Reklama

Reklama

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

  • Velká Británie Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (více)
Trailer 1
Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi
Velká Británie / USA / Francie, 2019, 86 min

Obsahy(1)

Blízké setkání třetího druhu s nejoblíbenějším ovčím stádem v Shaunově zbrusu novém filmovém dobrodružství. Podivná světla nad klidným městečkem Mossingham oznamují příchod záhadného návštěvníka ze vzdálené galaxie... zatím co na nedaleké farmě Mossy Bottom Ovečka Shaun nic netuší, protože má plné ruce práce s geniálními nápady, jak si vystřelit z farmáře a rozčílit Bitzera. Brzy však jedna rošťácká mimozemšťanka poblíž farmy havaruje. Shaun se rychle chopí nové příležitosti a vyráží na intergalatickou misi na záchranu malé návštěvnice před ďábelskou vládní organizací, která se jí snaží chytit a zneužít pro své nekalé cíle. Podaří se Shaunovi a jeho stádu odvrátit Farmageddon na farmě Mossy Bottom? Držte si klobouky, vydáváme se na vzrušující, dojemné sci-fi dobrodružství z Mossy Bottom Farm až do hlubokého vesmíru. Cesta tam vede skrz automyčku! (Bohemia MP)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (90)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tak dobře, Aardmane, budu dělat, že Pračlověk nikdyp nevznikl, protože druhý Shaunův film je zase super. Fantastická groteska plná nejrůznějších odkazů a legrace pro všechny - děti se baví a dospělí se baví jako děti (ověřeno, žádná fráze), humor není ani zdaleka jen o tom, že někdo křičí nebo sebou mlátí o zem, a roztomilý mimozemšťan si vás vážně získá. Kdyby už se pracovalo na dalším filmu, byl bych nejšťastnější. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ovečka Shaun a "mimozemská invázia" vo mne vzbudzovala asi iné očakávania než to, čo som dostal. No a dostal som akúsi infantilnejšiu a chaotickejšiu verziu E.T. Snažil som sa po celý čas vnímať rôzne drobnosti pre dospelých, určite potešil autoservis H.G. Wheels. Lenže po tomto malom potešení na úvod som podobných fórikov dostal asi príliš málo na to, aby som dal štyri hviezdy. Film má ale rozhodne spád, stále sa niečo deje, len mám neodbytný pocit, že tvorcovia až príliš ostražito mysleli na detské publikum. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $42,880,428Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nie už tak účelovo trefné ako predošlí kinofilm ale z načrtnutého "UFO" námetu si čo to dokáže uchmatnúť a sparodovať, pobavilo. /60%/ ()

lamps 

všechny recenze uživatele

V rámci situačních gagů určitě slabší než předchůdce, ale hračičkové od Aardmanu zase trumfují tou bezbřehou radostí, s jakou tenhle modelínový fikční svět formují a s jakou divákům všech možných věkových kategorií předkládají další příběh. Každá scéna má nějakým způsobem vliv na budoucí zvrat či vtípek, které někdy přichází s opravdu velkou prodlevou (možná až na demolici obchoďáku, kdy jsem vypínal pozornost), a v ohromném tempu zvládají tvůrci sledovat hned tři skupinky postav, jejichž linie se nápaditě prolínají do tradičně akčního závěru (byť tentokrát není tak originální a dramatický jako minule). A co opět funguje naprosto dokonale a nerušivě, je šroubování všemožných kinematografických i jinak kulturně zaměřených odkazů do přímočarého děje - hned v prvních pěti minutách jsem si všiml minimálně pěti, které chytře předznamenávaly či doplňovaly odbočení ke sci-fi (např. autodílna H.G.Wellse coby autora Války světů mě okamžitě naladila na tu správnou notu). Nedá se svítit, na další celovečerní eskapády téhle sympatické party se budu zase těšit. 75% ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Po svojom poslednom nemastnom neslanom filme sa Aardman vracajú na scénu s novým filmom "Shaun The Sheep: Farmageddon". A tentokrát všetko kvalitne klaplo a máme tu vynikajúci animák pre malých aj veľkých. Aardman a ich plastelínový stop motion štýl mi veľmi sedí a v tomto filme je využitý fantasticky. Film má podľa mňa skvelé tempo, originálny dizajn mimozemšťanov a srší humorom naľavo napravo. Veľká dávka vizuálneho a technického humoru, ktorý ma skoro vždy pobaví. Musím povedať, že scénka v obchoďáku je perfektná. Tá energia a demolovanie všetkého naokolo ma poriadne pobavila. Postavičky sa nezmenili a sú to presne tí istí hrdinovia, ktorých poznáme a pamätáme si ich. Či už z predošlého filmu, alebo seriálu. A vďaka tomu sme hneď priamo v akcii a dokážeme sa s týmito hrdinami baviť. A potom je tu aj zloduch filmu. Alebo je pre mňa aj ťažké povedať, či je reálne zloduchom. Myslím si, že jej dokážem celkom dobre porozumieť a ku koncu to uvidíme sami. Čo viac mám ešte k tomuto filmu povedať? Je vtipný, je energický, je nepredvídateľný, vyzerá dobre a nepotrebuje ani dialógy na to, aby nás dokázal všetkých pobaviť. Je to proste skvelé animované dobrodružstvo. Dobrodružstvo, ktoré je rozhodne hodné vášho času. Čeknite si ho a zoberte deti so sebou. Nemyslím si, že budete sklamaní. Hodnotenie: A ()

Galerie (79)

Zajímavosti (2)

  • Při útěku mimozemskou lodí z tajné základny hraje píseň „Out od Control“ od Chemical Brothers. (Mydlivoj)

Reklama

Reklama