Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

Trevor

No počkaj, Avanger. Najprv k samotnému filmu či k zúfalstvu komentára Rudu z Ostravy? Rudu necháme tak, prvá veta jeho komentára mi stačila nato, aby som pochopil, že pri počutí americkej hymny stvrdne. Takže k filmu. Sedlák z ruského sela si vystrelil z toho, čím holý (v)úd oblbuje tínedžerov (a nielen ich) už dlhé roky. Za pár kopejok sa dokázal neskutočne dobre vysmiať z príbehov o avangeroch,xmenoch,deadpooloch,hulkoch,wonderwomens a neviem ešte koľko týchto veľkolepých skvostov kinematografie som zabudol spomenúť. Pretože toto ste inak ako paródiu na nich brať nemohli. Molodec čo sa transformuje do medveďa sa nápadne podobá na toho z rozprávky máša a medveď, chlapík s mečmi prejde čínskym autom ako nôž maslom a veľa ďalších scén je skvelou paródiou na štúdio Marvel.A tu, na čsfd tá paródia tiež bije do očí. Ľudia to porovnávajú práve so spomínanými americkými filmami. Budíček, ľudia. Scary Movie nie je Vreskot, Ochránci nie sú Avengers. 5 hviezd to nemá iba preto, že ho proste nemôžem porovnávať so serióznymi filmami.Úžasný kanadský žart v podaní ruského režiséra, ktorý dokonale vystihol dvojhodinové epické americké ságy v 80 minútach. ()

maverick10

Nevim čím to je, ale ihned po shlédnutí mám chuť si pustit nějaké dobré ruské péčko. No nic, něco si najdu, nicméně v tomhle vyčórovaným guláši hollywodské superhrdinské zmutované porno rodině si každý najde ten svůj oblíbený americký kousek, od MRVELU přes CD KOMIX po XXXX Adult Distribution, vše sepsané a svázané do jednotného celku zkušeným pisálkem co musel psát sloupky Novotného deníčkům. To vše v nepřehledném digi kabátě ruských hackerů z Putinova proti Clintonovského týmu. ()

korbitch22

Tohle se nedá užít ani jako to nejhorší Guilty Pleasure od Asylum s obří chobotnicí. Film, do kterého se určitě nasypalo pár desítek milionů Rublů a stejně to není vůbec nikde vidět. Příběh je plytký, postavy ploché a bez jediného náznaku jakékoliv motivace. Efekty jsou trapné, dialogy úděsné a nefunguje ani hudba, už při úvodních titulcích a při té laciné dementní písničce mi bylo jasné, že tohle natočil člověk, který nemá sebemenší režisérské schopnosti, ale má prostředky a nadšení. Takhle nějak by dopadl film, kdyby nám klukům s nadšením dal někdo hromadu peněz a nechal nás natočit velký Česky film s hrdiny. Čekal jsem aspoň něco, ale tady je blbě úplně všechno. Jednu * dávám za neskutečně píchatelnou Alinu, která by měla fofrem balit kufry a jet rozkuřovat producenty do Hallywůdu, aby jsme mohli to její božské tělo obdivovat v mnoha a mnoha stejně blbých, leč amerických filmech. Tragédie.15%. ()

Mrkvič odpad!

Chtěl jsem dávat jednu hvězdičku za pár pěkných rusek, ale nakonec nedám ani to. Na devadesáti minutách vykreslit zajímavé postavy nejde. Srovnání s Avengers ani nemohlo dopadnout dobře, protože za Avengers stojí celé universum a spousta dalších filmů a seriálů. Ochránci hlavně na začátku budují roky práce jednou až dvěma větami. A je to komický. Až mizející slečna dostala trochu víc prostoru. Takže, je to nesmysl, není to zajímavý, rusáci (ať už v maskách nebo bez masek) vypadají jak trapní kašpaři a je to trapná a laciná kopie. ()

ArsenalEagle

Jako záminku pustit si tuhle ruskou superhrdinskou pecku jsem využil fakt, že poslední dobou hodnotím plnou palbu (popřípadě skoro plnou) a byl bych nerad, aby někdo nabyl dojmu, že jsem měkkej. V skrytu duše jsem ale čekal a doufal, že ze mě Zaščitniki vytáhnou 3 Rudé hvězdy. Jenže nakonec těsně ne a důvodů je vážně hodně, každopádně největší dírou je scénář, který je šíleně.. ale fakt šíleně stupidní, nedává smysl a vše co se děje pravděpodobně nemá smysl a smysl asi ani mít nemělo, jinak si totiž výsledek nedokážu vysvětlit. Dialogy jsou naprosto hloupé a člověk má často pocit, že buď dané postavy absolutně neposlouchají své okolí a následně plácnou něco z random generátoru slov, jen aby nebylo ticho, a nebo chybí polovina každého druhého rozhovoru. Snaha o cool hlášky jsou ultra cringe. Je vidět inspirace Marvelem (je mi líto napsat, že jde o vykrádačku, protože sem tam tu jsou vážně originální kraviny), jsou zde snad všechna již existující klišé z filmů všech žánrů. Schopnosti Ochránců jsou oproti záporákovi totálně OP (fakt se mi snažili namluvit, že ninja Flash není schopnej sundat ultra pomalýho borce?), ale stejně se musí doslova spojit ala PowerRangers, aby měli šanci vyhrát? -> vinim scénář! Těžko říct, jestli je 90 minut málo, nebo naopak příliš hodně. Za ten čas nejde vybudovat solidní příběh pro film s podobnými ambicemi, ale nejsem si jistý, jestli by můj mozek dokázal vnímat další čas. Další obrovskou chybou je, že se film snaží působit a bere se strašně vážně, namísto aby byl spíše superhero sebeparodií, u které by se člověk i s chutí zasmál. Abych jen nekřivdil, tak akce a vizuál i přes kvanta chyb jsou koukatelný a herecké obsazení je překvapivě sympatické, přičemž Antona (Méďa Béďa) a Alinu (víla Amálka) bych si dovedl představit v nějakých menších rolích západní filmařiny. A rozhodně musím uznat, že medvěd s rotačákem je asi ta nejvíc Rusko definující věc, jakou jsem kdy ve filmu viděl. ()

• Film obsahuje mezititulkovou scénu. (griph)
  • Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)
  • Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)