I malé děti mohou postihnout velké starosti, třebaže nemusí úplně rozumět trápení dospělých. Vnímavá učitelka však vycítí z vyprávění malé holčičky, že tatínek odjel a maminka těžce onemocněla, závažné náznaky něčeho tragického a začne sama zjišťovat, co se děje... Film ovšem není určen pro dětské publikum, má naopak oslovit generaci jejich rodičů a prarodičů, ale počíná si způsobem velice melodramatickým. Tezovitě, nepřesvědčivě napsaný scénář předkládá dialogy i zápletky jen stěží uvěřitelné. (oficiální text distributora)

Snorlax

Samotný námět až tak špatný není, výkony herců také nejsou tragické, až na Merunkovou, která se unyle prochází po bytě a vyluzuje při tom podivuhodné zvuky. Liškovi zřejmě zbylo něco not v šuplíku ze Zemana a tak leitmotiv jeho hudby nápadně připomíná hudební doprovod první desítky dílů majora Zemana. ()

shantim

Opravdu psycho snímek. Hudba je vynikající, hodně dramatická a připomínající hudbu k seriálu Chobotnice, který je o řádění mafie v Itálii. A pak ten dramatický závěr, kdy kamera najíždí na plotny sporáku a hned poté se díváme na dívku v bílých šatech, byl skvělou tečkou. Normálně bych dal jen dvě hvězdičky, ale kvůli té dsné a hutné hudbě dávám 55% hvězdiček. ()

vitekpe

Pan Matejka me opet nezklamal, a musim rict, ze vetsina jeho filmu se mi zatim opravdu libi. Tenhle civilni a uveritelny kousek neni vyjimkou. Navic je to napinave. Pomohla i krasna Maciuchova, a hlavne vyborna Eliska Sirova. Nutne je ovsem zduraznit, ze vsichni zucastneni podali bezchybny profi vykon... P.S.: v mensi roli nadherna Jitka Zelenohorska. ()

NinadeL

Svým způsobem mi velice vyhovuje vidění filmového světa podle Václava Matějky. Několik jeho filmů mám tuze oblíbených a toto bylo další skvělé překvapení. Takhle si představuji lidských příběh zcela odpovídající tehdejší realitě, jež nám dodnes není vůbec vzdálená. V jemné hře příběhu exceluje většina zůčastněných, nejvíce si samozřejmě užívám Hanku Maciuchovou. Na absolutní top pak celek posílá poslední filmové setknání s Magdou Maděrovou. ()

Master19

V podstatě takové severské drama nevyhnutelné tragedie a divákovi se kroutí palce v podstatě ze všeho co vidí... Lehce optimistické okamžiky jsou takovou kudlou do zad divákovi, který by tak chtěl, aby bylo všechno, nebo aspoň něco jinak. Závěr je pak excelentní a minimálně čtyřhvězdičkový. Problém je možná v hercích, možná v dialozích, ale něco mi tam nesedělo a nutně mi tam chyběla postava, ze kterou bych se chtěl či mohl ztotožnit. ()

• Film byl natočen podle rozhlasové hry, v níž vystupovaly pouze dvě postavy, postava učitelky a děvčátka, z jejíhož povídání učitelka postupně vyrozumí, že maminka si chce vzít život. (sator)
  • Film bol natáčaný v Liberci a jeho okolí. (dyfur)