Vánoční kronika

12/24

(pracovní název)

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2018, 104 min

Vianoce sú späť ! Aj filmové, lebo v záplave všelijakých vianočných filmov sa konečne natočil film, ktorý má v sebe niečo originálne. Možno je to skvele zahranou cool postavou Santu v podaní Kurta Russella, výborným detským castingom, príjemne moderným poňatím a nenásilným posolstvom. Táto vianočná zmes poteší všetkých, ktorým zostal kúsok dieťaťa v srdci, ale pochopiteľne poteší aj detského diváka. Snímok neskúseného režiséra má však aj svoje nedostatky, ktoré sa snaží ukryť v rýchlom deji, ale ako nenáročná zábava dokáže aj tak zaujať. Moje hodnotenie je trochu nadnesené, ale rozhodne patrí tento film k lepšiemu priemeru.(9.12.2018)

Tak toto bolo príjemné prekvapenie, na predvianočný a vianočný čas ako stvorené. Vianočný príbeh plný pohody, dobrodružstva, úsmevných situácií a samozrejme i nejakého toho morálneho poučenia. Moje dcéry sa pri pohľade na tých škriatkov celé rozplývali... Rodinný vianočný snímok, ktorý dokáže dôstojne sekundovať tým tradičným. Nadpriemer. 75/100(17.12.2018)

Moc příjemná vánoční pohoda v čele se Santou, který zásadně nedělá "hohoho" a i přes velkou spotřebu vánočních sušenek zůstává fit. Jistě, že zde najdete hromadu svátečních klišé, ale to děcko ve mě jásalo. Efekty byly povedené (moc se mi líbil způsob doručování dárků) a Kurt Russell jako cool Santa ("Nick")válel. Hlavně ve vězení :)(30.11.2018)

The Christmas Chronicles je překvapivě zábavnou rodinnou podívanou do času vánočního, která stojí na skvělém Kurtu Russellovi coby "cool" Santovi. Pokud hledáte něco trochu jiného a oddechovějšího na předvánoční večery, pak dál hledat nemusíte. I přes slabší triky a nepříliš originální příběhovou stránku je tenhle kousek dostatečně zábavný na to, abyste mu jeho neduhy rádi odpustili. Pro někoho možná i nová vánoční klasika.(4.12.2018)

"The Christmas Chronicles" sa podľa mňa môže stať o pár rokov novou vianočnou klasikou. Takto energický, vtipný, akčný a dobre spracovaný film s čarom Vianoc som nevidel už dlho. A už len preto mu dávam plný počet hviezd. Nemôžem povedať, že by film nemal problémy, no k tomu sa dostaneme. Povedzme si v prvom rade tie pozitíva filmu. V prvom rade má absolútne vynikajúcu vianočnú atmosféru. Už len úvod nám ju dobre navnadí. Samozrejme, že sa to nezaobíde bez nejakých klišé, no zase to vytvára konflikt na to, aby sme sa mohli posunúť ďalej. Decká sú v tomto filme veľmi schopné a dávajú do toho skutočne všetko čo môžu. No kto je tu podľa mňa kráľom celého filmu a vzal si všetku pozornosť pre seba je Kurt Russell, ktorý priniesol úplne nového Santa Clausa. A musím povedať, že je to jeden z najlepších Santov, čo som za posledné roky videl. Je energický, je náladový, je vtipný a pritom sa nebráni aj nejakým tým lumpárnam. To je skvelé vidieť. Plus mám pocit, že do tejto role schválne zarástol. Pôsobí absolútne prirodzene a užíval som si ho každý moment. A dokonca zariadi aj Vianočný koncert v base. A je to sranda. A práve ten humor tento film robí skvelým. A akcia. Občas to musí mať nejaké to klišé, ktoré to trošku vie zakopať a miestami vieme odhadnúť, čo sa stane, no nepôsobí to vyslovene rušivo, aby som teraz film nejakým spôsobom zakopal. Animácie elfov je trošku iná story. Je to lacnejšie spracované, no mohli sa s tým viac vyhrať. Tak ako skutočne vyzerá všetko ostatné, tak elfovia moc nie. Ale to sú pre mňa detaily, ktoré môžem vyčítať. Osobne by som mal asi to reálne hodnotenie dať nižšie, no čaro Vianoc, Kurt Russell a ten humor ma natoľko pozitívne naladili, že tomu ten jeden bod navyše pridám a preto bude výsledné hodnotenie o niečo lepšie. Ak chcete vidieť energický Vianočný film, ktorý vie byť vtipný, tak podľa mňa to oceníte. Hodnotenie: A-(24.11.2018)

• - Na konci závěrečných filmových titulků je věnování pro Peggy. (Rominator)

• - Prvé meno na Santovom zozname mesta San Francisco je Ryder Robinson. Rovnako sa volá aj skutočný syn Kurta Russella a Goldie Hawn, ktorí si tu zahrali Santa Clausa a Pani Clausovú. (Astonko)

• - Goldie Hawn a Kurt Russell, kteří ve filmu hrají manžele Clausovi, jsou dlouholetí partneři. Oliver Hudson, který hraje otec Teddyho a Katie, je synem Goldie Hawn z jejího prvního manželství. (hansel97)