Ochránci

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

• Vyhy

Pokud měli být Ochránci parodií na hollywoodské aktuální komiksové trháky, to bych asi bral víc. Ochránci to ale mysleli doopravdy vážně a vůbec se jim to nepovedlo. Stupidní příběh, nepropracované postavy, záporák, který mě akorát rozesmíval, a debilní dialogy. Na začátku očekávaně dostaneme plnou dávku toho, co postavy umí, aby to pak mohli použít v boji. A to jsem nezmínil vizuální stránku. Chápu, je to jejich poprvé, ale snad se poučí a příště to bude lepší a klidně zainvestujte více rublů. Nestačí jen zpomalené záběry a fešné dámy – chce to vše víc propracovat.(23.4.2017)

• schizmo

Tak tohle bude hodně někde! Jsem se zapomněl podívat na CSFD hodnocení, jen jsem kdysi viděl trailer a ten mi sice přišel přehnanej, ale zvědavej jsem byl. Po pár minutách bylo jasný, že soudruzi z ruska někde udělali chybu. Víc chyb. Plný vodojem chyb. Aha, tak 35%, to jsem měl vědět dřív :D. Vlastně ani nevím, kde začít. Celý to je úplně brutální pohádka, jako byste křížili Mrazíka a Avengers a celý to namíchali v Černobylu. Kde nebyla invence, tam to zatřeli CGI masakrem a narovinu vám říkám, že invence nebyla nikde! Krom pohádkového příběhu a pohádkově vystajlovaného a přeprodukovaného vizuálu se dál už jedná jen o kompilát wtf momemtů - nesympatické a nefunkční obsazení, strohý děj a plochá příběh, že kdyby film upadl na Everestu, tak se zastaví až v Mariánském příkopu, jakej by to byl fičák. A to stejné se týká scénáře, kde můžete na nějakou práci s napětím, gradací děje, budování scén nebo uměním kamery, kurevsky rychle zapomenout. Tohle je fakt totální filmové diletantsví. Jestli nemáte rádi americký heroismus, tak tady se budete plácat rukou po stehně, protože ruskej je mnohem krutější, akorát že blbější. Pokud něco stojí za zmínku, tak mimořádně debilní hlášky a dialogy, u kterých se šťouráte v uších, zda-li jste dobře slyšeli. A pak samotný koncept hrdinů je taky docela bizarní úlet - vše je plus mínus bukvicovej odvar amerických komiksových postav, ale jako medvěd s rotačním kulometem na zádech? Tady už chybí fakt jen Putin. Kdo by to byl čekal, že se dá potenciál tak snadno zahodit do kanálu, tohle je "thrash" jak víno a ve zhulenosti to musí být skvost!(16.11.2017)

• verbal

V probíhající teplé válce pocítil Východ nutkání předvést Západu, že i on umí zfilmovat Věsjolyje kartinki. Tak se Sojuzmultfilm vypravil na lup a výsledkem je něco, co svou totální pičiditou klesá v žumpě debilit pro náctileté retardéry hluboko pod nejdementnější počiny Mrvelu a Dislektický Cigán Homixu a působí kokotsky i jako nepovedená parodie. Posuďte sami, než se rozhodnete audiovizuálně trpět, vůbec nic v následujícím bojleru nevynechám: Dozvídáme se, že také v Sovětském Svazu v padesátých letech probíhal mutační program, nazvěme ho pracovně třeba KS-Maladcy, jenž měl za následek vydegenování pěti supersoudruhů, z nichž jeden, konkrétně profesor Ksuratiér, neudržel stranickou linii, sešel na scestí a zmutoval ve staticky sršící mongoloidní mimino se šlauchem v hlavě, jemuž radioaktivita skvěle vyrýsovala pekáč a vysteroidovala šedesátky bicáky, načež se jal ohrožovat matičku Rus, ba i celý svět, galaxii a kdovíco ještě. Naštěstí pro Rusáky, lidstvo i ufony je zde pateticky hrdinná a uvědomělá majorka Jekatěrina Nilsenovič Ksichtokundovská, která neváhá, sesbírá zbývající nadnormativně schopné soudruhy, stále mutující na straně dobra ve složení Kapitán SSSR, Medveděrin, kazašský Brambor Lí aka Býstryjserebrjenyj a pubertální poluce taváryš Mýstyčnaja. Semknuti v jedno se Zashitníci, hnáni vpřed neoddiskutovatelně květnatým a originálním scénářem, vypraví zashitovat si a zatočit po bolševicku se zlem a jeho armádou klonů (patrně partička najatá za vodku z Rudé armády ve škraboškách s nalepenými objektivy vyřazených fotoaparátů Lomo a Zenit). Poprvé se to nepovede a jsou ukrutným profesorem, při pohledu na nějž se prostě musíte pořád smát, zajati. Pro major Ksindokundovskou je však jejich osvobození kus pirohu, se třemi mantáky se samopaly pronikne kýmkoliv nepovšimnuta na přísně střeženou základnu a odvleče si je zpět, zatímco ten záporný soudruh kdovíproč uřízl u paty Ostankinskou věž a půl filmu ji stěhoval na druhou stranu Moskvy. Ale podruhé, podruhé už je plán splněn na 120 procent! Poučena z předchozího nezdaru naše milá Liga superkokotů zashituje na výbornou, naběhne k relokovanému Ostankinu přes stíhačkami neprůstřelné silové pole, vole, zkratuje ho a všechno včetně padoucha udělá bum v ne zrovna dvakrát povedeném digitálním mrdníku. A já doufám, tedy spíš zoufám, že Západ brzy vrátí úder a natočí třeba Frostmena s Orlado Blůmem v roli Ivana a Setem Rogenem jako Babou Jagou.(10.4.2017)

• Fredy176

znáte ten díl přátel, kde se do Pheobe dostane duch staré paní a na lesbické svatbě ji opustí se slovy: "Ted už jsem viděla všechno ... " Začnu pozitivními stránkami filmu. 1. audiovizuálně to nebyl marné, třeba takové filmy od Asylumu tomu nešahají ani po kotníky. 2. mladá krásná hubená zrzka co se mihla v pár scénách. A proto dávám 2* Nejvíce mi během filmu rval uši EN dabing, který absolutně neseděl postavám po pohybu úst. Být to v ruštině, tak bych musel číst titulky, ale asi by to tak bylo lepší. Největší průserem je scénář, herecké výkony a závěrečné klišé. Po chvilce dumání jsem usoudil, že scénář je vítězná slohová práce studenta 5 třídy na základní škole. K hereckým výkonům napíšu jediné - v okamžiku, kdy proti sobě běží maník obalený šutry a hlavní záporák - tak zde jsem záporákovi nevěřil ani to, že běží. Další průser je tempo - spousta lidí kritizovala Batman vs. Superman v tom, že se pokouší dohnat Marvelovských x let během jednoho filmu. No tak zde to zvládnout během úvodních titulků. A co je nejhorší - nebyl tam žádný Ivan :((23.4.2017)

Je pravdou, že příběh "Ochránců" je nesmírně ohraný, se špatnými dialogy a stroze napsanými postavami (aby se neřeklo, tak se sem tam něco dozvíme „něco" o jejich minulosti) - ale herci jsou tak sympatičtí, akce stylová a CGI (až na pár momentů s digitálním medvědem) téměř na úrovni hollywoodského filmu. Souboje byly zajímavé a využití potenciálu schopností hlavních hrdinů v závěrečné „bitvě" se mi též líbilo (plus zlepšení schopností pomocí superkostýmů :-D)... Nebýt těch křečovítých dialogů, mohlo to být dokonalé, ale i tak se mi tenhle film velmi zamlouval a i lehce připomínal loňský Sebevražedný oddíl. 70%(4.6.2017)

• - Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)