Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

Mach Tom

Co o tom jenom napsat. Film ode mne dostává tři hvězdičky za snahu, a hlavně za naprostou kritiku Ruské armády, která má v současnosti asi nejvíce techniky která by dokázala odolat hlavnímu záporákovy, které také Rus i když jsem spíše myslel že to bude Amík. Film na mě budil dojem jako že se dívám na velmi dlouhý trailer, protože když se začalo konečně něco dít tak to zase rychle skončilo. Co jsem chtěl vidět a nebylo tam. Mi-24 v akci - bohužel jen jedna na úplném začátku. Mig-29 v akci. Jeden nálet a piloti se chovali jak na začátku vlastenecké války. Zásadně nikdy neuhýbej. bitva robotů z T-80. Opět nic. Navíc hlavní hrdinové prakticky celý film jenom pózují pro fotografi a velitelka týmu nepředvádí naprosto nic. Jestli se odhodlají k dvojce tak doufám, že se polepší. Škoda jen že děj nevsadili do osmdesátých let. ()

Martin29

Film působí dojmem jakoby si někdo řekl natočím superhrdinovský film je to v módě a hned druhý den to natočil nevím jestli se hodně stříhalo, ale tady to působí hůře než Fantastická 4 minulý rok . Vývoj postav je absolutně nulový (dozvíme se jen, že jeden měl bratra a že ho zabil ta ženská, že trpí ztrátou paměti a že jediné co si pamatuje je prsten jeden, že zabíjí zlé lidi a poslední, že se bojí, že se navždy promění v medvěda) a záporák absolutně nevyužitý. Smysl jeho armády není absolutně žádný je tam jen nejspíše proto, aby je Ochránci mohly likvidovat přitom sám záporák je tak silný, že ji absolutně nepotřeboval případně si mohl vystačit s těmi zbraněmi. Na nějaké davové scény úplně zapomeňte není zde ani jedna záporák táhne na Moskvu a nikdo se mu nepostaví (jen se o tom mluví) a všichni obyvatelé Moskvy se dokážou evakuovat během několika hodin. Úplně nejlepší je, ale velitelka týmu co se snaží hrát na ruskou verzi Nicka Furyho, ale absolutně přehrává a působí to věrohodně asi tak jako prohlášení Merkelové, že v Německu není žádný terorista. 40 procent a i to jsem možná hodný. Jinak po dnešku mám 3 kategorii záporáků v 1 jsou parádní například Loki v druhé průměr většina ostatních a ve 3 úplně zbyteční a nevyužití jako zde. Jsem rád, že se to k nám do okolí nedostalo do kin, protože dat za to prachy je vyloženě něco jako je spláchnout do záchodu. ()

steelspace

Je to jedno obrovské a nekončící klišé. Scénář je naprosto nepřekvapivý, je to univerzální superhdinská story. Zmutovaný vědec, hodný profesor, krásná majorka, rádobyexistenciální svěřování, první prohra atd. atd. Triky jsou na úrovni těch amerických před 10 lety, kvůli nízkému rozpočtu jsou CGI i menší věci, které by normálně byly udělané fyzicky. Choreografie a provedení soubojů je skoro legrační. Jsme v Rusku, takže nesmí chybět medvěd. Jediným kladem jsou ženské představitelky, které sice blbě hrají, ale za to jsou fakt hezké. ()

LikamCz

Tenhle film není rozhodně tak špatný jaké jsou na něj recenze. Ano příběh je maximálně klišovitý a efekty nevypadají 2x dobře, ale i přesto má film své plusy, a to třeba skvělou hudbu a titulní songu, nebo originální charaktery a to že to dokázali za 5 milionů dolarů je neuvěřitelné, taky je to jen první vlaštovka a já věřím že další díly budou lepší a lepší film doporučuji a nezhodně to není odpad 5/10 ()

danvers

Musim reagovat na predosle komentare, lebo je dost ukrivdene tomuto filmu. Nie som nejakym zastancom ruskej kinematografie ale po vizualnej stranke moze tento kusok kludne konkurovat zapadnej produkcii. Herecke obsadenie bolo tiez priatelne a celkove spracovanie OK. No co sa tyka deja je nutne podotknut, ze ruska mentalita je ina od tej nasej a zapadnej. Nie je v nej az tak udomacneny sarkazmus, ironia, humor a predovsetkym znevazovanie vsetkych, vsetkeho a nic nikomu nie je svate.. Po dejovej stranke je to klasicky film aky pozname od tvorcou za velkou mlakou no scenaristiky su tam este obrovske medzery. Na akcne filmove lahodky a pod. si z ruskej prudukcie budeme musiet este par rokov zrejme pockat, lebo zatial sa im dari spracovavat lepsie vojnovu tematiku ako nejake kinohity.. No osobne si myslim, ze tento film je pozeratelny a odkaz pre vsetkych hejterov: "nikto vam nedrzal pistol pri hlave aby ste to museli pozerat, tak chodte do pice a pozerajte si dalej Jupiter vychází a Walking dead" ()

goauld

Soudruzi dali hlavy dohromady a udřeli tvrdý úder imperialistické USA svými takyAvengers. Jak se řiká, snaha se cení, ale... ale oč se sebevíce budou soudruzi snažit, beztak těm amíkům více jak "po pety" nedosáhnou. Bohužel chybějí zkušenosti a určitá "uvolněnost". Sověti mají skvělé válečné filmy, bo syrovost je tam cítit na každém kroku. Amíci jsou o poznání "měkčí" a proto jejich válečné filmy jsou spíše takové "hry na vojáčky". Já bych to viděl asi tak, že každý at se drží svého řemesla a bude to tak nejlepší. ()

Bluepiggie

Ruskej Bollywood... parodie na Marvel... SPOILER medved s kulometem, na zadech, kteremu se nekolikrat roztrhnou kalhoty, ale nakonec se zmeni zpet a kalhoty znova ma... celej film mi prisel tak zrychlenej.... z akcnich scen hned na srdce rvouci scenu o jejich minulosti... spojeni 0 pokud mate chut na marvelskou prdel vrele doporucuju za me to ma 0 jako film, ale za soundtrack na konci hry tomu davam 5 hvezdicek takze 3 :D ()

FakyCB

Šílená blbost, která si zaslouží hvězdičku snad jen za ty hezké masky, ale jinak to nemá cenu ani komentovat. Nedivím se, že většina lidi, kteří na tomto filmu semnou seděla v kině v průběhu tohoto filmu z kina odešla. ()

jiri.juricek

Ten film je taková srajda, že ani nevím jestli si zaslouží komentář. Ale snad odradím další zájemce oto jak se zbytečně připravit o čas, snad jen na usnutí je to dobré. Jedna hvězda je za Alinu Laninu, která je fakt kost. Ale zbytek je úplně k ničemu. Film se loudá, triky jsou slabý a když jsem si myslel, že by to mohl zachránit humor tak on tam žádnej není. ()

loki3016

najčudnejšie a najhlúpejšie herné intro aké som kedy videl..a tá škaredá ruska v uniforme to zabila..možno desať rokov dozadu..ale skôr nie ()

serbero

Najprv som videl film a až potom upútavky na tento film, preto niesom až taky sklamaný ako väčšina divákov. Špeciálne efekty sú pekne urobené z malými esteticky chybička, ale dej je veľmi rozkúskovaný, nie je to celistvé nemá to spád, nedrží to diváka v napätí, niekedy to až pripadá ako keď dieťa číta knižku a listuje po 5 stranách. Herecké výkony žiadna sláva. Dať do filmu zo 6 ženských herckých postáv 6 modeliek nieje umenie, to dokáže každý. Z prižmúrenými očami dávam 2* aj keď si asi viac zaslúži 1*. ()

batuzekk

Takže , kde jen začít?... do filmu jsem šel s tím, že se jedná o béčko (ano, ba možná i C). Do filmu jsem šel s tím, že je to kopírka Hollywoodu (ano, je). Do filmu jsem šel s tím, že herecké výkony budou průser (ano, jsou). Do filmu jsem šel s tím, že nebudu přemýšlet, ale vyloženě vypnu mozek u vizuální a nikoli intelektuální podívané (ano, tak to je... byť se jedna o efekty, které pro mě byly dostačující, nebo o holky, které nejsou k zahození).... suma sumárum = film je béčko, které si ale dle mého nezasluhuje 36%. Řekl bych, že většina lidí si to pustila s tím , že to jsou ruští Avengers a posléze byly zklamání. Já osobně to bral jako ruský pokus o superhero movie, kterému stopáž akorát stačí, aby nezačal doslovně nudit. Za mě 50%. ()

Gharr

Znáte ten nasládlý zápach, když se něco už pár týdnů rozkládá pěkně v teple a vlhku. Ne? Tak si dopřejte mimořádný smyslový požitek pomocí tohoto vzdělávacího filmu. ()

IgiMovieMan

Hlavný problém tohto filmu je ten že sa to až moc snažilo byť ako filmy od MARVELu. Naviac príbehová línia je nudná a jednotvárna akoby toho nebolo dosť CGI je nerealistické a škaredé. Akčné scény nie sú také veľkolepé aké asi mali byť a pri nepriateľovi ani neviete čo vlastne chce. ()

tina18

Film som si pozrela zo zvedavosti, už iba kvôli tomu, že pred pár mesiacmi som na youtube zahliadla trailer na toto dielo, a nevyzeralo to až tak úplne zle. Hovorím si prečo nie, možno sa zabavím. Omyl. Bola to hrozná nuda. Chémia medzi hercami bola prakticky neexistujúca , nebolo tam žiadne napätie, žiadne uvedenie do deja, zrazu sme spoznali strážcov, ktorý tu už možno boli možno nie, možno ich je viac alebo možno aj nie atď... veľmi rozporuplné. Ich celková motivácia na boj s nepriateľom ( ktorý bol nepriateľ bohvie prečo, a prečo vlastne toto všetko začal to tiež nikto nevedel) bola minimálna, stále tie isté strojené pózy a nič viac žiadna emócia do toho. Veľká nevýhoda sú tiež obrovské čierne miesta a ako keby nedomyslený dej. Osudy hlavných hrdinov mohli byť smutné(?) , ale na vplyv deja to nemalo žiadny účinok, takže to skôr bolo prázdne spovedanie do kamery. Celé zle. A to nespomínam najväčší fail bol ten hrdina ktorý sa menil na medveďa- hrozné! celá jeho dejová línia i jeho schopnosti sa ukázali ako absolútne zbytočné a nepotrebné- prakticky tam nič nespravil , a scéna ako v svojej "superhrdinovskej forme medveďa" strieľa zo zbrane bola cringe moment level 1000. Ale vidím to tak, že sa dočkáme pokračovania.. Hodnotenie : 20 %. bohužial ()

Jindra_S

U některých současných filmů mám pocit, že je psali den před odevzdáním a dát tomu ještě den, dva ... Tady jsem však měl dojem, že nechali psát scénář puberťáky - některé věci jsou přehnané přehrávané (traumata a osobní postoje jednotlivých ochránců), některé jsou tak nějak zkratkovité a jsou vysvětlovány briefingem (a teď máte nové oblečky, tady je karta, můžete si předávat energii) a některé nedávají totálně smysl (převoz věže a upevnění ve vzduchu) a na některé se časem zapomnělo (např. klony). No béčko jako vyšité, jen s áčkovým rozpočtem, takže scény vypadají pěkně samy o sobě. Dohromady to smysl nedává - v podstatě jako Transformers. ()

pretorij

No zas tak hrozne to neni. Proti hudbe nemam vubec nic. Hudba ala velkofilm. jen ten film k tomu k tomu nejak nesedi. Kazdopadne tvurci meli koule, kdyz nasadili i medveda v ramci tohohle rozpoctu. Nemyslim, ze je to slabsi, nez vetsina soucasnych becek. Herci tak trochu srot, hlavne slavna blondyna generalka ci co co tje, co si vystacila cely film s jednim ubrecenym xichtem. Pri srovnani s teenage stupid serialy co jsou to locker vyhoneny do sedivejch, ale stale nemuzu byt tak kriticky. ()

alphatown

Ty dvě hvězdy jsou za snahu a investici. Dalo by se i přidat, ale něco ten film táhne hrubě dolů a sice ta sovětská komunistická propaganda. Zatímco my Češi jsme se toho rádi zbavili, tak Rusové si to stále hýčkají. A pohled na ruské tanky opravdu táhnou film dolů, když víme, že dnes se už tankama nebojuje, ale atomovkama a dronama. Film dobrý opravdu tak na projekci pro děti rodičů pracujících v kremlu. ()

Filip.Kubik odpad!

Odpověď na Avengers ? Ochránci nešahají Avengers ani po paty. Zápletka by nebyla až tak strašná, ale zpracování je otřesné. Nejlepší herecké výkony předvedl ,,medvěd´´ a ,,neviditelná ženská´´ naopak nejhorší ,,ulízlá kapitánka´´ a Kuzněcov. ()