Vo Washington Heights na severnom výbežku Manhattanu žije mnoho ľudí, ktorí si prišli slniť svoj sen. Jedným z nich je Usnavi (Anthony Ramos), majiteľ malého obchodu, ktorý sa musí starať o staršiu susedu od vedľa a sníva, že raz vyhrá v lotérii, aby sa zabezpečený mohol raz vrátiť na brehy svojej rodnej Dominikánskej republiky. Zároveň pokukuje po nádhernom dievčati, ktoré pracuje v susednom salóne krásy. Medzitým sa do susedstva vrátila jeho kamarátka z detstva Nina (Leslie Grace), ktorá predstaví svojim rodičom prekvapivé plány ohľadom svojej budúcnosti. Osudy obyvateľov malej štvrte sa čoskoro zaujímavo prepletú. (Arsenal83)

Trailer 3

Slasher

Miranda a jeho srdcová muzikálová adaptace, pěkná pocta "tavícímu kotlíku" v NYC (x), latino komunitě (x) a převážně dominikánské čtvrti Washington Heights. Imigrantský spirit, starý dobrý americký sen v lepší budoucnost, kulturně pestrá megapolis, letní nálada, sympatický obsazení, písničky tak středně chytlavý, stopáž standard pro Broadway, tady bych přeci jen pokrátil. ()

dO_od

// Letní muzikálová pohoda od Lina-Manuela Mirandy s energickou režií, solidními čísly i dojemným příběhem o jedné latino čtvrti v New Yorku a místní komunitě plné snů. Hudebně senzační, pojetím ale dost jednotvárné, což ještě v kombinaci s přepálenou stopáží způsobilo, že se žádné velké nadšení nedostavilo. 6/10 ()

tron

Ono to mal byť v prvom rade (asi...?) film o jednej štvrti. A často aj je. Na mnohých iných miestach sa ale objavuje čosi ako hlavný hrdina. A keď si naňho zvyknete a poviete si „hm, no tak fajn“... tak tvorcovia na scénu dajú úplne inú postavu a pre zmenu tá začne ašpirovať na post hlavného hrdinu. Následne je to všehochuť, kedy každých 5 minút patrí iným postavám. V konečnom efekte je to o všetkých... a o nikom. Zrejme (?) to bol umelecký zámer, ale priznám sa, že až do konca som si na to úplne stopercentne nezvykol. Rozporuplne vnímam aj vražednú minutáž pripomínajúcu Pána prsteňov. Každopádne ide o pozitívny, žoviálny, „živý“ muzikál s vcelku sympatickými postavami/hercami a temperamentom v krvi. A niektoré nápady sú fakt... nápadité (finálna pasáž obrátená hore nohami). ()

johnn333

Na to, že se to několik měsíců promovalo jako muzikálový event roku a esence léta, je vlastně trochu tragikomické, že to není až tak dobré, a že to může vydělat míň peněz než Cats. Je určitě obdivuhodné, jak to do sebe zaplétá různé zkušenosti a sny lidí z latino diaspory, což muzikál v trochu patetické sladkobolnosti a heslovité naivitě vlastně v klidu unese, jako pásmo roztančených výjevů to ale působí spíš jako roztahaný trailer, v němž se moc rychle stríhá, a je v něm příliš málo nápadů, jako třeba pohyblivých hlav v salónu krásy. Forma je tak paradoxně dost gentrifikovaně uhlazená. Muzikál, v němž je hlavním antagonistou výpadek proudu, a v němž se všechny problémy vyřeší deus ex machina, by prostě měl být zábavnější. ()

EvilPhoEniX

Muzikály fakt nesleduji, ale na tohle jsem se těšil a je to letní senzace v plné parádě. Živelné, energické, feel-good, sexy, atraktivní, pompézní, rajcovní a velmi líbivé odehrávající se v exotickém prostředí Latino ulice v New Yorku. Trochu mě děsila ta přestřelená stopáž- půl hodiny zkrátit by neuškodilo, ale písniček je dost, jsou chytlavé, melodické a místy jsem měl chuť vyrazit do ulic a roztančit půl města! Taneční choreografie je také fajn - scéna v bazéně největší paráda, sympatičtí herci potěší jak hlavní hrdina tak Vanessa! na té jsem nechal oči. Celkově velmi příjemný letní a zábavný počin s energii jako málo co. 7.5/10. ()

• Natáčanie scény pri bazéne (pieseň: 96 000) bolo pôvodne naplánované na 2 dni. Kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam sa však muselo natáčať o jeden deň dlhšie. (dwdb)
  • Postavy, ktoré si zahrali Marc Anthony  a Dascha Polanco sa neobjavili v pôvodnom muzikáli. Boli napísané špeciálne pre filmovú verziu. (dwdb)