Hledá se Yetti

• USA Missing Link (více)
Trailer 1

Pan Článek je legrační a roztomilou postavou v dobrodružném rodinném snímku od cenami ověnčeného studia Laika. Sir Lionel Frost je chrabrý a energický dobrodruh, který se považuje za předního odborníka na mýty a příšery. Ovšem nikdo jiný jeho objevům nevěří. Aby svůj názor obhájil, vydává se na americký severozápad objevit - Yettiho, chybějící vývojový článek mezi opicí a člověkem. Pan Článek - lehce bláznivý, překvapivě bystrý a citlivý tvor, který představuje posledního jedince svého druhu, čelí osamělosti a věří, že Sir Lionel je jediným mužem, který mu může pomoci. Ti dva spolu s nezávislou a vynalézavou Adelinou Fortnightovou zažívají odvážné dobrodružství, které směřuje k jedinému cíli - bájnému údolí Šangri-La. (Vertical Ent.)

Trailer 1

silentname

Laika sú späť. Možno nie vo svojom najlepšou filme, no "Missing Link" je príjemné komické dobrodružstvo, ktoré som si užil. V prvom rade musím opäť pochváliť kvalitné animácie štúdia Laika. Sú vynikajúce. Nech sa naši hrdinovia nachádzajú kdekoľvek, vyzerá to vynikajúco. Rovnako aj postavy vyzerajú skvele. Ich dizajn je skvelý a rovnako to platí aj pre nášho pána Spojku. Adaline je podľa mňa najlepšou postavou a je to skvelé dobrodružstvo. Okrem toho akčné scénky vo filme vyzerajú výborne. Máme tu skvelú naháňačku na parníku, ktorá vyzerá absolútne skvele. Príbeh je možno dosť predvídateľný a chýba mu nejaká energia, no tie akčné scénky to občas vedia trošku vynahradiť. Humor filmu je rovnako dosť dobrý. Síce som sa nesmial často a hlasno, ale úprimne. Takže dojmy v tomto smere sú pozitívne. Zloduchovia filmu moc zaujímaví nie sú, no hrdinovia sú podľa mňa dosť dobrí. A srdce filmu je rozhodne na správnom mieste. Dokonca si myslím, že si deti môžu aj z filmu niečo odniesť. Takže zoberte deti do kina a pozrite si ho. Ide o dobré dielko. Hodnotenie: A- ()

T2

Rozpočet $100miliónovTržby USA $16,649,539Tržby Celosvetovo $26,249,469Tržby za predaj Blu-ray v USA $942,795Tržby za predaj DVD v USA $950,298║ Strhujúca až nekonvenčná animácia, zaujímavé postavičky, občas dobré uletené nápady ale postupne roztrieštený dej, občas zbytočne banálne až fádne momenty, úseky čo zbytočne podrážajú nohy, nestabilné. /65%/ ()

D.Moore

Krásný, spíše dospělý než dětský animák, a to po výtvarné stránce (od začátku do konce jsem byl z té stop-motion nádhery nadšený) i co se týče příběhu, ztřeštěného stejně jako milého a moudrého. Hlavní hrdina s hlasem Hugha Jackmana je takový plastelínový hrabě Teleke z Tölökö, Carter Burwell už nějaký čas nesložil tak pěknou hudbu... Všechno na jedničku. ()

Stanislaus

Nemo a Dory se již našli, a tak na řadu přichází další hledání, tentokrát ale z jiného soudku animace. Hledá se Yetti nemá vesměs čím překvapit, příběhově nejde o bůhvíjak vypilovaný film, v němž by se člověk dočkal nějakých nečekaných zvratů či hlubšího smyslu. Nicméně v kině to pěkně utíkalo, animace byla na své poměry celkem zdařilá a našel by se i nejeden celkem vtipný moment, o který se postaral hlavně pan Článek a stará bábinka. Vedle humoru film nepostrádal ani akci, viz plavba v bouři a zejména v závěru (u kterého musí teda člověk hodně ignorovat fyzikální zákony). ()

rikitiki

Dobrý dobrodružný příběh, který na rozdíl od mnohých jiných animáků netrpí přílišnou edukativností. Vcelku vtipný a lehký. A taky se mi líbila samostatnost hrdinky, která tentokrát nečeká na polibek, ale je rázná, rozhodná a sama si určí, co chce. Pan Článek je milá postava - zdvořilý neandrtálec a lord Frost se sice vyznačuje chladnou anglickou povahou, ale tak úplně bez srdce není. SHRNUTÍ: Ráj nemusí být to místo, o kterém všichni ostatní tvrdí, že právě tohle je ráj. ()

• Příběh se odehrává kolem roku 1886. (ČSFD)

Související novinky

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně…