Pomsta

• Velká Británie Avengement

Během propustky z vězení za účelem návštěvy umírající matky v nemocnici zločinec Cain Burgess (Scott Adkins) unikne svým dozorcům a mizí v ulicích Londýna. Jde o epickou cestu krve a bolesti za dosažením vytoužené pomsty na těch, kteří z něj udělali chladnokrevného vraha. (kukkik)

bourec

I pro mě obří překvapení,protože nejenom,že je to brutální a nekompromisní,ale má to i jakžtakž příběh.Ve vězení super rubanice,ale co se odehrálo posledních deset minut v baru,to budu řadit hodně vysoko v ranku akčních filmů.Ta nasranost a vztek ze všech přímo crčela,stejně jako krev.Fakt dobrý.60%. ()

PROCESOR

Jak už bývá zvykem u příběhu, který vypráví cestu za pomstou, nemůžeme čekat žádný myšlenkový veledílo. Za to se dočkáme, nekompromisního brutálního nářezu, kde bitky a rvačky jsou hodně povedené. A po všech těch ranách a potocích krve, jste vlastně zvědavý, jestli se mu to podaří dotáhnout do konce, takže i napětí si snímek udržuje. ()

SHI-SHA

SPOILERY! Zábavný a opravdu pořádně krvavý film o odplatě. Moc jsem od toho nečekal, o to víc jsem si ho užil. Jestli mi něco chybělo, tak trochu chytřejší zakončení. Postava Adkinse celou druhou polovinu filmu z každého padoucha v podstatě vymlátí doznání - mohl mít aspoň v kapse diktafon, snažit se očistit svoje jméno. Sice by mu to asi po té krvavé sprše k ničemu nebylo, ale mě by se to líbilo víc, než tahle sebevražedná mise. ()

StanislachKo

Moje hodnotenie prehodilo film fo červena. Ale fajn, patrí mu to. Minimálne za výborné a originálne poňaté rozprávanie príbehu (tá chronologická rošáda bol fakt zaujímavý nápad a myslím, že na tom sa celý film začal stavať). Akcia bola ... No... v zásade ok na západné pomery. Od Adkinsa zakaždým očakávam, žedostanem Yuriho a potom som zväčša sklamaný. Ale to je môj problém, nie toho ktorého filmu. Ale čím ma tento tu milo prekvapil. A síce hraním. Nebol to prerod postavy ala Serpico, ale ako sa od slušnuňkého synáčika stávalo to zvíra so železným chrupom a dopáleným xichtom. To som si užíval. Ako samozrejme aj finálne praskanie kostí. (A malý žmurk smerom k fanúšikom Pulp Fiction, ktorý evidentne v rozprávaní slúži ako predloha). Ten kus naivity nemám potrebu pri takýchto filmoch riešiť. Bolo to fajn. Jo a hudobné podfarbenie na štýl Chi-mai. Veľmi príjemné. ()

otík

Mlátička střídá mlátičku, krev stříká, ruce i nohy se lámou, pichá se nožem, mlátí se vším, co je po ruce, a přitom se krásně výraznou britskou angličtinou baví banda pablbů s hlavním hrdinou. Na tohle jsem už starý. Chybí tu kouzlo hlavního hrdiny, ve své době by Seagal v takovém filmu byl asi jedinečný. Adkinse mám rád, ale nemám rád tyto filmy. Sorry. ()

BROKEN_

Jsem překvapen! Je neuvěřitelný že scénář má hlavu a patu. Režisér Jesse V. Johnson letos natočil již jednu akčňárnu, a to Triple Threat, která byla fajn, díky silnému obsazení, jsem tomu dal 4*, ale scénář a celá zápletka nebyla nějak zajímavá. Ale tady je to jiný kafe. Možná i proto že si Johnson zároveň napsal scénář sám, takže nejspíš v tom tkví úspěch. Od začátku to má ten správný akční spád. Scott Adkins je v hlavní roli sakra přesvědčivej, jeho výkon byl moc dobrý. To jak se celý děj prolínal skrz vysvětlování, co se dělo v minulosti, bylo dobře dynamický, a mělo to hlavně dobré tempo, díky kterému se film zbytečně netáhne, a nenudí. Závěr, byl prostě ten správný nářez, který mohl mít možná o něco lepší choreografii, ale je to sakra dobrý akční béčko, který je neskutečně fajn, a hlavně koukatelný. Dávám po dlouhém uvážení plný počet *****! Paráda :-) ()

Johnny.ARN

Scott, vitaj s5. Po všetkých tých thajsko-egyptsko-čínských sračkách v ktorých si bol, vitaj s5. Vitaj o5 vo väzení, kde to vieš najlepšie. Vitaj o5 vo full body akcii, kde biješ, kopeš, lámeš a to všetko bez milosti. Vitaj opäť v drsnom britskom prostredí, temnom bare, dusnej atmosfére, kde nie je priestor na hláškovanie, len na úsečné posielanie do píč a vrážanie šrubovákov do hlavy. Vitaj o5 vo filme, kde som pri poslednom súboji nedýchal. Ďakujem!!! 5 z 5 ()

Yoshimitsu

Scott s plechovou hubou mi trochu připomínal amerického rappera. Ve vězení přožíval muka a přišel, jak vyměněný zohavený univerzální voják. Jsem zvědavej, jak tohle přeloží do češtiny. Dávám 75% ()

TKKMR

Asi najlepšie adkinsovka, akú som doteraz videl. Spojenie Scottovej bojovej šikovnosti s prostredím britského prostredia v ktorom sa pohybujú zjavy, pre ktorých stvárnenie sú ideálni Craig Fairbrass či Thomas Turgoose fungovalo, najsilnejšie scény však boli neprekvapivo tie, ktoré sa odohrávali za múrmi drsnej väznice. ()

ywo666

Zaujimave. Nechybalo vela a mohol to byt dobry film s dobrymi akcnymi scenami. Ale nebol. Adkins proste nie je taky dobry herec a Johnson nie je taky dobry reziser. A trochu ich asi aj limitoval budget. Samozrejme na nizkonakladove becko je to stale pecka, s brutalnymi mlatickami a obstojnym pribehom ktory sa postupne mozaikovito odkryva. Cain je strasne monstrum a aj Yuri Boyka proti nemu vyzera ako slaby odvar. Pre beznych divakov tento film asi vela neponukne. Ale ak ste ten typ cloveka co ma rad seriu Undisputed a zaroven si myslite ze Steven Seagal natocil po v 21. storoci niekolko dobrych filmov, toto by vas malo bavit.Ale stale sa neviem zbavit pocitu ze nechybalo vela aby to bol skutocny klenot. Davam beckovych 70 percent a slabe 4*. ()

noriaki

Avengement vypadá jako tuctové béčko, ale kupodivá má dovedně podávaný příběh se silnou atmosférou a hlavně boží špinavé bitky. Moc lepších hospodských rvaček jsem neviděl. Jako bonus se občas ozve náladový hudbební motiv, skládající poctu mistru Morriconemu. Tenhle film klame tělem a stejně jako Scott Adkins, i on v sobě skrývá ryzí kvalitu. ()

m.a.t.o.

„Máme tu mŕtveho väzňa a vašu krv na jeho šatách." – „Snažil som sa mu poskytnúť prvú pomoc." Dynamická dvojka Adkins-Johnson to v poslednom čase "dáva" s prehľadom, a ani tentoraz tomu nie je inak. Tak prečo "iba" 65 % ? Nuž, napriek 88 minútam (vrátane záverečných titulkov) sa mi Avengement zdal byť na pocit o dosť dlhší. Neviem či je to retrospektívnym rozprávaním príbehu, ale skôr by som povedal, že to celé "naťahovali" nezáživné konverzačné scény. Johnson, čo sa réžijných zručností týka, má síce už akčnú stránku vypilovanú k dokonalosti, ale na tom, aby ma jeho filmy bavili aj v neakčných scénach bude musieť ešte evidentne popracovať. ()

JohnSmith

Slušný akční snímek a opět spolupráce Adkinse a Johnsona. V accident man se mi ta spolupráce líbila ale víc. Teď je to kombinace vězeňského akčňáku s klasickou pomstou. Je to pěkně natočené, akce výborná, ale nějak zvlášť mi to nesedlo. ()

herr_carter

4* jsou objektivně asi moc, protože scénář musel mít Džeší Džonson uplácaný během nedělní siesty u kafe, nicméně se mu to povedlo na výbornou. Film, odehrávající se na dvaceti metrech čtverečních s retrospektivami, kde se rozhodně nešetří pěstmi a kopanci, stojí za to shlédnout - už jenom díky té jednoduchosti, v níž je síla a zároveň i kvůli Adkinsovi, který se na chvilku vyhrabal z céčkového septiku zpět na výsluní a nechal vyniknout své bojové schopnosti = revenge movie jak fík!...............................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Scott Adkins snad ještě nasranější, zuřivější a zběsilejší než kdy jindy. Co chtít víc?! Na filmy s tímto luxusním borcem většina jen hloupě a nesmyslně kydá špínu, v lepším případě zkritizují jen zápletku a alespoň pochválí jeho bojové umění, ovšem zde se povedlo skutečně obojí. Ano, zápletka je béčková a přímočará jak jen to jde, nicméně zároveň je její zpracování svěží, napínavé a v rámci této produkce i poměrně neobvyklé. Každopádně, v podstatě tu jde ale především o to, že se zde Scott Adkins probíjí od první do poslední minuty ke krvavé pomstě, jeho běsnění nabírá souboj od souboje větší a větší grády a intenzitu, cákance krve od jeho soupeřů lítají efektně na všechny strany, už jen maniakální Adkinsův výraz láme protivníkům veškeré kosti v těle a kdo to má takhle rád, přijde si zde na naprosté maximum. Zpracování soubojů pak nemá absolutně chybu, Adkins jen dokazuje, že je na naprostém vrcholu současné bojové akce, kdy díky Triple Threat za sebou nechává dokonce i takové mistry, jako Tony Jaa, či Iko Uwais, je to prostě šílená mašina, která drtí své protivníky jako masomlýnek, a Avengement je tak především díky tomu vážně nehorázně buldozéří jízdou, překypující parádně nasnímanou akcí, s dominujícím uměním božského Scotta. Pecka a s naprosto čistým svědomím nadhodnocuji na plnou palbu! ()

kenkaku

Sice na film všichni pějí ódy, ale mě vůbec nesedl. Ano, souboje epické (jako vždy), nicméně dějová linka nijak poutavá a místy zbytečně rozvleklá. ()

NifKor

Scott Adkins je tahounem tohoto filmu a nezklamal a hraje úžasně. Ostatní herci hrají docela v pohodě a nemůžu si na ně nějak extra stěžovat. Tento film nepřekvapí příběhem, který není takový nějak extrémně dobrý a je spíš takový průměrný, co ale tento film nejvíc zachraňuje, když to nejsou herci tak jsou Scottovi flashbacky, které jsou v tomhle filmu neuvěřitelně dobré a mám chuť si je pouštět dokola a dokola, ještě co je v tomhle filmu hodně dobrý je konec a bojová choreografie a v jistých částech i kamera. Dost mě překvapil tento béčkový film a je to pěkné překvápko. Scott Adkins je prostě pro mě nejlepší herec béčkových filmů. 7,5/10 ()

iXtr3m3

Zaujímavý pokus, ale žiadna extra trieda. Dramatická vsuvka nefunguje, lebo Adkins jednoducho nevie hrať, jeho prednosti sú úplne inde, preto len 3 hviezdy. ()