Dračí princ (TV seriál)

The Dragon Prince

Animovaný / Fantasy / Rodinný

USA, 2018–2019, 12 h 5 min (Minutáž: 25–34 min)

Tvůrci:

Aaron Ehasz

Po dopozerani tretej serie musim kompletne zmenit hodnotenie aj moj predchadzajuci komentar. Serial, ktory zo zaciatku posobil ako lacnejsi surodenec Avatara Aanga, vyrastol v jeden z najlepsich a najkrajsich fantasy pribehov snad od cias Pana Prstenov. Aaron Ehasz musi byt genius s nekonecnou fantaziou a hlavne obrovskou davkou citu a empatie - ako inak by dokazal vytvorit tak realne (a pritom kreslene) charaktery. Podobne ako Aang, aj Dragon Prince stoji na charakteroch, ktore si zamilujete. Postavy tu nie su v zaujme pribehu znasilnovane proti svojim charakterom, zaroven im tvorcovia nedovolili pribeh prilis uniest. (Takto sa to ma robit - dufam, ze tvorcovia Game of Thrones toto teraz pozeraju a placu.). Nesmiem zabudnut spomenut tiez krasnu hudbu. Ak mate radi fantasy a draky, toto je skvela volba pre vsetky vekove kategorie. Len tie mensie deti budu mozno potrebovat pri sledovani podporu dospeleho, predsa len, miestami je serial dost temny, hlavne cim je blizsie k zaveru.(22.10.2018)

Taková jednohubka na volné odpoledne. Mě se to líbilo - sice je to takové pohodové a spíš pro děti, ale má to vtip, milé postavy a zajímavý příběh. Je tu krásně nastíněná ta fantasy atmosféra, život na hradě, cestování za questem a nesmyslné boje lidí a elfů. Největší gól je za mě skotská elfka, která se tam prostě hodí. :D(14.9.2018)

Už dlouho jsem neviděla nic tak krásného a čistého! Opravdu skvělá pohádka. Postavy jsou perfektně propracované, celou tu dobu jim fandíte, jste napjatí, brečíte, smějete se, držíte palce. Všem. Už dlouho jsem opravdu nikde neviděla něco tak krásného, ale nejen vizuálně se skvělou animací, ale zároveň i to dobro, to dobré v každé bytosti, to, o čem celý život od děství doufáme, že nakonec vyhraje. Pokud hledáte něoc, co vám zaručeně zlepší náladu a zahřeje u srdce... Tohle je ta pravá volba.(25.2.2019)

(bez spoilerů) Duchovní pokračování Avatar: The Last Airbender s několika lidmi, kteří se na tom tehdy podíleli, zkrátka nemohlo dopadnout špatně. Kdo překousne animaci, ten se dočká hezkého mixu Game of Thrones, Avatar: The Last Airbender a RWBY zabaleného do snadno stravitelných (zatím pouze) devíti dílů. Hned jsem z toho dostal chuť zahrát si nějaké MMORPG nebo nějaký z dílů herní série Elder Scrolls. Není náhodou, že tvůrci pracují na tie-in hře. Škoda tedy pouze oné formy animace, která při mém sledování měla občas méně snímků za sekundu než některé stop-motion animované pořady. Osobně doufám v druhou sérii, ve větší rozpočet pro druhou sérii (jak pro animaci, tak pro počet dílů) a vysílací model jednou-za-týden, jelikož putování ústřední trojice/čtveřice/pětice uběhlo na můj vkus až moc rychle, celá první série se zvládla zhruba za dobu jednoho dílu Pána Prstenů ve speciální edici. Zase se také jedná o seriál, kde nemám postavu, kterou bych neměl rád, v čele s adorkable Claudií. Zůstává taky fakt podobný mých pocitů z TLOK - dokoukal bych to, kdyby na tom nedělali lidé z A:TLA? Book 2 Update 15.2.2019: Tvůrci nelhali, když říkali, že B1 sloužila hlavně k vystavění světa a další budou více o postavách. Víc bojů + víc humoru + víc drama + víc emocí + víc snímků za sekundu = víc hvězdiček v hodnocení. Je na tom však stále znát, kdo je cílovou demografií.(14.9.2018)

První série se mě vcelku líbila, na druhé mě vadilo spoustu podprahových zdělení, vypadalo to jak kdyby to platili Norské fondy. Třetí série, no, nejvíce velkolepá, ale také nejslabší? Nepokrytě to vykrádá řadu ikonických záběrů z různých filmů, zároveň se začalo intenzivně zabíjet, těžko říct proč.(7.12.2019)