Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Legendární komedie mravů Paula Mazurského satirickou formou přibližuje vliv sexuální revoluce šedesátých let na chování dobře situovaných třicátníků. Dokumentarista Bob (Robert Culp) prožije s manželkou Carol (Natalie Woodová) víkend ve volnomyšlenkářské skupinové terapii. Ted a Alice (Elliott Gould a Dyan Cannonová) tvoří sice tradičněji založený pár, ale vždy si rádi poslechnou vyprávění o provokativních dobrodružstvích „osvícené“ dvojice. Jednoho dne jsou však přizváni prožít si takovou historku na vlastní kůži. Na svou dobu odvážná a s invencí natočená inteligentní komedie je důkazem mimořádného pozorovacího talentu režiséra a spoluautora scénáře, jenž rozvinul zápletku kolem vlastního zážitku z jednoho z jihokalifornských center učících klienty „skutečně prožívat“ vlastní emoce. Jeho debut je intenzivním svědectvím o době, kdy sexuální revoluce dosáhla svého vrcholu a její aktéři byli upřímně přesvědčeni, že lze prostřídat partnery a přesto zůstat přáteli. Film se skvěle souznícím hereckým kvartetem získal čtyři nominace na cenu Americké filmové akademie. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (37)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Slusny, dobre odsypajuci film -hippie film zo 60. rokovod rezisera menom Paul Mazursky /Moskva na Hudson, Somrak z beverly Hills/. Odlahcene, obycajne dialogy prevazuju, to dodrzuje aj tento film. K tomu este slusne kulisy, provokativne dobrodruzstva, odvazna reziserska praca a vyborna kamera - silne atributy filmu, vrele odporucam . 75 % ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Vynikajicí vztahový hippie filmeček (v 69. to snad ani jinak nešlo - summer of love) o dvou spřátelených manželských párech, z nichž jednomu dobová móda "free love" vleze trochu na mozek. Nezaměnitelně šedesátkově lehké a rozevláté, s asi nejdokonalejší manželskou postelovou scénou, jakou jsem kdy viděl, deset minut trvající (debata, humor, hádka, všechno tam je). Je to humorné i vážné, výtečně zahrané, s několika scénami na které jen tak nezapomenete a písničkou, kterou znáte, na závěr. Elliot Gould je super hereckej týpek, mám ho čím dál radši. P.S. dobytek: zas tak žhavý to nejni, moc jsi toho teda neviděl :) 90% ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

U řady filmů sice nadšení fanoušků nesdílím, ale vysoké hodnocení na druhou stranu chápu. V tomhle případě mu ale příliš nerozumím, protože tenhle Mazurského kousek je značně vyčpělý. Spíš než dobrý je snad zajímavý tím, že nepřímo zachycuje atmosféru sexuální revoluce 2. poloviny 60. let. Mělo se původně jednat o komedii, ale komediální stránka na mě už prakticky nepůsobí, a po pravdě řečeno jsem dlouho tápal, v jakém žánru se vlastně snímek pohybuje. Satira to určitě není, na to málo kouše a bodá, režisér se na počínání svých hrdinů dívá se sympatickým pomrkáváním, jako nějaká společenská kritika daného to tedy určitě nefunguje. Není to ani erotický film, protože dnes jsme si už zvykli na mnohem otevřenější zobrazení sexuality, kdy se ve filmu Mazursky vyhýbá nějakým odvážnějším scénám, takže se o tom spíš jen mluví a po pravdě řečeno, právě dialogy považuju za opravdu hloupé a mimo realitu. Celé to zachraňují kvalitní herci a spolehlivá Mazurského režie. Takhle by mohl vypadat kvalitní erotický snímek, kdyby byli aktéři ochotní víc ukázat, protože v daném žánru se většinou pohybují zoufalci, kteří se jinak ve filmové branži neuplatní. Neurazilo mě to, ale jednou stačí... Celkový dojem: 45 %. Je zajímavé, že o desetiletí později natočil Mazursky film Rozvedená žena, který myšlenkově představuje naprostý protipól tomuhle odlehčenému kousku. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Film si sliným hipísáckým nátěrem šedesátých let, který s odstupem let probouzí spíše než obdiv pocit trapnosti hraničící někdy až se studem za tvůrce - alespoň u mne. Snaží se tvářit jako odvážné odkrývání těch nejopravdovějších pravd lidského sexuáloního chování, ale ve skutečnosti jen exhibuje na povrchu od jedné banality ke druhé ve snaze zaujmout tehdy skandálními výjevy, ze kterých však čas nemilosrdně smyl všechnu pikantérii a ze kterých tak zůstal jen soubor krotkých, nepravděpodobných, vyšpekulovaných momentek. Opravdu se mi to nelíbilo. ()

Kacounek 

všechny recenze uživatele

Štěstí tohodle 35 let starého snímku je, že ho člověk může pojmout jako recesi!! Vlastně se dají činy hrdinů vysvětlovat z několika úhlů pohledu. například zajímalo by mě, jestli Carol přivedla milence do bytu, aby dala svému Bobovi jen lekci...nebo si opravdu chtěla vyzkoušet nevěrnou lásku. atd... ()

Galerie (38)

Zajímavosti (3)

  • Leif Garrett v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Reklama

Reklama