Noční můry z temnot

• USA Scary Stories to Tell in the Dark (více)

V opuštěném domě úplně na konci města najde parta teenagerů knihu, která je strašnější, než cokoliv, co si kdy dovedli představit. Zanechala ji tu mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Parta teenagerů se dostala na místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat a měli včas utéct. Neutekli. Proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít. (Bontonfilm)

MayhemCZ

Za mě milé překvapení... Už z ukázek jsem čekal jednodušší film. Nakonec ano, byla to taková oddychovka, ale pro mě prijemná. Nádech dřívějších let a k tomu i celkové pojetí kleteb a monster. Mě to sedlo. Jako jednohubka na dlouhý večer super, myslím, že účel to splnilo. A řemeslně dobře zpracované dílo 😉 ()

Dragon88

Noční můry z temnot je horor, který se dokáže obejít bez krve, a přesto navodí tu správnou atmosféru. Když pomineme to, že během filmu narazíme na spoustu „náhod“, herecké výkony nejsou ničím zajímavé nebo přesvědčivé, tak se mi líbí nápad- strašidelné příběhy, které se objevují v knize a posléze oživnou, skvěle udělané příšery; ty se mi líbily na tom celém úplně nejvíce, a také oceňuji konec. Bála jsem se, že to skončí nějakým přehnaným happy endem, jak to často bývá, ale nestalo se tak. Díky potitulkové scéně by se dalo odhadnout, že bude i druhý díl, ale dle mého názoru by nemusel být. Uvidíme. 65% ()

Lendak

Čakal som, že to bude ďalšia sračka, ale ono nie. Skvelá šesťdesiatková atmosféra, celkom zaujímavá zápletka tvoria celkom obstojný horor v súčasnej dobe. Prekvapivo, tam boli aj scény, u ktorých som sa reálne bál (strašiak, nemocnica). Tiež ma prekvapilo, že tu nesú vôbec žiadne jumpscary a dokonca ani gore. Z toho čo som tu zatiaľ napísaal to vyzerá, že to je celkom dobrá zábava, ALE, body zrážajú slabí herci. VERDIKT: Celkom dobrá výplachovka na piatočný večer. 6/10. ()

brasek

Hodnotím za štyri hviezdičky a privieram oči nad miernou detinskosťou, ktorá sa vkradla do príbehu. Príbeh je vcelku príjemný, nenudí a detské dobrodružstvo, ktoré baví sú dominantné a divákovi nechýba kvalitnejšia atmosféra a práca s napätím. ()

Mangano

Plochý děj a nic moc děsivého. Všichni ti CGI duchové, monstra, zombieci, ježibaby, kostry, panáci, skřeti, ghoulové a všelijaká další podobná havěť mě už začínájí nudit. V těhle filmech už není žádná práce s tajemnem, lekačky nefungují, všechna klišé jsou už 100× ohraná na různé způsoby. Nebýt Jamese Wana, tak už mi snad hororový žánr začne splývat s nízkorozpočtovým fantasy. Největší strach máme přece z neznáma a z "něčeho", co si neumíme představit. Na tom je podle mě třeba dál stavět. ()

swenyx

Decentní horor který sice není moc strašidelný ani krvavý, ale zato vypráví dobrý příběh, který má happyend a super atmosféru. Řekl bych, že je to takový dětský horor. Byly tu klišé, jako šerif, kterej bude koukat na monstrum před sebou místo toho aby jednal, ale to je už součástí tohohle žánru. ()

baron156

Hororová sezóna začíná. Scary Stories to Tell in the Dark je bombastický film, který osvěží hororový žánr a velmi pobaví. Napřed jsem pochyboval, ale pak jsem se odhodlal a vyrazil do kina a zážitek obrovský. Názor, že film je pro malý děcka moc neuznávám, protože u některých scén křičelo celé kino. Nesmíme zapomenout na maskéry, kteří se na příšerách vyřádily zajímavým způsobem (mrtvola co hledá svůj palec, strašák) a také na promo video s písní Lany Del Rey: Season of the Witch. OGGIE, JSEŠ V TOM PŘÍBĚHU KDE HLEDÁ MRTVOLA SVŮJ PALEC!!!! ()

Barbucha9

Film má hodně dobrý trailer, bohužel to je také tak vše, co je na filmu dobré. Všechny zajímavé scény jsou viditelné v traileru a nic navíc film nepřináší. Postavy jsou zoufalé nudné, postrádající jakékoli charisma a celý příběh působí jak středoškolská oddychovka. Jako horor strašně slabé. Dvě hvězdy za trailer. ()

bigmatko

Del tora je vo filme cítiť na sto honov a fanúšikovia jeho tvorby si v tom určite nájdu pozitíva. mne nevadilo že to je skôr v štýle Husej kože pre americké deti na halowen a určite to nikoho triezveho nevystraší. mierne temné duchárske fantazy z náznakom pokračovania. samotné krátke príbehy sú dobre začlenené do jedného celku a neokukaní herci to tiež ustáli s dobrým výkonom. ()

Hejkal_03

Typická jednorázovka. Děj předvídatelný a zápletka neoriginální. Konec je velmi zvláštní. Představil bych si ho jinak a mnohem lépe. Škoda, že nám tu nepřidali něco nového... Jsou lepší filmy s podobnou tématikou jako například: Inkoustové srdce nebo blbinka Husí kůže s Jack Blackem... ()

Larikazka

Konečně trošku změna, líbí se mi příběh, má to dobré zpracování... ale s postavami a vybudováním si vztahu k nim jsme na bodu mrazu. ()

Accuphose

Ten film má hezkej vizuál, super oškliváky, takovou jemně dementní atmosféru, s nádechem klišé. Hlavní problém je, že se nemůžou autoři rozhodnout, jestli to je horor, drama, pohádka, romantika... a to vše mu ubírá na autenticitě. Včetně konce. Nicméně přihlédnu-li k tomu, co se dnes točí a zda bych byl nasranej - jít na premiéru do kina (trochu jo), tak dám myslím adekvátní 2* ()

Habansz

Asi bych se na to díval jinak, kdyby na každém posteru nebylo napsané "Od producenta GULLERMA DEL TORA". To pak očekávám trochu něco jiného, než nakonec dostanu. Konkrétně třeba hororovou zábavu. Nebo alespoň ten horor, když už to je tedy o nočních můrách. Jen jedna příšera stála za to a klidně na ní mohl stát celý film a věřím, že potom by byl výsledek i můj dojem úplně někde jinde. Takhle nezbývá, než zapomenout to málo, co jsem si hned po titulkách stihl z filmu pamatovat a počkat na Gullermuv nový snímek. ()

kyblik2

Ktorýkoľvek jeden diel Stranger Things je asi lepší po scénaristickej a režinej stoličke. Každopádne filmové triky na výbornú, no stokrát ohraný scenár, žiadne ľakačky a nudný nezáživný príbeh tomuto viac ako 3* nedajú. Škoda, potenciál bol. Ale na jedno skuknutie to ušlo. ()

Mysterix

60. léta celkem nečekaně dobře zpracovaná pro tento žánr, druhá půlka filmu lepší než první, závěr není tuctový ani odfláknutý, originální prvky a podpora Del Tora jsou pozitiva, jeden z lepší hororů za poslední dva roky z americké produkce ()

fabregas1

Mě se tenhle film líbil a hlavně mě bavil. Jde o oddychovku pro teens s krásnou atmosférou halloweenu ve víru retro mánie. Ústřední příběh sice ničím nepřekvapí, ale jednotlivé historky jsou i díky velmi omezenému časovému prostoru hodně solidní a vcelku hezky rychle odsýpají. Jde o efektně zpracovaný hororový počin s efektními lekačkami a dostatečně děsivě zpracovanými monstry. Nečekejte masakrální vyvražďovačku, ale hrůzyplné historky a monstra jako obživlý odporný strašák z polí, mrtvola, která hledá svůj palec nebo bolák na těle, z něhož vylezou stovky pavouků. ()

Del Toro konečně na chodníku slávy

Del Toro konečně na chodníku slávy

08.08.2019

Oscarový režisér a scenárista Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch, Hellboy) byl po letech práce ve filmové branži konečně poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019