Ochránci

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

• Blackhand47

Američané mají Avengery, X-Meny a Ligu Spravedlnosti, Rusko chrání neschopní Ochránci. Herci hrát umí, kostýmy vypadají skvěle a trikové efekty jsou tu o pár let zpátky, což se u Rusů dalo čekat. Na čem tedy film ztroskotává? Na příběhu. Začátek jakž takž ještě funguje, je nám představen záporák a tým a tím to vlastně končí. Neporazitelnému hajzlovi zpočátku hraje všechno do karet a jeho klony nejsou úplně neschopnými vojáky, jak už to ve filmech bývá. Naneštěstí se proti němu postaví pár ztroskotanců a nekončící Deus Ex Machina, která hrdiny vždycky nějak zachrání, i když vůbec nemají šanci. Celý vládní plán na zastavení padoucha je pak tak nefunkční, že ho museli vymyslet opravdu velmi ožralí generálové. To nemohli prostě přesekat ta držící lana, aby věž spadla? A proč na padoucha stříleli rakety, když věděli, že ovládá veškerá elektronická zařízení? Hrdinové to pak nakonec vyřešili schopností, o které ani neměli zdání a vesele si odkráčeli po svých. 45%(19.8.2018)

Nebudu to házet do koše jako polovina zde tady, a taky jsi nemyslím že jsi to zaslouží tak škaredé procenta, no oni Rusáci to taky dokážou rozpálit a nemají zase až tak špatné nápady na filmy, ale něco jim pořád chybí aby to bylo to pravé ořechové. Jo určitě bych vyčetl tomuhle filmu to že ho mohli víc rozebrat a roztahnout přece u takových filmu se to i čeká, mrzelo mě že tam nebyly vidět vůbec civilisté, záběry na město byly bohužel už zničené a v plamenech což je škoda, udělat hromadný utok na město vyvolat paniku a vidět lidi jak bojují o přežití a v zapěti by ochránci přišly udělat pořádek by jenom přeci bylo lepší a ne jen ukázat Ruskou vojenskou techniku. Začátek se mi velmi líbil akce s roboty byla povedena, po stránce efektu výbuchu a podobně to bylo dost slušné to se musí nechat, samozřejmě herci byli mírně zpomalení, bych i řekl jako by nemohli do filmu vložit víc, velice jednoduše jsi nechávali dávat na prdel, a když už měli možnost ukázat něco víc, tak opět nic, až ke konci když spojily síly ale furt je to málo. Ruská vojanda byla strašně sebevědomá s bouchačkou vleze všude jako by byla nesmrtelná celkem i vadilo. Hlavní záporak byl trošku zbytečně přebuchaný ale budiž, ve směs ale i málo ukázal, sem tam mávl rukou a hned bylo po jeho, chtělo to od něho mnohem víc. Medvěd byl vskutku v celé proměně výborný ale když byl proměněn pouze částečně byl už o dost slabší na pohled diváka, děda kamenolom nebyl špatný ale velmi jednoduchý, málo toho ukázal což je taky škoda, se svojí schopnosti. Borec Khan svojí rychlosti a zahnutými meči byl výborný, až jsem jsi i chvílemi myslel že bude nepřemožitelný. samotný film s ním by sem chtěl vidět. A krásna neviditelná sexi Ruska byla dokonalá uchvatna, okouzlující i když jako všichni si velmi jednoduše ze začátku nechala dat na prdel, a už jsem jsi říkal že nemá co nabídnout no nakonec při spojení druhého se i vyplatila. I po hudební stránce to bylo slabší a to je taky škoda, mírně v pozadí příjemná hudba a na začátku ale ono to chtělo epickou velkolepou hudbu. Myslím jsi že jestli režisér do budoucna zkusí natočit pokračováni že tyhle chyby už dopiluje a film bude vskutku uchvatný, velkolepý. Svoje průměrné hodnocení dávám už za nápad za pár dobrých výbuchu demolicí a efektu a trošku přivřu oči jako moc chtěli velkolepý film natočit až ho málem pustily k hlubinám moře.(27.4.2017)

• Šimpy

Watchmenovské titulky, Avengerovský tým, marvelovská potitulkovka, celkem pěkný ženský, záporák, kterému jsem fandil, rádoby dramatické scény. Animace z videoher na jedničku stejšna. Ale přece je tu jedna výhoda...má to fakt jen hodinu dvacet. A to mám rád superhrdinské spektákly a má očekávání byla nízko....nu první půlhodina ujde. :-)(26.4.2017)

• korbitch22

Tohle se nedá užít ani jako to nejhorší Guilty Pleasure od Asylum s obří chobotnicí. Film, do kterého se určitě nasypalo pár desítek milionů Rublů a stejně to není vůbec nikde vidět. Příběh je plytký, postavy ploché a bez jediného náznaku jakékoliv motivace. Efekty jsou trapné, dialogy úděsné a nefunguje ani hudba, už při úvodních titulcích a při té laciné dementní písničce mi bylo jasné, že tohle natočil člověk, který nemá sebemenší režisérské schopnosti, ale má prostředky a nadšení. Takhle nějak by dopadl film, kdyby nám klukům s nadšením dal někdo hromadu peněz a nechal nás natočit velký Česky film s hrdiny. Čekal jsem aspoň něco, ale tady je blbě úplně všechno. Jednu * dávám za neskutečně píchatelnou Alinu, která by měla fofrem balit kufry a jet rozkuřovat producenty do Hallywůdu, aby jsme mohli to její božské tělo obdivovat v mnoha a mnoha stejně blbých, leč amerických filmech. Tragédie.15%.(26.6.2017)

Pokud z nějakého blíže ne(s)pe(cifi)kovaného důvodu ignorujete comicsové adaptace, X-Men a Fantastická čtyřka vám nic neříkají, můžete to vzít oklikou a stavit se v Rusku na Ochránce. V ruských pokusných laboratořích už bylo vyvinuto za totalitního režimu leccos, třeba hokejová sborná a Viktor Tichonov. A jiný koumák jménem August Kuratov stvořil v dobách Studené války čtyři nadlidi, disponující superschopnostmi. Ve skutečnosti bylo stvořeno více takových subjektů, nicméně jen kameňák Ler, ninja Khan, píchačka Kseniya a medvěd Arsus jsou k dispozici, zbytek se někde zatoulal. A tihle čtyři mají zastavit svého stvořitele, který má choutky, jak jinak, ovládnout svět. Film se příliš nezabývá filosofickými výlevy postav, které by byly nějak mimořádně zkroušené a sužované traumatem z jejich jinakosti. Postavy jsou se svým osudem poměrně smířené, jen Kseniya si nepamatuje své felační schopnosti z dob Brežněva. Film šlape především v akčních a trikových pasážích, kterých je přehršel. Technické zázemí se určitě nedá porovnávat s americkým, ovšem došlo v této oblasti k několika příjemným překvapením. Triků je takové množství, že si z nich vybere každý, leckteré jsou videoherního rázu i stylu, mnohé z nich překvapí svojí troufalou rozmáchlostí ve snaze konkurovat západní produkci. Nejmarkantnější je propracovaný vizuál. Tahákem filmu, alespoň po mě, je účast Aliny Laniny, jejíž půvab mně byl znám, ovšem nic netušíc, že se v druhé polovině hodí do latexu, dostal film sexy rozměr. Pojem "ruský sexappeal" platil i pro Valeriji Škirando, která celé akci velela a postupně se zbavoval\a své "sovětské" komisní upjatosti. Filmu chyběl nadhled, bral se mnohdy smrtelně vážně, odlehčených pasáží je jen zanedbatelné minimum. Finále to také nevytáhne moc do výšin. Celou dobu film diváka připravuje na bombastický závěr, jenže ten se nedostavil. Sarik Andreasjan je velice progresivní režisér, co už má zkušenosti se zámořským stylem natáčení, v jeho filmografii se najde i takový počin, jež není obsazen ruskými herci. Celkově se dá napsat, že se nejedná o nic originálního, film se zřetelně inspiroval comicsovými předlohami, které jsem zmínil v úvodu, z nichž nepokrytě po celou dobu čerpá. Jde ale také o srovnání, že čeští tvůrci to nejdále v oblasti comicsů dotáhli na Čtyřlístek, což by splácal i pětiletý retard. V tom případě jsou Ochránci vrcholným počinem ruské kinematografie. 7/10(15.5.2017)

• - Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)

• - Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)