poster

Bob a Carol a Ted a Alice

 • USA

  Bob & Carol & Ted & Alice

Komedie / Drama

USA, 1969, 101 min

 • The_God
  ****

  Dnes, kdy je nahota a promiskuita ve filmech naprosto běžná, tak ten film nepůsobí asi tak silně jako v době svého vzniku, ale i tak je to docela příjemná komedie. Ale co mně se líbilo nejvíc, byly hlášky a hlavně "Tak jo. Dáme si orgie a pak půjdem na Tonyho Bennetta" :D Rozhodně příjemně strávený čas.(20.3.2012)

 • nascendi
  ***

  Tri hviezdičky dávam so zaťatými zubami. V dnešnej dobe takmer nepozerateľný film mal svoj nespochybniteľný zmysel koncom šesťdesiatych rokov, keď sa to všetko lámalo. Moja obľúbená Natalie Wood bola pozerateľná už vtedy a je pozerateľná dodnes. Film je to dosť biedny a hviezdičky dávam iba v nádeji, že v origináli dialógy nevyznievajú tak stupídne, ako v tom mizernom dabingu.(21.4.2012)

 • mortak
  *****

  Dospělé americké děti okoušejí svobodu. Analyzují se navzájem, sdělují si své nejvnitřnější zážitky, aniž by si připustili, že jediné po čem touží, je návrat k bezpečí maminčina tepla, objetí a prsu. Svoji hedonistickou touhu po požitcích (nyní dostupných ve formě lehkých drog a nezávazného sexu), po úniku z úzkosti každodennosti, skrývají za rádoby duchovní weekendové pobyty v lůně panenské přírody a pokusy o (pseudo)vědecké vyjadřování. Nedokáží si připustit, že jsou jen rozmazlenými malými egoisty. Neskutečně zábavné (postelová scéna: Chceš abych dělala něco, co nechci? - Ne. - Tak nikam nechoď a zůstaň tady!), ale celému filmu vládne Natalia Wood jako Carol se svou racionální ŽENSKOU logikou. Jakým způsobem rozvíjí své myšlenky a následně je realizuje!(25.12.2009)

 • Aluska88
  ****

  Vztahy Boba a Carol a Teda a Alice předkládají divákům velmi zajímavou, otevřenou a nevázanou studii o sexualitě tehdejších, "květinových" let. Přístup jednotlivých postav k různým tématům je odlišný a snímek nakonec vyvrcholí jakýmsi "grouppensexovým pokusem." Všechen sexuální vítr rozpoutala Natalie Wood a je to právě ona, kdo se snaží se vztahy nezávazně experimentovat, a aktivně se do svých plánů snaží zapojit i své přátele. Jinak, Natalie Wood má postavičku k "nakousnutí" a říkala jsem si, že přesně takovými křivkami bych také chtěla disponovat:)(29.3.2012)

 • gudaulin
  **

  U řady filmů sice nadšení fanoušků nesdílím, ale vysoké hodnocení na druhou stranu chápu. V tomhle případě mu ale příliš nerozumím, protože tenhle Mazurského kousek je značně vyčpělý. Spíš než dobrý je snad zajímavý tím, že nepřímo zachycuje atmosféru sexuální revoluce 2. poloviny 60. let. Mělo se původně jednat o komedii, ale komediální stránka na mě už prakticky nepůsobí, a po pravdě řečeno jsem dlouho tápal, v jakém žánru se vlastně snímek pohybuje. Satira to určitě není, na to málo kouše a bodá, režisér se na počínání svých hrdinů dívá se sympatickým pomrkáváním, jako nějaká společenská kritika daného to tedy určitě nefunguje. Není to ani erotický film, protože dnes jsme si už zvykli na mnohem otevřenější zobrazení sexuality, kdy se ve filmu Mazursky vyhýbá nějakým odvážnějším scénám, takže se o tom spíš jen mluví a po pravdě řečeno, právě dialogy považuju za opravdu hloupé a mimo realitu. Celé to zachraňují kvalitní herci a spolehlivá Mazurského režie. Takhle by mohl vypadat kvalitní erotický snímek, kdyby byli aktéři ochotní víc ukázat, protože v daném žánru se většinou pohybují zoufalci, kteří se jinak ve filmové branži neuplatní. Neurazilo mě to, ale jednou stačí... Celkový dojem: 45 %. Je zajímavé, že o desetiletí později natočil Mazursky film Rozvedená žena, který myšlenkově představuje naprostý protipól tomuhle odlehčenému kousku.(29.4.2012)

 • - Leif Garrett v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)