Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (43) a Georg (45), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. Začíná cesta plná vrcholů a pádů, bratrského oddalování i sblížování, humoru i hledání smyslu života... (AČFK)

Rathalos

Nemci to opat dokazali a natocili dalsiu vybornu road komediu,ktora nie je len vtipna,ale ma v sebe aj nieco pekne,citlive a to cele je sprevadzane fajnovou hudbou i sympatickym hereckym obsadenim,no jednoducho sa mi to lubilo,odporucam...:-) ()

BOURQUE

Celkom slušný roadmovie z Nemecka. Dvaja dospelý, samozrejme dostatočne odlišným charakterom a životným štýlom, sa rozhodnú splniť svoj detský sen (dostať sa k mori a ...). Ako to už býva, počas cesty sa dostanú do najrôznejších (príjemných a nepríjemných) situácií a odhalí sa aj zopár tajomstiev. Záver by rozhodne mohol byť trošku originálnejším. Keby to tak bolo, tak pravdepodobne aj s tým hodnotením by som išiel vyššie. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

DJ Kritik

Road movie, ktorej chýba ten náboj zábavy a bezstarostnosti. Nie je to ako Klopanie na nebeskú bránu. Dá sa to pozrieť, ale nič si z toho človek neodnesie. ()

srolyma

Příjemná německá mopedová road movie. Vtipná, smutná, dojemná, trochu sportovní a hodně cestovatelská. A je fajn po letech vidět německý film ze současnosti obsazený kompletně echt Němci. To je na medaili za hrdinství! ()

pafka

Prekvapeni. Spousta legrace a sblizeni bratru, kteri jsou si tak vzdaleni. Nadhled, sikovne sceny. Zadna rachanda, ale mile usmevne celou dobu. ()

blondboss

Svieža a pohodová komédia, ktorá ukazuje na dôležitosť medziľudských vzťahov a toho, že sloboda je v živote tá najdôležitejšia vec. V zásade už tu podobných road movies bolo veľa a v zásade ani tento snímok neprinesie niečo extra prevratné, ale ako oddychovka to určite funguje. 60 % ()

rigby

Velmi příjemné pohodové road movie. Moc jsem od tohoto německého filmu neočekával a ani začátek mě zase tak úplně nenadchnul, ale po čase se to začalo měnit v něco silně člověčenského. A už jsem byl chycen a vezl se s těmi dvěma parťáky přes celé Německo vyčůrat se do moře. Vydařená komedie s hlubším podtextem. ()

Monos

Už dlho som nevidela taký pekný film. Mňa teda oslovil po každej stránke - aj som sa zasmiala, aj slzu som mala na krajíčku. A v neposlednom rade musím poznamenať, že tam hrajú fakt sympoši :) ()

m.arta

Tak moc mi chyběla dobrá komedie. Hned několikrát jsem se smála nahlas. Zbožňuju němčinu. Film natočen naprosto lehce, scény jsou dokonalé - všechno akorát. 10 z 10. Navíc herci jsou tak sympatičtí, že jsem se až zamilovala. Opět utvrzení, že Německo je prostě boží. ()

asdfasdf

Příjemná oddechovka, u které si ještě procvičíte němčinu. Celý příběh je vtipný, poutavý, ale zároveň i uvěřitelný. Jediné, co mě zaskočilo byl konec, který se mě zdál už trošku přepísklý. ()