Hearts of Fire

Drama / Muzikál

USA, 1987, 95 min

Už úvodní scénka, kde hraje "Tainted love" v příšerné dobové aranži (a "zpívá" to Rupert Everett v účesu zvaném mullet, aw yiss!), na motorce přifrčí Bob Dylan v helmě a řekne "ta píseň stojí za prd", naznačila, že se bude jednat o guilty pleasure jako Brno. A taky že jo. nebo ještě lépe řečeno, myslím si, že tohle je ultimátní univerzální fan-fiction pro malinko divné hudební fanynky. S mými výhradami, že je tedy sakra těžce zatížená dobou vzniku a že slečna, která je vychovaná na rock'n'rollu, jako svoje sólovky zpívá popíček. A manažerku hraje ženská verze Rimmera, ou jé. A Bob rozdává i další rady od srdíčka: -"Zbav se tý píči, vyser se na to tempo a nalaď to nahoru." -"Kdo to řekl?" -"Robin Hood." A nebo o astrologii: "Ty si o něm myslíš, že je hvězda, ale žádný hvězdy už nejsou. Když se podíváš na nebe, vidíš jenom jejich světlo, hvězdy už jsou dávno všechny mrtvý." A abych byla úplně upřímná, tak když po ní na konci hodil cigaretu, tak jsem se rozplakala.(13.8.2014)

• - Záběry z živého koncertu, který si Molly (Fiona) prohlíží u Jamese Colta (Rupert Everett) doma, které mají být záznamy ze starších koncertů Billyho Parkera (Bob Dylan), jsou ve skutečnosti záběry z tzv. Koncertu pro Bangladéš, prvního charitativního spoĺečného koncertu mnoha hudebních hvězd v dějinách, který pořádal George Harrison v roce 1971 a kterého se Bob Dylan také účastnil. (Morien)