Frčíme

• USA Onward (více)
Trailer 3

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

Trailer 3

ScarPoul

Rozprávka, ktorá mohla mať potenciál a mohla ukázať niečo skutočne magické, ale vybrala sa líniou rodinnej drámy. V nej funguje všetko tak, ako má. Ale od určitého momentu tomu chýba napätie. A začne to byť trestuhodne predvídateľné. Áno je to napísané tak, že to všetko má hlavu a pätu, ale keď si spomeniem na Toy Story 4, ktoré prinieslo v zásade veľmi dospelý príbeh, toto mi príde ako krok späť. Zamrzí to o to viac, že celý ten svet mal omnoho väčší potenciál. Rozprávka, ktorá zapadne. A myslím si, že Pixar má už na svojom konte niekoľko takých. Pozerateľné ale to bolo aj Hľadá sa Dory a tiež ju už druhý krát hľadať ísť nemienim. ()

Vxxx

Chris Pratt a Tom Holland se na tomhle filmu spolu asi pěkně vyblbli. Bylo slyšet, jak si to užívali. Na to jak se o Onward nikde moc nemluvilo a skoro bez všimnutí přišel film do kin, to pro mě bylo mlé překvapení. Krásná a vtipná animce, velice sympatické potvůrky a srdcervoucí příběh, který mě nejednou dohnal k slzám. 5* ()

MrHlad

Není to úplně ono. Ve Frčíme je sice klasická pixarovská kombinace humoru, napětí, dojetí a životních pravd podaných umně a bez patosu, ale tentokrát jakoby studio nebavilo vymýšlet svět. A přitom si moderní fantasy doslova říkala o to, aby se v ní někdo pořádně vyblbnul jako kupříkladu u Příšerek. Pár odkazů třeba na Dungeons and Dragons tu sice dostaneme, celkově je však nový svět o poznání méně hravý, vychytralý a zábavný než to, na co jsme u Pixaru zvyklí. Přitom si přímo říká o to, aby se v něm tvůrci vyřádili. Když to trochu přeženu, do konce filmu jsem si musel vystačit s jednorožci, kteří se chovají jako krysy. Všechno ostatní funguje tak, jak jsme u Pixaru zvyklí, ale že studio bude dýchavičné zrovna v audiovizuálních hrátkách a drobných vtípcích, jsem úplně nečekal. ()

MikeCool

Tak na co zajít, hned první den, co kina otevřou "po" koronavirové pandemické hysterii? Nabídka nebyla úplně vábná. Polovinu promítaných filmů jsem viděl a zároveň jsem si nechtěl zkazit chuť nějakou českou, podprůměrnou rádoby komedií. Nabízela se jediná možnost, animák Frčíme. Byla to sázka na jistotu. Kvalita tohoto animáku, od disneyovských & pixarovských tvůrců se dala očekávat předem. Ovšem výsledek samotný předčil všechna má očekávání. Příjemný svižný příběh, který má nápad, spoustu dobrého humoru, i dojemných chvil. To vše jsem si užil, v úplně prázdném kinosále, takže zážitek byl naprosto jedinečný. Vřele doporučuji těm, co mají rádi chytré animáky s krásným příběhem. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Chrustyn

Animovaný gigant Pixar přináší další emotivní dobrodružství pro celou rodinu. Film je to opět velice příjemný a zábavný pro všechny věkové kategorie, jen to tentokrát působí jako takový menší film, kdy se ani sami tvůrci nepokouší překročit svůj stín, ale jen pobavit. To se jim daří, ale přeci jen je divák od nich zvyklý na něco většího. ()

• Jako základ pro dodávku, kterou cestují Ian Lightfoot (Tom Holland) a Barley Lightfoot (Chris Pratt), posloužil animátorům „Chevrolet Chevy Van, G-10, 1978, verze Shorty“. Udělali ale pár změn (hlavně přední maska, tvar bočních blinkrů atd.). (bullhead)
  • Fast foodový řetězec Burger Shire má před svou restraurací nápis: „Now serving second breakfast“. Jde o odkaz na Pána prstenů, kde druhá snídaně byla potěšením Hobittů. (vojacekr)
  • Dodávku „Pizza Planet“, která se objevuje ve všech filmech Pixaru, je možné vidět ve scéně, když Ian s Barleym platí dálniční mýto. Dodávka čeká ve vedlejším pruhu fronty. (vojacekr)

Související novinky

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)