Polar

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2019, 118 min

Mikkelsen je fajn, zasněžené prostředí také, je to slušně krvavé a akce je dost, ale tím pozitiva končí. Příběh funkční, ale jinak nic nového, vlastní akce není moc nápaditá a vlastně si z ní za chvíli nic nevybavíte, pokud není proložena souložící prcinou, což je další světlý moment :-) Největší problém jsou ale záporáci, nejenže hlavní bos nepředstavuje žádnou výzvu, ale jeho A tým je k smíchu, měli by to být profíci, ale je to jen banda tajtrlíků. 3 hvězdy.(10.2.2019)

Pořádnej polární masakr. Z prvních recenzí jsem čekal nudu a vlastně jsem se přestal těšit, jenže Mads Mikkelsen nikdy nezklame a Netflix také ne. Minimálně v nekompromisním násilí. Polar jsou totiž naprostá jatka , jedna nechutnější scéna střídá druhou až jsem musel odvrátit zrak. Madsovi to pořád neskutečně střílí, takže za sebou nechává průběžně znetvořené mrtvoly a závěr je zkrátka čiré brutální nechutenství. Dokonce je tu i pomrknutí na Johna Wicka, škoda, že trvá jen 5s. Co je ale důležitější, je to zábava sledovat a dvě hoďky utečou jako voda. Ať už kvůli zajímavým režijním prostřihům či kýčovité saturaci barev nebo žhavým scénám z postele. Madsovi jde prostě všechno a cítím ve vzduchu, že dvojka tu bude cobydup.(30.1.2019)

• Lischai

Když dva dělají totéž, není to totéž. Polar je netflixový John Wick, ale bez lidského hrdiny, pochopitelných záporáků, zajímavého světa a cool stylizace. Na začátku je to taková otravně pubertální komiksová blbina a doufal jsem, že se to časem zlepší, ale nezlepší. Jako jednorázový výplach asi v pohodě, ale víc nečekejte.(27.1.2019)

Výborná komiksová jízda, která balancuje na hraně několika žánrů a celkem se jí to i daří. Výborné zpracování. Výborný Mads. Záporák úchylnej jak perverzák v parku. Spousta originálních nápadů a drobností co potěší. Film má i překvapivě dobré dějové zpracování, i když se nejedná o nic originálního. Spoustu lidí srovnává Polar s Johnem Wickem. To je podle mě blbost. Wick má úplně jiný styl a Black Kaiser upřednostňuje spíše méně elegantní, ale o to více originální likvidaci nepřátel. Uzavření celého příběhu bylo výborně vygradované s malým překvapením. A musím říct, že takhle dobře natočenou sexuální scénu jsem dlouho ve filmu neviděl. 75%(3.2.2019)

Duncanovi nedopřejí důchod a to je bude ještě hodně mrzet. Mads Mikkelsen ztvráňuje dalšího památného drsoně, který za ty dvě hodiny srovná všechny, co mu přijdou do cesty takovým způsobem, že si to budou všichni ještě dlouho pamatovat. Jasně, Polar je jako čistokrevná akční řežba z videopůjčopvny, která balancuje na hraně absurdity a surové akce, kterou kombinuje se osobním dramatem, přesto má tahle pecka dostatek šťávy na to, abyste ty nedostatky příliš neřešili. Tohle není záležitost pro každého, nicméně ten kdo má pozitivní vztah k lacinějším ale o to osobitějším akčňákům ze staré školy a má chuť na trochu modernější podání, bavit se bude víc než dostatečně. Inspirace Johnem Wickem je sice hodně znatelná, a to ať již u samotného filmu, tak v jeho slušném sooundtracku od Deadmau5e, přesto bych to filmu ve výsledku neměl vyloženě za zlé.(28.1.2019)

• - Příběh vychází z komiksu „Polar: Came From the Cold“ z roku 2012, jehož autorem je Víctor Santos a vydalo ho Dark Horse Comics. (3T)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „September“ od Earth, Wind & Fire. Ve 45. minutě pak hraje „Islands In The Stream“ od Kenny Rogers & Dolly Parton. (Bioscop)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (Bioscop)