Bob a Carol a Ted a Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

Komedie / Drama

USA, 1969, 101 min

Dospělé americké děti okoušejí svobodu. Analyzují se navzájem, sdělují si své nejvnitřnější zážitky, aniž by si připustili, že jediné po čem touží, je návrat k bezpečí maminčina tepla, objetí a prsu. Svoji hedonistickou touhu po požitcích (nyní dostupných ve formě lehkých drog a nezávazného sexu), po úniku z úzkosti každodennosti, skrývají za rádoby duchovní weekendové pobyty v lůně panenské přírody a pokusy o (pseudo)vědecké vyjadřování. Nedokáží si připustit, že jsou jen rozmazlenými malými egoisty. Neskutečně zábavné (postelová scéna: Chceš abych dělala něco, co nechci? - Ne. - Tak nikam nechoď a zůstaň tady!), ale celému filmu vládne Natalia Wood jako Carol se svou racionální ŽENSKOU logikou. Jakým způsobem rozvíjí své myšlenky a následně je realizuje!(25.12.2009)

• Lou_DeLarge

možná jsem čekala nějak hodně, tak mě to spíš zklamalo. co je dobrý = je to výlučný a zapamatovatelný, tématicky vyhraněný a jednotný, pěkný herecký výkony, některý psychologický momenty pěkně zachycený a vygradovaný. co moc ne = dost monotónní, z dnešního pohledu už bez výraznější skandálnosti. spíš podivná, lehce nudná komedie.(10.7.2012)

Vynikajicí vztahový hippie filmeček (v 69. to snad ani jinak nešlo - summer of love) o dvou spřátelených manželských párech, z nichž jednomu dobová móda "free love" vleze trochu na mozek. Nezaměnitelně šedesátkově lehké a rozevláté, s asi nejdokonalejší manželskou postelovou scénou, jakou jsem kdy viděl, deset minut trvající (debata, humor, hádka, všechno tam je). Je to humorné i vážné, výtečně zahrané, s několika scénami na které jen tak nezapomenete a písničkou, kterou znáte, na závěr. Elliot Gould je super hereckej týpek, mám ho čím dál radši. P.S. dobytek: zas tak žhavý to nejni, moc jsi toho teda neviděl :) 90%(31.8.2007)

• Aky

Film si sliným hipísáckým nátěrem šedesátých let, který s odstupem let probouzí spíše než obdiv pocit trapnosti hraničící někdy až se studem za tvůrce - alespoň u mne. Snaží se tvářit jako odvážné odkrývání těch nejopravdovějších pravd lidského sexuáloního chování, ale ve skutečnosti jen exhibuje na povrchu od jedné banality ke druhé ve snaze zaujmout tehdy skandálními výjevy, ze kterých však čas nemilosrdně smyl všechnu pikantérii a ze kterých tak zůstal jen soubor krotkých, nepravděpodobných, vyšpekulovaných momentek. Opravdu se mi to nelíbilo.(4.5.2012)

Slusny, dobre odsypajuci film -hippie film zo 60. rokovod rezisera menom Paul Mazursky /Moskva na Hudson, Somrak z beverly Hills/. Odlahcene, obycajne dialogy prevazuju, to dodrzuje aj tento film. K tomu este slusne kulisy, provokativne dobrodruzstva, odvazna reziserska praca a vyborna kamera - silne atributy filmu, vrele odporucam . 75 %(24.4.2018)

• - Leif Garrett v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)