Reklama

Reklama

Muž, co zabil Hitlera a pak yettiho

  • USA The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímek "Muž, co zabil Hitlera a pak yettiho" sleduje epické dobrodružství americké legendy, o které nikdy nikdo neslyšel. Calvin Barr (Sam Elliott / Aidan Turner) skrývá od druhé světové války tajemství, že je zodpovědný za atentát na Adolfa Hitlera. Teď, o desítky let později, ho vláda Spojených států znovu povolá na přísně tajnou misi. Yetti žije hluboko v kanadské divočině a je přenašečem smrtící nemoci, která by mohla ohrozit celé lidstvo. Calvin, který spoléhá na dovednosti získané během druhé světové války, se musí znovu vydat na záchranu svobodného světa. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (27)

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Nejlepší je na tomhle filmu jeho bizarní název a Sam Elliott v hlavní roli badass důchodce, jenž ve druhé světové zastřelil Hitlera, a kterého si v současnosti, kdy vzpomíná na svou dávnou lásku, najme FBI k vystopování a zabití Bigfoota v kanadských lesích. Ani Elliottův herecký výkon, ani překvapivě slušně nasnímané a místy i hezky režírované scény (na poměry omezeného rozpočtu) však bohužel nemají šanci obstát ve zcela rozpadlém a nevyrovnaném příběhu, který se soustavně vyhýbá jakékoli gradaci, zjevně zcela absurdní zápletku bere zbytečně moc vážně a neumětelsky zahazuje všechno to, co mohlo být na ději zajímavé. V podstatě se jedná o slabě vystavěné a retrospektivně vyprávěné torzo minimalistické válečné romance, v níž úsměvné a kratičké epizodky s Hitlerem a Bigfootem (plus jedna izolovaná nesmyslná pasáž s nějakým Rusem a holením vousu, která se zbytkem filmu nijak nesouvisí) tvoří jen nahodilé a zcela nevyužité odbočky. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Další film o ničem. Ano, je tu starý chlap, který kdysi zastřelil Hitlera (což uvidíme po cca 35 minutách filmu) a teď mu, asi po 45 - 50 minutách filmu, nabídnou, aby zabil sasquatche. On jde, zabije ho, a pořád ho trápí stáří a vzpomínky. Ještě že má psa, holiče a bar, kam chodí. Ve filmu se jinak nic neděje, o stáří nakonec ani moc nejde, vzpomínky jsou očekávané (chodil s nějakou holkou  učitelkou), takže celkově netuším, proč ten film vznikl a hlavně - co chtěl říct? Pár dobrých záběrů z přírody. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Jeden čeká nejvíce cool film roku s lovením nacistů a bájného netvora, a dostane omšelý obrázek stárnutí a boje s vlastní minulostí. Sam Elliot a některé kompoziční přechody mezi dvěma časovými liniemi jsou skvělé, zbytek je odfláklý a motivačně nesrozumitelný až trapný. Více zde. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Je to sice o chlapíkovi, který zabil Htlera a lovil Bigfoota, ale není to o zabíjení Hitlera a lovení Bigfoota. A to je chyba, protože nic jiného příběh nenabízí. Pokud se Elliottovo mladší já v Turnerově podání snaží dostat k Adolfovi, tak to docela ujde a totéž se dá říct o Elliotovi pobíhajícím po lese. Jenže většinu filmu tvoří vata, kterou jsem buď nechápal, nebo mě fest nudila. 30% ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Osobně přítomný Robert D. Krzykowski nás před projekcí tohoto snímku varoval, ať rozhodně nečekáme žádný béčkový exploitation film, jak může být patrné z názvu. Řekl, že jeho snímek je spíše něco ve stylu Hala Ashbyho a Roberta Altmana. A měl rozhodně pravdu, že šponovat očekávání by byla u tohoto díla chyba. Ačkoliv název není vůbec podvratný - ve filmu se opravdu zabíjí jak Hitler, tak i Bigfoot, snímek je prakticky o něčem úplně jiném. Podvratná je tak možná (ne)čitelnost jeho myšlenky, jestli vůbec nějakou myšlenku obsahuje. Mimo to jde o zvláštně vyprávěné citlivé drama o stárnutí, hodnotě vykonaných činů a okolo toho opředených legend o muži, který nebyl ničím zvláštní a přesto byl výjimečný. [Sitges 2018] ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Část filmu byla natočena ve vesnici Turners Falls ve státě Massachusetts (USA). (MeanWhile)

Reklama

Reklama