Staré sídlo (S02E01) (epizoda)

 • USA

  The Great Good Place

Horor / Drama

USA, 2020, 54 min

 • Alaitos
  ****

  Perfectly splendid(9.10.2020)

 • Pilda17
  ****

  První série tohoto seriálu nebyla špatná, ale nebavila mě tolik, ač některé díly byly výborné. Druhá série svým pilotním seznamovacím dílem působí lépe a udělala na mě větší dojem. Atmosféra je zajímavá stejně jako v první sérii, tomu není opět co vytknout. Uvidíme v dalších dílech, ale mou pozornost si seriál opět získal.(10.10.2020)

 • Alfréda
  ***

  Jediné mé zklamání, ale o to větší, plyne z toho, že tato série bude evidentně předělávka filmu The Innocents (1961). Služebnice, ztráta rodičů, děti Flora a Miles, utopená nešťastnice v jezeře, dokonce i úvodní písnička, vše jak přes kopírák. Čekala jsem nový originální příběh, a ne další adaptaci.(18.10.2020)

 • Nach
  ****

  Ideální úvod do nové řady a nového příběhu. Klasická představovačka, vyšperkovaná skvěle vedenou režií, geniálními replikami a seznámení se s postavami i nastíněním ústřední zápletky celého příběhu, která se tentokrát nebude ani tak točit okolo domu, jako okolo dvou podivných dětí. Herecké výkony jsou mimochodem excelentní. Pátou hvězdu nedávám jen proto, že očekávám, že to nejlepší teprve přijde. 80%(9.10.2020)

 • MikeZ
  ***

  Po první epizodě mám trochu obavy, že Utažení šroubu je po tolika adaptací (Neviňátka, Noční příchozí, letošní The Turning) jako příběh strašně vyčerpané a vlastně už nemá co nabídnout. Navíc je to fakt ta nejzákladnější banální duchařina 101 (guvernantka, creepy děti a barák, ve kterém straší), takže ani nějakému zásadnímu manévrování při aktualizaci jako Dům na kopci prostor moc nedává. Finále v šatníku solidní, ale Flanaganovy vychytávky z první série jako duchové v pozadí najednou působí nějak ohraně a s vědomím, že v dalších dílech předal režijní štafetu dál, nějak ani nemám motivaci pokračovat.(10.10.2020)

 • - V epizodě se objeví narážka na film Gremlins (1984). (Duoscop)

 • - Během oběda si nabere Flora (Amelie Bea Smith) na prsty kaši, ale k obličeji svého bratra se přibližuje jen jedním prstem. V dalším střihu má ale kaši zase na více prstech. Taktéž se mění množství kaše na prstech. (Duoscop)