The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Kapitola 16: Záchrana (S02E08)

(epizoda)
  • USA Chapter 16: The Rescue (více)

Mandalorian a jeho spojenci podnikají nebezpečnou záchrannou misi. (Disney+)

AllShallFall

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestli někdy někdo si myslel, ze filmy Star Wars jsou TOP nad všechny TOPY, tak se hluboce zmýlil. Já ani pořádně nevím, jak se vyjádřit. Ve mě se odehrávalo množství pocitů. Byl jsem tak napjatý. Bylo to tak strhující a ten závěr. No prostě kdo by čekal, že přijde nakonec sám Luke Skywalker? To prostě bylo neuvěřitelné. Úplně mě to dojalo jak nikdy a nic. Absolutně kulervoucí závěr. Tenhle seriál úplně strčil někté epizody do kapsy. A co více, tenhle díl. Tolik ze Star Wars universa na jednom místě, v jeden čas, v jednom boji. I přesto, že jsem nedostal vysvětlení na všechno, jako například, kdo tedy Grogu doopravdy je? Je to proste mlady talentovaný budoucí Jedi, stejné rasy jako mistr Yoda? Nebo je to Yodův klon? Ale kdo ho vytvořil? Byl na Coruscantu a tam byl v chrámu Jediů? Nebo ho vytvořil sám tehdy ještě kancléř Palpatine, které už tehdy počítal s tím, že jednou může zemřít a tak potřeboval co nejsilnější krev s midichloriany, pro svůj návrat v podobě klonu, jak se stalo v budocích a následujících episodách? Na co tedy jiného by Moff Gedion Groga jiného chtěl? Když v této episodě řekl, že už od něj má co potřeboval. Takže bude pokračování? Nebo jak Bo-Katan ztratila Dark Saber? Navíc byla zmínka a to vímé i ze starších animovaných seriálů. Pouze ten co zvítězí v boji může mít Dark Saber a být vládcem Mandaloru. Tak jako To uděll předtím Darth Maul. Ale jakto že tedy Sabine Wren mohla věnovat Bo-Katan měč, ta ho přijala a Mando to udělat nemohl? Jěště stále spousta otazníků visí a j jako fanoušk cekám na ně odpovědi. Ale to je přesn to, co ke Star Wars prostě patří. Tajemný příběh, rozuzlení co vás posadí na prdel, otázky a následné odpovědi. Veřím že tento seriál se dostane dál. Bude více sérií, nebo seriály tomu podobné a dostaneme se ještě k Ezrovi, Velkoadmirálu Thrawnovi, o kterém padla zmínka v předchozím díle a rovněž návaznost na episody VII. Tito lidé zkrátka musí nadále pokračovat v budování Star Wars. ()

Kaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S přehledem nejlepší epizoda dvojky. Nabitá akcí včetně působivého minisouboje Mandaloriana s robotem, který se vymyká jinak obvykle rutinně střiženým střílečkám, roztomilé rozloučení i patřičně ikonické finále s digi ksichtem, který se snad jako jediný moc nepovedl. Co ale na tom, když je to feelingově pekelně blízko ke klasickým Star Wars, které mají všichni tak moc rádi. ()

InJo

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celá epizoda je skvělá, ale těch posledních pár minut je tak esenciální fan service a nerdgasm, že se jim podařilo s přehledem zastínit asi úplně vše, co ten seriál zatím nabídl. Navíc to finále ani nepůsobí nikterak samoúčelně jako obdobná scéna v Rogue One. Prostě krása, z níž jsem byl nadšený a dojatý jako z těch nejlepších momentů filmových SW... ()

-bad-mad-wolf-

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILER: nikoliv JEHO příchod, nýbrž odhalování tváře (taky ne JEHO) je tím nejemotivnějším momentem ve světě SW ever. Což je sice malinko nadnesený tvrzení, ovšem celkem si za ním stojím. Je mi trochu líto těch, co u Mandaloriana brblají nad neschopností scenáristů a nulovostí příběhu, protože jednak bojují s mírnou předpojatostí, druhak by museli pro svou banálnost smést ze stolu víceméně i všechny dosavadní SW filmy (přičemž největším paradoxem budiž fakt, že emocionálně nejslabší je zpětně vcelku velebená Lucasova trilogie I.-III.). Favreau a tým kolem Mandaloriana pracuje s množstvím rekvizit, který už jsou na herním plánu DLOUHO známý a tudíž je strašně jednoduchý vinit cokoliv z okoukanosti, předvídatelnosti, nesmyslnosti (nesmyslnost ve světě SW - sice 1977, hahaha, vy lháři do vlastních kapes) či lacinýho vyvolávání nerdgasmu. Mandalorian není špatně napsanej. Je minimalistickej, přímočarej, nekomplikovanej a přístupnej všem věkovým skupinám, nicméně je funkční a přistupuje k látce se zájmem i úctou. Dává fandům to, z čeho se posrávaj blahem a je už otázka na každýho, nakolik se mu ta cesta (this is the way!) zdá vlezlá. Ve finále má seriál TOLIK možností, jak z tohohle startu v budoucnu vycházet dál - takže ne, vztekat se nebudu, i když jsem ani já nebyl vždy spokojen. Nerdgasm jsem nezažil, ale bavil jsem se skvěle. A co bude dál, na to se upřímně, nepokrytecky těšim. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Byť sérii hodnotím převážně nadprůměrně, seriál 'Mandalorian' jako samostatný celistvý štos plurivalentních žánrových prvků ve mně nepřestává evokovat dojem monotématicky nekompaktního exploatačního kalkulu bez jakýchkoliv periferií co se diverzifikace SW univerza týká - ačkoliv beru v potaz, že tvůrci primárně cílí na mainstreamovou majoritu publika.... dějový progres v průběhu druhé řady by voko zanedbatelný, závěrečná satisfakce nulová - nehledě na finální klimax. Třetí řada je tak v rámci dikcí a epilogu prakticky zbytečná. Nechci se považovat za kverulanta, ale můj entuziasmus pro tuhle značku - a to musím podotknout mnou velmi oblíbenou - krapet hlásí umíráček - tudíž doufám v to, že Disney bude nyní veškerou snahu věnovat do mytologie Staré republiky. 'Mandalorian' je pro mě prostě další exemplární příklad toho, že vysokej rozpočet o kvalitě daného titulu nic nevypovídá. Sus. ()

• Jediná epizoda v celé sérii, která má potitulkovou scénu. (UncleMorty)
  • V úvode sa dozvieme, že Cara Dune má vytetovanú slzu ako spomienku na zničenie jej domovskej planéty Alderaan. (rasistik)
  • Boba Fett (Temuera Morrison) povie, že Impérium zmenilo Mandalore na sklo. Tým chcel povedať, že Mandalore zničili. Jednalo sa totiž o púštnu planétu pokrytú pieskom a sklo vzniká práve roztavením piesku. (rasistik)