Polar

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2019, 118 min

Pořádnej polární masakr. Z prvních recenzí jsem čekal nudu a vlastně jsem se přestal těšit, jenže Mads Mikkelsen nikdy nezklame a Netflix také ne. Minimálně v nekompromisním násilí. Polar jsou totiž naprostá jatka , jedna nechutnější scéna střídá druhou až jsem musel odvrátit zrak. Madsovi to pořád neskutečně střílí, takže za sebou nechává průběžně znetvořené mrtvoly a závěr je zkrátka čiré brutální nechutenství. Dokonce je tu i pomrknutí na Johna Wicka, škoda, že trvá jen 5s. Co je ale důležitější, je to zábava sledovat a dvě hoďky utečou jako voda. Ať už kvůli zajímavým režijním prostřihům či kýčovité saturaci barev nebo žhavým scénám z postele. Madsovi jde prostě všechno a cítím ve vzduchu, že dvojka tu bude cobydup.(30.1.2019)

Hodně kvalitní 3*. Polar asi nebude z těch filmů, co bych si pustil ještě jednou v blízké nebo vzdálenější době. Nicméně Mads je excelentní, hlavní lotr excelentně slizký a zprvu jasná a předvídatelná (možná i trochu nudná) zápletka, kdy si říkáte, co se bude druhou půlku filmu dít, se ke konci hezky vybarví. Předlohu neznám, takže... Bude pokračování?(30.1.2019)

Duncanovi nedopřejí důchod a to je bude ještě hodně mrzet. Mads Mikkelsen ztvráňuje dalšího památného drsoně, který za ty dvě hodiny srovná všechny, co mu přijdou do cesty takovým způsobem, že si to budou všichni ještě dlouho pamatovat. Jasně, Polar je jako čistokrevná akční řežba z videopůjčopvny, která balancuje na hraně absurdity a surové akce, kterou kombinuje se osobním dramatem, přesto má tahle pecka dostatek šťávy na to, abyste ty nedostatky příliš neřešili. Tohle není záležitost pro každého, nicméně ten kdo má pozitivní vztah k lacinějším ale o to osobitějším akčňákům ze staré školy a má chuť na trochu modernější podání, bavit se bude víc než dostatečně. Inspirace Johnem Wickem je sice hodně znatelná, a to ať již u samotného filmu, tak v jeho slušném sooundtracku od Deadmau5e, přesto bych to filmu ve výsledku neměl vyloženě za zlé.(28.1.2019)

• Davies182

Ne. Urážka všem dokonce i průměrným akčním filmům a Johnu Wickovi obzvláště - to často skloňované přirovnávání snad ani nemůže být myšleno vážně! Polar se navíc pyšní jedním z nejdebilnějších "akčních vyvrcholení" všech dob, to nejlepší holt přijde už v polovině, a pak se jede na čtvrt plynu. Zmáknul jsem to jenom kvůli Madsovi a zajímavě dávkovaný brutalitě. Jinak vážně přestřelený experimentální meh.(5.5.2019)

Existují branže, kde tendence zaměstnavatele nevyplatit penzijní fond přinášejí samé nehezké věci.. Polar nezapře svůj komiksový origin a obskurní harlekýni (vládne Blut s Gorbačovovou skvrnou na ksichtě) skáčou z jednoho pop-artového políčka na druhé, nicméně tohle všechno je jen zanedbatelná stafáž kolem ikonického hitmana, který na sklonku praxe šetrně předvrtá do čela díru, než skrz něj pošle kulku. Rozhodování mezi třemi a čtyřmi průstřely hlavy usnadní přítomnost nadsázky (uctivý odchod bossovy ochranky) a především představitel hlavní role, který jako potomek muže jménem One-eye z Valhalla Rising přijal v průběhu snímku kromě jeho praktik i jeho přesnou podobu. Inu mistr Mikkelsen. Ten chlap kornatí z vnějšku a svým charisma ucpe každou škvíru..(12.2.2019)

• - Příběh vychází z komiksu „Polar: Came From the Cold“ z roku 2012, jehož autorem je Víctor Santos a vydalo ho Dark Horse Comics. (3T)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „September“ od Earth, Wind & Fire. Ve 45. minutě pak hraje „Islands In The Stream“ od Kenny Rogers & Dolly Parton. (Bioscop)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v Kanade, predovšetkým v okolí Toronta. Scéna odohrávajúca sa vo vile v Čile sa natáčala v Argentíne. (MikaelSVK)