Pomsta

• Velká Británie Avengement

Během propustky z vězení za účelem návštěvy umírající matky v nemocnici zločinec Cain Burgess (Scott Adkins) unikne svým dozorcům a mizí v ulicích Londýna. Jde o epickou cestu krve a bolesti za dosažením vytoužené pomsty na těch, kteří z něj udělali chladnokrevného vraha. (kukkik)

Mamlas

Naivní hloupý trouba skončí po právu ve vězení, pak uteče, je nasraný a v baru, který je vlastně jediným místem, kde se film odehrává, si vyřídí účty s těmi, kdo za jeho uvěznění podle něj můžou. Tvůrci tam zakomponovali i sociální tématiku aby byl film lépe přijmut a to se jim, a ohledem na místní hodnocení, povedlo. Za mě průměrná komorní mlátička bez nějakého významu. ()

Hemlock

Nic není tak emocionální, jako přátelské shledání po letech v knajpě. Většina takových srazů se pak i zvrhne v nespoutanou konzumaci alkoholu, ale v tomto případě je ta oslava ještě o level výše - dokonce i praskaj kebule a paní barmanka ten mrdník určitě za dopoledne neuklidí... Scottu Adkinsovi role muklů vyloženě sedí a po Bojkovi tady máme další skvělý nářez. Film parádně odsejpal, o akci nebylo nouze, pro ránu se nešlo daleko, krev byla všude a zuby létaly vzduchem tak často, že se nedivím lukrativní práci zubaře. Nemohu jinak, než tuto řežbu doporučit a Adkins si u mě vyčepoval studených pět kousků s výstavní pěnou, tak na zdraví. ()

johnsnow

Johnson a Adkins si očividne sadli a priniesli teraz síce o niečo pokojnejšiu ale naozaj zaujímavú tvorbu. Dramatická linka funguje, akcie je menej ale tá čo tu je je skvelá drsná, krvavá. Ja som spokojný. ()

curil

Celý film jsem v pohodě sledoval, celkem uvěřitelný Scott Adkins a jeho stigma nespravedlivě odsouzeného muže, který se ve vězení zuby nehty brání kvůli vypsané odměně různým útočníkům na jeho život. Pro herce zřejmě jeden z nejlepších filmů, ale já mu stejně nevěřím tu roli ubližovaného neviňátka. A ten závěr příběhu je již úplně mimo. Mnohonásobný vrah napravuje hříchy svého bratra a "spravedlivý" detektiv si na mapě poznamenává zaslané šeky vydíraným rodinám. ()

stone

120 minut stříkajících mozků bez Tarantinovského vtipu a Coenovské zápletky. Jednoduché pro jednoduché, ale i takoví jsou mezi námi, tak proč ne. ()

Pitryx

Samoúčelné rvačky a že jich není málo. Rozhodně se při nich nešetří červeným barvivem a jejich aranžmá nemá chybu. Snímek má jen pár krátkých hluchot, takže má vcelku spád a břink. Představitel Caina je velmi dobře zahrán. Budiž dáno filmu sedmdesát.     *** A PŮL ()

Honzulik

Tak pro mne dost dobré a film mne bavil! Scott Adkins tady zahrál pěkného drsňáka, který jde tvrdě za svou pomstou. Film má spád a divák se nemá čas ani chvilku nudit... ()

t.b.kat

nostalgická vzpomínka na začátek devadesátých let, akční film plný blbých hlášek a přehršle bitek, jinak nic - proto 2* ()

Emílio

Hneď mi bolo divné, že film s Adkinsom tu má palbu v červených. Neurobiť z toho konverzačku s flešbekmi, tak to mohla byť s trochou odvahy a fantázie celkom slušná akčná vybíjaná - ale nie je. ()

Mikecat

Po druhom zhliadnutí pridávam hviezdu za dramatičnosť a zvládnutý film odohrávajúci sa 90% v jednej miestosti, no napriek tomu príbeh a strih udáva tempo a grády. Aj keď je tento snímok o pomste a vládne tu veľmi smutná a ponurá atmosféra, má čosi do seba - určitú charizmu, výborný Adkins a jeho hlášky: "to bylo tenkrát, teď je teď.." "Neměl jsem pivo 7 let, musím to doběhnout.." a silná hláška pre brášku (Craig Fairbrass z Rise of the Footsoldiers): Verils kryvímu poldovi víc, než vlastní rodine..." Taktiež výborné scény pri matke, vo vyšetrovačke - násilia je tu akurát dosť a celé dianie je utkané do pavučiny tajomna až po poslednú scénu. ws ()

GejmronCZ

Velmi zajímavé pojetí kriminálního příběhu. Naneštěstí to vypadá fakt béčkově. Teď mluvím hlavně o tom příšernym soundtracku, co mi lezl jenom na nervy. Kdyby byla hudba lepší, tak by to bylo celé lepší. Speciálně atmosféra, která takhle byla fakt nic moc. Hodně by pomohlo dát i o pár sekund delší předehry před bitky, aby měli i nějakej feeling a nebylo to jenom řezání holejma rukama kohokoliv, kdo ti přijde do cesty. Jako bitky dobrý, ale ten feeling a správná hudba nikde. ()