Noční můry z temnot

• USA Scary Stories to Tell in the Dark (více)

V opuštěném domě úplně na konci města najde parta teenagerů knihu, která je strašnější, než cokoliv, co si kdy dovedli představit. Zanechala ji tu mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Parta teenagerů se dostala na místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat a měli včas utéct. Neutekli. Proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít. (Bontonfilm)

mivr

Štýl filmu, ako "Stranger Things" alebo IT/TO..partia kamarátov bude skúmať, zažívať a bojovať proti paranormálnym anomáliám s prekliatej knihy z ktorej je zakázané čítať, lebo inak sa začnú diať strašné veci...scéna s tučnou bielou ženou na chodbách nemocnice bola naozaj zaujímavá a nepríjemná :) "Autopsy of Jane Doe" bolo od režiséra omnoho lepšie ako "Scary Stories to Tell in the Dark"... udeľujem slabšie 4/5 ()

Dzoumen

Tento film je přesně průměrný. Sice film to byl dobrý, ale neměli tam moc dobře udělané efekty a některé střihy byli nic moc. 50% ()

Pecan206

Na tohle jsem se moc těšil, bohužel je to spíše zklamání, rozhodně to jsou slabší 3*, slabší zpracování a tenhle příběh rozhodně není nic co by nadchlo a ani vás nějako chytlo, nicméně nějaké ty scény zlehka bojácné tam jsou. ()

WeeLass

Monster horory mám rád hodně, když jsou zpracovány dobře. Scary Stories měly na víc, ale postavy nebyly vůbec sympatické, takže vás ani nezajímá, co se jim stane. To není dobrý začátek. CGI bylo místy fajn, místy otřes. Jangly Man byl hodně creepy, ale taková Sarah vypadala jak vystřižená z nějakého déčka. Že to nebyla antologie mě mrzelo, myslím, že by to filmu pomohlo. Celé to bylo takové jednoduché a bez nápadu, ale oddychovka. ()

jkpj22

V rámci možností skvělá práce. Bavil jsem se, místy byl lehce šokován a znechucen, mělo to atmosféru, pár lekaček, prostě super. ()

DonBraso

Guillermo del Toro a jeho monstra.K tomu dejte děti,knihu a "pohádka" může začít.Nestvůrky vypadají pěkně,ale to máte tak nějak vše.Díky knize,která vybírá děti na onen svět dostává od půlky filmu slušný tempo.Snaží se to malinko zamotat příběhem a udělat to napínavější,ale to se daří tak nějak průměrně.Ono celkově na starší ročníky tenhle film neudělá úplnou paseku na krvavém hřišti,ale má to něco a vcelku to baví.Prostě se holka snaží přijít na kloub proč musí umírat její kamarádi.Do toho tři parťáci,policie co nevěří a nějak se to občas promíchá s příšerou a dvojím světem.65% ()

Facerr

Fajn monstra, i tempo. K tomu docela dobře sladěné příběhy. Je fakt, že trochu chyběl hlubší příběh, ale jinak mi to přijde jako lehce podceňovaná záležitost. Proto to jsou sice hodně slabý, ale přesto čtyři hvězdy. ()

djbarrel odpad!

Jako vážně ? Za mého mládí se takové filmy dávali na nedělní odpoledne v kategorii "dobrodružné", nějak jsem nepochopil co ve filmu bylo horor nebo thriller. Opravdu směsná trapárna a opravdu jsem se nudil. 12letý divák s lehkou mentální retardací by snad mohl mít z filmu zamýšlený zážitek, pro mě to byla trapnost nad trapnost. A to řekněme si upřímně námět nebyl vůbec zlý. Buď jak buď nechápu hodnocení nad 50% ... za co ? Za dětský příběh ? Za trapné efekty ? Za směšné masky ? Horor to bylo dokoukat do konce. 10% ()

ZHODNOTITEL

Taková fajn puberťákovina. Vyloženě neděsí, ale sledovat se to dá s relativně příjemným očekáváním. Taková Husí kůže pro středoškoláky. ()

jokino

Na dnešnú dobu už slabé a podľa mňa až dosť podpriemer. Aj dnešné mladšie publikum je, myslím si, zvyknuté na trochu iné veci vzhľadom na fakt, čo nám už dnes svetová kinematografia je schopná ponúknuť a dostáva sa do kín, či Tv. Ako pripomenutie si 80's, fajn, no to je asi všetko.. ()

zzzzzjjjjj

Velice solidní nový horor možná trošku až nekonvenčního typu. Hodně podobné myšlenky o 2 roky staršímu snímku "To". 🤡 Zpočátku to vypadalo jako primitivní dětská "Walt Disneyová" lekačková klasika, kde děti budou řešit různé záhady v domě a okolnosti úmrtí, postupně budou mizet děti, což se také vlastně stalo, ale mělo to jiné gradace... 😱 Nakonec z toho ale vzešel velice kreativně vymyšlený scénář po celý film, který je to, co bych zde pozdvihl a neopomenul. Herecké výkony dobré, v lepším průměru. 🙂 Nechcete také někdo napsat příběh Vaší od malička noční můry, na konci doprovázející hlasem, šepotem a pohybujícím se stínem ? 🤔👀💀 Divím se, že tento odkaz není červeně zabarven (70% a výš), ale to je věc názorů... Za mě spokojenost, jednu čtvrtinku si ale dávám přeci jen do rezervy 😀 a uděluji krásných 75%. 👌 ()

Nikolas__

Na to že je to PG-13, docela síla (scéna ze strašákem highlight). Špetka originality opepřená skvělým zpracováním a slušnou kreativitou. Co víc si přát? 8/10 EDIT: Jen mi mírně vadilo že v závěru působilo pár scén docela zvláštně. Každopádně to nic nemění na tom že je to velmi dobrý film a jen doplňuje na horory bohatý rok 2019. ()

J.Mayen

Trikove velmi dobre az naprumerne, dejove slabe, atmosfera nula, herecky neprijemnea nesympaticke, no co bych jeste dodal, asi ze to celkove byla spis ztrata casu a nuda. Urcite se k tomuhle kousku v budoucnu nevratim. ()

AndrewNewman

Ten 25 miliónový rozpočet tam vidíme v každej scéne, no chýbali mi tam intenzívnejšie ľakačky. Navyše postavy mali byť skôr dospelo vyzerajúci študenti, než školáci zo základky . Inak ale príbeh celkom hutný, hudba dobrá, réžia takisto. Len v rámci žánru to je oveľa slabšie a menej premyslené ako žánrová lahôdka Dom na kopci. ()

blondboss

Prevratnosť v tomto snímku nehľadajte, zbytočne by ste sa trápili. Skôr thrillerový snímok na štýl Vreskotu, ktorý síce ponúka zaujímavé jemne hororové scény, avšak ako celok to jednoducho nefunguje. Nápad s oživením nočných môr je dosť prvoplánový a podobných filmov tu už bolo. Mňa osobne to nebavilo a preto len slabé tri hviezdy. 50 % ()

IZFNP

Prvá polovica ma vcelku bavila, druhá polovica už moc nie. Tento film je každopádne ukážkovým príkladom toho, čo znamená pojem "strašidelný film" a toho, že strašidelný film sa automaticky nerovná horor. ()

Del Toro konečně na chodníku slávy

Del Toro konečně na chodníku slávy

08.08.2019

Oscarový režisér a scenárista Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch, Hellboy) byl po letech práce ve filmové branži konečně poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019