Epizody(13)

Bývalý mariňák se nechá zavřít do mexického vězení, aby pronikl do gangu podezřelého z únosu dcery amerického soudce. (Netflix)

gogo76

Mám rád filmy z väzenského prostredia, mexikáncov i španielčinu, preto padla voľba na tento seriál na netflixe. Seriál má svoje muchy, prvé 2-3 diely ma nijako zvlášť nechytili, ale postupne som sa do toho slušne zahryzol. Najväčší omyl je hlavná postava, herec fešák ale s nulovou charizmou. Väzenské filmy mám rád hlavne pre širokú paletu rôznych ksichtov a pošahancov všetkého druhu. Najviac sa mi páčil väzenský boss Tavaress, fakt dobrý týpek, skvelý chraplák v hlase a hneď po ňom úžasný idiot a magor v jednom - Santito, ktorý občas nie je tak blbý jak vyzerá. V menších úlohách potom ďalšia kopa zaujímavých mexických chlapíkov, počnúc šéfom "La union" až po jeho sluhu -trpaslíka, ktorý sa neustále škeril a možno aj preto tak škaredo skončil. Zopár scén je správne krvavých, no vytkol by som veľmi podradne natočené pästné súboje, myslím na dnešné pomery, keď už vyzerajú podstatne reálnejšie. Konkrétne súboj medzi hlavnou postavou a dozorcom a neskôr Číňanom. Tieto súboje vyzerali ako z 80-tych rokov. Žiadna dynamika, krv, z niektorých záberov je očividne pomalé naznačovanie úderov, akoby sa herci báli ísť do toho naplno. 1. séria sa dá odsledovať ako samostatná jednotka, je to viacmenej ukončené, samozrejme je tu ešte zopár nedoriešených detailov, aby mohlo vzniknúť možné pokračovanie. Dúfam, že vznikne, Tavaress by mi chýbal...80%. ()

Wlastik

O vězení z Mexika a nemluví se v něm anglicky. Španělsky. Herci taky zrovna nejsou z Hollywoodu. To jsou dobré znaky, že to bude kua dobrý a autentický. ()

alldo.raine

Ale jo. Nečekal bych nic převratného a budete spokojení. Za mě si perfetktně sedly role. Šéf věznice, Santito, Foca, etc. V celku slušná gradace a tak nějak se pořád něco děje. Navíc dílů pár a přemýšlet se u toho taky nemusí. Nakonec jsem se rozhodl pro 4* a to z toho důvodu, že jsem to dal takřka na jeden zátah. A to už dneska u mě něco znamená. Jen ta linie mimo vězení mě vůbec nebavila a přišla mi naprosto zbytečná. ()

cocrHeLL

Celkový dojem z této mexické vezeňské rubanice o 3 lokacích je poněkud smíšenej, přesto spíš kladnej. Co se příběhu týče, nic převratnýho se tady nedělo a Lázaro, alias Dante byl klasickej nudnej americkej soldier, kterej "není na ničí straně". Postavám byly připisovány charaktery a povahové rysy se vyskytují po obvodu kruhu Hippocratovy typologie temperamentu a nikde jinde. Což pak bylo dost zajímavé pokoukání. Ohledně vězeňských kurviček si nejsem úplně jistej, zda šlo o nějakou brutální recesi, fantazii, nebo reflexi reálnýho Mexickýho vězení (ne, opravdu jsem v mexickým lochu nebyl ani na návštěvu) - princezničky, fakt. Až na absenci atmosféry a konstantní linii napětí je to vcelku slušný vězeňský mord, plný zajímavých převratů, úplatků, úpadků, přepadení ve sprchách a vězeňských i mimovězeňských vražd. ()

• Natáčení probíhalo v Mexiku a jeho hlavním městě, dále se natáčelo na hraniciích mezi USA a Mexikem. První série má navíc pouze 13 epizod, což ze seriálu činí nejkratší produkci společnosti Telemundo – ta točí buď klasické telenovely, jejíž délka čítá 50 a více epizod na jednu sérii, nebo narconovely, které mívají v rozmezí od 50 do 100 epizod na jednu sérii, přičemž sérií je víc. (fiLLthe3DD)