Noční můry z temnot

• USA Scary Stories to Tell in the Dark (více)

V opuštěném domě úplně na konci města najde parta teenagerů knihu, která je strašnější, než cokoliv, co si kdy dovedli představit. Zanechala ji tu mladá dívka s hrozivým tajemstvím ještě před tím, než sama beze stopy zmizela. Starobylá kniha je plná děsivých příběhů a ještě děsivějších monster, ale není tak úplně ke čtení. Kniha naopak čte toho, kdo s ní přijde do styku. Přečte jeho největší noční můry, napíše z nich příběh a začne ho vyprávět a odvíjet i ve skutečném životě. A to včetně hrozivých příšer. Parta teenagerů se dostala na místo neobvyklého zla. Neměli tuhle knihu nikdy otevírat a měli včas utéct. Neutekli. Proto teď musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsům, které je přišly zabít. (Bontonfilm)

JohnZ87

Celkem povedený horor. Děti v hlavních rolích působí přirozeně. Potěší retro zasazení do Ameriky 50.-60. let. Film hraje spíš na efekt než na propracovaný příběh, ale dokáže celkem vtáhnout. Škoda, že zmizení některých postav není lépe vysvětleno. Stejně tak zamrzí poněkud nedotažený konec, ačkoli si tvůrci možná připravují prostor pro případné pokračování. 65% ()

Najt

Dobrej film s teenagery v hlavních rolích. Jako horor se nejedná o nic převratného, ale je to pěkně natočené se zajímavým příběhem // 3,5* ()

Knor

Velmi sympatická a pěkně vypadající žánrovka, která sice moc nevyděsí, ale rozhodně pobaví. Má to atmosféru a zábavný postavičky včetně bubáků. ()

Midar

Standartní, ničím nepřekvapující horor. Po skvěle natočené Autopsy of Jane Doe a slušném Lovci trollů jsem od Øvredala čekal velké věci. Účast Del Tora jako producenta pak má očekávání ještě mnohem zvýšila. Podle trailerů to navíc vypadalo na docela slušnou jízdu. Bohužel trailery taky ukázaly prakticky každou scénu, která mohla být nějakým způsobem překvapivá či děsivá. To, co zbylo je pak jen průměrná vata, která sice neurazí, ale ani moc nepobaví. Kvůli dětem v hlavních rolích se zde navíc nedokážu ubránit srovnání s To. To však bylo mnohem rozvinutější, komplexnější a lépe zvládnuté snad ve všech ohledech. Nemůžu tedy říct, že by mě to vyloženě nebavilo, od Øvredala a Del Tora jsem ale čekal mnohem, mnohem víc. ()

Dlo'h-osh

Noční můry jsou zaměřené jednoznačně na mladší ročníky, zhruba ve věku hlavních hrdinů a také pracují spíše s dětskými strachy, takže snímek není extra děsivý.Námět je dost banální, ale i to by se dalo odpustit. Má moc pěknou obrazovou stránku, vcelku sympatické postavy i příjemnou atmosféru amerického městečka konce 60. let, ale právě z té se dalo dostat mnohem víc, stejně tak prostor mezi jednotlivými povídkami zůstává nevyužitý. Ačkoliv k tomu měl předpoklady, film nevybočuje z průměru a já musím zůstat u tří hvězdiček. ()

SAINTS

Film sa može pochvalit vynikajucou atmosferou roku 1968.Televizne spravodajstvô o politike Nixona,obhajujuce vietnamsku vojnu ma za ciel pritiahnut parelely s dnešnym dianim.Pribehy nas tvoria,hovori Stella,mlada spisovatelka,ktora uprimne veri,že pribehy nas spoja,napriek ničivej sile v tomto pribehu,v tomto filme je jasne,že pribehy najmä hororove nam pomahaju spracovat svet okolo nas,pomahaju nam usmernovat hnev,strach,smutok a preto budu strašidelne pribehy pre deti vždy dôležitou sučastou života dospelych. ()

adamix

Je veľkou škodou, že film je celkovým zovňajškom a atmosférou taký chabý, pretože Ovredala poznám ako experimentátora, čo si to kedysi šiel rozdať na sever s trolmi a na patológii spôsobil desuplný chaos s nie tak celkom obyčajnou mŕtvolou. Tento čajíček sa mu však vôbec nepodobá. Dobre, stavia na vizuály monštier, ale väčšinou tu hrá do karát len nezáživným deckám, ktoré pátrajú po pôvode nejakého šialeného dievčaťa, tým ale tvorí len x-tý krát tú istú prevarenú vodu so slabým príbehom. Neviem vlastne, čo sa mi tu páčilo, okrem tých posledných dvoch oblúd, ale už nikdy s týmto nechcem strácať čas. Za mňa 2*. ()

petrik11

Multikulti posolstvo musí byť ani keby na chleba nebolo. Inak priemerné, pozerateľné, skôr tak ako fantasy pre mladší vek tínedžerský. Postavy absolútne nesympatické, hrôza. ()

Hemlock

Ále jo, docela slušná hororová prácička pro mladší osazenstvo. Je to film bez větších lekaček, krev tam taky nestříká jak voda z topení při velkém tlaku, ale své kouzlo to má. Velké plus za pěkně ztvárněné osmdesátky, herecké obsazení sympatické a hlavně mě zaujala forma příběhu - stručný popis a mord... Letošní lepší horor, takže za mě 60%. ()

Pitryx

Zpočátku jsem netušil, kterým směrem se to zvrtne, a když se to vystříbřilo, občas to začalo zapáchat opakováním a nudou. Ale naštěstí to nebylo zase tak hrozné. Maskéři moc práce neměli, a to co udělali, tomu chyběl lepší nápad. Uděláno to však bylo dobře. Přesto to celé budiž klasifikováno jako lehce nadprůměrný filmík. ()

Nathaniell

Strašidelné příběhy k vyprávění v temnu. Je oficiální název před debilním překladem nějakého kripla. Lehce průměrný horor vyzvedává skvěle zvládnutý konec a fakt, že se v myšlence nejedná jen o strašidelné příběhy, ale i o celou psychologii kolem toho, co se říká a jak často... Tím zvedám z původních tří na plnohodnotné4* ()

Blazkowicz

Tady v recenzích čtu, že prej je to pro malé smrady a já se u toho solidně bál. Ne že bych se klepal strachy, ale měl jsem trochu úzkostlivé pocity nebo jak to popsat. Toto pustit dětem, tak se zeserou strachy. Myslím si já teda. Určitě to jde z toho filmu poznat - žádná krev, žádné gore, masky tak akorát, prostě se vejít do ratingu. Hororová zábava ale dobrá. "Smrdíš jako hovno." 4-* ()

waltosin

Konec jsem čekal lepší a napínavější ale bohužel nebyl tak zajímavý, jak bych si přál a to je pro mě důležitý. 60% ()

Agonie

Když se jedná o samostatné příběhy z knížek, je to fakt fajn. Ale ta "výplň" mezi tím. Definitivně není strašná, ale není to moc zábava. Kvalitní béčko, který hodně vystupuje. ()

Del Toro konečně na chodníku slávy

Del Toro konečně na chodníku slávy

08.08.2019

Oscarový režisér a scenárista Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch, Hellboy) byl po letech práce ve filmové branži konečně poctěn hvězdou na hollywoodském chodníku slávy na Hollywood… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019