Edge of Winter

Norm Li

Greg Ng

Scénografie:

Craig Lathrop

"Edge of Winter" není snímek, který by mě dokázal úplně odrovnat, přece jen má ze začátku takové to moderní pomalé tempo, kdy jsou zde dlouhé záběry a jako kdyby se nic nedělo, ale on se pak zvrtne a v závěru už je krásně šílený, což se mi více jak zamlouvalo. Škoda, že není snímek vyrovnanější a nedovede strhnout dříve.(9.8.2016)

• Tuax

Rozjezd je takový nijaký a jelikož jsem netušil v co se to má vyvinout, tak jsem jen seděl a čekal. Protože vstup do filmu je najednu stranu příliš typický a nijak poutavý, nebo jakkoli zajímavý, či atmosférický. Uprostřed lesů se to zlepší a říkal jsem si, že je to dobré, pak tatíkovi v hlavě přeskočí a až do konce filmu se z toho pro mě stala hodně otravna a ubíjející podívaná. Závěr mne vůbec nebavil, přestože klukům jsem v rámci možností fandil, ale ten vývoj a průběh mi lezl hrozně na nervy. Zima a prostředí byly fajn, jelikož je mám rád a byly tu jako okolí dobře zachycené, ale hlavní dění mě od sledování odpuzovalo.(18.8.2016)

• misterz

Aj na režisérsku prvotinu veľmi zlé. Námet síce nie je žiaden lumen a je už pomerne obohraný, no za to lepší režisér z neho vždy dokáže vyťažiť niečo, čo dokážem oceniť alebo ma pobaví. To žiaľ nie je tento prípad. Joel Kinnaman sa síce snažil čo mohol a všetku tú pomätenosť som mu aj uveril, ale ani on nedokáže zázraky. Až na pár scén veľmi slabé, nevýrazné a na thriller aj s minimálnym napätím. Od záveru som tiež čakal viac. Na hranici podpriemeru a odpadkového koša. 30/100(7.5.2017)

"Edge Of Winter" podľa mňa mohlo byť oveľa zaujímavejšie. A najmä na začiatku človek absolútne nechápe otcove myšlienkové pochody. Nechcem veľa prezrádzať, ale človek je na začiatku mnohými vecami iritovaný. Až postupne začne jednotlivé myšlienky viac chápať. Herecké výkony sú okey, nikto mi tu nejako výrazne nepílil uši, ani nič strašne sa vo filme reálne neudeje, no celkovo je to skôr priemerný film, než dobrý. Atmosféra celkom funguje, dráma je v pohode, dokonca je tu pár momentov, kde človek vidí fakt, že otec má svojich synov naozaj rád. Len akosi nepozná hranice v prípade, že bude mať správu, že jeho synovia odídu do Londýna a bude ich vídať už veľmi veľmi málo, nakoľko jeho bývalá žena bude začínať život niekde úplne inde s úplne iným mužom. A jeho synovia sú tam súčasťou. Páči sa mi zasnežená a studená atmosféra, film má pár skutočne dobrých momentov, no myslím si, že sme mohli z neho vyťažiť aj o niečo viac. Alebo ... možno ani nie. Je to jednoduchý príbeh s jednoduchou myšlienkou a verím tomu, že sa z neho tvorcovia snažili vyžmýkať najviac. Problémom ale ostáva, že nás to nijakým spôsobom nechytí pod krk. To by fungovalo viac, keby sme tu videli viac ten boj o život. Ale toho ostáva skutočne málo. Reálne človeku len ostane hlavná myšlienka, ktorá dokáže zaujať, ale nedokáže pohltiť ani presvedčiť človeka o tom, že by mal film vyššie kvality. Hodnotenie: C(30.10.2016)

• maddy

Edge of Mediocrity. Thriller bez napätia, bez atmosféry, s pomalým rozjazdom, ktorý si chvíľkovú pozornosť drží akurát tým, že divák čaká ako sa vyvinie a čo nakoniec ponúkne. Bohužiaľ nič akokoľvek zaujímavé. Tatkovi v polovici preskočí a po lese začne naháňať svojich potomkov. Pozeral som to iba kvôli skvelému Joelovi Kinnamanovi z The Killing, no toto nie je rola, ktorú vo svojej filmografii potreboval, rovnako ako ju nepotreboval „nový Spider-Man“ Tom Holland. Režisér totiž zabudol, že mrazivá atmosféra sa nevytvára iba tým, že film natočím v zime. Televízny thriller, ktorý v prvej polovici akurát nudí a v tej druhej konaním postáv skôr otravuje. CELKOVO: 2* (4/10)(26.8.2016)