Ochránci

The Defenders

(neoficiální název)

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

Moc kritiky na mňa. Áno, je to vykrádačka všetkých možných aj nemožných klišé a komixových filmov. Áno, písaný scenár, to v podstate asi vôbec nemalo, šlo sa len podľa nákresov scén, ale... ALE ak toto zvládli s nulovou podporou za smiešnych 5 miliónov, čo asi tak dokážu za desaťnásobok napr.? Ja tomu šancu dávam a teším sa na pokračovanie.(29.4.2017)

Rozpočet RUR 380 ($6miliónov)Tržby Celosvetovo $8,376,000▐ Ruský Avengers v takom viac béčkovom prevedení alebo to dokonca pripomenie aj fandovský úlet ako je Iron Sky. Po prepade v kinách som čakal ďaleko väčšiu hrôzu ale zas natočené za ten menší rozpočet to nie je až také zlé. Dievčence bojovnice a hlavne tá neviditeľná újdu. Má to rýchly spád tak sa človek pri tom aspoň nenudí. /40%/(6.8.2017)

• Eterninox

Sem tam cool záběr nebo zajímavý design. Jinak ale hlavně trapnost a křeč, doprovázená vypravěčskou a dramaturgickou nemohoucností, a hereckými výkony na úrovni vesnického dobrovolnického divadla. Navíc efekty, na kterých film většinu času stojí, znatelně pokulhávají za hollywoodskou úrovní, a jak někoho napadlo vydávat osvaleného modela za vědce a dát záporákovi svítící gumovou muskulaturu, to mi hlava fakt nebere. 30%, zaokrouhleno nahoru za medvědodlaka s rotačákem.(5.8.2017)

• JohnMiller

Sovietska.... Ehm, Ruská verzia Avengerov dopadla katastrofálne. U mňa už iba z toho dôvodu, že nie som milovníkom komiksových filmov a prekonať v mojich kritických očiach Avengers, zase nie je až také ťažké. Zaščitniki má ten problém, že je to lineárna kopírka šablóny z ktorej sú povystrihované charakterové črty postáv.. Dramatické scénky sú smiešne, efekty nie najhoršie ale priemerné a a trvanie strašne krátke. Keby to bolo aspoň až tak zlé, že by si tvorcovia zo seba robili srandu, nič nepoviem ale oni to mysleli vážne. Ani jedna postava sa vám nedostane pod kožu a to trápne prosenie o pokračovanie.... No bieda.(27.4.2017)

Odstřelit ruskou snahu o velkolepý superhrdinský blockbuster je strašně snadné, ale když ono na tom přecejen něco je. V naprosto v žádném ohledu nelze srovnávat s Hollywoodem, nějaké herecké výkony tu jsou na úrovni pralesních lidí a ačkoliv jsou na tom vidět peníze, ty triky občas působí i tak poměrně zoufale. Jako trikový klip by to zřejmě obstálo, beztak je ta nejlepší scéna už v traileru, kde funguje. Má to ale 90 minut a stále se tu hraje na emoční strunu, potažmo polidštování všech hlavních humanoidů a ačkoliv jsem po 20 minutách přemýšlel o dvou rudých hvězdách, v dalším průběhu to už na mě fungovalo více...(2.8.2017)

• - Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník MI-24, stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)