Hledá se Yetti

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 95 min

Štúdio Laika opäť nesklamalo, hoci Kubo zatiaľ ostáva pre mňa neprekonaným čo sa týka príbehu.. Yeti stavil na dobrodružstvo a vtip. To prvé sa mu podarilo na jednotku, to druhé ma až tak do kolien nedostalo, hoci zopár scén bolo brilantných. Trochu ma mrzí, že už aj rozprávky vstrebávajú súčasné trendy názory (správne ženy verzus agresívni muži a pod.) Myslím, že rozprávky sú krásne, ak ostávajú nadčasové, ale to už musím nejak vstrebať aj ja. Ale čo tam už po tom.. užila som si to. :)(24.4.2019)

• Lacike

Podobne ako animák Kubo and the Two Strings aj tento obsahuje minimum humoru a je to viac cielené na dospelých. Premisa je podobná príbehu Cesta okolo sveta za 80 dní. Zase sa vysmievaný bádateľ vydáva na výpravu, aby dokázal svoju teóriu. Tentoraz ale necestuje okolo sveta, ale len chce nájsť jednu príšeru. Dej sa ale dosť skoro zamotá a vyvinie sa iným smerom. Okrem humoru mi vo filme chýbala dobrodružnosť na ktorú mohol film staviť, ale aj vizuálne to je tentoraz slabšie, keďže aj napriek tomu, že sa cestuje, tak väčšinou vidíme len kabínu vlaku, lode atď. Takže nakoniec ma vo filme nič nezaujalo. Výsledkom je tuctový priemer. 5/10.(14.7.2019)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $16,649,539Tržby Celosvetovo $26,249,469Tržby za predaj Blu-ray v USA $942,795Tržby za predaj DVD v USA $950,298║ Strhujúca až nekonvenčná animácia, zaujímavé postavičky, občas dobré uletené nápady ale postupne roztrieštený dej, občas zbytočne banálne až fádne momenty, úseky čo zbytočne podrážajú nohy, nestabilné. /65%/(7.1.2020)

Tohle je snad první animák od Lajky co se mě líbil a není blbý a stupidní (zdravíme Kubo a 2 kouzelné meče). Má to dobrý příběh (Pixar by se mohl učit) humorově je to více vtipné než trapné (což je snad u Lajky poprvé většinou převládají trapné scény nad vtipnými) a pěkně to osýpá tak, že se pořád něco děje. Prozatím animák roku uvidím co předvede Frozen 2 letos tam moc velká konkurence není totiž.(13.7.2019)

V poslední době upínám stále více pozornosti ke studiu Laika, jejíž přírůstky na poli animované tvorby si více než zaslouží samostatný vyčnívající ostrůvek. Vizuálně dechberoucí a námětově originální stop-motion animáky pro veškeré členy rodiny pod touto vlajkovou lodí sleduji s velmi výraznou dávkou vskutku nemalého entuziasmu a nadšení, a jsem vždy rád za další nový zhotovený projekt. Nyní se jím stal Missing Link, jenž se na můj vkus a potencionální premisu drží až moc přílišně zkrátka, což vede určitě ke škode. Pokud ale vezmu v úvahu oku lahodící barevnou paletu, hvězdně obsazené a následně namluvené hlavní charaktery a nesmírně usměvavý hravý příběh, jsem stále nadmíru spokojen a s velice širokým úsměvem vyhlížím další atraktivní počin tohoto unikátního studia... Verdikt: 84%(16.9.2019)

• - Příběh se odehrává kolem roku 1886. (Stoka)