Reklama

Reklama

Ochránci

  • Rusko Zaščitniki (více)
Trailer 1

Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (293)

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Jako záminku pustit si tuhle ruskou superhrdinskou pecku jsem využil fakt, že poslední dobou hodnotím plnou palbu (popřípadě skoro plnou) a byl bych nerad, aby někdo nabyl dojmu, že jsem měkkej. V skrytu duše jsem ale čekal a doufal, že ze mě Zaščitniki vytáhnou 3 Rudé hvězdy. Jenže nakonec těsně ne a důvodů je vážně hodně, každopádně největší dírou je scénář, který je šíleně.. ale fakt šíleně stupidní, nedává smysl a vše co se děje pravděpodobně nemá smysl a smysl asi ani mít nemělo, jinak si totiž výsledek nedokážu vysvětlit. Dialogy jsou naprosto hloupé a člověk má často pocit, že buď dané postavy absolutně neposlouchají své okolí a následně plácnou něco z random generátoru slov, jen aby nebylo ticho, a nebo chybí polovina každého druhého rozhovoru. Snaha o cool hlášky jsou ultra cringe. Je vidět inspirace Marvelem (je mi líto napsat, že jde o vykrádačku, protože sem tam tu jsou vážně originální kraviny), jsou zde snad všechna již existující klišé z filmů všech žánrů. Schopnosti Ochránců jsou oproti záporákovi totálně OP (fakt se mi snažili namluvit, že ninja Flash není schopnej sundat ultra pomalýho borce?), ale stejně se musí doslova spojit ala PowerRangers, aby měli šanci vyhrát? -> vinim scénář! Těžko říct, jestli je 90 minut málo, nebo naopak příliš hodně. Za ten čas nejde vybudovat solidní příběh pro film s podobnými ambicemi, ale nejsem si jistý, jestli by můj mozek dokázal vnímat další čas. Další obrovskou chybou je, že se film snaží působit a bere se strašně vážně, namísto aby byl spíše superhero sebeparodií, u které by se člověk i s chutí zasmál. Abych jen nekřivdil, tak akce a vizuál i přes kvanta chyb jsou koukatelný a herecké obsazení je překvapivě sympatické, přičemž Antona (Méďa Béďa) a Alinu (víla Amálka) bych si dovedl představit v nějakých menších rolích západní filmařiny. A rozhodně musím uznat, že medvěd s rotačákem je asi ta nejvíc Rusko definující věc, jakou jsem kdy ve filmu viděl. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Tak pokud dojde na akci, tak je to docela dobré, ačkoliv ty zpomalené záběry už mi lezou krkem. Trikově to také ujde, i když medvěd Váňa se zrovna dvakrát nepovedl. Ale co už. Jenže jakmile mají Rusáci něco vyprávět, je z toho zoufalá křeč. Navíc prakticky každá věta zní jako hlášení u raportu a v důsledku toho nemají jednotliví aktéři co hrát. A nutno dodat, že se o to ani moc nesnaží. Aspoň že ta neviditelná holka je kost, když je zrovna vidět. No čekal jsem teda podstatně víc. 35% ()

Reklama

Helo 

všechny recenze uživatele

Neříkám to často a vlastně nějak extra v mých kritických silách odhalování klišé neúřaduje, ale tady ho najde i úplně klišoslepej člověk. A to od začátku až vlastně do konce. Je pravda, že po zkouknutí Kurtzmanovo Mumie, jsem v obrovským nutkání tady tu jednu hvězdu přidat, protože přes veškerou tu sračkoidnost, která je občas až úsměvná (No co, amíci maj kapitána Ameriku, tak proč by rusáci nemohli mít člověkomedvěda s rotačákem?), je to i díky dost krátký stopáži jakž takž zábavný a dřív, než vás to nudou donutí vypnout na sílu, tak se to vypne samo. Navíc hlavním představitelům ty role (plochých a když už ne plochých (není to žádná narážka na vodní vílu), tak nevyužitých) členů SHIELDU... teda sorry, PATRIOTU, sednou a působí sympaticky, ať už takovým či onakým způsobem. Škoda, že se jim film nevěnuje víc a místo toho už od začátku (doslova OD ZAČÁTKU) řeší hlavní krizi a nic víc. Od teď daleko víc oceňuju ty (nejen) Marvelovský půl hodinový úvody věnující se danýmu superhrdinovi a jeho proměnu v něj. Jo, a akci to má docela dobrou, v některých případech až nečekaně super, kde to kazí jen slabší efekty. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Tohle se nedá užít ani jako to nejhorší Guilty Pleasure od Asylum s obří chobotnicí. Film, do kterého se určitě nasypalo pár desítek milionů Rublů a stejně to není vůbec nikde vidět. Příběh je plytký, postavy ploché a bez jediného náznaku jakékoliv motivace. Efekty jsou trapné, dialogy úděsné a nefunguje ani hudba, už při úvodních titulcích a při té laciné dementní písničce mi bylo jasné, že tohle natočil člověk, který nemá sebemenší režisérské schopnosti, ale má prostředky a nadšení. Takhle nějak by dopadl film, kdyby nám klukům s nadšením dal někdo hromadu peněz a nechal nás natočit velký Česky film s hrdiny. Čekal jsem aspoň něco, ale tady je blbě úplně všechno. Jednu * dávám za neskutečně píchatelnou Alinu, která by měla fofrem balit kufry a jet rozkuřovat producenty do Hallywůdu, aby jsme mohli to její božské tělo obdivovat v mnoha a mnoha stejně blbých, leč amerických filmech. Tragédie.15%. ()

Beckett51 odpad!

všechny recenze uživatele

Ač jsem se ze všech sil snažil, ani pomocí diamantové lopaty a krumpáče jsem tu jednu hvězdu vykopat nedokázal. Absolutní (!!) katastrofa na všech frontách a nefunguje to bohužel ani jako guilty pleasure či sebeparodie (protože je nešťastně zřejmé, že to tvůrci mysleli naprosto vážně). Co scéna, to buď to nejtypičtější superhrdinský klišé, vykrádačka jiných komixáren či děl (Pán Prstenů - wtf?!), chyba (kalhoty u mědvěda bych jednou odpustil, ale 2x a tak očividně?) nebo totálně nelogický motivace hrdinů či obecně ne-úplně domyšlený fenomény. Padouch bez jakýhokoliv charakteru (čti směšná chodící koule svalů), scénář ve většině případů k smíchu a hlavní "Záchitníci" vesměs nezajímaví a nudní. Jediné, co bych přičetl k dobru, je krátká stopáž, takže to poměrně svištělo (až u "psychologických" scén) a v některých scénách docela pěknou kameru. Bohužel ani to ale na jednu hvězdu nestačí... Doporučuji trailer, ten byl lepší. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (3)

  • Film obsahuje mezititulkovou scénu. (griph)
  • Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)
  • Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)

Reklama

Reklama