Pomsta

• Velká Británie Avengement

Během propustky z vězení za účelem návštěvy umírající matky v nemocnici zločinec Cain Burgess (Scott Adkins) unikne svým dozorcům a mizí v ulicích Londýna. Jde o epickou cestu krve a bolesti za dosažením vytoužené pomsty na těch, kteří z něj udělali chladnokrevného vraha. (kukkik)

Lukoboss

Neuvěřitelná řezničina, kde není moc času na kecy, ale spíš na pořádnou akci. Většinou jde o pěstní souboje, popř. nějakej ten nůž nebo tyč, střílí se jen výjimečně. Ale takhle krvavý, tvrdý a realistický bitky už jsem dlouho neviděl. Krve se tady nebojí nikdo, nikdo v tom filmu vlastně není kladná postava, S. Adkins se do role neskutečně hodí, je tady tvrďák každým coulem, jeho vychcanej gangsta brácha je pořádnej hajzl a ti okolo taky nejsou svatí. Závěrečná mlátička v hospodě je završením filmu, kterej má stopáž tak akorát, pak už by se moc opakoval. P.S.: Hlavní hudební motiv je jasně inspirovanej Morriconeho Chi Mai z Profesionála... ()

Kuny27

Dávám 5*, byť si to film nezaslouží. Byl jsem nadmíru překvapen. Řeknu to takto: normální film na 3*, ale výborný Adkins (a přiznejme si, ten film byl natočen zejména pro bojové scény) a příjemné překvapení. Takže 4* bych dal za "mlátičku" a příjemné překvapení, a jednu navíc za zajímavý zážitek POMSTY. ()

Wally

Vypatlanej vylízanec na cestě pomsty...hrozná blbost. Když je hlavní hrdina úplný idiot, tak nepomůžou ani dobře provedené soubojové scény... ()

keoma26

Vsechen ten az ad absurdum vygradovanej kolotoc nasili ma sisyfovskej rozmer, Adkins (Cain) se po kazdym zraneni nebo padu znovu a znovu zvedne ... Jinak jsem si pri sledovani vzpomnel na ten detskej vtip: vis, proc Kain zabil Abela? Protoze mu dal velkou ranu. Rozhodne nejlepsi Adkinsnuv bijak. ()

Strandmon

Zatraceně, tak tohle je slušná jízda. V první řadě nekompromisní a brutální akce zdobí tohle povedené béčko s Adkinsnem, které ovšem neurazí ani hláškami a celkem originálním příběhem. Jediná škoda, že se toho v tom baru neodehrává trochu víc. Každopádně super, stojí za shlédnutí. ()

woodsman

tak toto bola dokonala akcna jazda neskutocne top sceny v base aj v tom bare stary boyka sa s nimi nesral krasa povinost pre kazdeho fanusika ()

majec4

Film ma velmi bavil ale justicia v Anglicku je tragicka, ak to funguje iba z casti takto. Adkins bol ale brutalny mlatic, isiel z neho strach. Super si to v tom bare rozrobil. Zaverecny fight nemal chybu, cista vychutnavacka. Pacilo sa mi aj to nelinearne rozpravanie deja. Za mna ciste 4*. ()

Raziel_cz

Adkins-Johnson jsou v tom zase spolu a zase je z toho parádní věc. Sice ne až tak parádní, jako ritchieovsky nadsazený Accident Man, ale o moc to nezaostává. Avengement je vážnější a dramatičtější, ale nakolik se tu tahá inspirace třeba z Tarantina (nebo spíš Rodrigueze, vezmu-li v potaz, že středobodem filmu je vlastně barová část Desperada), pár pěkných a pěkně černých vtipů zůstalo. K tomu solidní, nelineárně vyprávěný příběh se solidně vystavěnými vraty, stylový střih a režie a samozřejmě to hlavní – mrtě výborných a brutálních a výborně natočených akčních scén. Johnson o Adkinsovi opakovaně prohlásil, že je chodící speciální efekt – a má recht. Ten člověk si zaslouží svého vlastního Johna Wicka. Ale to bychom přišli o tahle příjemná malá překvapení. ()

Rockerman

Ten film je tak drsný, plný rvaček a chlapáckých řečí, že to přerůstá v parodii. Zvláště závěrečný souboj v baru je jak z "Jestli se rozzlobíme, budeme zlí", jen v hodně drsnější podobě. Vtipný je motiv, který žene Ceina k tomu, aby se tak nekompromisně mstil. No, nasmál jsem se celkem dost, takže za 4*. ()

Hapretor

Doteď nejlepší film Adkinse ... tu bolest, beznaděj, agresi, sílu a vůli, ... cítím... všechno to z něj sálá na mě přes obrazovku a já ho fakt beru všema deseti ... ten chlap je mašina a super kicker - super fighter ... mistr v tom co dělá ... neskutečná fyzička a dovednost ! Respect Bro ! - skvělá hudba - ()

BOURQUE

Všetci vieme, že S. Adkins, podľa svojich najlepších schopností, sa snaží ísť ďalej na tej ceste, ktorú pred ním jeho idoly (na čele s JCVD) vyšliapali. Výsledok je vždy nejaký „B“-ko, ktorý väčšinou dokáže osloviť len skalných fanúšikov daného sub-žánru. Film Avengement je v podstate ďalší „B“-ový film. Avšak, celkovo pôsobí lepším dojmom. Z určitého hľadiska je kompaktnejší ako prechádzajúce snímky, v ktorých sa S. Adkins objavil. Od začiatku vieme, že čo máme od filmu očakávať – jasný príbeh s jasnými štruktúrami. Z hereckej stránky sa S. Adkins spravil čo mohol, ja jeho snahu hodnotím pozitívne. Na druhej strane, na roli toho zlého brata by mali nájsť dominantnejšieho herca. Keď chcete vidieť trošku lepší „old school based “ B-ko, tak výberom Avengement by ste nemali spraviť veľkú chybu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Scott Adkins v drsnom akcnom filme,v ktorom rozdava rany ako na beziacom pase,pomsta je sladka a v tomto pripade aj ku*evsky boli,z toho chlapa ide strach a respekt,vyborna zabava,bavil som sa...:-) ()