Frčíme

• USA Onward (více)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

KaPr3

Film sa páčil, mal niekoľko dobrých vizuálnych jokov. Najlepšie bolo podľa mňa na filme, že sa animátorom podarilo dodať emócie nohám, pomocou pohybu. Okrem toho bola výborná hlava draka a paralela medzi koňom – pegasom a dodávkou. Myšlienka, že v stredoveku existovala mágia a pomaly zanikla s rozvíjajúcou technológiou sa mi páči a bol by som rád, keby bola ešte rozvinutá. Pravidlá mágie sa mi zdali dobre stanovené, zároveň sa mi páčila myšlienka, že stolová hra v štýle d&d je v tomto svete založená na skutočných faktoch. Niektoré momenty v deji sa mi zdali trochu klišé, ale napriek tomu to nebolo až tak rozptyľujúce a myslím, že to bol výborný film. ()

zuzam

Celkem milý film o jednom silném poutu. Ideální pro před a pubertální děti a dospělé. Pro mě ovšem málo humoru a zbytečné vykrádačky některých filmů. Zase se silným poselstvím a dojímavým koncem, ale žádná pecka. A ten drak se mi vůbec nelíbil.:-( ()

teekanee

Určitě bych ocenil nápad, ale provedení mohlo být dle mého názoru o mnoho lepší. Hlavní ukňouraná postava mě občas dost srala, což ale naštěstí zachraňoval sympatický brácha Pratt. VIzuálně film samozřejmě bomba, ale příběhově to mohlo být o dost lepší. Filmu se ale nedá upřít to, že poměrně rychle ubíhá a zabaví, jen sem v něm nenašel žádnou přidanou hodnotu., ale jako odpolední rozptýlení dobrý. 74% ()

BlackBarron

Čekal jsem vcelku dost, takže se dalo čekat, že budu zklamaný, ale kromě pár vtipných scén to byla dost nuda. Šíleně nevyužitý potenciál s nudným příběhem, má poselství, ale z tohoto světa by šlo vymáčknout 100x víc. ()

Twixy

Po dlouhé době film u kterého jsem si pobrečel. Příběh byl pěkný a hluboký. Jelikož jsem trochu naivní, čekal jsem "pohádkovější" happyend. Nicméně je fakt, že ten by se tady nehodil :) Postavy ušly za celý film velký kus cesty ()

Elanornegra

Veľmi zaujímavé combo moderneho sveta v ríši elfov a iných rozprávkových stvorení. Taká oddychovka, skvelo nahovorená Prattom a Hollandom. Finále slabšie, ale takéto chlapčenské poňatie mozem. Súboj s vilami má kvalitne rozosmial, aj vďaka EN originálu....85% ()

LiSaiFun

No nevím, asi nejsem cílová skupina, ale nějak mě ty nezdravě modré postavičky, chodící kalhoty a potřeštěná mantikora neoslovily. Řekl bych, že ze strany Pixaru šlo v tomto případě po všech stránkách o sázku na jistotu spíš než o chuť nějak zdravě experimentovat. ()

trdkinus

Viděl jsem to několikrát a roste to. Není to vůbec špatný film a i jako pixarovka to funguje. Spousta detailů a vtipných situaci. Give it a chance. ()

MrMartinTm

Frčíme je tak trochu přehlížená Pixarovka a já jsem nikdy úplně nepochopil proč, jelikož není podle mě vůbec špatná. Za filmem stojí již zmiňovaný Pixar, tudíž můžeme očekávat, že se zde krásně mísí pohádka pro děti s dost závažnými a hlubokými tématy. Hned na začátek musím pochválit samotný svět a prostředí, které je super. Kombinace fantasy světa s technologiemi je hrozně osvěžující a dost fajn. Samotnému ději celkem dost trvá, než se rozjede (podle mě je hlavně prvních zhruba 40 minut dost nevýrazných a táhlých), každopádně jakmile začne samotná výprava, je to dost epická akční jízda. Taky musím ocenit, jak Pixar do tohoto zdánlivě nevinného filmu dokázal vtisknout hluboká témata jako je ztráta rodiče nebo třeba sourozenecké vztahy a pro mě osobně je samotný konec neskutečně emocionální a dojemný. Celkem dost fajnová Pixarovka, která sice nijak nevyčnívá nad legendami jako V hlavě nebo Toy Story, ale není vůbec špatná. 7/10 ()

Amberjack

Prostředí s nevyužitým potenciálem, které ale nabízí otevřené možnosti k dalším pokračováním. To, že se tam párkrát máchne kouzelnou holí mi přišlo škoda a spíš to tam působilo jako pěst na oko, přitom z toho měla být přednost příběhu. Závěr úplně zbytečně akční. Ale samotný nápad a některé myšlenky byly super. Animace jako vždy parádní. ()

Chris Pratt je Garfield

02.01.2021

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)