Hledá se Yetti

Scénografie:

Lou Romano

Kostýmy:

Deborah Cook

Musím sa priznať, odkedy je moja malá dcérka dostatočne zrelá na to, aby z návštevy kina mala zážitok a niečo podstatné si aj odniesla, moje návštevy kina sa pravidelne delia na rozprávku s ňou a filmy ktoré si precízne vyberiem. Až na drobné výnimky, hm,hm :-) Dnes som zapadol do prvej kategórie. A opäť neľutujem. Pri animákoch z posledných rokov mám veľký rešpekt. Takmer každý je brilantne technologicky spracovaný. Keď sme pred takmer štvrť storočím v kinách išli oči vyočiť na Levom kráľovi a v duchu si spievali Keeen ju fiiil...v porovnaní s dnešnými rozprávkami je to animovaný pradedo. Brilantnosť animacie je už takmer pravidlom. Yeti začína perfektnou akciou na jazere Loch ness. Aj keď v ďalšom deji scenár trošku krýva, stále je to na 70 percent. A to je solídne.(21.4.2019)

LAIKA strikes again a prináša ďalšiu skvelú jazdu a dobrodružstvo na veľké plátna. Skvelý voice cast, príbeh ktorý zahreje aj keď neohúri. Film je plný vtipov, ktoré pobavia a absolútne trafili do čierneho. Taktiež, v mojich očiach, Missing Link je jeden z najkrajších animovaných filmov... jeden z najkrajších filmov vôbec ktorý som videl na veľkom plátne. Niektoré zábery sú hodné zarámovania. Pobavil som sa, užil som si to celé ... jednoducho príjemný a prekrásny film ktorý očarí. 4.5*(12.4.2019)

Laika sú späť. Možno nie vo svojom najlepšou filme, no "Missing Link" je príjemné komické dobrodružstvo, ktoré som si užil. V prvom rade musím opäť pochváliť kvalitné animácie štúdia Laika. Sú vynikajúce. Nech sa naši hrdinovia nachádzajú kdekoľvek, vyzerá to vynikajúco. Rovnako aj postavy vyzerajú skvele. Ich dizajn je skvelý a rovnako to platí aj pre nášho pána Spojku. Adaline je podľa mňa najlepšou postavou a je to skvelé dobrodružstvo. Okrem toho akčné scénky vo filme vyzerajú výborne. Máme tu skvelú naháňačku na parníku, ktorá vyzerá absolútne skvele. Príbeh je možno dosť predvídateľný a chýba mu nejaká energia, no tie akčné scénky to občas vedia trošku vynahradiť. Humor filmu je rovnako dosť dobrý. Síce som sa nesmial často a hlasno, ale úprimne. Takže dojmy v tomto smere sú pozitívne. Zloduchovia filmu moc zaujímaví nie sú, no hrdinovia sú podľa mňa dosť dobrí. A srdce filmu je rozhodne na správnom mieste. Dokonca si myslím, že si deti môžu aj z filmu niečo odniesť. Takže zoberte deti do kina a pozrite si ho. Ide o dobré dielko. Hodnotenie: A-(21.4.2019)

Moc vtipné, dobrá animace, nic moc hlavní postavy. Susan je super, Lionel Frost docela ujde, ale ta jeho krasavice nic moc. Ale palec nahoru za neromantický konec. To bylo super! Děti si to užily, já vlastně taky. Moc. Vtipy byly skvělé a fungovaly jak měly. 4*(11.4.2019)

Laika vždy stavala na inakosti svojich filmov a pokiaľ sa štúdio a tvorcovia rozhodli pre akýkoľvek námet alebo nápad, nikdy k nemu nepristupovali ako k jednoduchosti alebo samozrejmosti. Vytvárajú atmosféru, pútavosť nového vyzretého a dospelého sveta so špecifickou animáciou a dôrazom na príbeh. Presne taký je Hľadá sa Yeti a je mnoho dôvodov prečo si tento film zamilovať. Spomínaná animácia - keď vezmete starú techniku a na základe nových postupov vytvoríte podmanivú, pestrú a farebnú škálu prostredí, postáv, detailov. Motívy a atmosféra dobrodružstva. Čím ďalej napreduje kinematografia, tým sa vzďaľujeme klasickým dobrodružným príbehom, ktoré brnkali na struny malého chlapca a pri ktorých sme mali detskú radosť z objavenia Archy zmluvy, či El Dorada. Veľmi blízko má film poetikou k Verneovkám a častokrát pomrkáva na osudy Phileasa Fogga. Príbeh snímky vychádza z existujúcej legendy a človek, ktorý žije popkultúrou, môže mať pocit, že už jej stačilo, vzhľadom k hlavnej postave je ale pochopiteľné prečo sa tvorcovia rozhodli práve pre ňu. Postavy sú krásne premyslené, čo sa odzrkadľuje najmä v dialógoch. Kde pri Lionelovi a Adeline funguje hlavne ich minulosť, Yeti je zase ten, pri ktorom vnímame ako reaguje na pre neho neznáme veci. Perfektná chémia medzi trojicou pracuje naplno a je veľkým motorom filmu. Do toho zasadenie na koniec 19. / začiatok 20. storočia opäť odlišuje snímku od ostatných. Film je dobrodružstvom pre deti aj dospelých vo výbornej forme a je škoda, že súčasný divák viac reaguje na promo filmu (plagáty, trailer) ako na osobnú skúsenosť alebo znalosť tvorivého tímu. Možno by sa potom podobným filmom dostalo viac záujmu a vážnosti.(20.4.2019)