Frčíme

• USA Onward (více)
Trailer 5

Snímek Frčíme nás zavede do světa fantazie, ve kterém se představí dva elfští teenageři, kteří se vydají na pozoruhodnou výpravu, aby zjistili, zda ve světě zůstalo aspoň kousek toho magického. (Falcon)

Trailer 5

D.Moore

Pixar tak, jak ho mám rád. Tedy zároveň nápaditý, vtipný, dospělejší než leckterá konkurence, chytrý i dojemný. Od začátku jsem měl dojem, že sleduji výjimečný animák, a v závěru se mi ten dojem potvrdil. O takové působivosti si může nechat zdát většina hraných filmů, protože příběh elfích teenagerů opravdu frčí. ()

Lacike

Na tejto Pixarovke mi jednak nesedel ten fikčný svet využívajúci rôzne fantasy postavy a pravidlá, keďže fantasy žáner ma nebaví. Naviac si ale myslím, že je to podané strašne nudne. Dan Scanlon posral už pokračovanie mojej srdcovky Príšerky. Onward má na prvý pohľad všetko, čo by Pixarovka mala obsahovať, ale ako celok to príliš nefunguje. Dojímavé scény ma nedojali, komické nerozosmiali, postavy si ma nezískali a vlastne mi bolo úplne jedno jak sa to skončí. 4/10. ()

blackrain

Tak Šmoulové už to byli, proto je potřeba zaujmout něčím novým, co třeba Elfy. Takové Elfí městečko má taky něco do sebe. Nejsem vůbec proti. I s Elfy se dá zažít spoustu dobrodružství, zvlášť, když máte bláznivého bratra. Neocitneme se v době Pána prstenů, nýbrž v dnešním zcela běžném světě, kde postavy řeší naprosto běžné problémy jako my. No, ale tak běžný nebude, když máte jako mazlíka dráčka a jednorožci se rvou u popelnic o odpadky. Nejde tu o bláznivý humor. Tady se sází na jinou kartu a tou je rodina a budování vztahových vazeb. Moc příjemná rodinná podívaná. ()

Anderton

S odretými elfími ušami za štyri hviezdy. Nedá sa nič robiť, Pixar sa nezaprie, stále ide o vyššiu ligu než u konkurencie, takže aj z tohto pohľadu udeľujem konečné vysoké hodnotenie. Onward má tú výhodu, že sa síce rozbieha pomalšie, nie príliš výrazne, ale každou ďalšou scénou sa niekedy od polovice zlešpuje a zlepšuje a finále s drakom mi opäť v celej kráse pripomenulo, o čom táto firmička a jej prácička je. No a ako sa na ňu patrí, fungujú aj emócie. Len mi nedá si rýpnuť a skonštatovať, že celý tento fikčný svet a zápletka sú mierne vycucané z prsta. Ale točil to Pixar, takže to funguje, inde by to zmrvili. ()

campix

Kvituji, že se i Pixar vždy jednou za čas vrhne do originálního projektu a nedojí tak pouze své zavedené značky. Bohužel tady to zas tolik neklaplo a přes všechny pixarovské kvality tu máme veskrze průměrný animovaný film. Animace, akce,alternativní mytologie a hvězdný voice over. To všechno je zde na výborné úrovni, přesně tak jak byste od Pixaru čekali. Bohužel mytologie alternativního světa, ve kterém se děj odehrává nabízí tolik možností a přesto to není úplně dotažené a využité v maximální podobě. To je velká bolest. Jinak jde všechno podle jasného a zajetého mustru. Rozhodně jde o příjemně strávený čas, ale tady musíme očekávat ještě o level lepší zábavu. ()

• Jako základ pro dodávku, kterou cestují Ian Lightfoot (Tom Holland) a Barley Lightfoot (Chris Pratt), posloužil animátorům „Chevrolet Chevy Van, G-10, 1978, verze Shorty“. Udělali ale pár změn (hlavně přední maska, tvar bočních blinkrů atd.). (bullhead)
  • Jednou z nejznámějších příšer v „Dungeons & Dragons“ je obří kostka Jell-O. Želatinová kostka, představená samotným tvůrcem Garym Gygaxem v prvním vydání „Dungeons & Dragons“ v roce 1974, je základním protivníkem, se kterým se hráči potkávají na začátku svého dobrodružství. Kostka se pohybuje pomalu, ale jakmile se přiblíží, může být velmi nebezpečná, protože pohlcuje oběti a pomalu je tráví, zatímco se bezmocně vznášejí uvnitř. (vojacekr)
  • Fast foodový řetězec Burger Shire má před svou restraurací nápis: „Now serving second breakfast“. Jde o odkaz na Pána prstenů, kde druhá snídaně byla potěšením Hobittů. (vojacekr)

Související novinky

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (více)