymanit pouze výkřikem smrti.(11.7.2017)

Zaujal mě zdejší popisek filmu. Zaujali mě herecké hvězdy jako Rebecca Hall nebo Michael C. Hall. Jenže film je takový utahaný a zvláštní. Nikdy jsem o Christine Chubbock neslyšela ani nečetla, nevěděla jsem, o čem má film vlastně být. Christine je taková hodně introvetrní perfekcionistka, která chce dosáhnout povýšení a jít pracovat na lepší pozici do Baltimoru. Avšak lovec talentů si nevybere ji, ale jejího kolegu, do kterého byla vždy tajně zamilovaná. Christine rupne v bedně a v přímém přenosu se střelí do hlavy. Avšak to je posledních 5 minut filmu. Skoro 2 hodiny se tam neděje nic zásadního, jen hodně pomalu poznáváme Christine a její loserovský život outsidera. Zklamání.(12.2.2017)

Obsah jsem nečetl, jednoduše jsem vsadil na Rebeccu Hall, kterou mám už nějaký ten pátek herecky velmi rád. Sic cítíme, že je něco jinak a že to nemůže dobře skončit, nicméně osud americké televizní hvězdičky Christine Chubbuck jsem neznal. V první polovině 70. let trpěla depresemi, chtěla profesně výš, ale narážela na nepochopení okolí i na svoje limity. A ač dosud přinášela zejména pozitivní zpravodajství, rozhodla se pro zásadní vstup plný krve a násilí, ostatně jak si televizní šéfové přáli. Výsledek je drobnou studií jedné zraněné duše, má místy kolísavé tempo, několik scén navíc a zejména velmi schopné herce, kteří jej tahají k mírnému nadprůměru. Herecký projev Rebeccy Hall mě baví dlouhodobě, je přesvědčivý, citlivý, umírněný, přitom je z jejích gest a pohledů znát, že její postavu něco silného tíží. Při vyběhnutí závěrečných titulků přijde docela těžká deka.(30.1.2017)

Zaujímavo a veľmi civilne natočená životopisná dráma o jednej reportérke, ktorá radšej všetko vzdala ako sa ďalej potĺkať jej deprimujúcim a ambíciami nenaplneným životom. Ťažko povedať, či chcela niečo zmeniť, alebo len uniknúť. V každom prípade sa jej smrťou nič nezmenilo, ba nie, zmenila sa jedna vec. Po jej smrti sa dostala do povedomia miliónov ľudí. Len škoda, že to nedosiahla za života. Netvrdím, našlo by sa tu pár slabších, nudnejších miest, kde sa scénky zbytočne ťahali, ale celkové vyznenie nie je vôbec zlé. A dramatickou čerešničkou na torte bolo samozrejme to dychberúce finále. Rebecca Hall to zahrala fantasticky. 80/100(2.2.2017)