Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

(pracovní název)

• Francie

Shaun le mouton 2

• Francie

Shaun le mouton, le film : la ferme contre-attaque

Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon

• Nový Zéland

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Francie, 2019, 86 min

Tom Howe

,,Mi-ma!“ Druhé filmové pokračování příběhu o ovečce Shaun je trochu dětštější než jeho filmová prvotina. Je to zvláštní výtka, když se jedná o film především pro dětské diváky, ale první film byl výbornou směsicí humoru a zajímavým příběhem pro malé i velké. V tomto filmu znatelně ubylo popkulturních narážek pro dospělé diváky. Nová postava mimozemšťana mě moc nezaujala, je to takový obyčejné animácké roztomilé cosi. Příběh se odehrává všemožně, jen na farmě mezi zvířátky mohl být déle. Např. prasata si ve filmu moc neškrtla, což mě mrzí. Celkově vzato to bylo vtipné, ale jen tak na jedno zkouknutí.(29.12.2019)

Po svojom poslednom nemastnom neslanom filme sa Aardman vracajú na scénu s novým filmom "Shaun The Sheep: Farmageddon". A tentokrát všetko kvalitne klaplo a máme tu vynikajúci animák pre malých aj veľkých. Aardman a ich plastelínový stop motion štýl mi veľmi sedí a v tomto filme je využitý fantasticky. Film má podľa mňa skvelé tempo, originálny dizajn mimozemšťanov a srší humorom naľavo napravo. Veľká dávka vizuálneho a technického humoru, ktorý ma skoro vždy pobaví. Musím povedať, že scénka v obchoďáku je perfektná. Tá energia a demolovanie všetkého naokolo ma poriadne pobavila. Postavičky sa nezmenili a sú to presne tí istí hrdinovia, ktorých poznáme a pamätáme si ich. Či už z predošlého filmu, alebo seriálu. A vďaka tomu sme hneď priamo v akcii a dokážeme sa s týmito hrdinami baviť. A potom je tu aj zloduch filmu. Alebo je pre mňa aj ťažké povedať, či je reálne zloduchom. Myslím si, že jej dokážem celkom dobre porozumieť a ku koncu to uvidíme sami. Čo viac mám ešte k tomuto filmu povedať? Je vtipný, je energický, je nepredvídateľný, vyzerá dobre a nepotrebuje ani dialógy na to, aby nás dokázal všetkých pobaviť. Je to proste skvelé animované dobrodružstvo. Dobrodružstvo, ktoré je rozhodne hodné vášho času. Čeknite si ho a zoberte deti so sebou. Nemyslím si, že budete sklamaní. Hodnotenie: A(20.10.2019)

Šel jsem na film Ovečkou Shaun zcela nepolíben a byl nečekaně překvapený, jak moc jsme se bavil. A to nejen záplavou popkulturních (ovce obědvající na traverze jako slavná fotka zedníků na rozestavěné budově Empire State Building mi zůstane v hlavě ještě hodně dlouho) a hlavně sci-fi odkazů (od těch prvoplánově nejzřetelnějších jako Vesmírná odysea nebo ET mimozemšťan po mnohem nenápadnější narážky na Akta X či Příchozí; napočítal jsem jich na první dobrou přes dvacet, vidět to znovu, bude jich daleko víc, určitě jsem ledacos přehlédl), ale hlavně humorem: milým, nevtíravým a třeskutě vtipným. Škoda snad jen maličko dojáku, tolik povinného pro animáky: přestože "dojímavá scéna" trvá asi dvacet vteřin, bylo nutné do ní hned naroubovat melancholickou písničku, aby se to ještě podtrhlo? Dost to vyrušilo rytmus bláznivin, kterých je jinak Farmageddon ne plný, ale úplně přecpaný. Normálně mám nutkání (které si ve chvíli volna rozhodně splním) pustit si seriál nebo předchozí film Ovečky Shaun, což bych nečekal, že ve svým věku někdy řeknu. Ale rozhodně jo. Béé.(19.9.2019)

Při sledování Farmageddonu jsem se nemohl ubránit okaté podobnosti se Strašpytlíkem, alespoň co se týká dějové linie s malým emzákem. Film nabízí nejednu humornou, nápaditou, ale i akční scénu, u které se člověk pobaví i napne, avšak primárně je to snímek cílený především na mladší publikum. Ve výsledku jde o mile natočený animovaný kousek na jedno zhlédnutí, který neohromí, ale ani neurazí.(12.10.2019)

Mám moc rád ovečku Shaun, jak předchozí film, tak i seriál, ale tentokrát jsem se moc nebavil a nápad dát legendární ovečku do sci-fi příběhu na motivy ET, mi prostě nesedl. Je to opět krásné, propracované a mnohokrát nápadité, ale celé mi to přišlo trochu mimo a nebavil jsem se, jak jsem si představoval.(18.6.2020)