Ochránci

Ochrancovia

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Rusko, 2017, 89 min

• verbal

V probíhající teplé válce pocítil Východ nutkání předvést Západu, že i on umí zfilmovat Věsjolyje kartinki. Tak se Sojuzmultfilm vypravil na lup a výsledkem je něco, co svou totální pičiditou klesá v žumpě debilit pro náctileté retardéry hluboko pod nejdementnější počiny Mrvelu a Dislektický Cigán Homixu a působí kokotsky i jako nepovedená parodie. Posuďte sami, než se rozhodnete audiovizuálně trpět, vůbec nic v následujícím bojleru nevynechám: Dozvídáme se, že také v Sovětském Svazu v padesátých letech probíhal mutační program, nazvěme ho pracovně třeba KS-Maladcy, jenž měl za následek vydegenování pěti supersoudruhů, z nichž jeden, konkrétně profesor Ksuratiér, neudržel stranickou linii, sešel na scestí a zmutoval ve staticky sršící mongoloidní mimino se šlauchem v hlavě, jemuž radioaktivita skvěle vyrýsovala pekáč a vysteroidovala šedesátky bicáky, načež se jal ohrožovat matičku Rus, ba i celý svět, galaxii a kdovíco ještě. Naštěstí pro Rusáky, lidstvo i ufony je zde pateticky hrdinná a uvědomělá majorka Jekatěrina Nilsenovič Ksichtokundovská, která neváhá, sesbírá zbývající nadnormativně schopné soudruhy, stále mutující na straně dobra ve složení Kapitán SSSR, Medveděrin, kazašský Brambor Lí aka Býstryjserebrjenyj a pubertální poluce taváryš Mýstyčnaja. Semknuti v jedno se Zashitníci, hnáni vpřed neoddiskutovatelně květnatým a originálním scénářem, vypraví zashitovat si a zatočit po bolševicku se zlem a jeho armádou klonů (patrně partička najatá za vodku z Rudé armády ve škraboškách s nalepenými objektivy vyřazených fotoaparátů Lomo a Zenit). Poprvé se to nepovede a jsou ukrutným profesorem, při pohledu na nějž se prostě musíte pořád smát, zajati. Pro major Ksindokundovskou je však jejich osvobození kus pirohu, se třemi mantáky se samopaly pronikne kýmkoliv nepovšimnuta na přísně střeženou základnu a odvleče si je zpět, zatímco ten záporný soudruh kdovíproč uřízl u paty Ostankinskou věž a půl filmu ji stěhoval na druhou stranu Moskvy. Ale podruhé, podruhé už je plán splněn na 120 procent! Poučena z předchozího nezdaru naše milá Liga superkokotů zashituje na výbornou, naběhne k relokovanému Ostankinu přes stíhačkami neprůstřelné silové pole, vole, zkratuje ho a všechno včetně padoucha udělá bum v ne zrovna dvakrát povedeném digitálním mrdníku. A já doufám, tedy spíš zoufám, že Západ brzy vrátí úder a natočí třeba Frostmena s Orlado Blůmem v roli Ivana a Setem Rogenem jako Babou Jagou.(10.4.2017)

• Beckett51

Ač jsem se ze všech sil snažil, ani pomocí diamantové lopaty a krumpáče jsem tu jednu hvězdu vykopat nedokázal. Absolutní (!!) katastrofa na všech frontách a nefunguje to bohužel ani jako guilty pleasure či sebeparodie (protože je nešťastně zřejmé, že to tvůrci mysleli naprosto vážně). Co scéna, to buď to nejtypičtější superhrdinský klišé, vykrádačka jiných komixáren či děl (Pán Prstenů - wtf?!), chyba (kalhoty u mědvěda bych jednou odpustil, ale 2x a tak očividně?) nebo totálně nelogický motivace hrdinů či obecně ne-úplně domyšlený fenomény. Padouch bez jakýhokoliv charakteru (čti směšná chodící koule svalů), scénář ve většině případů k smíchu a hlavní "Záchitníci" vesměs nezajímaví a nudní. Jediné, co bych přičetl k dobru, je krátká stopáž, takže to poměrně svištělo (až u "psychologických" scén) a v některých scénách docela pěknou kameru. Bohužel ani to ale na jednu hvězdu nestačí... Doporučuji trailer, ten byl lepší.(4.2.2018)

• JohnCZ

On by to nemusel být nutně tak tragický film, kdyby ho napsal a zrežíroval někdo kompetentní. Ty prachy tam jsou vidět, efekty jsou většinou dost dobré a některé akční sekvence nejsou k zahození. Jenže je to celé úplně hrozně nudné, protože origin postav je absolutně nezvládnutý, nedovysvětlený a vlastně i nezajímavý. Záporák je neskutečnej trapák, který, krom toho že si kdo ví proč staví uprostřed Moskvy nějaké věžičky, má akorát plnou hubu keců. Dialogy jsou na úrovni slohu netalentovaného žáka střední školy - normálně fakt dokážou způsobovat až fyzickou bolest. Takhle slabé dialogy jsem neviděl snad ani v amatérském filmu. I film jako celek je režijně absolutně nezvládnutý a nedodržuje ani základní filmové klišé postupy pro to, aby to mohl být alespoň průměrný a neoriginální superhrdinský film. 2/3 stopáže zahrnuje vata, kdy tvůrci stejně nejsou schopni představit postavy, nepokrytě a neschopně vykrádají všechno možné (ten odkaz na Star Wars lel) a pak přijde závěrečnej bossfight, kterej ani není bossfight, protože se superhrdinové s hlavním záporákem vlastně ani přímo neutkají. Ta jedna hvězda je čistě za efekty, medvěda s rotačním kulometem a některé souboje, ale upřímně řečeno, je to spíše na odpad!. Mrzí mě to, protože jsem Ochránce s nadějí sledoval už od prvního slibného traileru...(27.4.2017)

Tak tu máme hutnú vykrádačku MCU postáv a padajúce mrakodrapy ukradnuté z DC. Výprava je slušná, triky až na toho medveďa solídne, len sa bohužiaľ nepodarilo vykradnúť aj tie lepšie dialógy z amerických predobrazov a z hľadiska hovoreného slova ide o celkom slušné peklo. Ale WTF faktor je parádny, nie že nie, takže som si túto guilty pleasure jednohubku slušne užil. Len by jej slušela väčšia stopáž a finále, kde by sa všetko netočilo len okolo toho, ako niekto pohybuje rukami a tým takmer mení smer otáčania Zeme okolo Slnka.(27.1.2020)

• MI-380

Začnu tím nejhorším: Škirando a její (skoro hlavní!) role. To byl neměnný výraz ptakopyska a její výkon částečně omlouvá jen zoufale napsaná postava. Tak to je za 0*. Speciální efekty a příběh: slabá napodobenina Avengers, za 2*. Čtyři ochránci byli z toho asi nejlepší, jen mírně podprůměrné alternativní Avengers, tak za 2,5*. Celkově 35% (shoduji se s průměrem 1597 hodnotících).(6.10.2017)

• - Film obsahuje mezititulkovou scénu. (griph)

• - Když Ochránci útočí na vysílač a Arse (Anton Pampušnyj) se změní plně na medvěda, roztrhají se mu i kalhoty, ale při výstupu z výtahu je opět má, jako polomedvěd. To samé, když Ochránci odlétají na laně na letadle, Arse je plně medvěd, poté spadnou do řeky a vylézají ven, Arse má zase kalhoty. (Ace.A.T.L.)

• - Zbraně použité ve filmu byly útočné pušky AK-74 a kulomet PKT. Ve filmu se objevily tanky T-72, vrtulník Mi-24, Mi-17 a Mi-26. Dále stíhačky MiG-29 a raketomety Smerč. (K98)