Reklama

Reklama

Hledá se Yetti

  • USA Missing Link (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Pan Článek je legrační a roztomilou postavou v dobrodružném rodinném snímku od cenami ověnčeného studia Laika. Sir Lionel Frost je chrabrý a energický dobrodruh, který se považuje za předního odborníka na mýty a příšery. Ovšem nikdo jiný jeho objevům nevěří. Aby svůj názor obhájil, vydává se na americký severozápad objevit - Yettiho, chybějící vývojový článek mezi opicí a člověkem. Pan Článek - lehce bláznivý, překvapivě bystrý a citlivý tvor, který představuje posledního jedince svého druhu, čelí osamělosti a věří, že Sir Lionel je jediným mužem, který mu může pomoci. Ti dva spolu s nezávislou a vynalézavou Adelinou Fortnightovou zažívají odvážné dobrodružství, které směřuje k jedinému cíli - bájnému údolí Šangri-La. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (67)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $100miliónovTržby USA $16,649,539Tržby Celosvetovo $26,249,469Tržby za predaj Blu-ray v USA $942,795Tržby za predaj DVD v USA $950,298║ Strhujúca až nekonvenčná animácia, zaujímavé postavičky, občas dobré uletené nápady ale postupne roztrieštený dej, občas zbytočne banálne až fádne momenty, úseky čo zbytočne podrážajú nohy, nestabilné. /65%/ ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Dobrý dobrodružný příběh, který na rozdíl od mnohých jiných animáků netrpí přílišnou edukativností. Vcelku vtipný a lehký. A taky se mi líbila samostatnost hrdinky, která tentokrát nečeká na polibek, ale je rázná, rozhodná a sama si určí, co chce. Pan Článek je milá postava - zdvořilý neandrtálec a lord Frost se sice vyznačuje chladnou anglickou povahou, ale tak úplně bez srdce není. SHRNUTÍ: Ráj nemusí být to místo, o kterém všichni ostatní tvrdí, že právě tohle je ráj. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Krásný, spíše dospělý než dětský animák, a to po výtvarné stránce (od začátku do konce jsem byl z té stop-motion nádhery nadšený) i co se týče příběhu, ztřeštěného stejně jako milého a moudrého. Hlavní hrdina s hlasem Hugha Jackmana je takový plastelínový hrabě Teleke z Tölökö, Carter Burwell už nějaký čas nesložil tak pěknou hudbu... Všechno na jedničku. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Nemo a Dory se již našli, a tak na řadu přichází další hledání, tentokrát ale z jiného soudku animace. Hledá se Yetti nemá vesměs čím překvapit, příběhově nejde o bůhvíjak vypilovaný film, v němž by se člověk dočkal nějakých nečekaných zvratů či hlubšího smyslu. Nicméně v kině to pěkně utíkalo, animace byla na své poměry celkem zdařilá a našel by se i nejeden celkem vtipný moment, o který se postaral hlavně pan Článek a stará bábinka. Vedle humoru film nepostrádal ani akci, viz plavba v bouři a zejména v závěru (u kterého musí teda člověk hodně ignorovat fyzikální zákony). ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Laika sú späť. Možno nie vo svojom najlepšou filme, no "Missing Link" je príjemné komické dobrodružstvo, ktoré som si užil. V prvom rade musím opäť pochváliť kvalitné animácie štúdia Laika. Sú vynikajúce. Nech sa naši hrdinovia nachádzajú kdekoľvek, vyzerá to vynikajúco. Rovnako aj postavy vyzerajú skvele. Ich dizajn je skvelý a rovnako to platí aj pre nášho pána Spojku. Adaline je podľa mňa najlepšou postavou a je to skvelé dobrodružstvo. Okrem toho akčné scénky vo filme vyzerajú výborne. Máme tu skvelú naháňačku na parníku, ktorá vyzerá absolútne skvele. Príbeh je možno dosť predvídateľný a chýba mu nejaká energia, no tie akčné scénky to občas vedia trošku vynahradiť. Humor filmu je rovnako dosť dobrý. Síce som sa nesmial často a hlasno, ale úprimne. Takže dojmy v tomto smere sú pozitívne. Zloduchovia filmu moc zaujímaví nie sú, no hrdinovia sú podľa mňa dosť dobrí. A srdce filmu je rozhodne na správnom mieste. Dokonca si myslím, že si deti môžu aj z filmu niečo odniesť. Takže zoberte deti do kina a pozrite si ho. Ide o dobré dielko. Hodnotenie: A- ()

Galerie (67)

Zajímavosti (1)

  • Příběh se odehrává kolem roku 1886. (ČSFD)

Související novinky

77. Zlaté Glóby – výsledky

77. Zlaté Glóby – výsledky

06.01.2020

Kontroverzní moderátor a komik Ricky Gervais a spol. před pár hodinami rozdali v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles poslední ze Zlatých Glóbů a 77. ročník prestižních ocenění byl tak oficiálně… (více)

Reklama

Reklama