Noční můry z temnot

• USA Scary Stories to Tell in the Dark (více)

V opuštěném domě úplně na konci města najde parta teenagerů knihu, která je strašnější, než cokoliv, co si kdy dovedli představit. Zanechala ji tu mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Parta teenagerů se dostala na místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat a měli včas utéct. Neutekli. Proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít. (Bontonfilm)

jirijo

Moc milý horůrek. Konec 60. let, americké maloměsto, partička kamarádů, starý dům a v něm jedna stará kniha, kterou není radno otvírat... Tvůrci evidentně mířili na mladší publikum, takže brutálních krvavých efektů se nedočkáme a lekačky jsou příjemně starosvětsky střídmé. Oživlé příšery/noční můry jsou velmi povedené a atmosféra jak vystřižená od Stephena Kinga. André Øvredal již (přinejmenším) Tajemství smrti slečny Neznámé ukázal, že je velmi talentovaný tvůrce a tady to opět potvrdil. ()

Víteček

Začíná to dost slušně. Strašidelný dům má dobrou atmosféru a i první 2 příběhy nejsou nejhorší. I když dům měl přeci jen lepší feel a paní se psem a schovávání ve skříni byl vrchol, tak strašák s palcem nebyly špatné. Postupně to začne ale víc a víc pokulhávat. Příšery jsou docela ubohé, ta v léčebně doslova k smíchu, spojující příběh je slabý a konec to vyloženě zabil. Herci OK, ale ne tak, aby mě přiměli vyhledávat filmy s nimi. Potenciál to mělo, ale s postupem času mě ten film ztratil. ()

Maschi

O psané předloze jsem nevěděl, nicméně tento film měl dle mě velký potenciál. Bohužel nevýrazné postavy, nedotažený děj a rating PG13 ničemu nepomohly. I tak se jedná o příjemný dětský horůrek, ale víc než tři hvězdy si nezaslouží. ()

Pedro456

Námet filmu sa dal spracovať omnoho lepším spôsobom. Producenti sa snažia spraviť hororové témy pretože to teraz letí ale nie vždy to vychádza. ()

Tomas_PO

Veľmi pôsobivý úvod, dokonalé napätie a prostredie. Stred filmu pôsobí mierne infantilne, tínedžersky, no záver opäť mierne vygraduje. Škoda letmo načrtnutého príbehu v pozadí, mal potenciál. Kulisy však dokonalé, totálne dobové, autentické. ()

veverysiak

Príjemné prekvapko, neznáme mená dokázali veľmi slušné divadlo pre odrastenejších adolescentov, myslím v tom zmysle, že im to nie je na smiech, zaujímavo vystavaný príbeh, niekoľko veľmi slušných bubákov a vyzreté herecké prejavy, takže 60%. ()

Kushina

Skvěle natočený horor formou příběhů které píše kniha. Ale i kniha má svůj příběh a svou minulost.Parta dětí se to snaží vyřešit, ačkoliv se horor zprvu zdá jako taková dětská hra, tak je tma pár scén, které nejsou úplně soft. Ale příběh se mi líbil a ačkoliv zde hráli neznámí herci, tak z toho filmu vyždímali dost. 65% ()

TesterX odpad!

Co je tohle zase za svinarnu? Horor / thriller kde jako? Dalsi fantasy pohadka pro nevychovany parchanty, nic vic to neni. Harry Potter je proti tomu brutalni vyvrazdovacka - pokud by se u tyhle sracky nekdo mel bat, tak u sceny z Famfrpalu by se musel zesrat napetim. ()

taibrek

tieto deti mi pekne hrajú na city :D toto by som pustil tak na detskom tábore, aby boli deti trochu vystrašené, pred tím ako pôjdu spať. A ten mexický vojak.... :D ()

Catella

Kvůli tomuhle filmu jsem si polila horkym čajem svou oblíbenou deku. A když jsem si jí vyměnila za suchou, tak jsem si polila i tu druhou. Takže je to asi celkem povedenej horor. ()

Skylwalker42

Horová tatáž variace po stopadesaté..no dejme tomu. Nenadálé "autopsaní" příběhu bylo tak nějakým dobrým nápadem. Ale.... tuctová režie, zcela bez hororové atmosféry, absence krve... zjevení Sáry mělo v sobě špetku strašidelnosti, avšak jen špetku a to opravdu krátce. S tím strašákem v poli se dali udělat překrásné filmové věci. Vzešla z toho jen unylá zabíječka. . ()

Emperor1

Je to takové dětské, halloweenské strašení, nic, kvůli čemu bych měl divoké sny, ale přesto docela milé, hlavní hrdinové jsou sice pramálo sympatičtí, ovšem příběh jako takový se mi celkem líbil. Tak trochu mi to chvílemi připomínalo Kruh, Stranger Things a další filmy, jejichž názvy si teď nevybavím. Nenadchne, ale ani neurazí, dva a půl jako průměr, půlbodík navíc za slušné masky/triky, třeba za to strašidlo v podobě tlusté paní, jež absorbovala chudáka Chucka, asi nejvíc creepy strašák. Škoda, že to je natočený spíš pro děti a dorost, kdyby tvůrci přitvrdili a k tomu navíc dosadili nějaké postavy se špetkou charismatu, mohl by to být docela pěkný seriál na pokračování. ()

Scaevola

Hned na úvod prohlásím, že se jedná o horror pro teenagery se vším, co z takového zaškatulkování vyplývá. Tvůrci v zásadě předkládají variaci na kingovské "To" s tím, že sociálně-psychologické pozadí fikčního světa není ani drásavé, ani tak hluboce propracované, nicméně z hlediska filmového snímek stojí někde mezi prvním a druhým dílem nedávné adaptace Kingova veledíla. "Noční můry z temnot" nejsou tak strašidelné, jak by chtěly být, a ani nestvůry nepůsobí tak trhle, jak by si přál G. del Toro, na druhou strana má film spád, povedené lekací scény a i vnitřní logiku, což rád ocením. ()

Del Toro konečně na chodníku slávy

Del Toro konečně na chodníku slávy

08.08.2019

Oscarový režisér a scenárista Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch, Hellboy) byl po letech práce ve filmové branži konečně poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019