Reklama

Reklama

Frčíme

  • USA Onward (více)
Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, 2020, 103 min

Obsahy(1)

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

Recenze (249)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Pixar si vybírá slabší chvilku, ale kdo z nás ji nemá, že. Zajímavé spojení reálného světa, elfů a mytologie. Spolu s vtipným a (opět) dojemným příběhem na postavy i diváka ke konci příběhu čeká nejedno zajímavé zjištění. Třeba, že abyste nad filmem vynášeli kategorické povýšenecké soudy, musíte mít opravdu něco odžito a (podle snímku) i zažito. V mnoha ohledech klasický nerovná se ještě banální příběh. 90%. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V době, kdy jsem pročítal různé články a diskuze na téma upravených podmínek k Oskarům, jsem si pustil kreslený film Frčíme, abych si od toho všeho genderově nevyváženého trošku odpočinul. Jenže moderní přístup k pohádce o moderních elfech žijících v naším světě mě úplně neoslnil. Navíc jsem byl v šoku z té lesbické policajtky a černošské škorpioní něco obludce v kombinaci s nějakým medvědem. Oskary o trans gender cosi vlastně teď mluví, ale Pixar už to vzal začátkem roku 2020 za vlastní. A nakonec tu stejně máme červeně vyznačenou pohádku, která má hodnocení skoro k osmdesáti procentům, tak koho to vlastně má trápit? ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $61,555,145Tržby Celosvetovo $141,937,446Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,797,037Tržby za predaj DVD v USA $7,601,494║ Pixar, Pixar, asi som mal až moc veľké očakávania, nakoniec to dosť pripomenie uletený svet Shreka (hlavne posledné dva nie moc vydarené diely). Ako nájde sa tu zopár dobrých nápadov, scénok čo pobavia, peknej animácie, či emočne citlivého záveru ale nedostane to vlnom rozsahu ako by sme si želali, strašne to príde už také okukané a hlavne zasadenie fantasy do modernejšieho sveta. /75%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Není to úplně ono. Ve Frčíme je sice klasická pixarovská kombinace humoru, napětí, dojetí a životních pravd podaných umně a bez patosu, ale tentokrát jakoby studio nebavilo vymýšlet svět. A přitom si moderní fantasy doslova říkala o to, aby se v ní někdo pořádně vyblbnul jako kupříkladu u Příšerek. Pár odkazů třeba na Dungeons and Dragons tu sice dostaneme, celkově je však nový svět o poznání méně hravý, vychytralý a zábavný než to, na co jsme u Pixaru zvyklí. Přitom si přímo říká o to, aby se v něm tvůrci vyřádili. Když to trochu přeženu, do konce filmu jsem si musel vystačit s jednorožci, kteří se chovají jako krysy. Všechno ostatní funguje tak, jak jsme u Pixaru zvyklí, ale že studio bude dýchavičné zrovna v audiovizuálních hrátkách a drobných vtípcích, jsem úplně nečekal. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Pixar frčí! Trailery nijak úchvatně nevypadaly a nabízela se obava, jestli se slavné studio už omíláním různých forem sebepoznání trochu nevyčerpalo. Ale naštěstí se zdá, že ne - pod divným názvem se na první dobou skrývá další příběh o dospívání, důležitosti rodiny a tak dále, jenže pod povrchem se jedná o zcela funkční coming-of-age drama zabalené do tradičně precizního vizuálu. Ten dokáže udržet pozornost i menších diváků, přestože tady se očividně cílí trochu výš. Za mě je to jednoznačně ku prospěchu věci, a přestože Frčíme nemá takový merchandisingový či popkulturně významný potenciál jako třeba Nemo nebo Auta, je to chytře napsaná a nakonec i dojemná oddechovka, kde se hashtag #daddyissues rozhodně uplatní. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Diaľnica je rýchlejšia.“ – „Nie vždy.“ Až ma to prekvapilo, ako ma to nebavilo. Samozrejme, ústredná zápletka je sama osebe silná, veď každý máme nejakú skúsenosť so smrťou. Ale Pixar z toho ani omylom nedokázal vydestilovať takú pecku, akú by dokázal vo svojom najsilnejšom období, kedy robil jeden super film za druhým. Toto mi pripadalo skôr ako disneyovka... vo svojom najslabšom období. Malo to isté čaro, ale pôsobil to o dosť čudným dojmom, postavy mi ktovieako neprirástli k srdcu a neustále sa objavovali veci, o ktorých som si myslel, že budú mať nejaký zásadnejší dopad na dej... a ony nič. So značne prižmúrenými elfskými očami 3*. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Hezky zpracovaná pohádka z atraktivního fantasy magického světa, kde funguje humor, postavy baví a zaujme i akce. Především car chase je velmi povedený. Je to sice opět kvalitní Pixar, ale na zadek z toho nespadnete. Příběh****, Akce***, Humor***, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí>Ne. 7/10. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Po nekolika skoro prumernejch pixarovkach konecne posun k lepsimu. Neni to vylozena pecka, z ktery by si clovek sednul na prdel, ale poctivej, fajn animak. Postavy jsou super sympaticky, dej prijemne odsejpa, fantasy prostredi je i pres misty lehce slabsi animaci hodne prijemny, hudba povedena a pribeh na animak vcelku originalni, i kdyz lehce predvidatelnej a plnej myslenek o dulezitosti rodiny atd., ktery ale nejsou divakovi vylozene cpany do xichtu. Takze za me spokojenost. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Pamatuju si doby, kdy se čekalo, kdy se s jistotou předpovídalo, že za několik let se Pixar naprosto emancipuje a začne produkovat komplexní animované filmy nezatížené potřebami dětského publika. To bylo ještě před Disneym samozřejmě. Vycházely články na téma Kdy uvidíme první mainstreamový CGI animák pro dospělé? Musím si na to vzpomenout obzvlášť v době, kdy tu máme asi dvacátý film s pointou "the real dead father was the friends we made along". Ne že by bylo nutně špatně dělat filmy pro děti, ale stejně to naprosto nechápu - vidět tu fetišistickou detailnost a propracovanost animace, která je až tísnivě dokonalejší každým filmem, využívanou k odvyprávění těhle roztomilých dojímavých banalit. Proč to vůbec existuje? Dětem je přece jedno, kolik milionů realisticky pohybujících chlupů je programováno - nedokážou to vůbec pojímat. Ten pixarovský exces je pořád divnější a divnější... střet absolutní technické preciznost a vrcholu současných možností s nejlínějším a nejkonzervativnějším vyprávěním. Je to matoucí. K čemu to všechno je? Uvidíme, co předvede Soul - tam jsou zase nějaké ambice. Je to poslední šance? ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Za mě po dlouhý době hrozně fajn animák. Výborně tu funguje jak celý to dobrodružství, tak i hlubší myšlenka, kterou příběh nese. Možná to není na plnou palbu, ale pocitově u mě jo. ()

johnn333 

všechny recenze uživatele

Ti dva hrdinové pixarovskou magii nikdy úplně nenajdou, i když chodící torzo se místy v hravosti přibližuje třeba nedávnému I Lost My Body. Zbytek je taková dětská verze Záhady Silver Lake, což je pro mě vlastně dostatečné zaříkávadlo. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Po celou dobu filmu jsem se nemohl zbavit pocitu, že definitivně došlo k prolnutí a neoddělitelnosti, ač u originálního tématu, Disneyho a Pixaru (velmi podobná "moderní" animace). Obě studia dříve točila výrazné náměty způsobem značně signifikantním a člověk hned věděl. Chvilku jsem o tom přemýšlel a došel k názoru, že vůbec nejdůležitější je, aby tyto filiálky stále točily animáky, u kterých se bude bavit celá rodina a ne jenom ti nejmenší (rozpis kinopremiér prozradí podezřelé). A jak si tak sedím v kině a přijde mi, že Onward pouze chce být tím hrozně originálním příběhem jako za starých časů a ne pouze šablonou, náhle se mi Holland a Pratt začnou zarývat pod kůži a na konci dojmou takovým způsobem, jež jsem skutečně nečekal, jelikož mě posledních několik filmů svítící lampičky příliš nepřesvědčilo. Ale Frčíme si doma ještě rád připomenu. Snad se tak povede i Soul s Jamiem Foxxem v červnu. [7.3.2020_AMC Imax theatre, New York City] ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Pixar tak, jak ho mám rád. Tedy zároveň nápaditý, vtipný, dospělejší než leckterá konkurence, chytrý i dojemný. Od začátku jsem měl dojem, že sleduji výjimečný animák, a v závěru se mi ten dojem potvrdil. O takové působivosti si může nechat zdát většina hraných filmů, protože příběh elfích teenagerů opravdu frčí. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Přestože Frčíme nemohl být finančně žádný trhák, tak je sympatické že jej Pixar nechal vzniknout. Sice bych mohl kritizovat fakt, že inspiraci pro nápady si tvůrci brali z poměrně dosti známých filmů, ale ty emoce, které se povedlo zachytit prostě za prominutí stojí. Frčíme je poctivé dobrodružství dvou kluků, kteří se chtějí naposledy vidět se svým tátou. Rozhodně dospělejší animák než zcela neškodný Nemo s Dory. 75% ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Jedním dechem, krásný příběh o bratrství a lásce v rodině, o dobrodružství, o minulosti, o lidství v nelidských figurkách. Syn tři roky neodtrhl oči. Plné akce a opravdu vyvedených dialogů. U mě nejlepší animák tohoto roku!!! ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

V Onward je síce klasická Pixarová kombinácia humoru, napätia, dojatia a životných právd podaných umne, ale tentoraz akoby štúdio nebavilo vymýšľať svet. A pritom si moderné fantasy doslova hovorilo o to, aby sa v nej niekto poriadne vyblbol ako napríklad u Príšeriek. Celkovo je však nový svet o poznanie menej hravý, prešibaný a zábavný než to, na čo sme u Pixaru zvyknutí. Pritom si priamo hovorí o to, aby sa v ňom tvorcovia vybláznili. Inak Onward celkom určite nie je zlý film, to nie. Po všetkých stránkach (dobrý príbeh, kvalitné vizuály, chytľavý soundtrack) ide o kvalitný počin a štandard štúdia Pixar. Lenže o to ide, fanúšikovia rozmaznaní klasickými pixarovkami môžu byť v závere trochu sklamaní, pretože skrátka nejde o nič veľkolepého, ako sa tomu v prípade tohto štúdia stalo zvykom. Snímke proste niečo chýba, nehľadiac potom, že napriek svojmu názvu, je chvíľami naozaj zdĺhavý. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

One Studio rules them all. Pixar opat zahanbil celu konkurenciu a priniesol krasnu rozpravku. Trojica hlavnych hrdinov je najsympatickejsia partia za dlhu dobu, pribeh je dojak ako sa patri (a v zavere prekvapia iste originalne dramaturgicke tahy), sceny maju spravny drive aj energiu a samozrejme to cele uzasne vyzera. Jediny problem vidim uz tradicne v nevyuzitom potencialy toho uzasneho sveta. Bavil som sa, plakal som, bol som v napati a myslienka o bratskej laske mi dokonale sadla. Pixar natocil sice lepsie kusky, ale s ohliadnutim na konkurencnu tvorbu, dam bez problemov 9/10. Ale mam pocit, ze to nie je tak univerzalne ako inokedy a viac to ocenia chalani ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo dobré. Vizuálne pestré, príbeh pobaví a zaujme a záver možno niekoho aj dojme. Postavy sú sympatický napísané a v príbehu, kde sa znova môžu stretnúť zo svojim otcom, ak splnia to čo podľa legendy majú, som im vôbec nemal problém fandiť a stráviť s nimi čas. Príjemná zábava od Pixaru, hudba tu ma tiež svoje čaro a na vtipných momentoch (Rise to Valhalla!) sa tiež nešetrilo. 80% - 4* ()

Reklama

Reklama