Série(5) / Epizody(45)

Zvláštní objev přiměje dva mladé lidské prince, aby se spřátelili s elfí bojovnicí a společně vyrazili najít pro svou zemi mír. (Netflix)

Recenze uživatele LND k tomuto seriálu (1)

Dračí princ (2018)

Jeden z nejlepších fantasy seriálů, jaké jsem kdy viděl. Neuvěřitelně zábavný a chytlavý příběh, kde není snad jediné hluché místo. Často se v příběhu setkáváme i s pohledy do minulosti, které opodstatňují současné jednání postav, a to má vždy logiku – u seriálu pro děti je to dost nevídaná věc. A že tam občas někdo opravdu umře, je také u seriálu pro děti dost nevídaná věc. Takže bych tomu vlastně vůbec neříkal seriál pro děti. Podobně jako třeba v Game of Thrones je tady krásně ukázáno, že svět není černobílý a dobro a zlo jsou hodně relativní pojmy (nejlépe je to asi vidět na lordu Virenovi a jeho dětech). Díly jsou krátké a vždy končí cliffhangerem, takže to stále nutí dívat se dál. K tomu krásná animace, epický soundtrack… nevím, jestli mám u animovaného seriálu používat pojmy jako výprava a kamera, ale rozhodně jsou na špičkové úrovni. PS: Parta hrdinů musí projít přes nástrahy a dopravit magický předmět na druhý konec světa, aby zachránili svět před blížící se válkou. Co mi to jen připomíná? :) PPS: Nechápu, že Rayle v té vestičce není zima. ()