Hledá se Yetti

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 95 min

Když už někdo dělá animák, který není cílen vyloženě na děti, ale snaží se zaujmout i dospělé, očekával bych v něm nějaký inteligentní humor. Jenže ne, ten tady vůbec není a místo toho jsou zde jen ty tupé dětské slapstick vtipy. To mi na celém Missing Link dost vadilo a vlastně snad i nejvíc. Pak taky první polovina mi přišla nudná a zbytečně dlouhá, nějak zajíamvé to začalo být až v druhé polovině, kdy se vydali na cestu, ale jinak to není špatné. Animované je to skvěle, příběh dokáže zaujmout (když se konečně rozjede) a když se to nesnaží být třeskutě vtipné, najde se tam i pár inteligentních dialogů. A taky jsem rád, že se to vyhnulo nějakým písničkám, ty mě totiž na animácích štvou nejvíc. A taky je to o dost inteligentnější, než většina amerických animáků, ale nadšený z toho nejsem. Lepší 3*(27.6.2020)

Až podivuhodně vydařený animák, jehož cílovkou definitivně není omladina navštěvující první stupeň. Z pohledu člověka, jež disponuje zeměpisnými znalostmi a současně vyznává efektivní přístup, je mi smutno toho, že hlavní hrdina přemýšlí jako bídák nejvyššího řádu. Inu považte - Sir Henry Lopata se nachází ve státě Washington, který je co by kamenem dohodil od Pacifiku. A chce jet se svým chlupatým přítelem do Tibetu. A tak, namísto aby osedlal loď a do Číny doplul, tak do vezme vlakem přes celou USA, následně lodí přes Atlantik, aby v Lisabonu nasedl do vlaku a vystoupil až někde v Džajpuru, přičemž tam nasedl do slona, který ho doveze až do Lhasy. Zajímavé. 78 % Celosvětový příjem k 4. 2. 2020: $26,249,469, což je 0,26 násobek rozpočtu(7.2.2020)

V poslední době upínám stále více pozornosti ke studiu Laika, jejíž přírůstky na poli animované tvorby si více než zaslouží samostatný vyčnívající ostrůvek. Vizuálně dechberoucí a námětově originální stop-motion animáky pro veškeré členy rodiny pod touto vlajkovou lodí sleduji s velmi výraznou dávkou vskutku nemalého entuziasmu a nadšení, a jsem vždy rád za další nový zhotovený projekt. Nyní se jím stal Missing Link, jenž se na můj vkus a potencionální premisu drží až moc přílišně zkrátka, což vede určitě ke škode. Pokud ale vezmu v úvahu oku lahodící barevnou paletu, hvězdně obsazené a následně namluvené hlavní charaktery a nesmírně usměvavý hravý příběh, jsem stále nadmíru spokojen a s velice širokým úsměvem vyhlížím další atraktivní počin tohoto unikátního studia... Verdikt: 84%(16.9.2019)

Laika sú späť. Možno nie vo svojom najlepšou filme, no "Missing Link" je príjemné komické dobrodružstvo, ktoré som si užil. V prvom rade musím opäť pochváliť kvalitné animácie štúdia Laika. Sú vynikajúce. Nech sa naši hrdinovia nachádzajú kdekoľvek, vyzerá to vynikajúco. Rovnako aj postavy vyzerajú skvele. Ich dizajn je skvelý a rovnako to platí aj pre nášho pána Spojku. Adaline je podľa mňa najlepšou postavou a je to skvelé dobrodružstvo. Okrem toho akčné scénky vo filme vyzerajú výborne. Máme tu skvelú naháňačku na parníku, ktorá vyzerá absolútne skvele. Príbeh je možno dosť predvídateľný a chýba mu nejaká energia, no tie akčné scénky to občas vedia trošku vynahradiť. Humor filmu je rovnako dosť dobrý. Síce som sa nesmial často a hlasno, ale úprimne. Takže dojmy v tomto smere sú pozitívne. Zloduchovia filmu moc zaujímaví nie sú, no hrdinovia sú podľa mňa dosť dobrí. A srdce filmu je rozhodne na správnom mieste. Dokonca si myslím, že si deti môžu aj z filmu niečo odniesť. Takže zoberte deti do kina a pozrite si ho. Ide o dobré dielko. Hodnotenie: A-(21.4.2019)

Tvorbu studia Laika mám opravdu rád a Chris Butler je velmi vynalézavý režisér animovaných filmů. Například jeho Kubo mě uhranul. To samé bohužel neplatí o Missing Link. Hravá animace zůstává a slavný voice over také. Zbytek ale jaksi chybí a tak se jedná o hodně příjemnou a nevtíravou záležitost, kde se většina filmu omezí na vtipkování, že je Yetti velký a těžký. Nic světoborného. Klasický žánrový průměr. Dětem se asi bude líbit, ale možná ani ony se k němu vracet dobrovolně nebudou.(22.2.2020)

• - Příběh se odehrává kolem roku 1886. (Stoka)