Noční můry z temnot

• USA Scary Stories to Tell in the Dark (více)

V opuštěném domě úplně na konci města najde parta teenagerů knihu, která je strašnější, než cokoliv, co si kdy dovedli představit. Zanechala ji tu mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Parta teenagerů se dostala na místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat a měli včas utéct. Neutekli. Proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít. (Bontonfilm)

Bogrant

Taká odkrvená verzia Nezvratného osudu pre dnešné decká, len namiesto lietadla a vízie tu máme knihu, strašiakov, kostlivcov a im podobné kreatúry, ktoré sú síce na prvý moment trošku scary, ale dlho im to vydrží, nakoľko je to celé dosť priamočiare, navyše bez jediného nečakaného twistu či infarktového stavu. I tak ale ide o solídnejšiu žánrovku s vydarenou dobovou atmosférou. ()

Holly_Molly

Nodoháje, to celkem předčilo očekávání! Dalo se čekat, že spousta postav se bude chovat podle tý nejvíc klišé "jsem úplnej retard" šablony, nebo že z hororu bude spíš teenage "Husí kůže" wannabe fantasy komedie..Ale příšerky byli moc fajn, atmosféra i přes svojí odlehčenost docela temná, tempo svižný a z celkovýho vizuálu byla i ta špetka Del Tora cítit fakt dost. Příjemná a nenáročná jednohubka, co ale citelně cílí spíš na menší publikum.  :-) ()

luciferrus

Na to, co jsem od toho čekal, a že jsem toho moc nečekal, to byla docela slabota. Očekával jsem svižný teenage horror a vypadla z toho místy docela pomalá a unylá strašidelná povídka. Na halloween do televize je to ok, do kina jsou to asi zbytečně utracene peníze. 65% ()

Redyx1

Tak i když nejsem fanoušek hororových žánrů, tak musín objektivně pochválit výborný scénář a příběh.Dobré je že režisér se nepustil do větších detailů při zabíjení a tak si toto temné dílo mohou vychutnat i lidé kteří zrovna horory jako já nemusí.Za mě v klidu 4 hvězdy.. ()

Denque

Za mě osobně je to zajímavá "oddechovka". Divák zde zažije od každého něco a to do sebe překvapivě zapadá. Nutno podotknout, že každý z příběhů je zajímavý, což se né vždy povede. Příběh, atmosféra, efekty a relativně slušné tempo, pohání film na solidní úrovni. Za mě tam chybělo trošku více z finále.Každopádně 75% ()

RammsteinDE

Jelikož jsem vyrůstal na knížce, tak musím říct,že super udělaný . Obludy jsou přesně jako v knížce. Potěšilo mě, že použili i písničku Hearse goes by. ()

Berecz

Takže, ja čo som prečítal všetky knihy a poznám väčšinu príbeh naspamäť, som bol milo prekvapený. V kine som si Pripadal, že som si jediný, čo vie, o čo ide a ktorá bije. Ale k filmu. Dobrá atmosféra, celkom dobré CGI, a ten Harold, damn tak vynikajúci vzhlad, úplne ako ilustrácia. MALÝ SPOILERIK! čakal som lakačky ako Ty ho máš! Z príbehu ,,Big Toe,, alebo vetu Linchy, kinchy colly molly dingo dingo zo ,,Me tie doughty walker,, to neni lakacka. KONIEC SPOILERU. A koniec ma prekvapil, čakal som to iné, a otvára to kapitolu na ďalší diel. Našiel som aj pár chybičiek, ni mne to nevadí. Výborný film. ()

C.A.T.

Moc mi to nesedlo. Celkově z bubáků se mi nejvíc líbil ten bez palce. Jinak takové nemastné neslané. U strašáka na poli byla strašně cítit až nápadná podobnost se strašákem z Annabelle 2, který ale byl o poznání lepší. Herci i postavy, které hráli, mi byli u zadku a nic jsem s nimi neprožívala. Možná, kdyby vsadili spíše na dospěláky, tak by to nepůsobilo tak hloupě. Když jsem se na začátku dozvěděla, že se to má celé odehrávat v šedesátých letech, tak moje srdce zaplesalo, ale v dalším momentě, kdy na mě z obrazu začala sálat vykrádačka Stranger Things jsem vychladla. Dávám 2* za bubáka pod postelí a tu druhou za to, že na jednu to není a jsem možná až moc kritická, protože manžel byl celkem nadšený. ()

sun.eagle

Trailer byl parádní a navnadil mě dostatečně natolik abych na film vyrazil do kina. Čili svůj účel splnil trailer bezezbytku. Samotný film tak parádní už není. Ani mi tak nevadí že se tvůrci museli držet určitých mantinelů vzhledem k věkové přístupnosti, ale kámen úrazu je že film prostě postrádá atmosféru a výplň mezi jednotlivými kapitolami knihy je prostě nuda, i díky na rozdíl od Stranger Things, totálně nezajímavými, řekl bych až nesympatickými hrdiny. Některé povídky jsou fajn a je škoda že se už dále nerozvíjejí, a některé zas za moc nestojí. Možná někteří budou pamatovat jak Nova vysílala pořad Příběhy ze záhrobí, seriál který v každém cca. 20 minutovém díle nabídl jinou hororovou povídku na různé téma, a kvalita jednotlivých dílů dosti kolísala. Tohle bylo podobné, navíc obalené nezáživným balastem s otravnými hrdiny a lehce trapnou pointou. ()

tXtX

Typická Del Torovka pre detúrence. Ani horor, ani triler, ani komédia ani fantasy.. má to z každého niečo, a presne preto je to nemastné/neslané, rovnako ako Crimson Peak a podobné zbytočnosti. Prvá polka ešte ako tak ušla, atmosféra príjemná a strašiak skvelý (mohlo ho byť viac). No neskor to upadlo do slušnej nudy.. 50% ()

Mrliš

Tohle mě moc neoslovilo ani nebavilo. Spíš taková pohádka řízlá rádoby hororem. Navíc spousta scén zbytečně utopená v moc velkém šeru/temnu. Škoda. Na to jak jsem se těšil, tak jsem hodně zklamaný. ()

sadsammy

Jsem se moc těšila na Noční můry z temnot asi jako všichni fanouškové hororů, protože byl v topu očekávaných filmů tohoto roku. Zajímavý příběh filmu držel mne v nápěti celých těch 107 minut a nemohu říct, že to byl typický horor, který natačejí nějaké blbci a myslí si, že to bude peckové. Takže hodnotím to na tvrdou pět za lekačky a dobrý námět hororu k tomu, že je to ještě trilogie a tedy první díl byl docela pěkný se budu těšit na druhý. Hra herců také se povedla i když zase tady bude malý příběh o lásce stejně je to vyšlo krásně. Film doporučuju a čekám na příští díl. ()

kudryj

První polovina celkem fajn, má to i atmosféru, ve druhý polovině nastoupí digi bubáci a je z toho legrace.Další z X důkazů jak digitalizace zabíjí film. Mohla z toho být sice ohraná, ale slušná duchařina, takhle je to spíš průměrná hororová komedie. ()

Slash_Flash

Já knížku Scary Stories to Tell in the Dark mám hodně rád. A když jsem viděl trailer, že to režiséruje nějakej Nor, který sotva ví co dělá a že film je od 13, ztratil jsem naději a rovnou si řekl, že to bude sračka. Přesto jsme tomu dal šanci, a nebudu kokot (možná), je to lepší než jsem čekal. Není to žádnej zázrak, ale na to že jsem čekal další bubákovinu, tak mě to lehce potěšilo. Má to hezkej soundtrack, má to náboj 60. let a je to napínavé jak kšandy. Na druhou stranu, má to atmosféru jako banán. Kdyby se jednalo o nějakou roztomilou detektivku mezi tou brejlatou slečnou a tím indickým amíkem, bral bych to, ale jedná se o horor. Jediné momenty kdy to se mnou škublo, byly jenom jumpscary - ten nejhůře používaný prvek horrových filmů. Vždycky je to stejné, něco se zajimavého stane, to vás trošku naláká, pak nastane ticho, v tu chvíli už to selhává bo víš, že na tebe něco hned vyskočí a pak na tebe vyskočí, jenomže je to tak na hovno použité, jelikož ví, že to není nijak strašidelné, hodí to toho jumpscaru ještě sound effect hlasetej jak kráva, aby ti to odpanilo uši. A skoro vždycky ten zvuk je tak stupidní, že ještě ani ten film neví odkud ten zvuk vychází. Takže atmosféra skoro žádná a předpovídatelné jumpscary úplně o hovně. Takže základy selhali. Bubákové nebyli žádné CGI zázraky, ale aspoň byli hnusní jak prdel, což k výsledkům incestu patří. Ale zase to voní 60. léty, občas je to docela napínavé a konec se mi docela líbil. Tu máte průměr 50% a choťte do ritě ()

IvanIII

Film je svižný, hezky zpracovaný. Žádná strhující inovace se nekoná, ale příšery jsou zdařilé a děj do sebe zapadá. 4* ()

majorzeman13

Super monstra,fajn příběh,dobrá atmosféra. Období války ve Veitnamu (Nixon) - 60 či 70 léta 20.století .Pohodový,relax snímek .... ()

Del Toro konečně na chodníku slávy

Del Toro konečně na chodníku slávy

08.08.2019

Oscarový režisér a scenárista Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch, Hellboy) byl po letech práce ve filmové branži konečně poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019