Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

DanielP.

G.I.Joe, Fantastic 4, Marvel... a ted asi tucet studii bo jen zacatek s produkcemi a spol trval pres minutu a pul... Je to stejne. Stejny akcnak. Rusove jdou na to rychle. Amik si chce hrat s milacky davu. Ten film me neurazil, ale ani nenadchnul. Andreajan to vzal na muj vkus az moc z hurta a sem tam jsem se citil trochu ztraceny v pribehu coz by se nemelo stavat. Kazdopadne film je pekny na efekty, kamera celkem dobra, ale uz jsem od rusu videl daleko lepsi na svetove urovni. Tenhle snimek s kamerou mezi ne urcite nepatri. Strihac je novacek a je to videt... ale kdo vi jak moc ho reziser vedl za ruku. Ale asi dost. Odpad to neni jak tu nekteri pisou, urcite jako akcni oddychovka to jde. Ale vic nez 3 hvezdy tomu nedam. Je to spis 2- Herecke vykony nekomentuji radsi vubec, ale nekteri nejsou az tak ztraceni. Trailery na me pusobily skvele, film vsak pokulhava. ()

Mograine

Ruskyje Avengers jsoou velice zajímavým počinem a hlavně kategorií sama o sobě. Chápu, že rusové chtěli trumfnout západ svojí verzí Avengers, bohužel pro ně to moc dobrý nápad nebyl. Když pominu naprostou strohost celého scénáře a plytkost celé režie, zbudou nám jen nijak moc zajímavé postavy. Antagonista Velesoudruh Elektropalice mi přišel velmi divný, protože má naprosto nevyužitý potenciál, soudruh superbalvan působil vcelku zajímavě, kazašský soudruh turboJet Li taky nebyl špatný, metamorfózní soudruh medvěděrin byl divný a nakonec vcelku hezká taváryš Mýstyčnaja taky ušla. Vcelku se jedná o docela nicotný akční snímek, který nijak moc nezaujme a některé dost možná urazí. Kromě strohosti celého tohoto mrdu tomu jakžtakž dodávají šmrnc postavy jinak dál nemůžu hodnotit víc jak za dva a to ještě s odřenýma ušima. ()

Drozdo57

Jeden večer sme s otcom vzali basu piva a pustili sme si tento "skvost". Je to niekde na hrane medzi "iba zlé" a "tak zlé až je to dobré". Bohužiaľ sme sa zasa až tak veľmi nesmiali. Vôbec som netušil, čo sa to vlastne na obrazovke deje. Z traileru som si hovoril, že by to mohol byť pekný úlet. Úlet to bol, ale nie pekný. Nepozerajte to. Nikto. Fotky ruských herečiek si pozrite na internete. ()

Spielbergo

Jak neni něco z USA, tak se to pánům nelíbí. Já kdybych před vás pánové postavil dvě krabičky od sirek ale dvě NAPROSTO stejný krabičky a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší co? Samozřejmě ta americká. Americká samozřejmě. Mám intenzivní pocit, že většina zdejších hodnocení proběhla na stejném základě, jako výše uvedená citace z Pelíšků. Je to tupé, to bez debat, ale dle mého se to naprosto vyrovná většině americké filmové produkce, zejména té komixové. Jen na ty patetické patriotické kecy je člověk tak nějak zvyklejší od Amíků a teprve když je řekne Rusák, tak vyzní konečně pravdivě - čiliže naprosto debilně. ()

cerdax2

Pokud si chcete odpocinout od DC/Marvel komixovek a zkusit neco z vychodu tak Ochranci jsou ti pravi :). Hlavni zaporak jako by byl vyroben z gumy pred padesati lety, franta rychlik s meci tak nemoznymi, ze kdyby se o ne neriznul on, tak kdokoli z jeho partaku urcite, pepa kaminek, kterej to umi s bicem asi tak dobre jako lada hruska varit, medvedodlak raketovy je lahudka sama pro sebe a petici uzavira mokra madla. Pribeh jakysi, o postavach se moc nedozvime, ale v ramci ne-holywoodu 50%. ()

brasek

Podľa traileru som čakal, že ruskí Zaščitniki nakopú biednemu Marvelu zadok. Nestalo sa a mohli by si podať ruky, lenže ak je Marvel debilný tak toto je o stupeň horšie. O digitálnych trikoch ani nehovorím, to by radšej celý film mal byť animovaný a ako rozprávka by to malo svoje miesto pod Slnkom. ()

mr.twizta

Co si budem, tenhle film je po mnoha strankach priserny. Predne tu mame zkratkovitou story a ukazkove ploche hrdiny, kterym nemate jediny duvod fandit - coz plati ostatne i o zaporakovi, ktery vypada jako Toxie a jeho plan je udelat z vyskovych budov Moskvy obri antenu, kterou aktivuje spici Reaganovu uberzbran kdesi nahore na orbitu. Cert ale vem protagonisty a zapletku, hlavni vyhrou Ochrancu je akcni stranka - na jednu povedenou Khanovu momentku nam tu totiz pripada minimalne pet priserne natocenych, sestrihanych a hlavne nataktovanych akcnich scen. Rytmus, kinetika, nic takoveho se nam neserviruje a vlastne to cele pusobi jako zpomalovacka, ackoli se jede jedna ku jedne. A ten audio doprovod! Plochy zvuk a pomalu az vytahova hudba - ani vycisteni usi nepomohlo. Film ale rozhodne nezatracuju, protoze ma jednak slusne tempo, misty koukatelne triky a (hlavne) ve spolecnosti intoxikovanych geeku skyta prilezitost pro veselou hru, v ramci ktere si soutezici zaznamenavaji vsechny filmy a komiksy, ze kterych si Ochranci 'pujcuji'. Je to dlouhy seznam. ()

Rian_witcher

Začnu pozitivy. Slušně vymyšlené 2-3 postavy "superhrdinů" a docela líbivé efekty a grafické zpracování (na ruský film). A Negativa? Vše ostatní. Nepropracovaný příběh a vyloženě stupidní dialogy. Vše vypadá jak vykradení obyčejné videohry z počátků Atari. Čekal jsem podle traileru alespoň slušný film, ale zklamání narůstalo od prvních minut :-( ()

MartinReno

Niekto sa snažil vyvariť zbytky kostí z Marvelovskej hostiny,ale vznikol z toho iba smradlavý shit. Hodne tupé aj na Rusov. Zrejme velmi túžia po vlastných gerojoch a možno chceli urobiť dojem na uja Putina. Hold Seagal i Depardieu asi odmietli hlavné úlohy. ()

Bobestom

Až na medvěda je film vizuálně na velmi slušné úrovni. Příběh neni o moc tupější než u konkurence, ale všechno je takové suché ... utahané ... nevyužité. Jsem rád, že takový film vznikl, ale dalo se z něj vytěžit určitě víc. Za mě zasloužené 3* a těším se na pokračování. ()

Kenji

To bolo tak, súdruh cárovič Putin si jedného dňa v notebooku našiel ruskú kinorip verziu X-menov a povedal si, čo to tí západniari zas majú a prečo to velikajaRus ešte nemá. Tak nakázal on tiež obdobné udeľajeť svojim štúdiám a máme to tu. Už na úvod súdružka Elena Temnikova spieva anglicky ( ale to zrejme len pre náš trh ) Potom mám mierny chaos, lebo od 40tych rokoch robia pokusy, ale potom je tu že súčasnosť a stále sme v Sovietskom zväze, tak neviem či sme v nejakej Putinovskej realite, že sojuz 4ever or čo. Zbieranie hrdinov čistá nuda, hlavne Ksenia a jej akože bojové umenie a schopnosti, neviditeľná vo vode? WTF? Aha, to preto, lebo keď napochodujú tomu zlému do pasce, tak náhodou prší, aby bola neviditeľná :D Medvedí chlapík neviem či je inšpirácia v Meďdeovi z Tolkiena, alebo ako. Ďalší mi pripomínal Hira Nakamuru - ovládaní času, teleportace? Kto mal rád Hrdinov? :D No prvá akcia nič moc, hlavný zlý ktorý vyzerá ako Krupa nadopovaný steroidmi so železom na tele ich dostal za pár minút, potom si odskočil ovládnuť svet a im dal čas na rozmyslenie či sú s ním. Medzitým ich zachráni mladšia a nižšia verzia Bridgete Nielsen v úplne trápnej scéne, kde jej do rany nabehne pár nepriateľov. Potom nasleduje kopa kecania a hereckých výkonov hodných rebootu Paneláku. To má dodať filmu hĺbku. Asi. Potom si Nielsenka nevšimla, že uprostred rozbitej Moskvy si Krupa stavia obrovský vysielač a musí na to prísť až rozšifrovaním dát a zistenia, že chce ovládnuť všetky satelity aby mohol ovládať všetku techniku na svete. Následne si uvedomia, že potrebuje vysielač a aha, niekto ukradol 300 metrov železa pre Bajkonur, či to len nebude on, asi bude a kde by ho tak mohol použiť? Nejaká televízna veža najvyššia v meste. Tam bude. Nestačilo si zapnúť Pervyj kanál a mohli to vedieť už pred dvoma dňami. Hrdinovia dostanú nové oblečky, ktoré znásobujú ich schopnosti a každý rusofil na Armáda ruskej federácie už vidí, kam sa vývoj na východ od nás posunie po šrote pardón tanku T-14. Akurát neviem, načo vyrábali neviditeľný oblek keď už dávno existuje vz. 95 ( najvhodnejší do našich takže aj ruských pardón sovietskych podmienok, odporúča 11 z 10tich príslušníkov Hubár Special Forces :D ) Plán je jednoduchý ukradnú priepustku cez ochranné pole a Moskva City zlikviduje raketometná paľba. Akcia je čistá nuda a efekty na úrovni hier z roku 2003. Digitálny medveď s rotačným pred ktorým zlí ala specnaz kotúľajúci sa unikajú kotúľmi bol na zaplakanie. Nemá to logiku a nie je to ani pekné na pohľad. Nakoniec sa spoja a zničia ho, no nuda. Na záver našli sme ďalších Ošťadnikov, teda Zaščitnikov, no shit Sherlock, ak by to natočili v 93ťom tak by to bol ideálny úvodný film k seriálu. Tak podľa hodnotení na csfd zatiaľ soudruzi splnili plán na 34% ()

Jack_F. odpad!

Jak sladký pocit zprznit tuhle srajdu odpadem a ještě se ukájet slizkým nepřejícím komentářem. No jo, neberte to jako politický úkol, nebo snad, že vlhnu při pohledu na emerickou vlajku, ale tohle je typický příklad, že i polotupý hollywood může být prostě i tak o milion levlů výše a to je smutné. Při vzpomínce na tohle veledílo se ve mě probouzí ten správný dávicí efekt a kroutí se mi střeva, jako bych tam v sobě měl posledního vládce větru a jak toho zmrda nesnáším. Rozhodně neopomenu to poctivé, jak jsem se naučil v online hraní, zanadávání cyka blyat a prosím Rusáci, chcípněte...vaše filmy stojí kvalitativně asi tam kde babovřesky, avšak ty aspoň meměly rozpočet ani na efekt trapného medvěda. ()

Malarkyy odpad!

Dialogy i když se snaží tak jsou naprosto prázdné a postrádají logiku. Příběh bez nápadu a v celku dost nudí, efekty jsou dost chabé a visuál medvěda tak to fakt nechápu, to vážně v rusku nemají prachy aby ty animace udělali na úrovní dnešní techniky, neskutečně odporně udělané. A zvukové efekty ve filmu naprasto chybí, při akčních scénách hraje jenom hudba a to je všechno... Je mi líto ale tohle je naprostá sračka a totálně nechápu jak ten to snímek mohl spatřit světlo světa.. Osobně si zakládám na tom že i když je film sebevíc špatný a nelíbí se mě tak se na něho do dívám, bohužel zde to nešlo a závěrečnou půlhodinu sem nezvládnul a film vypnul!!! Naprostý odpad! ()

H3LLraiser

Not bad... viděl jsem horší s vyšším hodnocením... co je víc ruského než medvěd s raketometem a rotačákem... xenia kočka, jen ten jejich "Nick Fury" mohl být někdo jiný než tahle mmm no botoxová lady ()

luki00

No...tragedie.. co od těhle žánru očekáváme?....hlavně AKCE a v tomto filmu ..buďme reální... těžká NUDA... Takže zhrnem si to: AKCE.. 0 - kurňa v tomhle žánru musí akce převyšovat kecy.. HUMOR: vím že to nebyla komedie, ale i hlavní hrdinové občas utrousí vtipnou hlášku, to k tomu proste patří..OBSAZENI: musím uznat ze to jediné bylo v pořádku. Alina Lanina a Valerija Škirando opravdu krasné ženy. Shrnutí , děj mizerný, finále ..o tom ani raději nemluvim... v každém takovém filmu se člověk těší na vyvrcholení ... a co toto mělo byt?...Prostě pánové, tvůrci z Ruska...běžte se podívat do Hollywoodu jak se tvoří pořádný film a nebo si pusťte aspoň všechny Marvelovky, nebo se na to raději vyprdněte...Dávám sice 2 hvězdy ale jednu za Alinu a Valeriji a druhou za chlupáče medvěda (ten byl super) ()

kyrysar

Myšlenka dobrá, děj ze začátku celkem šel. Rozuzlení o ničem. Padouch divnej. Další díl být nemusí. Vydržel jsem to! ()

Ace.A.T.L.

Hele, ono to neni úplně marný. Samozřejmě to nemá na kvality MARVEL filmů, ale tam se na tomhle stylu už pracuj pěknou řádku let, proto je to jako porovnávat neporovnatelný. Pokud se na to koukám jako na samostatnej film a vypnu srovnávání, je to celkem fajn film, co neurazí. Snaha o vlastní hrdiny v Rusku, je super nápad a už se těším na pokračování(co nám nabídli na konci). Až ve chíli hodnocení, musím holt srovnávat a proto nemůžu dát tolik, jako třeba u Avengerů. Takže za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()