Nájemný lovec putuje na Vnější okraj, aby našel jiné Mandaloriany. (Disney+)

RobinPM100

Inspirace Dunou zcela zřejmá, přesto dokonalej Mandalorian díl, roztažení kamery na full 16:9 byla lahůdka, škoda, že tak neni prezentovanej celej seriál!! James Cameron dávno ví, že 1.78:1 ratio je best i pro filmy! ()

LordMack

První díl bych neočekával takhle epizodní, ke všemu stejnou zápletku jako z dílu z předešlé série. Moc cílené (stačí pár cool záběrů a nemusíme víc řešit). ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Zdá se, že se tvůrci pod vedením ostříleného Johna Favreau, který znovu doručil první díl, poučili z minulé trochu utahané série a pokouší se nás ihned vtáhnout do děje. Tentokrát se jim to daří na výbornou, jelikož opadá představování hlavního hrdiny Mandaloriana a navazuje se téměř tam, kde se minule skončilo. Na tomto díle (a pravděpodobně i ostatních) jsou vidět větší prachy, kterým vděčíme za hromadu akčních scén na ploše 50 minut, které hravě strčí do kapsy osmou a devátou epizodu. Obrovský palec nahoru dávám za maximální využití loutek před počítačovou animací. Jak Baby Yoda tak i ostatní kreatury, a především písečný červ vypadají úchvatně až jsem váhal, jestli nekoukám na celovečerák za 200 mega. Do toho famózní kamera snímající vyprahlou poušť Tatuinu, a správně dunivá Göranssonova hudba. Na závěr nesmí chybět známé cameo, díky kterému se máme do budoucna na co těšit. Trochu škoda Baby Yody, který tu má nulový prostor a klidně bych si ho šetřil až na další díly. První díl druhé série The Mandalorian bych se nestyděl zařadit mezi to nejlepší ze Star Wars. Snad to tak půjde dál. 90%. ()

Dikinsn

Niekedy človek nepotrebuje super chytrú zápletku, alebo bombardovanie miest...niekedy sa stačí usadiť, zapnúť “bedňu” a vychutnávať si každý jeden záber horizontu tej a tej planéty, oceniť klasické masky tamojších obyvateľov a vychutnať si hudbu sprevádzajúcu svet, do ktorého sme sa mohli opäť vrátiť :) ()

IZFNP

Pre mňa seriálová udalosť roka. V prvej sérii som sa do Mandaloriana zamilovala, pre jeho retro feeling a epizódne dobrodružstvá, vďaka ktorým sme len spoznali postavy a mnohé planéty a druhy. Z tohto seriálu mám jednoducho čistú fanúškovskú radosť. Teším sa, že druhá séria pokračuje vo svojej sci-fi western jazde, pridáva vymakaný vizuál a pár minút stopáže, a že opäť netlačí na pílu s posunom v príbehu. Neviem ako ostatní, ale ja sa nikam neponáhľam :) ()

Elio

Mnozí vyhlíželi konec října jako Poe Landa s flotilou zachraňující průběh bitvy na Exegolu. Snad se zde reference na nejnepovedenější film ze světa Star Wars pod taktovkou Disney nepřístojně vyjímá, ale alespoň je nastíněno ono zoufalé očekávání fanouškovské základny, které nezbylo od konce 1. série Mandaloriana a poslední série Klonových válek nic jiného než procházet již existující tvorbu SW světa. Rok uběhl jako voda a říjen zaklepal na dveře. Z natáčení 2. série onoho sukcesního seriálu se začaly hrnout nejrůznější fámy o možných i nemožných návratech a cameích, mezi nimi i diskuse o roliččce Obi-wan Kenobiho ač se to zdá jakkoliv absurdní. 1. díl některé z teorií vyvrátil, aby je nakonec potvrdil, ale hlavně přinesl první ochutnávku nové série nejúspěšnějšího seriálu stanice Disney. Nechyběl oblíbený Mando, Baby Yoda, nové tváře, westernové ladění, akce i humor (i když ten mě příliš za srdce nechytil). Za ten příjemný rozjezd, ale hlavně za poslední scénu (však uvidíte), dávám 1. dílu 4 hvězdičky. ()

jjjerry

Jsem opravdový fanoušek SW. Viděl jsem všechny "anime clone wars". Hrál KOTOR, hrál Jedi Knight. Možná právě proto je pro mě ten příběh takový mdlý. Je daleko zajímavějších zápletek. Efekty super. Hudba sice orginální, ale místy bych raději "klasickou star wars" melodii. Místy mně ta hudba přišla nehodící se až iritující. Fandím propojení se starou serií. Ale ten příběh je bohužel slabý (ve SW Universu je tisíce planet, nemusíme se stále vracet na Tatooine. SPOILER: myslíte, že by pravý Mandalorian ztrácel čas své hlavní mise "ukolem"? ten by tu zbroj bez řečí sundal a šel dál. Stejně jako nemilosrdný začátek, "I will not kill you by my hand"ENDSPOILER". bohužel si nemyslím, že se to rozjede... ()

Oxik49

Druhá série hned od samého počátku nekompromisně pokračuje v akci a napětí, jež nastavila první série. Po vizuální stránce super, o akci není nouze, stejně jako o nové informace a postupné rozšiřování příběhu. Udrží-li si celá série alespoň z poloviny kvalitu první série a první epizody série druhé, budu tu spamovat pěti hvězdama, jak Mandaloriani mottem "This is the way!" ()

HennessyVSOP

Umím si představit i lepší otvírák, ale musím pochválit opět za klasické westernové zpracování. Jsem zvědavý na návrat jedné z nejvíce nevyužitých postav univerza Star Wars. Hudba famózní, předpokládám že se bude držet celou serii.:) Jinak se samozřejmě opět jedná o epizodní formát děje, ale to si snad už všichni během první serie zvykli. ()

SmajdalfCZ1

Fíhá to byla krasojízda. První díl odstartoval velice, ale opravdu velice dobře. Timothy Olyphant mě vážně překvapil, ale jelikož ho znám hlavně z filmu Sexbomba od vedle, tak zde předvedl kvalitní herecký výkon. Ani nechci vědet kolik stály animace toho Kayt dragona. Hlavně po grafické stránce se mi seriál líbí a svět SW prostě byť filmy jsem každý viděl v řádu několika desítek zkouknutí, mě opravdu neomrzí. Navíc hlavní postava v podání Pedra Pascala, je opravdu velice sympatická, ačkoliv si nikdy nesundává helmu a jeho roztomilý svěřenec je prostě k popukání. Jsem rád, že viditelně od první série narostl budget na to a jde to poznat a rozdíl mezi kvalitami filmů a seriálu se zde pomalu ztrácí. Navíc je velice příjemné vidět další propojení s filmy. ()

KukulienkaHO

Fantastické! Toto je skrátka dielo fanúšikov fanúšikom. Ako po tom jedinom traileri som fakt nečakal, že to bude až takéto parádne. Vizuál ešte o level (kludne aj 2) vyšší, než pri prvej sérii (a tá bola vizuálne veľmi vysoko). Tu sa ukazuje výhoda, že to vlastní Disney, pretože taký gigant si do toho môže dovoliť naliať toľké peniaze, a aj je to vo výsledku vidieť. Príbeh prvej epizódy bol slušný. Fanúšik ako ja sa môže len pozerať a veselo usmievať a bude mu dobre😂. Obrovský prínos do filmových Star Wars. Je obdivuhodné a mne pri takýchto veciach zaplesá srdiečko, keď tvorcovia prepojujú nie len seriály a filmy, ale dokonca aj knižky a komiksy, a tým dotvárajú komplexnosť tohto úžasného sveta - skrátka radosť sa dívať. Netvrdím zas, že to nemalo muchy, ale tie sa v tom všetkom stratili. Mando sa nám vrátil vo veľkom štýle a dúfam, že to takto bude pokračovať a kvalita klesať nebude. P.S.: Posledný záber bol len sladkou čerešničkou na torte. 👏👏 ()

matous20063

Celkem fajn díl, ale nemyslím si že je to vhodný otevírací díl. Od otevíráku čekám víc, samozřejmě že kdyby to nebyl otevírák tak by byl lépe hodnocen. Samozřejmě že jsou tam bad-ass akční scény ale zkrátka a dobře čekal jsem víc. Líbí se mi tady jiné poukázání na tuskeny, kteří jsou zatím v celém star wars ukazováni jako největší zmrdi. Taky baby joda nechybí, má celkem hodně cute scén ale nepoužil sílu, což je asi dobře. Jinak to nebyl úplně marný díl ale od otevíráku čekám neco víc. 70% ()

J.CTORN

SPOILERY: Nebudu lhát, když Mandalorian se měl dohodnout s domorodci huhláním tak jsem fakt nevěděl jak na to reagovat. Ovšem jsem fakt nečekal jak moc finále bude epický. Rozhodně jeden z nejlepších draků co jsem ve filmech (či seriálech) viděl. 8/10 ()