Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Dan147258369

Pokud bych se zaměřil pouze na atmosféru, tak musím uznat, že se tvůrcům povedla na jedničku. Skvěle vybrané prostředí a tajemné ladění celého filmu tomu krásně nahrává. Ale... Celý dojem mi zkazil ten hrozivě sladký pohádkový konec a vůbec celá poslední část filmu, která je poněkud výstřední. Všechno, co se ve filmu děje, by šlo krásně vysvětlit racionálně, ale tvůrci radši sáhli po nesmyslném konci. Přes to se přenést nedokážu, takže: ani neurazilo, ani nenadchlo = 3. ()

Zacharod

Film s výbornou kamerou, skvělou režií, úžasným Daneme Dehaanem,.. a naprosto katastrofickým koncem. Kdybych si první hodinu a půl (respektive do scény na lavičce), neužíval úžasnou atmosférou psychiatrické léčebny na které je něco špatně, musel bych ještě ubrat. Kdyby se celý film nesl v duchu posledních scén, byl by to možná i odpad. Takže ačkoliv to můj celkový zážitek z filmu téměř pohřbilo,strhnul jsem z připravovaných pěti hvězd nakonec jen dvě. Přece jen totiž na některé scény z tohoto filmu budu ještě nějakou dobu vzpomínat. ()

Martin29

Pan Lockhart je poslaný do sanatoria, aby přivedl pana Pembroka od, kterého žádají v jakési firmě jakési byrokratické sračky. Tak tam přijede setká se s ním a pan Pembroke mu řekne, že nikam nejde tak se Lockhart vrací. Po cestě má nehodu a tak v tom sanatoriu zůstává,léčí se a zjišťuje co se tam děje. Ono to totiž není obyčejné sanatorium,ale lidi tam pijou věčně jakési sračky ve vodě a hlavní doktor si tam píchá vlastní dceru. Na horor je to slabé (jedno trhání zubu bez narkózy a jedna zmutovaná držka v dnešní době nikoho neohromí zvláště poté co jsem včera viděl Chramst a ta mutace je tam daleko povedená než tady a to byl film z roku 1989) a zbytečně dlouhé zkrátit minimálně o 40 minut sci-fi to není vůbec fantasy tak z 5 procent mysteriózní vůbec drama a thriller budiž. Ke konci jde vidět, že tomu dochází dech a asi evidentně ani režisér už nevěděl co tam točit (hoří sanatorium hoří tam i lidi a oni tam tančí jako sorry chápu, že to byli magoři, ale tohle je velký už úlet) 40 procent jen za ty úhoře a rýč v hlavě. Nedivím se, že to nevydělalo ty prachy co to stálo mohly radši poslat na obnovu Sýrie by to bylo prospěšnější. ()

Jarmila68

Na mě toho bylo nějak moc ,mám ráda takové filmy ale čeho je moc ...jediné co si budu z toho pamatovat je že to bylo straaašně dlouhé a strašně depresivní. ()

Essential

Vizuálne parádna podívaná s totálne retardovaným scénarom tri krát vyluhovaného Shutter Islandu a príbehom, ktorý nemá ani hlavu, ani pätu. Aspoň mala krásavica fakt parádne prsia, inak kokotina ako delo a to som sa na to tešil takmer rok. 43% ()

PanIncognito

Tento specifický snímek nechává diváka do poslední chvíle v nejistotě. Atmosféra, napětí i příběh je úžasný. Dynamický obraz (ta kamera je opravdu skvostná) a skvělé obsazení řadím k dalším pozitivům. Hudba film krásně doplňuje. Tomuto dílu (až na jeho délku) nemám co vytknout. :-o (viděno v původním znění) ()

trulda

A co dali do vody Verbinskimu? Cool hudba a depresivní atmoška fakt pro dobrej film nestačí! Takhle je pro mě GV pořád akorát průměrně šikovnej řemeslník, kterej ví, kolik může utratit. Kdyby dali stejnej rozpočet a režisérskou židli třeba takovýmu Gilliamovi, stačilo by mu kolem 90-ti minut a mohl z toho být mystery horor roku... P.S. A jestli mě někdo přesvědčí, že Mia Goth umí hrát (teda hrát v jiné, než jedné a té samé poloze), tak veřejně prohlásím, že je to hezká holka! 55,5% ()

lineker

Proč proboha dvě a půl hodiny. Ta stopáž dokázala film minimálně o jeden level shodit. Dobrý rozjezd, vystřídá vata, která kousek zavede ke slušnému závěru. Mnoho věci jsem zcela nepobral a asi nebudu sám, ale v rámci žánru především díky vymazleným exteriérům a hypnotické hudbě určitě patří film k tomu lepšímu. ()

Jindra_S

Vizuální orgie, ve kterém se však ztratila logika celého příběhu. Jistě to bude obháitelné jako množství metafor a halucinogeními stavy hlavního hrdiny, ale to neberu. ()

pierrek22

Tak tohle mě bavilo velmi. Příjemné hororové osvěžení, které se dokáže odehrávat i jinde, než jen v rodinném vrzajícím baráku. Člověk má pocit, že už to může skončit a on příjde další a další konec. ()

Final

Surově bizarní podívaná, která dokáže šokovat i znechutit zároveň. Jistá podobnost s Prokletým ostrovem je zřejmá, ale Lék na život jde ještě dál a využívá psychicky labilního barona (Jason Isaacs), co by šíleného vědce a inovátora v oblasti medicíny. Absence izolovaného ostrova sice trochu nahrává nelogičnosti, ale nejedná se o tak velkou chybu, jako snaha diváka šokovat a budovat atmosféru. Některé nelogické prvky tak nejsou ve filmu raději vůbec vysvětleny, od jiných zase odvádí pozornost jiné a větší šokující odhalení. Dane DeHaan nebyl do hlavní role zvolen zrovna nejlépe, i když chápu, že jistá úsporná opatření by asi Leonarda DiCapria nezaplatila. Tím spíše, když nejdražší položkou ve filmu byla prsa Mia Goth. I tak se ale jedná o jeden z nejlepších filmů, jaký se v tomto žánru dá najít. ()

Minikax

Nezaujimave ani hororom by som to nenazvala a koniec ? Ako vazne ? Nechapem tie prirovnanania k prekliatemu ostrovu sorry ()

SANNY22

Trochu ma odradilo tých 6 žánrov, ktpré boli skomolené dokopy. Začiatok bol super, ale ten koniec - čistý fail. Odceňujem za dobrý nápad režiséra. No, ale až na ten prepálený koniec to bol skvelý film :) ()

d-nao

Tento príbeh je skôr tragédia, výsmech a vykrádačka už spomínaných Shutter Island, Stonehearst Asylum a ďalších psycho kúskov. ()

Roach

Vyhodit poslední čtvrtinu tak film získá poctivě cynický a depresivní závěr, zkrátí se přepálená stopáž a klidně by tam ta pátá hvězda mohla být. Takhle vám na konci zbyde lehká pachuť vyčpělého finále. Každopádně atmosféru to má první 2/3 jako řemen a pro trochu toho "bizáru" a ujetosti nejde film daleko. ()

Salsecnew

Thriller, napětí, vzrušení, mysteriózní, psychologický, hororový... Film je podobný filmu Prokletý ostrov, avšak jen do určité chvíle. Poté začíná být více objektivní, takže konec není tak neidentifikovatelný jako v Prokletém ostrově. Hlavní postava nakonec projde charakterovou proměnou a v úplném závěru otevře oči, uvědomí si, co je v životě opravdu důležité, a začne skutečně žít svůj život. Původně jsem chtěl dát 4*, avšak po filmu mám takovou pochmurnou náladu, protože nejen, že celý film se odehrává v klíčivé atmosféře, avšak i rozuzlení celé vnější zápletky je dost zvrácené. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt