Edge of Winter

Greg Ng

Scénografie:

Craig Lathrop
  • emma53

Já marně přemýšlím, proč jsem tenhle film chtěla vidět. Už se stalo, atmosféra výborná, kluci taky a taťkovi šiblo mohutně v hlavě a já z toho vyšla s celkem neodřenou kůží. Robe, příště to víc prohňoucej a bude to prima krimoška, takhle to vypadalo, že jsem Ti to diktovala od boku, protože mě nic nepřekvapilo. Ale kdo chce relax, kafe, buráky, proč ne.(13.8.2016)

• tron

Neviem, kto začal s tým, že tento film je horor, ale mal by s tým okamžite prestať, lebo si ho nájde Cujo a na mieste ho roztrhá vo svojich zakrvavených zuboch. Edge of Winter nemá s hororom prakticky nič spoločné. Začína sa ako priemerná depresívna dráma o nezodpovednom otcovi, ktorý sa so svojimi odcudzujúcimi synmi vyberie do zasneženej divočiny, potom to chvíľku pokračuje ako nudný survival a končí to ako triler bez napätia, aspoň ja som teda rozhodne napätý nebol. Joel Kinnaman je za bežných okolností vcelku sympaťák, tu ale hrá chlapa, ktorý si skutočne žiadne sympatie nezaslúži. A jeho dve decká sú vcelku neviditeľné (hoci jedného hrá asi najlepší filmový Spider-Man v histórii), takže ani im sa nedá fandiť. Nedá sa tu proste fandiť nikomu a tak len vyčerpane čakáte, kedy sa to skončí. A áno. Nakoniec sa to skončí. A ste radi, že ste radi.(6.1.2017)

Kanadský filmy určitě nevyhledávám,ale u tohoto snímku jsem udělal vyjímku,protože zde hrál Joel Kinnaman,kterýho si budu vždycky už pamatovat jako toho detektiva z The Killing.Pomalé tempo,hromady sněhu a od půlky filmu docela slušná atmosféra,která se rozjela díky jednomu slovo a to je Londýn.Hudební podkres jel víceméně pořád a nenásilně budoval atmosféru.Samozřejmě zde nebylo zrovna košér přeměna táty k synům,která v podstatě se rozjela tak nějak scenáristicky násilně,ale na to člověk brzo zapomněl a docela se i bavil.Nejvíc jsem se bál konce a právem.Auto se prostě najednou rozjelo a konec šmitec.Pro mě docela překvapviá jednohubka,která ví čím chce být.70%(15.8.2016)

• maddy

Edge of Mediocrity. Thriller bez napätia, bez atmosféry, s pomalým rozjazdom, ktorý si chvíľkovú pozornosť drží akurát tým, že divák čaká ako sa vyvinie a čo nakoniec ponúkne. Bohužiaľ nič akokoľvek zaujímavé. Tatkovi v polovici preskočí a po lese začne naháňať svojich potomkov. Pozeral som to iba kvôli skvelému Joelovi Kinnamanovi z The Killing, no toto nie je rola, ktorú vo svojej filmografii potreboval, rovnako ako ju nepotreboval „nový Spider-Man“ Tom Holland. Režisér totiž zabudol, že mrazivá atmosféra sa nevytvára iba tým, že film natočím v zime. Televízny thriller, ktorý v prvej polovici akurát nudí a v tej druhej konaním postáv skôr otravuje. CELKOVO: 2* (4/10)(26.8.2016)

• misterz

Aj na režisérsku prvotinu veľmi zlé. Námet síce nie je žiaden lumen a je už pomerne obohraný, no za to lepší režisér z neho vždy dokáže vyťažiť niečo, čo dokážem oceniť alebo ma pobaví. To žiaľ nie je tento prípad. Joel Kinnaman sa síce snažil čo mohol a všetku tú pomätenosť som mu aj uveril, ale ani on nedokáže zázraky. Až na pár scén veľmi slabé, nevýrazné a na thriller aj s minimálnym napätím. Od záveru som tiež čakal viac. Na hranici podpriemeru a odpadkového koša. 30/100(7.5.2017)