Reklama

Reklama

Vůně horké kávy se line vzduchem 181. ulicí, kde kaleidoskop životních snů sdružuje obyvatele pulzující čtvrti Washington Heights. V centru toho všeho je sympatický majitel obchůdku, který šetří každý cent ze svého výdělku, přičemž sní a zpívá o lepším životě. (Magic Box)

Videa (4)

Trailer 5

Recenze (47)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Letní muzikálová pohoda od Lina-Manuela Mirandy s energickou režií, solidními čísly i dojemným příběhem o jedné latino čtvrti v New Yorku a místní komunitě plné snů. Hudebně senzační, pojetím ale dost jednotvárné, což ještě v kombinaci s přepálenou stopáží způsobilo, že se žádné velké nadšení nedostavilo. 6/10 ()

HAL 

všechny recenze uživatele

I přes genialitu autora předlohy Lin-Manuel Mirandy se tady asi nic lepšího čekat nedalo, mizerný režisér nekonečných sérií tanečních filmů se prostě nezapře a dělá z celé fresky New Yorské čtvrti a jejích obyvatel kýčovitou přehlídku nonsensových tanečních čísel. S pár fajn písničkami, ale jako film bez atmosféry a beze smyslu. Silnější moment kdy se během zpěvu vypráví i příběh a dostaneme se postavám trochu pod kůži je tu všehovšudy tak jeden... takže je lepší si dát radši po páté Hamiltona.  5/10 ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Měl to být obří úspěch, což mělo zaručit zejména jméno Lina-Manuela Mirandy, někdejší americké muzikálové superstar, ovšem někde se to zvrtlo a výdělky z kin jsou za očekáváním (jo, souběžná premiéra na HBO Max taky hraje roli). U hispánské komunity to je jistě velký úspěch, ovšem sám jsem se alespoň půlhodinu rozmýšlel, jestli mě to vlastně bude bavit či ne, naštěstí se to po nějaké době hezky rozjelo a já se naladil na podobnou vlnu. Ačkoliv rozhodně z filmu nejsem unešený a nemám nejmenší potřebu jej kdy vidět znovu (takový La la land ano), rozhodně oceňuji pracnou choreografii a velkolepou výpravu, kterou se Jon M. Chu celkem obstojně snažil skloubit s plynulým vyprávěním. 140 minut je ovšem na muzikál setsakra hodně a na jeden zátah bych jej patrně nedal ani kdybych nemusel odskakovat k jiným povinnostem. Opatrný sedmičkový palec hore. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ono to mal byť v prvom rade (asi...?) film o jednej štvrti. A často aj je. Na mnohých iných miestach sa ale objavuje čosi ako hlavný hrdina. A keď si naňho zvyknete a poviete si „hm, fajn“... tak tvorcovia na scénu vyšlú úplne inú postavu a pre zmenu tá začne ašpirovať na post hlavného hrdinu. Následne je to všehochuť, kedy každých 5 minút patrí iným postavám. V konečnom efekte je to o všetkých a o nikom. Zrejme (?) to bol umelecký zámer, ale priznám sa, že až do konca som si na to nezvykol. Rozporuplne vnímam aj vražednú minutáž pripomínajúcu Pána prsteňov. Každopádne ide o pozitívny, žoviálny, „živý“ muzikál s vcelku sympatickými postavami/hercami a temperamentom v krvi. Niektoré nápady sú fakt nápadité (finálna pasáž obrátená hore nohami). ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

není to bez chybičky,má to hluchá místa a vzhledem k vražedné stopáží to má problém s kolísavým tempem (jsou tu pasáže kterým bych bez váhání napařil plný počet a pak chvilky,které jsou skoro k nepřežití),ale pokud bych si měl představit ideální moderní muzikál,nemá k tomu In The Heights daleko.Příběh je jednoduchý a nic nového nepřinášející,ale ničemu to nevadí.Prim totiž hrají jednotlivá hudební čísla,která jsou velmi dobrá až skvělá,melodie chytlavé a hned několik sem si jich musel pustit několikrát a pozitivní atmosféra,která z toho sálá je nakažlivá.Extrémně hodně je tu vidět vliv Lina-Manulea Mirandy,který opět potvrdil,že se v tomhle našel.Hamilton byl sice komplexnější a lepší ve všech směrech (tohle je spíš taková s láskou dělaná hříčka pro dobrou náladu),ale komu se líbil,bude se mu líbit i tohle...80% ()

Galerie (53)

Zajímavosti (4)

  • Postavy, ktoré si zahrali Marc Anthony  a Dascha Polanco sa neobjavili v pôvodnom muzikáli. Boli napísané špeciálne pre filmovú verziu. (dwdb)

Související novinky

Spielberg má na kontě muzikálový propadák

Spielberg má na kontě muzikálový propadák

13.12.2021

Přestože podobně jako tomu bylo v případě Ridleyho Scotta a jeho Posledního souboje, sklízí nový snímek režiséra Stevena Spielberga nadšené ohlasy od kritiků, co se tržeb týče, míří filmový remake… (více)

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Tiché místo 2 překonalo důležitý milník

Tiché místo 2 překonalo důležitý milník

14.06.2021

Pokračování hororové série Tiché místo tento víkend pokořilo důležitý milník. Vůbec poprvé od března roku 2020 totiž nějaký hollywoodský snímek překonal hranici 100 milionů dolarů utržených v… (více)

Reklama

Reklama