Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

Redyx1

A zas jen pode mnou deb.chytráci zvrací svá odporná moudra..Chudáci! Teď jsem vypadnul z kina a po veeeelmi dlouhé době jsem se společně s celým sálem Cinema v Liberci hodně nasmál . Super komedie co má naprosto všechno a velmi dobré obsazení a výkony.Myslím,že to bude jedna z nejlepších komedii tohoto roku. ()

petruska777

Po zhlédnutí ukázek z filmu jsem nic moc nečekala, ale jsem velmi ráda, že jsem nedala na první dojem a na film se vydala. Od začátku až do konce to byla velmi povedená, oddechová a hlavně opravdu vtipem protkaná komedie, u které se skvěle bavilo celé kino. Výborné je i herecké obsazení. Nejvtipnějším článkem je rozhodně rodinka nejstarší dcery Marcely v podání Terezy Kostkové, Ondřej Vetchý je jako její partner Karel naprosto jedinečný a všemu skvěle sekundují jejich synové. Tuto komedii rozhodně doporučuji, je to perfektní oddechovka s dobře napsaným nápaditým scénářem, u které se výborně odreagujete. ()

TOMIK007

Skvěle fungující film, lidi se bavili , smáli. Bylo krásné sledovat jak reagují. Při muchlání lístků do divadla to zahučelo jak při minutí terče v biatlonu - jé. A okurková scéna se zavázanýma očima= super. Lidičky se smáli tak, že nebyly slyšet další repliky. Prostě krásná super komedie ze života. A navíc dobře obsazená. I parádní hudba se dobře hodí. Super, kdo neuvidí o hodně přijde. ()

AnkaF

Film je z kategorie "pohádek" pro ženy, takže s opravdovou realitou nemá moc společného. Tvůrci s tím od začátku počítají a věrohodností postav a jejich motivací se tedy netrápí. Pokud přijmeme dannost tohoto žánru, nebudeme se pozastavovat nad klišoidním a zjednodušeným viděním světa. Nicméně i tak jsem čekala víc. Hvězdné obsazení a hlavní motiv filmu sliboval příjemnou zábavu, která sice není úplně originální (viz britský Maratón lásky), ale mohla být milá. Místo toho se nám v kině dostalo laciného rádobyhumoru (například didaktické navlékání kondomů na okurky za dohledu pečlivé matky), ohraných partnerských stereotypů, sexistického přístupu k hlavním hrdinkám a také trapnosti (ponižující sázka o svatbu). Mladé ženy se ve filmu nechají bezdůvodně ponižovat různými (a filmařsky neoriginálními) způsoby, což má být v některých situacích východiskem pro následující (předvídatelný) vtip nebo východiskem pro dílčí zápletku. Pro mé vidění světa je těžko zkousnutelné s jakou lehkostí se přijala smrt celoživotního partnera a milujícího otce, jak oddaně a nekriticky se postava Marcely nechává ponižovat svým mužem a zčásti i syny nebo jak podřízeně se nechá starším milencem vydržovat nejmladší Kačka. Škoda hvězdného obsazení i zpracování tématu. Dvě hvězdičky; hvězdičku navíc dávám za opravdové běhání sympatických hereček - nejlepší scény z filmu jsou právě ty běžecké ... ()

Hans_Henchen

jsem spokojen... a smál jsem se...:-))) což se mi u české komedie již dlouho nepodařilo... pokud někdo v odlehčeném, nepříliš komplikovaném humoru hledá nějaký hlubší smysl a nedaří se mu od tohoto záměru odpoutat, nebude spokojen... takový člověk ale dle mého neporozuměl cíli tohoto filmu... Ondřej Vetchý je v komediální roli nepřekonatelný a moje "láska" k němu od okresního přeboru jen posílila... a potvrdila se mi jedna má hypotéza, které úplně nerozumím... v každé české, povedené komedii za posledních 20 let musí někdo zemřít... ()

desperite

Oddechovka jak se sluší a patří. Bavil jsem se, což se mi uz pěknou řádku let u českého filmu nepoštestilo. Výborné herecké výkony i napáditý scénář. Ondřeji Vetchému tohle opět sedlo a jak je u něj dobře známo, seká jednu hlášku za druhou. Ja bych ale zejména vyzdvihl výkon Jenofévy Bokové, ze které již pomalu vyrostla talentovaná herečka pro současnost i budoucnost české kinematografie. ()

Meily

Tak dlouho jsem se u českého filmu nenasmála. Super oddychovka, a protože je to po dlouhé době vydařený český film, tak budu štědrá a dávám 4*. Myslím, že se mnou celé kino souhlasí, vzhledem k tomu, jak se všichni řehtali. ()

kreyson13

Taková lepší Ordinace v růžový zahradě... Dvě hvězdy za výtečnýho Vetchýho a oči Jenovéfy. Jen to frenetické hýkání dámské většiny návštěvníků kina mě budilo ze spaní ještě v noci. ()

Uhložrout

Klišovité, kýčovité, po 10 minutách odhadnutý konec, ale neskutečně zábavné. Tak 60%, ale za to plné kino krásného smíchu nelze jinak. ()

Tafee

3,5 * Vůbec to nebylo tak špatný, jak jsem čekal! To, že jsou tam mraky vycpelych foru, se vyrovná tím, že je tam i spousty skvělých a vtipných míst... Děvčata snad ani nemusím komentovat - vede Verunka "big-ass" Kubařová a moje druhá oblíbená česká MILF Tereza "to-jsou-ale-vozy" Kostková. ()

pupik32

Přiznám se, že jsem po dlouhé době byl na české komedii, na které jsem se opravdu bavil. A o to mi u filmů jde především. Fóry nejsou otřepané ani násilné. Nejsou ani trapné ve stylu Babovřesek. Jde o takovou příjemnou rodinnou komedii. Myslím že můžu dát pohodových 75%. ()

mdf

Přeřezal jí, už není lakomá, ona to nedostala, ale máma.... pohodová komedie,při které můžete na chvíli vypnout. ()

bratr_jezek

Pokud odhodíte otázky, zda je vůbec možné se za krátkou dobu natrénovat na maraton (byť běžený jako štafeta), uběhne Vám film velmi příjemně. Nechybí humor, využívá se tu hodně dvojsmyslů a režisér tu dobře zapojil dětského představitele, protože daná "hláška" vyzní zábavněji z jeho úst než kdyby to vyslovil dospělý. Z běhání se mohlo vytěžit víc, ale i tady se využije pár vtipných scén a zbytek filmu dokreslí vztahy. Každá hrdinka je trochu jiná, takže si najde svůj klub "fanoušků" a přestože tušíme, jak vše dopadne, nepůsobí to křečovitě jako v jiných filmech. Čtyři hvězdy za to, že film vybočil z řady nevtipných pokusů o komedie a dokáže zase nahnat lidi do kin. ()

PinkButterfl

České romantické komédie mám veľmi rada, preto som bol na tento film nesmierne zvedavá. V kine sme sa výborne bavili, je to naozaj veľmi príjemná romantická komédia. Ondřej Vetchý je môj najobľúbenejší český herec a opäť ma nesklamal, bol fantastický. Taktiež sa mi veľmi páčila dvojica Vladimír Polívka - Jenovéfa Boková. Určite si film opäť rada pozriem. ()

M.C.S.

Tak jsem se právě vynořil z kina a mohu vám říci, že jsem se po dlouhé době výborně pobavil z českého filmu. Hlášky ze života od Vetchého, jako bych tam byl sám s mojí rodinkou. Za mě super 95%. ()

Eula

Komedie, která přirozeně plyne a nemá větší ambice, než pobavit. A to se daří velmi dobře. Možná až tak moc, že na ni budu muset zajít ještě jednou, protože přes smějící se dav mi minimálně třetina vtipů utekla. ()

Jitussh

Na český film solidní výkon. Nejsem zrovna fanda českých pseudo komedií, ale po tom, co jsem viděla Po čem muži touží a dost se u toho bavila jsem chtěla dát šanci i tomuhle filmu. Obsazení ladí, i když se do českých filmů obsazují stále ti stejní herci v tomhle filmu mi všichni sedí. Nechybí humor, vtipné scény a konec filmu jenž sklouzne do typického romantického filmu a všechny postavy dojdou svému ,,happy endu". ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin