Edge of Winter

Craig Lathrop

Kostýmy:

Joanna Syrokomla
  • Morholt

Kluci dobří, zimní atmosféra dobrá. Ale to nestačí. Kinnaman sice zahrál magora solidně, ale nemůžu si pomoct, nevěřil jsem mu, že chce těm dětem opravdu ublížit. Nehledě na to, že moment, ve kterém se to v něm všechno zlomilo, ve mě vyvolal víc než co jiného rozpaky. No a napětí, na které chtěl film sázet především, mi chybělo úplně. Je to debut, takže se dá ledacos odpustit, ale na víc jak 35% nevyšplhám.(15.8.2016)

• tron

Neviem, kto začal s tým, že tento film je horor, ale mal by s tým okamžite prestať, lebo si ho nájde Cujo a na mieste ho roztrhá vo svojich zakrvavených zuboch. Edge of Winter nemá s hororom prakticky nič spoločné. Začína sa ako priemerná depresívna dráma o nezodpovednom otcovi, ktorý sa so svojimi odcudzujúcimi synmi vyberie do zasneženej divočiny, potom to chvíľku pokračuje ako nudný survival a končí to ako triler bez napätia, aspoň ja som teda rozhodne napätý nebol. Joel Kinnaman je za bežných okolností vcelku sympaťák, tu ale hrá chlapa, ktorý si skutočne žiadne sympatie nezaslúži. A jeho dve decká sú vcelku neviditeľné (hoci jedného hrá asi najlepší filmový Spider-Man v histórii), takže ani im sa nedá fandiť. Nedá sa tu proste fandiť nikomu a tak len vyčerpane čakáte, kedy sa to skončí. A áno. Nakoniec sa to skončí. A ste radi, že ste radi.(6.1.2017)

• Saxos

Bohužel vše působilo nezajímavě, nepřirozeně, nelogicky, přehrávaně. Dobře, taťkovi hrábne, proč ne. Umlátí jednoho z lovců dost daleko od chajdy, všude kolem les kam ho může šoupnout, ale on ho raději odtáhne schovat pod chajdu. Hrozně inteligentní. Hlavně, aby ho mohli klučinové najít a získala se asi zajímavost. Lesem se všichni procházejí, jak indiánský stopař, vždy se bez problémů najdou. Samozřejmě nejvíc v noci. Že by ve třech dnech něco snědli, natož vypili, proč, zbytečný luxus. Nikdo z dospělých ani jedno z aut nevyprostí, ale školák s pětiminutovou praxí kroucení volantem sedne, auto vyskočí ze závěje a happy je tady. Jasně, že za úplné tmy.(17.8.2016)

• emma53

Já marně přemýšlím, proč jsem tenhle film chtěla vidět. Už se stalo, atmosféra výborná, kluci taky a taťkovi šiblo mohutně v hlavě a já z toho vyšla s celkem neodřenou kůží. Robe, příště to víc prohňoucej a bude to prima krimoška, takhle to vypadalo, že jsem Ti to diktovala od boku, protože mě nic nepřekvapilo. Ale kdo chce relax, kafe, buráky, proč ne.(13.8.2016)

"Edge of Winter" není snímek, který by mě dokázal úplně odrovnat, přece jen má ze začátku takové to moderní pomalé tempo, kdy jsou zde dlouhé záběry a jako kdyby se nic nedělo, ale on se pak zvrtne a v závěru už je krásně šílený, což se mi více jak zamlouvalo. Škoda, že není snímek vyrovnanější a nedovede strhnout dříve.(9.8.2016)