Psí kusy

Animovaný / Komedie / Rodinný

Kanada, 2019, 87 min

Kevin Johnson

Jessica Weiss

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $12,014,804▐ Ďalší psíčkarský animák, no paráda! No asi už aj dosť zbytočne, lebo Blesk (2008) a Tajný život maznáčikov (2016) dosť túto tému využili v maximálny intenciách, dokázali ponúknuť veľa dobrých motívov a hlavne výborne pobaviť. Tu to je všetko už také všedné, neefektívne, nezaujímavé, žiadny preborný nápad, len minimum svetlých momentov, proste na druhej koľaji pojaté. Proste nemá to čím zaujať, rovnako "suché" ako Tajný život maznáčikov 2 (2019) . /40%/(14.6.2020)

• Big Bear

Nevím, pejsány mám rád, ale je to pořád stejné... pořád stejně dokola, nebaví mi to. Pamatuji doby kdy i dospěláci čekali na Nema a pak se u něj regulérně sami bavili bez dětí... Podobně si vybavuji, že to bylo s filmem Za plotem atd... Čím je toho víc, tím je člověk přesycen a už o to nemá pomalu ani zájem. Sledoval jsem s drobotinou a ke konci ani nedokoukal... Dva diamanty z obojku... * *(28.6.2020)

Priemerný animák, ktorý miestami pobaví, snaží sa tlačiť na diváka aj emóciami, ale ide skôr o pomerne pohodovú akciu s klasickou dejovou líniou, takže až tak neupúta. Hlavná postava Maznáčika je zlatá, život má naozaj ako v perinke a ako rodinný film s deťmi na odreagovanie je určite fajn. /maznačíkovských 60%/(23.5.2020)

Dejovo síce jednoduchší a priamočiary animák určený pre deti a milovníkov psov, ale keďže spadám do tej druhej skupiny, tak som si ho užil. Prvých 5 minút ma síce ešte ten rozmaznaný pes vyrastajúci v luxusu sral, ale jak sa dostal na ulicu a spoznal skutočný svet, tak si ma postupne získal a prial som mu, aby si našiel nejakú novú paničku. Jednotlivé epizódky sú dostatočne vynaliezavé, vedľajšie postavičky vtipné (bavil ma najviac paranoidný pes a geniálne vtipný stopár zvierat) a hlášky zábavné (zničil si nám zásobu orechov, orechy nerastú len tak na stromoch). No a vo vážnejších scénach to dokázalo aj dojať. A aj vzhľadom na kratučkú stopáž to ma svižné tempo. Snáď by som sa zaobišiel len bez otravných pesničiek, ale až tak veľa ich tu nie je. Celkovo to je príjemná mierne nadpriemerná rozprávka od ktorej som veľa nečakal a o to viac ma prekvapila. Kvalitatívne to je niekde medzi prvým a druhým dielom Secret Life of Pets. 6/10.(13.4.2020)

• blondboss

Tento animák je azda vo všetkom podpriemerný. Jednak hlavnými postavami sú už prudko animačne vyžmýkané psie postavičky, animácie sú ozaj minimálne o úroveň nižšie ako klasické prvotriedne animáky a dejovo je to klišé nad klišé. Malé deti určite ocenia farebnosť a jednoduchosť deja, ale dospeláci to podľa mňa len ťažko pretrpia. 40 %(15.12.2020)