Possum

Muž či pavouk? Psychologický profil prázdné duše, kterou požírá temný démon. Jenže jsou tu vzpomínky na mládí, ale také na utrpení, kterým si musel projít. Jak se dostat z toho kolotoče, aniž by (se) musel zabít?! (Rodriguez)

Kingjiri

Díky výpravě na anglickej vidlákov, hudbě nebo Seanu Harrisovi v hlavní roli s přesvědčivym výrazem divnýho blázna se občas dařilo zaujmout působivou atmosférou. Závěrečná pointa předchozí děj jakž takž vysvětlila (nějaký otazníky však stále jsou), jenže sledovat přes hodinu různý jinotaje navíc vyprávěný v několika dějovejch rovinách najednou bylo občas fakt dost náročný na mojí trpělivost. Když při takhle skromný stopáži několikrát kouknete na hodiny, nelze hovořit o povedenym bijáku. Škoda, že je děj tak překombinovanej a neni víc přímočařejší, kdesi v dáli jsem totiž viděl potenciál na originální žánrovku. Druhá silnější hvězda za atmosféru. ()

AngelG

Atmosféra je neskutečná, o tom žádná. Stejně tak jako herecké výkony. Mám ráda, když Vás filmy nechají víceméně celou dobu hádat, o co jde a kam to celé směřuje. Ovšem ten děj jako takový byl až příliš prostý na to, aby si to drželo pozornost celou hodinu a půl. Určitě svérázné pojetí a super styl, příště je ovšem potřeba trochu na tématu zapracovat. ()

Shanen29

Pozoruhodný,ale ne moc zábavný film,který si bere na paškál hlavně trauma a určitou znepokojivost celého příběhu, která je ale určitě citelná. ()

Solverino

Hodně blízko Odpadu!, jedna hvězda za nápad s loutkou, jinak nuda a šeď. Zdá-lo by se že hlavní osoba má bohatý vnitřní život, ale stačilo by řádně medikovat a zařadil by se mezi většinovou společnost. NUDA! ()

Nikolas__

Znepokojivá nepříjemná podívaná, která rozhodně není nějak zábavná. Má pomalé tempo a depresivní atmosféru. Scény s loutkou jsou tak nechutné bizarní a znepokojivé až jsem si kolikrát vzpomněl na Tusk, a celkově mě to nějak nebavilo, ale musím dát čtyři *. ()

brasek odpad!

Snímok asi má nejaký zmysel a bola tam zápletka s pointou, ale všetko toto niekam od bežného diváka uniká preč. Verím, že Matthew Holness raz nám prezradí to tajomstvo čo chcel týmto snímkom povedať svetu a potom možno zmením svoje hodnotenie. ()

vitocassetta

Pokaždé když sleduji filmové experimenty tak se nestačím divit, s jakou originalitou se snímky snaží zapůsobit. Vačičák je one of a kind horor, který přináší opět něco nového. Obsahuje žánrové prvky, které ovšem nemají za cíl vyděsit diváka, ale mají zcela jinou funkci – psychologickou. U filmu rozhodně nenabíhá adrenalin, takže zábavu nečekejte. Potěšila mě absence hororových klišé, kterých jsem se tak moc bál. Ovšem film zachycuje velmi temné a složité téma, tudíž bez hrůzných scén a creepy kulis se neobejde. U tohoto filmu mě nejvíce bavilo hledat významy (více než normálně). Nutil mě k tomu tajuplně napsaný scénář, který sice obsahuje strohé dialogy, ale pořád slouží jako nápověda k rozklíčování abnormálního děje. Intenzivní finální scény mají ještě temnější podtón, které vyvrcholí v zajímavý plot twist a dělá z filmu lepší průměr. Musím také zmínit asi jednu z nejlépe vytvořených rekvizit kinematografie, díky které se ozvala moje arachnofobie. Děsivá pavoučí loutka s mrtvým obličejem dává filmu nálepku kvalitního psycha a s utrápenou hlavní postavou tvoří dokonalou dvojku. Ovšem na to, jak je film krátký, tak děj plyne strašně pomalu. Nekonečné procházky protagonisty, které jsou zbytečně natahované a nakonec tvoří několik bezvýznamných scén. Také jsou přítomné skoky v čase, které tvoří dezorientaci a nechávají diváky nejistými. Obrazy schizofrenie a expresionismu jsou očividné, proto bych se nebál film přirovnat třeba k Eraserheadovi. Possum je originálně zpracovaný boj s traumatem, který člověka požírá a ke konci se mu ještě vymstí. Celkově se jedná o kvalitní low-budgetovku, která se dá shrnout do jedné věty - je to fakt divný. ()

Accuphose

Tak na tenhle film je potřeba, aby měl divák dost nakoukáno, sice je to spíš na 4 hvězdy, ale nemůžu si pomoct, něco takového, jsem ještě neviděl, herecky, vizuálně, atmosférou, zvukem, režií, kamerou, naprosto výsostné postavení mezi filmy dané kategorie. Jen musíte být malinko úchyláček, abyste ten film docenili... ()

goauld

Tak toto byla teda kardinální péčovina... taková "typicky britská". Celkem jsem nepochopil smysl vzniku tohoto díla. Polovinu filmu tak běhá jakýsi pošuk s grimasy Mr.Beana s taštičkou sem a tam. Občas je to proloženo dialogem s poněkud infantilním staříkem, který se snaží dopátrat co je v té taštičce (nakonec se to dozví, nicméně to beztak není ani tak podstatné). Jako HORROR bych to rozhodně neviděl, psychologický žánr - možná...teda spíše prychiatrický :-) Drama... snad jedině ta hudba... ta byla zřejmě z toho to nejlepší. Takže jednu hvězdičku si to zaslouží ;-) PS: neměl jsem sílu to dokoukat do konce, ale předpokládám, že ve zbývající třetině jsem asi o nic význameného nepřišel... ()