Ochránci

Защитники

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

• Wacoslav1

Jako Guilty pleasure to nemuselo dopadnout úplně zle, kdyby se Rusáci až tak strašně moc za každou cenu nesnažili kopírovat své émerické vzory. Mě nízké hodnocení neodradilo, spíš povzbudilo a filmy o super čurácích v super kostýmech rád nemám, přesto jsem na to byl zvědavej, ale je to sračka. Občas se Rusko vytáhne, ale tohle se soudruhům nepovedlo, přitom to stačilo trochu odlehčit a udělat z toho povedenou parodii, ale tady se spíš snaží tvůrci ukázat Marvelu a spol : Hele, my to umíme taky! Mno neumí... není to vyloženě na odpad, ale tipuji, že pozdější pád do černých čísel tuto pecku nemine.15%(1.5.2017)

• Helo

Neříkám to často a vlastně nějak extra v mých kritických silách odhalování klišé neúřaduje, ale tady ho najde i úplně klišoslepej člověk. A to od začátku až vlastně do konce. Je pravda, že po zkouknutí Kurtzmanovo Mumie, jsem v obrovským nutkání tady tu jednu hvězdu přidat, protože přes veškerou tu sračkoidnost, která je občas až úsměvná (No co, amíci maj kapitána Ameriku, tak proč by rusáci nemohli mít člověkomedvěda s rotačákem?), je to i díky dost krátký stopáži jakž takž zábavný a dřív, než vás to nudou donutí vypnout na sílu, tak se to vypne samo. Navíc hlavním představitelům ty role (plochých a když už ne plochých (není to žádná narážka na vodní vílu), tak nevyužitých) členů SHIELDU... teda sorry, PATRIOTU, sednou a působí sympaticky, ať už takovým či onakým způsobem. Škoda, že se jim film nevěnuje víc a místo toho už od začátku (doslova OD ZAČÁTKU) řeší hlavní krizi a nic víc. Od teď daleko víc oceňuju ty (nejen) Marvelovský půl hodinový úvody věnující se danýmu superhrdinovi a jeho proměnu v něj. Jo, a akci to má docela dobrou, v některých případech až nečekaně super, kde to kazí jen slabší efekty.(17.7.2017)

Rozpočet RUR 380 ($6miliónov)Tržby Celosvetovo $8,376,000▐ Ruský Avengers v takom viac béčkovom prevedení alebo to dokonca pripomenie aj fandovský úlet ako je Iron Sky. Po prepade v kinách som čakal ďaleko väčšiu hrôzu ale zas natočené za ten menší rozpočet to nie je až také zlé. Dievčence bojovnice a hlavne tá neviditeľná újdu. Má to rýchly spád tak sa človek pri tom aspoň nenudí. /40%/(6.8.2017)

• JohnCZ

On by to nemusel být nutně tak tragický film, kdyby ho napsal a zrežíroval někdo kompetentní. Ty prachy tam jsou vidět, efekty jsou většinou dost dobré a některé akční sekvence nejsou k zahození. Jenže je to celé úplně hrozně nudné, protože origin postav je absolutně nezvládnutý, nedovysvětlený a vlastně i nezajímavý. Záporák je neskutečnej trapák, který, krom toho že si kdo ví proč staví uprostřed Moskvy nějaké věžičky, má akorát plnou hubu keců. Dialogy jsou na úrovni slohu netalentovaného žáka střední školy - normálně fakt dokážou způsobovat až fyzickou bolest. Takhle slabé dialogy jsem neviděl snad ani v amatérském filmu. I film jako celek je režijně absolutně nezvládnutý a nedodržuje ani základní filmové klišé postupy pro to, aby to mohl být alespoň průměrný a neoriginální superhrdinský film. 2/3 stopáže zahrnuje vata, kdy tvůrci stejně nejsou schopni představit postavy, nepokrytě a neschopně vykrádají všechno možné (ten odkaz na Star Wars lel) a pak přijde závěrečnej bossfight, kterej ani není bossfight, protože se superhrdinové s hlavním záporákem vlastně ani přímo neutkají. Ta jedna hvězda je čistě za efekty, medvěda s rotačním kulometem a některé souboje, ale upřímně řečeno, je to spíše na odpad!. Mrzí mě to, protože jsem Ochránce s nadějí sledoval už od prvního slibného traileru...(27.4.2017)

• zelvicka.

Ukázat na slabé stránky tohohle filmu není těžké. Jenže ten hlavní rozdíl je, že tu nevidíme žádnou známou tvář z americké produkce. Debilita scénáře je obdobná, klišé vedle klišé, regenerující kalhoty, teď tě nezabiju, i když jsem moc zlej... Kdyby se tam dosadily známé tváře, a vylepšily efekty budou na to fronty - a ne že ne.(15.5.2017)

• - Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)

• - Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)