Mrtví neumírají

• USA The Dead Don't Die (více)

Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson (Bill Murray) netrpělivě odpočítává zbývající dny do důchodu, protože nudit se člověk může i bez koltu za pasem. Jeho mladý kolega Peterson (Adam Driver) naopak stále doufá, že se k nějakému pořádnému vyšetřování jednou dostane. Zasloužil by si to, protože jako první vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zombie. Jindy by se mu zkušenější kolega vysmál, ale dnes ne. V městečku se totiž odehrává mnohem víc podivností, například slunce nezapadá, kdy by normálně mělo, do pohřebního ústavu nastoupila divná ženská se skotským přízvukem a samurajským mečem (Tilda Swinton), a rasistickému farmáři Millerovi (Steve Buscemi) začal mizet dobytek. A když na městečko konečně padne noc, z předtuchy se stane jistota. Nejrušnějším místem Centerville se v tu chvíli stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že dneska je čeká přesčas. (CinemArt)

Oxiduji

Líbilo. Super sestava, pomalé tempo, hlášky fajn. Absurdní vložka - TOP! Jak mně byl vždy Driver nesympatický, tak tady začal sbírat body. Tilda skvělá jako vždy. Odkazy na ikonické filmy jsem si užívala. Myslím, že určitá nekonzistentnost byla záměrem. Pocta béčkovým hororům a starým postupům. ()

charles3

Jarmuschovina par excellence. Luxusní herecké obsazení. Swintonová chodící do pravého úhlu. Četné odkazy na (nejen) hororovou klasiku. Originální variace na zavedená schémata. Pěkná ústřední píseň, kterou jsem předtím nikdy neslyšel. Epizodní herecká účast jejího interpreta. Debata dvou protagonistů nad Jarmuschovým scénářem a další vtipné zcizovací efekty (jména Romero, Fueller, Bates...). (Ne)očekávané zvraty včetně závěru. Jméno jednoho ze členů štábu Perri Pivovar v závěrečných titulcích. Bavil jsem se královsky. A DVD s Choking Hazardem asi použiju na plašení ptáků. ()

MartinNewman

Prostě taková Jarmuschovka. Komediální hororová satira s dobrýma hláškama, fajn scénama a tempem co nikam nespěchá. Obsazení navýsost dobré, dějové táhnoucí se v pomalém tempu, kde se na první akci celkem čeká. Taková jakože artovka, které já dám za tři, protože i když to bylo fajn, zas tak úplně mě to nepoložilo na lopatky. Takže čistá trojka. A Tilda Swinton je jako vždy ulítlá a boží. ()

Sa.sa

No na odpad! to není, ale byla to neskutečná blbost... Jako ten konec byl fakt divný... Copak si nečetl scénář 😀😀😀  Pak dal UFO... No fakt ne a ještě jednou ne ()

GIN_

Jak pojmout zombárnu jinak a blbě, blbý postavy, ještě blbější dialogy, blbost. PS: Hroznej dabing. ()

Thalin

Brát to jako takovou satiru, tak to ještě ujde. Ale jako opravdovou komedii to opravdu brát nemůžu. Ani jako zombie film to moc dobře nefunguje. Spíš takové béčko, kde sem tam padne nějaká ta hláška. Zkrátka zabitý potenciál, protože se to marně nějak snaží držet pohromadě, i když by s jistými úpravami možná i mohlo. Po týdnu jsem si už s obtížemi vybavila o čem to vlastně bylo. ()

Fibonacci

Nebyť posledných dvacať minut, dvaaaadsaaaať naaaaooozaaaaaaj natiiiiiiiiaaaaaahnuuuuuttttyyyyych minuuuuuuuuut, tak je to ppč 4* komedia, ktora s prehľadom rieši zombikov a ufonov. nuž. ale takto.. to bolo uplne pretiahnute, celkom zbytočne, a v zavere som zivkal😞 perfecto obsadenie, dialogy😅ale zaver prestrelený. videné na Art Film Fest Košice 20.06.2019✌️❤️🖤 ()

Orbeek

Milá, zábavně pošahaná, ekologická a drobet moralizující legrácka....Skvělou hereckou partu radost (opakovaně) sledovat...Jim si dělá prdel jak sám ze sebe, tak mnoha jiných..."Proč to furt hraje? Protože to je ústřední melodie!" / Hm, přivěsek Star Wars! Jo, taková docela povedená fikce..." / Jak víš, že to dopadne blbě? Jim mi dal scénář!" atd... ; ) VŠICHNI UŽ BYLI 'MRTVÍ' ZA JEJICH MATERIALISTICKÝCH ŽIVOTŮ !! ()

Kaylar

Obávám se, že nejeden fanoušek Jima Jarmusche si pomyslí cosi o nedotaženosti filmu. Patřím k nim i já - holt tenhle filmový koláč ještě potřeboval trochu dopéct... Co se týče hereckého obsazení, to je vskutku skvostné - o to víc zamrzí, že k dokonalosti snímku toho chybí tolik a že tolik příležitostí zůstalo nevyužito. Tak snad příště. ()

luciferrus

Naprosto skvělé. Chvílemi jsem měl pocity jako při prvním sledování Life Aquatic. Skvělý humor, skvělí herci, skvělé odkazy a naťuknutí na jiné filmy. Bavil jsem se od začátku do konce. ()

Penta

Ten film je pro me opravdovy zklamani, temer vsechny pokusy o nejaky humor mi prisly toporne a trapne, pribeh nezajimavy, vyvoj pomaly, z kina jsem sla otravena. Jedna hvezda za Billa Murrayho a Adama Drivera. Jinak nuda, nuda, sed, sed. Zacinam mit znacne pochybnosti o Jarmushovo dusevnim zdravi. ()

zooh

Příběh by vydal tak na 10 minut a je natažený na 105 opravdu dlouhých minut. Je to pěkně natočeno, je tam tak 5 momentů kdy se i trochu pousmějete. Ale jinak nic. Šílená nuda, nezajímavý příběh, rozhodně nejnudnější film na kterém jsme byla v kině. Samozřejmě znám i horší filmy, ale ty jsem viděla doma, tak mi tolik nevadilo vyhodit dvě stovky na vstupné. Ani Bill Murray to nezachránil... ()

megacik

Strašné niečo...zhruba po polovici filmu som bol rozhodnutý dať mu odpad, lebo nebolo vidno ani prvky komédie, ani hororu. Ani som sa nesmial, ani som sa nebál, proste čistokrvný odpad. Vydržal som ale až do konca, a predsa len tam boli nejaké drobné náznaky komédie. Plus, objavil som nový hit, pre mňa je toto hit roka ... Sturgill Simpson - The Dead Don't Die. Takže, aj keď je film oničom, niečo mi to predsa len dalo. Avšak štve ma to, pretože režisér zaspal v osemdesiatych rokoch....vtedy by bol tento film hitom, ale kurňa, teraz je rok 2019, a to mu nepovedali, že tu má minimálne ďalších 30 ďaleko ďaleko lepších filmov s obdobnou tématikou? ()

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (více)

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes