Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

andydufrsn

Překvapivě dobré, svěží, lehké zábavné, dobré! Takový koukatelná reklama na běh, hrudník Terezy Kostkové a zadek Veroniky Kubařové ()

teekanee

Skvělá česká komedie. Tento film nikdy nebude klasika jako třeba Pelíšky nebo Marečku podejte mi pero, ale zábavnej a vtipnej, to on je. První půlhodinka je trochu slabší, padne pár trapných vtípků, pak ale film chytí neuvěřitelný tempo, kde hlášky padaj jedna přes druhou a vy se prostě jen bavíte. Velkou zásluhu na tomhle má herecký ansábl, který hraje velmi sympaticky. Samozřejmě největší pochvalu si zaslouží Vetchý, jelikož je tak o pěl levelů nad ostatníma a jeho hlášky a kreace, ten film v podstatě dělají a to je to pouze vedlejší postava. Dále bych pochválil Kostkovou, kterou normálně nemusím, jelikož je poměrně hloupá, což se naplno projevuje při jejím moderování, ale je vidět, že pokud dostane solidní scénář a nemusí nic vymýšlet, tak je to dobrá herečka. Trochu mi vadila šíleně vlezlá postava prostřední dcery, kdo viděl, tak pochopí. Jinak bych pochválil Zlatu Adamovskou za její běh, přišlo mi, že z nich při tom vypadá nejmíň hloupě. Scéna s kondomem byla poměrně trapná, ale takových scén je tu minimum. Celkově velmi povedená odpočinková komedie. 80% ()

miromax

Možná jsem ovlivněn i tím, že paní, která se seděla vedle mě, v záchvatech smíchu lomcovala sedačkou tak, že jsem přestával chvilkama sledovat plátno. Ano, ten film je oddychový, pozitivně naladěn a nedivím se tedy, že osloví řadu diváků. Jsou to však především diváci, kteří ulítávají na seriálech typu Ordinací, Ulic, atd. Pro jednoduchý humor a předvídatelný děj, je pro mě tento film o něco více stravitelnější, než například "komedie" Špindl. Aktuálních 80% si opravdu zdaleka nezaslouží. No co...vzal jsem na to ženu a nahnal tím alespoň nějaké rodinohodiny... ()

Kesinka

Po opravdu dlouhé době jsem se od srdce zasmála. Jo, asi jsem cílová skupina. Ale vem to čert, byla to kurňa velká sranda. ()

kopretinka

Milá oddechovka. Vsechny herečky to zahrály hezky. Byly tam i humorné dialogy, které pobaví. Obecně mi tento film prisel jako lepsí průmer. Neurazi, nenadchne nějak moc. Ale dalo se na to koukat ()

mauriceDODO

Posledních pár let jsem neměl důvod jít na český film do kina, protože jednoduše nebylo na co... Teď jsem udělal výjimku, přestože jsem na 80 % předpokládal, že to v nejlepším případě bude průměr. Ale bylo to o běhání, tak jsem si řekl, že to nějak přežiju. Po zhlédnutí musím konstatovat, že je to úžasná komedie, umně okořeněná kapkami hořkosti, a lehkými zvraty - není to jen o legraci, ale vtipu jsou tam věrtele. Je to pro mě velice příjemné překvapení, samozřejmě není to dokonalé, ale pokud hodnotím v kontextu českých filmů z posledních let, tak nemohu jinak, než dát maximální hodnocení! ()

Monika95

Na český filmy poslední dobou nemám štěstí, do upoutávek se dá (jediný) vtipný záběr a láká lidi. Tady jsem si nebyla jistá, ještě když jsem do kina šla, ale na Vetchýho jsem se strašně těšila a pecka! On je prostě tak vtipnej, už když se jen podívá a řekne dvě slova ve spojení s Kostkovou hezký! I ostatním se dařilo a Zlata Adamovská jako vždy super. :) Doporučuju ()

IGATY

Po dlouhé době povedená komedie, při které jsme i slzeli smíchy. Už jsem přestával věřit, že se u nás ještě kdy povede natočit takto zdařilé dílo. ()

verunecek

no tak na tuhle komedii bych zašla klidně znovu, perfektni spád, gegy Ondřeje Vetchého, ktery uz Život je život velmi pobavil a tady exceluje hlavně, kdyz učí syna nasazovat kondom...dobrá komedie na odlehčení od všech starosti ;) ()

Pajina68

Příjemný, milý film. Šla jsem na něj bez nějakého velkého očekávání, ale moc se mi líbil. Některé hlášky byly fakt trefné a nejvíc se mi líbil Ondřej Vetchý, která bezvadně ztvárnil svou postavu. ()

Zuzina

Super komedie, která potěší a pobaví. Vynikající herecké obsazení, jak dospělých, tak i teenagerů. Nikdo nehraje první housle, ale každá postava "má co do sebe". Příjemný večer u nového českého filmu. Na komedii Bezva ženská na krku sice nemá, ale rozhodně nezklame. ()

Chovis

Pro mě byl film velmi příjemným překvapením. Autor použil velmi jednoduchý motiv a téma, ale vytěžil z něj maximum. Film stojí na povedeném situačním humoru, který se mísí se silnějšími emočními momenty. Výsledkem je tak velká dávka pozitivní energie a optimismu, který na diváka působí. To přebijí i celkem průměrné herecké výkony, kde vyčníval pouze Ondřej Vetchý. Snímek bude určitě velmi divácky úspěšný a i já sám se k němu budu rád vracet, protože jako oddechovka je to ideální. Doufám, že podobných filmů se bude u nás točit více. Tento snímek totiž prokázal, že v jednoduchosti je krása. ()

Vila33

Necekala jsem to a sla do kina s tim, ze to pretrpim, kdyz uz me kamaradka pozvala... Ale zazila jsem pohodu a smichu plny pytel :-) diky za takove zazitky! ()

Oxytocin

Po nějaké době český film, na který se dá koukat a přitom nemá trapný humor, vulgaritu, postelové scény a jiné, co má zachránit nekvalitní děj. ()

wooloong

Bylo to takové přímočaré, jednoduché a snadno předvídatelné. No a co, bylo to taky milé a já se dobře bavila. ()

tompolicky

Konečně!!! Po dlouhých letech česká komedie u které jsme se s manželkou opravdu nasmály a místy nám tekly od smíchu i slzy. Perfektně obsazené a navzdory mnoha zdejším rádoby kritikům a znalcům opravdu dobré. Opět se ukazuje že pan Vetchý je opravdu nejlepší herec současnosti ( ne-li prostě nejlepší herec vůbec ) a i když má zde pouze vedlejší roli hraje neskutečně dobře. Film parádně odsýpá, co scéna, to perla ( krom asi prvních 15ti minut, než se rozjede ). Ve filmu se podle mého najde v nějaké z postav drtivá většina z nás. Vše krásně servírované, muzika, zápletka, postavy, příjemné a sympatické herecké výkony a hlavně spousta a spousta srandy :-D už teď se těším na pokračování.... A za scénu s okurkou navrhuji udělit Oscara :-D ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin