Unfriend

• Německo Friend Request (neoficiální název) (více)

Laura je jednou z najpopulárnejších dievčat svojej školy. Keď jedného večera na sociálnej sieti potvrdí žiadosť o priateľstvo podivnej samotárskej dievčine, ani v tom najhoršom sne by ju nenapadlo, aký to bude mať dopad. Po neustálom kontaktovaní množstvom správ, komentárov k jej osobe, telefonátov, no najmä konflikte v školskej jedálni, nadobúda dojem, že najlepším rozhodnutím bude dané "facebookové priateľstvo" raz a navždy prerušiť. Neubehne však dlhá doba a presvedčí sa, že tento krok bol ďalšou obrovskou chybou. Zúfalú dievčinu Laurin krok natoľko rozruší, až spácha samovraždu. Napriek tomu, že sa sprvoti zdá, že je všetkému trápeniu koniec, peklo ešte len začína naberať na obrátkach. Daná udalosť totiž spúšťa sled záhadných úmrtí, za ktorými stojí temná stránka zosnulej Mariny. Zlovestný duch bude putovať svetom živých dovtedy, kým sa nepomstí všetkým Lauriným priateľom, vrátane jej samotnej. (*CARNIFEX*)

Hornet.CZ

82% / Ještě před tímto jsem zhlédnul Unfriended je sice fakt, že tento film má i pokračování a možná se ptáte proč jsem nejdříve nezhlédnul právě to pokračování a nenechal Unfriend až na potom, důvod je jednoduchý, chtěl jsem to vzít popořadě (podle roku) a podle jmen a Unfriend (Friend Request) je nepříliš vzdálené právě Unfriended + chtěl jsem vidět něco co má trochu vyšší hodnocení než již zmíněný film a jeho pokračování. Ale ted k filmu, oproti unfriended byl Unfriend o celkem velký kus lepší a to se týkalo především dosti pěkné atmosféry jenž si film udržel až dokonce a také příběhu který neskončil 30 minut před koncem, co mi ovšem toto pokazilo tak tím bylo tzv. pozadí a tím myslím, že většinou se na pozadí pokud zrovna byla scéna někde v rozlehlém prostředí tak tam prakticky nikdo nebyl, výjimkou byla snad jen školní jídelna, dále mi to kazil dojem, že herci se nechovají tak jak by měli, tím myslím, že někdy jejich chování vypadalo krapet uměle, ovšem tyto drobné vady stejně smetla již zmíněná atmosféra která i přesto, že nebyla bůhví jak skvělá, tak na mne fungovala opravdu dobře a film jsem si celkem užil a pokud by přišlo případné pokračování tak bych se na něj možná i těšil. ()

C.A.T.

Takové celkem pitomé téma, ale mě to sedlo jako ulité. Film je hodně dobře udělaný, herci jsou uvěřitelní a fakt se mi to i k mému překvapení líbilo. ()

Aceboris

Film mi miestami pripomínal taký mix viacerých už predtým natočených filmov. Trebárs Zmeškaný hovor ,Kruh , alebo svojou poradovostou v zabíjaní Nezvratný osud . To, že do toho zabudovali čiernu mágiu a novodobú závislosť na sociálnych sieťach je pre mňa bonus. Film však nekritizujem pretože sa mi páčil , bol veľmi dobre spracovaný a hluché miesto v ňom fakt nenájdete. Čo ma prekvapilo, že v mnohých filmoch máte kamarátov na život a smrť, ale tu tomu tak nebolo. Keď chces prežiť musíš spraviť všetko pre seba a tak aj konať. Tu presne platí to staré známe " za dobrotu, na zobrotu" Aj keď v tomto prípade mladá psychologicka neodhadla stav pacienta, ktorého chcela studovat. Ten fiktívny záujem a priateľstvo cez Facebook sa jej veru nevyplatilo. Za mňa príjemné prekvapenie. 6/10 ()

Nektarinka

Miluji horory, zde navíc hraje moje oblíbená herečka v hlavní roli, nešlo jinak než si film pustit! Hodně zajímavý námět a Alycia hrála úžasně. Celý film super, jediné co bych vytkla byla část téměř ke konci v té továrně. Závěrečná scéna úplně úžasná, navíc s tou hudbou a Alyciiným pohledem! Dávám 4/5 a určitě doporučuji ()

PetrDuda

Čertíků z krabiček bylo dost, ale postavit na tom celý film je málo. Chybí hlubší myšlenka, kterou by si divák po zhlédnutí zapamatoval. ()