Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon

(pracovní název)

• Francie

Shaun le mouton 2

• Francie

Shaun le mouton, le film : la ferme contre-attaque

Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon

• Nový Zéland

• Kanada

• Austrálie

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Velká Británie / USA / Francie, 2019, 86 min

Richard Phelan

Tom Howe

Nelze nikomu upřít, že Ovečka Shaun spadá do té škatulky animáků, jež patří těm úplně nejmenším, přesto mě ale v létě v kině trailer dost pobavil a sám jsem na té typické anglické plastelínové animaci vyrůstal (Slepičí úlet) a jeden "ovčí úlet" k tomuto podžánru po letech vůbec nevadil. Rodinná zábava na vypnutí postačující.(13.2.2020)

Ideálna rozprávka pre malé deti, ktorá ale nenudí ani doprovod. Keď sa plné kino detičiek chychotalo takmer nonstop, proste ma to nabilo energiou ako v Monster a.s., kde cucali energiu so smiacich sa deciek. Je to jednoduché, vtípky sú situačné, jednoduché. Ale baví to deti, čo je hlavné a ja som sa nasmial tiež. Ale tie ovečky a malý ufónek sú úžasné a strašne sa mi to páčilo. Bolo to super.(1.3.2020)

Sci-fi a ovečka Shaun je kombinace, která se neodmítá. I když je vám tolik, kolik je. A stejně je věk jenom číslo, že jo. Takže mezi bandou usoplenců s jejich dospělým doprovodem jsem srdnatě vlezla do sálu. A bavila jsem se celou dobu - spousta odkazů, vtípků, narážek... Ten typ filmů, který si užijete na maximum, pokud máte už něco nakoukáno. Bezva relax. Pět nedám jen proto, že mi animace emzajdy přišla vzhledem k zbytku trochu odfláklá, ale to už rýpu. .(20.10.2019)

Že to bude dobré, v to jsem tak nějak doufal, ale že se mi to bude líbit až tak, to jsem fakt nečekal. Už dlouho jsem neviděl tak dobrý animák. A tohle je animák, který mě dokázal dost pobavit, měl příběh, co se mi moc líbil (už jenom kvůli tomu, že mám hodně rád sci-fi a příběhy o přátelství člověka s mimozemšťanem), všechny postavy mi tu byly sympatické a dokonce to celé fungovalo i bez toho, aniž by tu někdo nějak (srozumitelně) mluvil, což se povedlo i v prvním filmu. Pokračování se mi ale (asi kvůli příběhu) líbilo o něco víc. A taky dost oceňuji ty vtipy skryté v obraze, hodně záběrů, ve kterých bylo pole a všechny možné narážky na všemožné slavné sci-fi. Ještě musím dodat, že i když ten příběh je jednoduchý, je dost dobře promyšlený, a to se u současných animáků nestává moc často. Celkově jsem fakt rád, že jsem na to šel a taky jsem rád za to, že po dlouhé době zas můžu nějakému animáku dát 5* (naposledy to bylo v březnu 2019 u Hledá se Dory). Btw, chci předplatné časopisu Top Field. 5*(19.10.2019)

• tnp101

Zatímco první díl byl nápaditý a inteligentní, dvojka je film pro nejmenší publikum. Odkazy na klasické sci-fi filmy mě ze židle nezvedly a v podstatě jsem se nezasmál ani jednou. Tohle by mě bavilo tak v deseti letech. A upozorňuji, že jednička ode mě obdržela plný počet hvězdiček. Ty dvě hvězdy uděluji spíše z respektu k animátorům. 50%(19.3.2020)