Atlantic City je spolu s Las Vegas nejslavnějším hráčským centrem ve Spojených státech. Z celé země se do něj sjíždějí lidé zkusit své štěstí za stoly nesčetných kasin, ať už jako hráči nebo jako krupiéři. Jednou z nich je i mladá žena Sally, která přicestovala z kanadského venkova a touží se stát krupiérkou, vypracovat se k dokonalosti a poté odcestovat do Monte Carla. Lou, její soused, je starý muž s minulostí gangsterského pobočníka, který celý život pouze přisluhoval skutečně mocným. Jednoho dne je osud svede dohromady, aby si navzájem pomohli splnit své největší sny. (oficiální text distributora)

mortak

První hodina je slušný žánrový obrázek ze života několika slabochů v dynamicky se rozvíjejícím městě (Sally nedokáže odmítnout manžela, který je vlastně stejný jako ona, nedokáže kontaktovat po telefonu jeho rodiče, nedokáže vlastně nic, jen útrpně přijímat skutečnost), jenže pak chce Malle vzdát hold starým gangsterkám (a Burtu Lancastrovi), takže se zase dočkáme ironického "film je skutečnost, skutečnost je film", a celé to vyšumí do prázdna. Škoda, mohla to být docela slušná art depka. ()

LeoH

Tenhle film Levné knihy dost pohřbily vydáním jen s anglickou a českou zvukovou stopou, bez titulků a ve stranovém ořezu; zas kdybych si to nepustil podruhé s dabingem ve snaze zjistit, jestli mi v původním znění neunikl nějaký slovní humor, který by opravňoval světovou pověst toho na první dojem mdlého odvaru z gangsterské romanťárny, nenašel bych si v tom ten mix jemné ironie s wendersovskou melancholií (bez emoční navigace doprovodnou hudbou!), který mě nakonec přece jen dostal. ()

JohnSmith

Příběh z Atlantic City je nudny a nebyt toho bezdaka co ukrad fety mafii nebylo by to vubec o nicem.Plytvani hereckych dusi ()

Han22

Atlantic City mě názvem vždy evokoval nějaký nablýskaný mafiánský film. A ono to bylo ušmudlané drama ze zaplivaných uliček. Burt Lancaster má sice charisma i jako stařičký pán a to jak zatočí s dvojicí zabijáků je super, ale jinak tu není nic moc zajímavého. Jedna servírka která snaží dostat nahoru a ve finále se zachová jako sobec, bývalý třetiřadý mafiánský poskok, kterému nevadí dealovat drogy a pár dalších postav. Ti tak nějak proplouvají (ne)dějem, ve kterém jsou na pozadí i mafiáni. Nikdo moc sympatií nevzbuzuje, nic moc se nestane a i ten provokativní gerontofilní vztah skončí dřív než začne. Malle mě nadchnul ujetým a syrovým Děvčátkem, ale tohle bylo zklamání a ty nominace na Oskary v pěti hlavních kategoriích dost nechápu. ()

Rozjimatel

"A room for me and my mother."     Kriminálna dráma s romantickou zápletkou, zaradená medzi 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Začiatok, v ktorom sa oboznamujeme s jednotlivými postavami, pôsobí dosť nezáživne, keď sa ale na scéne objavia dvaja zabijaci (v druhej polhodine), naberie to tie správne grády. Ale je to aj, a to hlavne, o postavách. Kým v úvodnej časti má najviac priestoru Dave (Robert Joy), ktorého postava ma vôbec nebavila, ďalší priebeh je už venovaný Louvi (Burt Lancaster) a Sally (Susan Sarandon), čo sú naopak postavy, ktoré ma bavili náramne. Jednak sú výborne vykreslené, ale predovšetkým skvele zahrané (obaja herci boli zaslúžene nominovaní na Oscara). A Susan Sarandon s jej citrónovými kúpeľmi hádam nikdy nebola taká okúzľujúca.     "I made love to this woman today." "Daddy, please!" ()

kersten

Vzhľadom k hodnoteniu užívateľov, som prišla na to, že tomuto filmu treba proste prísť na chuť a je určený len malej skupine divákov. Aj mne to trošku dlhšie trvalo, kým som sa zažrala do deja, a o to lepší bol výsledok. Hodnotím ako lepší priemer. ()

Svadbos

Bohatá charakterová štúdia o meste podliehajúcom zmenám, zaostrená na vydedencov, ktorí tu zostali príliš dlho a veľkých snílkov, ktorí práve prišli. Film je európsky čo do prostredia a prístupu k rozprávaniu príbehu, ajkeď je film zasadený do amerického prostredia. Burt LAncaster podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Scenár napísal John Guare. Mimo USA sa film najprv premietal pod názvom "Atlantic City, U:S.A.". ()