The Perfection

Drama / Horor / Thriller

USA, 2018, 90 min

• cocrHeLL

Fakt rozporuplný snímek. Dvě violoncellistky (teda Elizabeth je asympatická hysterická kráva) z úchylné Bachoffovy akademie se potkaly po nějaké době (dejme tomu těch 10 let, co bylo uvedeno). Spolu si zatančí takový podivný 90minutový tango, kde se předhání, kdo bude vést. Některý scény super a hlavně šok v nečekaném vyobrazení jednotlivých plánů fungoval efektivně (opravdu mě to šokovalo a vydal jsem ze sebe dokonce kombinaci zájmena a vulgarismu)... Jako celek taková patlanina - vypointování hlásalo solidní sračku. Fakt rozporuplný snímek.(27.5.2019)

Bojlerový poplach! Dvě neheterosexuální čelní cellistky čelí sbormistru Kulínskému. K tomuto čelyndži se staví čelem i cellem, ukáží milému úchylovi zač je toho Apocalyptica, a ten má pak z toho pedofilního píchání leseb starostmi orosené čelo, které si nakonec nemá čím otřít, a dost ošoupaná cella. Je z toho mile bizarní, solidně zvrat(k)ová i zvrácená, hravá a veskrze originální amputační taškařice, kterou někdo satanžel označil jako horor, a tak tomu zdejší „hororoví experti“ hystericky kurví rejtynk, protože se buď nedočkali tupého dvouhodinového skřípání panty otravnou ektoplasmou, anebo jsou to prostě oživlé mrtvoly s očekávanou nekrózou v dutině lebeční, co si „hru na cello“ vykládají jako mongoloidní, dutě znějící pleskání rukama nad nadočnicové oblouky, basový klíč nosí dle nich na svazcích dozorci, a tudíž nejsou s to pobrat jemné nuance perfektně vyladěných suit.(29.6.2019)

Jak jeden film může být tak strašně debilní a zároveň tak dobrý asi nikdy nepochopím. Klobouk dolů za odvahu pustit se do atypických scén, ze kterých bude každý aspoň trochu nesvůj. Škoda, že scénář působí poněkud hrubě a někdo si nedal práci jej kapku dopilovat do dokonalého hororu. Takhle je to jen za velmi rozporuplných 7/10(25.6.2019)

Allison Williams je zpátky na scéně v podobně zvráceném a sick filmu, jako byl její předchozí Get Out. Dvě hudební umělkyně pocházející ze stejné hudební školy jedou spolu na výlet a od té doby to jede a fičí jedna radost. Od filmu jsem nevěděl, co moc očekávat, a o to víc jsem byl překvapený, kam se děj ubíral. První půlka od začátku drží tempo a nutí divála sledovat film s tepem 120/minutu a druhá půlka dává šílené rozuzlení. Hodně potěšily dva mindfuck zvraty a hodně nechutné gore v pár scénách. Bylo to originální, napínavé, zvrácené, kvalitní a hodně poutavé, více takových filmů prosím.(27.5.2019)

PERFEKCE. Jeden z nejlepších novodobých hororů, jaký jsem viděl. Víc zvratů by jste si od filmu, který se odehrává během 90 minut asi ani přát nemohli a Logan Browning (ta o trochu víc) i Allison Williams hrají jako o život. Výborný scénář, výborná hudba, výborná kamera a více jak uspokojivé vyústění filmu.(29.5.2019)

• - Celosvětová premiéra filmu proběhla 20. září 2018 na Fantastic Festu v USA. (Stoka)