Hledá se Yetti

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 95 min

Missing Link je bohužel jedním z těch počinů, jehož největší stěžejní momenty lze bohužel najít už v trailerech. Spojte si to s premisou "lehce" okopírovanou od snímku "Around the World in 80 Days" a vznikne Vám podivuhodně nevýrazné dílo, jež především zaujme nádhernou a neotřelou animací. Je velká škoda, že Missing Link dopadl zrovna takto. Potenciál na další neotřelý "animák" zde skutečně byl. „You can speak. How can you speak?“ (15.7.2019)

• Lacike

Podobne ako animák Kubo and the Two Strings aj tento obsahuje minimum humoru a je to viac cielené na dospelých. Premisa je podobná príbehu Cesta okolo sveta za 80 dní. Zase sa vysmievaný bádateľ vydáva na výpravu, aby dokázal svoju teóriu. Tentoraz ale necestuje okolo sveta, ale len chce nájsť jednu príšeru. Dej sa ale dosť skoro zamotá a vyvinie sa iným smerom. Okrem humoru mi vo filme chýbala dobrodružnosť na ktorú mohol film staviť, ale aj vizuálne to je tentoraz slabšie, keďže aj napriek tomu, že sa cestuje, tak väčšinou vidíme len kabínu vlaku, lode atď. Takže nakoniec ma vo filme nič nezaujalo. Výsledkom je tuctový priemer. 5/10.(14.7.2019)

V poslední době upínám stále více pozornosti ke studiu Laika, jejíž přírůstky na poli animované tvorby si více než zaslouží samostatný vyčnívající ostrůvek. Vizuálně dechberoucí a námětově originální stop-motion animáky pro veškeré členy rodiny pod touto vlajkovou lodí sleduji s velmi výraznou dávkou vskutku nemalého entuziasmu a nadšení, a jsem vždy rád za další nový zhotovený projekt. Nyní se jím stal Missing Link, jenž se na můj vkus a potencionální premisu drží až moc přílišně zkrátka, což vede určitě ke škode. Pokud ale vezmu v úvahu oku lahodící barevnou paletu, hvězdně obsazené a následně namluvené hlavní charaktery a nesmírně usměvavý hravý příběh, jsem stále nadmíru spokojen a s velice širokým úsměvem vyhlížím další atraktivní počin tohoto unikátního studia... Verdikt: 84%(16.9.2019)

Laika sú späť. Možno nie vo svojom najlepšou filme, no "Missing Link" je príjemné komické dobrodružstvo, ktoré som si užil. V prvom rade musím opäť pochváliť kvalitné animácie štúdia Laika. Sú vynikajúce. Nech sa naši hrdinovia nachádzajú kdekoľvek, vyzerá to vynikajúco. Rovnako aj postavy vyzerajú skvele. Ich dizajn je skvelý a rovnako to platí aj pre nášho pána Spojku. Adaline je podľa mňa najlepšou postavou a je to skvelé dobrodružstvo. Okrem toho akčné scénky vo filme vyzerajú výborne. Máme tu skvelú naháňačku na parníku, ktorá vyzerá absolútne skvele. Príbeh je možno dosť predvídateľný a chýba mu nejaká energia, no tie akčné scénky to občas vedia trošku vynahradiť. Humor filmu je rovnako dosť dobrý. Síce som sa nesmial často a hlasno, ale úprimne. Takže dojmy v tomto smere sú pozitívne. Zloduchovia filmu moc zaujímaví nie sú, no hrdinovia sú podľa mňa dosť dobrí. A srdce filmu je rozhodne na správnom mieste. Dokonca si myslím, že si deti môžu aj z filmu niečo odniesť. Takže zoberte deti do kina a pozrite si ho. Ide o dobré dielko. Hodnotenie: A-(21.4.2019)

Nemo a Dory se již našli, a tak na řadu přichází další hledání, tentokrát ale z jiného soudku animace. Hledá se Yetti nemá vesměs čím překvapit, příběhově nejde o bůhvíjak vypilovaný film, v němž by se člověk dočkal nějakých nečekaných zvratů či hlubšího smyslu. Nicméně v kině to pěkně utíkalo, animace byla na své poměry celkem zdařilá a našel by se i nejeden celkem vtipný moment, o který se postaral hlavně pan Článek a stará bábinka. Vedle humoru film nepostrádal ani akci, viz plavba v bouři a zejména v závěru (u kterého musí teda člověk hodně ignorovat fyzikální zákony).(12.5.2019)

• - Příběh se odehrává kolem roku 1886. (Stoka)